» »

Začetek trgovanja s kriptovalutami

Začetek trgovanja s kriptovalutami

i33a ::

Podzdravljeni, vem da na forumu obstaja že veliko podobnih tem, a take žal še nisem zasledil.
Kriptovalute me že nekaj časa precej zanimajo, a žal nisem imel časa za podrobnejše ukvarjanje z njimi. Razumem tehnologijo, ki podpira njihovo delovanje in tudi malo spremljam grafe zadnje čase.. Zanima pa me, kje kaj spremljate novosti o kriptovalutah(nove kriptovalute, pomembne novice za trge kriptovalut, ...)?
Poleg tega me zanima kako iz Slovenije legalno trgovati s kriptovaltami.
-Predvsem me zanima kje priporočate odprtje računa (Moj namen je trgovati z več valutami in ne samo Bitcoini)?
-Kako prodati kriptovalute za €, ki jih potem lahko prenesem na bančni račun?
-Kako je s prijavo (morebitnih) prihodkov za davke? (Je potrebno prijaviti, tudi če si ne izplačaš na račun? )

Lep dan še naprej in hvala za nasvete.
  • zaklenilo: zee ()

amacar ::

Ocitno tudi sedaj nimas casa, drugace bi prebral teme, kjer so odgovori ze napisani:
Alternativne kriptovalute (Altcoin-i)
debata o Bitcoinu

slotechar ::

Vse je napisan ampak je pa res da je kar nekaj strain za brat

priporocam bitstamp ali coinbase, kjer kupis bitcoin z eur. Potem pa ce zelis trgovat dnevno ali z vec coini, priporocam da posljes bitcoine na poloniex ali bittrex. Tam z bitcoini lahk kupis druge coine. Prodas jih lahk nazaj v eur na bitstampu, pac posljes nazaj na bitstamp in prodas

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Še ena zlo aktualna tema: Etherum mining (rudarjenje)

Samuel ::

slotechar je izjavil:

Vse je napisan ampak je pa res da je kar nekaj strain za brat

priporocam bitstamp ali coinbase, kjer kupis bitcoin z eur. Potem pa ce zelis trgovat dnevno ali z vec coini, priporocam da posljes bitcoine na poloniex ali bittrex. Tam z bitcoini lahk kupis druge coine. Prodas jih lahk nazaj v eur na bitstampu, pac posljes nazaj na bitstamp in prodas


Najcenej je pošiljat ripple iz Bitstampa.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

i33a ::

Hvala za odgovore. Se strinjam, da je vse(oz. večina stvari že bilo napisanih), a so nekatere teme še iz leta 2011 in sem prepričan, da marsikaj kar je veljalo takrat danes ne velja več. Stvari se pač zelo hitro spreminjajo. To kako začeti trgovati mi je zdaj načeloma jasno.
Najbolj me trenutno muči to, kako prijavljati (morebitne) dobičke davkariji? Ter katere spletne strani spremljate kaj glede dogajanja v svetu kriptovalut (ali ste le na Slo-Tech forumu? :-) ).

zee ::

Kreh. Lenobe ne podpiramo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841706 (8872) buttcrack
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505858309 (219799) Machete
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857336 (44450) PrihajaNodi
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414239 (12597) mmzzor

Več podobnih tem