» »

Bikehiking v Sloveniji

Bikehiking v Sloveniji

Bob Rock ::

V juliju se z druzbo odpravljamo na nekajdnevni bikehiking...plan je, da gremo s kolesi po bolj odrocnih poteh, nocitve pa bi bivakirali. (vsak pelje s sabo svoj sotor, spalko in ostalo opremo)
Nasel sem nekaj postov na razlicnih forumih, ki pravijo, da nekako ni vecjih problemov, ce zeli clovek samo prenociti (bojda tudi v triglavskem narodnem parku ni problem), nikjer pa nisem nasel kako je dejansko z zakonom urejeno bivakiranje.
Ve kdo mogoce, kje se lahko postavi sotor (za bivakiranje, in ne kampiranje - zvecer postavimo sotore in zgodaj zjutraj poberemo stvari, pocistimo za sabo in gremo dalje)?

Ce pa je kdo izkusen tu, bi bil tudi vesel kaksnega nasveta:
Se ponoci pojavijo kaksni obiskovalci v obliki zivali?
Na kaj je treba biti pozoren, katere stvari so "must to take", za katere se zdi, da su nujne, pa se izkaze, da niso,...?
...
:)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

jype ::

Zakon to prepoveduje, da bi te pri takem početju našli in preganjali, je pa malo verjetno.

je izjavil:

Se ponoci pojavijo kaksni obiskovalci v obliki zivali?
Ja, se, ampak večina živali se ljudi izogiba. Kvečjemu kakšen jež pride blizu.

je izjavil:

Na kaj je treba biti pozoren, katere stvari so "must to take", za katere se zdi, da su nujne, pa se izkaze, da niso,...?
Jaz imam pri sebi brisačo, kreditno kartico, zobno krtačko, spalno vrečo in visečo mrežo, če pričakuješ dež pa še vrv in ponjavo, da si pod streho. Drugega v resnici poleti ne potrebuješ, je pa fino planirati postanke tako, da se lahko vržeš v vodo in umiješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

Dobra praksa bi bila, da si malo ogledate, kje bi približno prespali. IMO, če se ustaviš na kakšnem kmečkem turizmu, ki imajo večinoma zelo dobro in ugodno hrano, se brez problema zmeniš, da spiš tam na njihovem travniku. Tako prideš poceni skozi, dobro poješ, si relativno varen, ker divjad ne pride v tvoj šotor in še dovoljenje od lastnika imaš, da si tam postavil šotor.

Drugače te pa preganjal ne bo v resnici nihče. Razen če trofiš kakšnega "zavednega lastnika", ki misli, da je tudi nabiranje gob v njegovem gozdu prepovedano.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

globoko grlo ::

Eh, za nekajdnevni poteb rabiš
-prvo pomoč zase in frende
-prvo pomoč za picikl
-bidon al pa dva
-ruzak z mehoh za rezervne cune (rabiš eventuelno še ene kolesarske hlače, pa kkšno vetrovko/jopco). Načeloma se pa v vodo fukneš in spereš pyzdarije iz sebe in iz cot.
-armič+spalka

Več pa ne.
Pa tko kot je m1tro reku, se da prespat na t.kmetijah itd. Baje se v naši kuri tudi že zavedajo, da so kolesarji dobre stranke in jih imajo radi :)

Pa prilagodiš opremo klancom oz. terenu. Nevarne živali v TNPju? KKšn ruknen in nažgan kmet/jagr.
Za par dni res ne rabš nč.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Bob Rock ::

Hvala vsem za nasvete...je bilo kar spodbudno.

Sem pa ravno prisel domov iz "testne noci" na bliznjem hribu :). Imel sem s sabo to kar ste povedali + sotor, spalka, napihljiva blazina (jebiga, "razvajena mestna srajca" ... ampak s casom bom verjetno tudi cez to sel, hehe). Vse slo lepo na kolo, za spanje pripravljeno v 5. minutah, zjutraj 15 minut in bilo vse zlozeno na kolesu.

Glede na to, da sem prvic divje kampiral, sem bil pozitivno presenecen. Pricakoval sem, da se bom prvo noc pocutil bolj nelagodno, ampak je bilo super. Naspal sem se kot ze dolgo ne.

 Pa se ena panoramska od vceraj :)

Pa se ena panoramska od vceraj :)

___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Machete ::

Super. Nimaš boljšega. Slovenija s kolesom je tak dragulj, da je kriminal tega se ne zavedat :]
Ko boste šli zares pa le poročaj in pofotkaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

globoko grlo ::

A je to Kranj?
Drgač pa super take zadeve. Boste tut turistke na piciklih srečaval;). Good luck.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

ingeniero ::

globoko_grlo: Izgleda Maribor in Pohorje.

Bob Rock ::

Jep, Maribor.

tnx :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92056 (1128) cistnov
»

Kampiranje, oprema, lokacije

Oddelek: Loža
104047 (3545) ahac
»

Potapljanje v Fiesi, prenočišče

Oddelek: Loža
151435 (1179) 18zimoni
»

Umaknjen slap, tolmun, jezero primeren za prenočitev na gorenjskem?

Oddelek: Loža
276463 (5745) GeForce
»

S kolesom v Srbijo

Oddelek: Loža
91810 (1516) jype

Več podobnih tem