» »

Zvočnik brni

Zvočnik brni

dronyx ::

Imam JBL E150P subwoofer ki je zadnje čase začel brneti tudi ko je v standby-u. Brnenje sicer ni glasno se pa sliši če je v sobi tišina in moram potem zvočnik izklopiti iz omrežja. Najprej sem sumil elektriko, samo to brni na vsaki vtičnici. Jaz sumim, da te zvoke oddaja kakšna tuljava oziroma transformator (gre za aktivni zvočnik). Se da to kako rešit oziroma ima smisel to peljat na servis?

zavajon ::

Da ni to morda brum? (Brnenje 50 Hz).
Ali je brum ugotoviš tako, da maso na vtikaču prelepiš z izolir trakom.
Seveda pa to ni priporočena trajna rešitev ;)

dronyx ::

zavajon je izjavil:

Ali je brum ugotoviš tako, da maso na vtikaču prelepiš z izolir trakom.

Vtikač od zvočnika ima samo dva priključka tako da nimam kaj izolirat.

b3D_950 ::

Kaj pa, če daš glasnost na 0 in signalne (RCA/činč) kable iztakneš (Line Level In vhod)?

Lahko je na omrežju kakšna motnja (od kakšne druge naprave). Probaj dat v kakšn drug prostor, če bo kaj drugače. Lahko je pa tud napajalni del (trafo/kondenzatorji).
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Highlag ::

Koliko je pa zadeva stara? Če res brenči, je to verjetno postaran (napihnjen) gladilni kondenzator usmernika v napajalniku.
Druga možnost je, da brum dobi preko kabla, preko katerega dobi audio signal. Izklopi vse kar imaš na vhod priklopljeno. Če še brni je verjetno star kondenzator.
Never trust a computer you can't throw out a window

dronyx ::

Ja, zadeva brni v standbyu in tudi če ni priklopljen avdio vhod. Sem poskusil tudi na drugih vtičnicah v drugih prostorih pa je isto. Zvočnik je pa star kakšnih 5 let.

Boobiz ::

dronyx je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ali je brum ugotoviš tako, da maso na vtikaču prelepiš z izolir trakom.

Vtikač od zvočnika ima samo dva priključka tako da nimam kaj izolirat.


najbrž ga nisi razumel kaj je hotel povedat. izoliraš kovinski masi na vtičnici v katero priklapljaš zvočnik, to sta tisti kovinski 'ušesi' v vtičnici.
I'm drunk, what's your excuse?

dronyx ::

Boobiz je izjavil:

najbrž ga nisi razumel kaj je hotel povedat. izoliraš kovinski masi na vtičnici v katero priklapljaš zvočnik, to sta tisti kovinski 'ušesi' v vtičnici.

Sem razumel, samo ne razumel kaj lahko to spremeni če pa vtikač nima s tem nobenega stika (ni šuko ampak ploščat vtič za 220V)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se znebiti bruma

Oddelek: Zvok in slika
131392 (919) matobeli
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418391 (5612) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497288 (5064) bullet321
»

brni v zvočnikih. pomagajte!

Oddelek: Zvok in slika
222951 (2581) zavajon
»

Brum pri PC--->Hi-Fi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182738 (2249) Moravče

Več podobnih tem