» »

PC se ne zažene

PC se ne zažene

Map ::

PC se prižge, ampak ne da videa. Tudi piska na začetku ni, samo ck ck ck dela vsako sekundo. Disk sem odklopil, grafično sem odklopil, mrežno sem odklopil, skos isto. Pomislil sem, da bi crknil zaradi izpada električne energije nekaj dni nazaj, ko je štirikrat v nekaj minutah zmanjkalo elektrike zaradi pretrganih kablov in podrtih telegrafnic. Napajalnika drugega nimam za probo. PC bo kmalu star 6 let in nameravam kupit novega, ampak imam še nekaj podatkov gor, pa tudi porabil bi ga še za kaj drugega.

Duhec ::

Po vsej verjetnosti te napajalnik heca. Sposodi si drug napajalnik za test in da narediš backup, nato nakup novega.

solatko ::

Lahko sam narediš test možnih okvar.
1. Odklopi napajalnik
2. Pritisni power tipko, da razelektriš sistem
3. Odklopi diske, DVD, čitalce, usb priklope
4. Vzemi ven grafično kartico (če imaš slučajno tudi integrirano na matični plošči, daj priključek monitorja tja)
5. Vzemi ven vse RAM-e
6. Vzemi ven CMOS baterijo in za kratko (10 sec.) naredi kratki stik na ležišču baterije.
7. Vstavi baterijo nazaj
8. Na napajalniku z žičko poveži zeleno in eno črno žico, ter prižgi napajalnik. Če bo ventilator lepo deloval, verjetno z napajalnikom ni nič narobe. Če imaš multimeter, lahko tudi izmeriš posamezne linije napajalnika.
9. Vstavi en RAM
10. Napajalnik priklopi na matično ploščo - ne pozabi priklopit 4 ali 8 pinski konektor za napajalnje procesorja.
11. Vklopi računalnik


1a. Moraš dobiti sliko in možnost dostopa do bios-a.
b. če tega ni, je lahko zanič RAM, grafika, matična plošča ali napajalnik, lahko pa tudi monitor in je računalnik v redu.
c. če prideš do bios-a, so te komponente v redu.

2a. Lahko pričneš dodajat ostale stvari. Pri vlaganju RAM-ov, ne sme biti priklopljenih napajalnih kablov 24 pin in 4/8 pin. Torej izklopiš vse, stisneš power tipko, da razelektriš in vstaviš RAM-e.
3a. Priklopiš kable na svoje mesto in zaženeš računalnik. Zopet moraš priti v bios, če ne pride, je ena od palčk RAM-a odletela.
4a. Če je do tu vse v redu, priklopiš sistemski disk in preizkusiš ali je disk s sistemom v redu ali ga je izpad elektrike poškodoval. Če zopet ne bo slike, je krivec disk, ki je nekako prišel v kratek stik in sesuva celoten sistem.
Če je do tu vse vredu, priklapljaj posamične naprave in boš tako ugotovil, katero so izpadi poškodovali.

Nenadni izpadi elektrike, so za elektronske naprave, nič kaj prijetni dogodki. Včasih se ob izpadu celo zgodi, da se nekje zunaj faza dotakne negativnega pola in tako pošlje sunek k končnemu uporabniku. Takrat je pri večini elektronike, skurjeno kar precej naprav.
V primeru, da se vam je zgodilo to, lahko pričakuješ menjavo napajalnika, po vsej verjetnosti pa tudi MB in monitorja.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Map ::

Agregat je bil problem. Z močnejšim se prižge, ampak tik preden pride v windowse se ugasne. Verjetno je nihanje energije preveliko in ko rabi elektriko je ne dobi.

hojnikb ::

verjetno ga moti, ker generator ne oddaja pure sine štroma..
#brezpodpisa

Map ::

Zdaj že imamo elektriko in sem spet poskusil. PC se spet ugaša, napiše pa mi, da disk ni bil najden, pravtako se ta nič ne trese. Čudno mi je, da bi kar tako crknil.

Hayabusa ::

Priklopi disk na nek novejši pc, kjer zadeve delajo.Če tam dela je problem os. plošča in/ali psu.

Na kakšen agregat si imel priključen pc ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Map ::

Nisem še imel časa, da bi prestavil disk, sem pa za foro spet probal. PC se je ponavadi ugasnil v roku minute ali še prej, zdaj pa je delal slabih 10 minut, nato sem ga ugasnil sam. Še vedno pa piše disc boot failure, tako da je najverjetneje crknil disk.

PC je bil priključen na 5.5 kW in pozneje na 7.5 kW agregat. Ugašanje se je začelo z uporabo agregata, težave z diskom pa po menjavi napajalnika, ko le ta ni imel napajanja za disk in sem poizkusil kar brez diska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214706 (4457) acookook
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410078 (7861) Tac20
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21926 (812) paljer
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342700 (2446) s1e2x3y
»

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81437 (1278) NupY

Več podobnih tem