» »

nevihta > pc v okvari

nevihta > pc v okvari

furion ::

Evo to sm poslal na par forumov, pa zdej nimam casa prevajat:
Hello,

Even if my pc is protected by UPS and outlet protector, the storm managed to fry something...

I was using my pc during storm when something exploded loudly in my PC, and after like 3 seconds it shut down.

I first thought it was a power supply, but then when I connected it to other pc, it worked fine.
So I took my mobo out, checked CPU if its fried, checked ram modules and graphics card and everything seems just fine.
Now when I try to power it on, it does for 3-10 seconds (each time different) and than dies out.

So I guess its either the power supply has something damaged and cant support the watts needed and dies out, or something in mobo is fried...or some component fails to work (gpu or ram).

My power supply is Corsair 750W and mobo is MSI P45 Platinum.

If you guys could help me detect whats the problem, Id be happy. Like if you know what could it be that would generate such behavior.

EDIT: Ok just did a very fast and cold boot which game me enough time to jump into BIOS. IT shut down after like 10 seconds....

Rias Gremory ::

Probi razdret napajalnik če ni več pod garancijo, pa poglej če je kej skurjeno oz. če je kej vidno poškodovano. Poglej če so v napajalniku ali na matični kondenzatorji napihnjeni... To je vse kar mi pride na misel.
Upam da čimprej najdeš težavo in jo rešiš.

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

furion ::

Alora stvar je zacela delovati, je pa maticna "zjebana". Noben port odzadaj ne deluje (usb, ethernet), tipkovnica in mis ki sta bili prkljuceni sta skurjeni.

Procesor, graficna, rami in solid-state-i so preziveli, za kar sm srecen, power supply pa tut deluje ceprav se mi zdi da je glih v njem nekaj eksplodiralo (je razneslo kak kondenzator hihi).

Tk da zdej gledam za zamenjat maticno...

Sam mi ni jasn kko se to zgodi...imam prenapetostno zascito + UPS!!! In monitorji, polnilci, adapterji, klima vse deluje samo PC in modem sta sla, in pr pcju sam maticna in mis in tipkovnca ki res uno...makes no sense...kot da bi tok izbiral kaj naj skuri haha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Rias Gremory ::

Pač nevihte kaj čš...No čimprej zamenjat ane :)
Drugače so pa tele strele malo čudne, mojemu frendu je že 2-krat udarla in mu je obojekrat skurla usb razdelilc :D
Kaj čš...naslednič pa rajš ne met pržgan vse mašinerije, saj nevihte niso toliko dolge, danes je bila pri nam in je grmenje in bliskanje trajalo največ 30 minut. :)

Pa lep pozdrav :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

b ::

To pač pomeni, da je stvar prišla po telefonski liniji... Pri meni se je enkrat zgodilo, da je modem odprlo(!) pa mi skurilo mrežno na matični (na katero je bil modem priključen). Vse ostalo je preživelo.

furion ::

b, dobra teorija...k modem dela razen Link lucka je mrtva...pa use ostalo deluje razen mata je po slabem pa noben port namati odzadaj ne dela.

Sam zdej problem, kje dobit Socket 775 k jih v trgovini vec ni...nekaj podobnega P45 :P

b ::

Jaz mam eno, ampak ne dam :) Poglej mal oglase.

IvoJan ::

Jst mam eno asus p5kc :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Sssaga ::

Joj, 775 plat maš kot zelja še, resda tistih z DD2 moduli jih je nekaj manj. Drgač pa svetujem eno poceni, ki sem jo frendu dal.

http://www.mimovrste.com/artikel/238006...

Q6600 navit na 3 Ghz brez problema na stock coolerju. Prime 95 Small FFTs brez errorja. Majka. Frend zadovoljen :D

furion ::

Itaq ta teden dobim now PC i7 2600k, GTX 560Ti tk da mi ta stari ostane sam za delo...

Tk da bom eno navadno plato zrihtal pa jo skril...sam res ta P45 Platinum bla super...ce bi le lahko dobu isto.

levaky ::

furion je izjavil:

...imam prenapetostno zascito + UPS!!!


UPS ne pomaga popolnoma nič. Verjetno imaš navadni "dumb" UPS, ki ima notri samo rele, ki preklopi na baterijo, ko zmanjka elektrike, ne nudi pa nobenega glajenja napetosti...

Druga opcija je, kot so rekli, da je strela prišla po kaki drugi liniji(telefon).

MAtej

Adrijan0 ::

Ta teden mi je že v drugo po telefonski liniji udarla sterla ;(( Crknila mi je pa matična. Tako da je mogoče pri tebi isto.

Rippy ::

Telefinska linija je ponavadi najbolj neverna. Sploh, ker ima danes veliko ljudi vsaj 2 računalnika in mogoče še kakšen velik LCD ali dva na IPTV.

Meizu ::

Jst pa vedno brez kakršnihkoli zaščit pogumno vztrajam pri nevihtah pa mi v vseh teh letih ni niti enkrat karkoli skurlo.

nUUb ::

Meizu je izjavil:

Jst pa vedno brez kakršnihkoli zaščit pogumno vztrajam pri nevihtah pa mi v vseh teh letih ni niti enkrat karkoli skurlo.

Mogoče je čas, da omeniš bunker pod zemljo?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

majlo ::

Meni je v petek popoldan skurlo siolov modem - strela, ampak kolko mi je poznano, naj bi vdarlo preko elektrike ne prek telefona.

Ja pa skurlo le modem in switch (no za tega še nisem siguren, ga moram še probat). Je pa bil računalnik vklopljen, ter dve televiziji z siolovima top boxoma, pa na srečo ostalega ni skurlo. No mogoče je še kaj pa še nisem ugotovil...

Je pa bilo na tem območju (Ptuj - Turnišče) kar pestro, je večim skurilo stvari. Meni je siol že v soboto zamenjal modem brezplačno (Smo javili napako in je v roku pol ure bil tehnik doma in je zamenjal, ker je bil ravno na tem območju).

Meizu ::

nUUb je izjavil:

Meizu je izjavil:

Jst pa vedno brez kakršnihkoli zaščit pogumno vztrajam pri nevihtah pa mi v vseh teh letih ni niti enkrat karkoli skurlo.

Mogoče je čas, da omeniš bunker pod zemljo?



Ne, to je žal top secret :)

galu ::

Zadnjič sem od nekoga slišal, da majo Belkini tako zaščito, da če kaka strela prodre skozi to, ti kot garancijo zamenjajo še hardver od poškodovane naprave..
Tako to gre.

St235 ::

Majo zavarovanje, ko ti krijejo škodo, ki pride mimo njihove zaščite, podobno ima tudi Philips pa še zagotovo kdo drug.

furion ::

evo tip na bolhi mi poslal asus p5kc tk da ju3 bo masina nazaj laufala

IvoJan ::

kaka pa je cena?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Riff ::

ko so približuje nevihta treba vse klable spult :D ne pa čakat na strelo :)

majlo ::

Meni je v torek popoldan spet skurlo siolov modem - strela. Je pa bil tehnik v roku pol ure po prijavi napake pri meni z drugim modemom. Sem mu rekel, da naj kar pusti še enega za rezervo, pa se je samo smejal.

Me takrat ni bilo doma, sem pa poklical babnico in ji rekel, naj izklopi vse iz elektrike in da naj tudi cukne ven telefonski kabel iz modema. Prvo je naredila, drugo pa ne.

In pol je užaljena, ko stegnem gobec...

Mi pa je zanimivo, da mi prej v osmih letih ni nikdar skurilo nič sedaj pa v roku par dni dva modema.

techfreak :) ::

Modem si imel povezan preko prenapetostne zaščite ali direktno?

majlo ::

Direktno

Včasih je bil vezan preko prenapetostne zaščite, potem pa je enkrat ful kockala slika, je prišel tehnik in vezal mimo prenapetostne zaščite :).
Po tistem pa nisem več vezal preko zaščite, pa tudi včeraj je tehnik zvezal mimo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91158 (789) schurda
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212128 (10484) revvs
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638601 (7003) AngelOfDeath
»

kako ves, kaj je crknilo?

Oddelek: Strojna oprema
191824 (1353) jero_no1
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472575 (1700) neoto

Več podobnih tem