» »

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj

Napitnine - komu, koliko, za kaj, zakaj

1 2
3
4

NikolormousB ::

Podjetje je odgovorno ne delavec.


Podjetje je bolj težko odgovorno, ker samo po sebi ne ustvarja ničesar, je samo pravna oseba pod okriljem katere delujejo ljudje.

D3m ::

Nisi razumel bom drugače napisal.

Vodstvo je odgovorno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

dice7 je izjavil:

D3m je izjavil:

Smem vprašati, kaj ima delavec za trakom veze s prodajo?
Kaj ima pa natakar veze s kvaliteto hrane?

To, da ne namoči prstov v juho ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Raptor F16> Psihologija človeštva at it's best 8-)

It's its, you twit.

bambam20 ::

Bolj problem vidim v slovenskih plačah. Programerji imate sicer nadpovprečne plače , vendar nekdo, ki ima zgolj 700-800€ plače pač ne bo dajal napitnin na polno.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Bolj problem vidim v slovenskih plačah. Programerji imate sicer nadpovprečne plače , vendar nekdo, ki ima zgolj 700-800€ plače pač ne bo dajal napitnin na polno.


Ni nujno. Včasih utegnejo tisti, ki nimajo veliko biti veliko bolj radodarni kot tisti ki imajo dnarja dost. Veliko zavisi od človeka samega. Navadno gre človek jest/pit ven ko ima dovolj denarja pri sebi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

next3steps ::

Okapi je izjavil:

Že nisi šel v prave pivnice.

Prave so torej samo tiste, ki ustrezajo tvojemu argumentu?

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Psihologija človeštva at it's best 8-)

It's its, you twit.


Vsi smo krvavi pod kožo 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

UNIVERZUM ::

@GupeM seveda lahko daš napitnino s kartico, če je recimo račun 40€ rečeš natakarju 43€ in ti potegne kartico za toliko. iz denarnice pa potem vzame gotovino...

@Okapi, sicer ne vem, po kakšnih zakotnih lokalih si hodil, ampak v primeru da ni dela, čas leze po polžje. Ne moreš še desetič ta dan spolirat istih kozarcev, še bolj estetsko zložit steklenice žganih pijač, na milimeter natančno položit menu...
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

grofek ::

Kolikor jst vem v ZDA pričakujejo napitnino od 15-20% od cene .... Se pravi da recmo kosilo stane 50$ ... natakar bo pričakoval 15-20% napitnine od teh 50$ 15$ napitnine .... ti boš ubistvu za kosilo tam dal 65€ namesto samo 50€

mauriciofabi ::

15-20 je standard
nad 20 je če si izredno zadovoljen s storitvami (recimo če ti ga natakar poveleče na wcju)
pod 15 je za porazne storitve

samo morajo upoštevat, da sem žid (vera), gorenjec (vera) in slovenec (narodnost) tako da mi kvečjemu lahko zmanjka malo drobiža do polne cene ne pa da bom dajal več

looser ::

Sem žleht in seksističen, dam samo ženskam napitnino, če se jim uspe kolikor tolikor pretvarjati, da sem jim ok kot možakar/človek/stranka...
Pa če ne vidim v hrani kakšnega špukeca, smeti, las, muh, serviet, itd. Navadno zaokrožim na cel znesek ali pa na pet najbližjih enot, če gre za kaj več. Nimam pa neke stroge % v glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

mulc007 ::

Kakšna štala pride z napitninami vidiš šele ko se ta uveljavi do te mere da gostilničar misli da mu ta že kar pripada.
Delodajalec preneha plačevati gostilničarju ker pričakuje da bo živel od napitnin (praksa v tujini)
Na koncu ima od tega korist samo še lastnik gostilne ker mu ni potrebno plačevati kelnarja, kratko pa potegne gost.

Če nekdo plačuje napitnino v upanju na višji standard higiene pa jo naj. Očitno plačuje svoje nezaupanje.

noraguta ::

mulc007 je izjavil:

Kakšna štala pride z napitninami vidiš šele ko se ta uveljavi do te mere da gostilničar misli da mu ta že kar pripada.
Delodajalec preneha plačevati gostilničarju ker pričakuje da bo živel od napitnin (praksa v tujini)
Na koncu ima od tega korist samo še lastnik gostilne ker mu ni potrebno plačevati kelnarja, kratko pa potegne gost.

Če nekdo plačuje napitnino v upanju na višji standard higiene pa jo naj. Očitno plačuje svoje nezaupanje.

To oa res ni moj problem. Jaz če trj pire spijem pa pride žezt evrou pustim sedem. Kdo pol dobi... Me ne briga niti če dauk plačajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

NikolormousB ::

kratko pa potegne gost.


Se ne strinjam.

Boljše postrežbe, kot v ZDA še nisem doživel. Pa imam toliko izkušenj, da lahko kar posplošim. Samo par kilometrov čez severno mejo, v Kanadi, je postrežba v lokalih zanič v primerjavi z ZDA.

mauriciofabi ::

v zda so natakarji/natakarice plačani pod minimalcem (poznajo delodajajalci razne načine kako tko izvest), ki je že tko bogi in se vsekakor potrudijo da dobijo še tvoje dolarje ali pa še huje plaćajo da lahko delajo v kakem high end lokalu, kjer dajejo gostje dobre napitnine

nadalje nekje je sicer tako, da grejo napitnine v skupno malho in se potem delijo vsem (kuharji, ..), o fuj komunizem, nekje pa natakar pokasira vse kar daš - se ti zdi ok da če je postrežba zanič, zrezek pa izvrsten dobi napitnino natakar

ne vem, enim ugaja ta sistem z obvezno prostovoljnimi napitninami samo zame je napitnina nekaj kar daš če si res deležen izvrstne postrežbe na pa zato ker je lastni prevelik skopuh da normalno plača osebje

še bolj so pa smešni razni italijani, ki ti kar na račun podturijo napitnino, natakarja/natakarice pa ni 30 min

scipascapa ::

jaz grem drugi teden na potovoanje, pa bom v zda 2 dni, pa mi je kar muka zaradi teh napitnin, krneki so.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Jebiga, when in Rome... :) Lahko pa ne das napitnine in izpades kot najvecji kmetavz. The choice is yours.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

perci ::

Jst v SLO skoraj vedno pustim 5-7%. Če jem. Za kavico ne.

Če nimam drobiža (tko kot je bilo zapisano v uvodnem postu), že kar natakarju rečem na koliko naj zaokroži, ko vrača. Včasih pa pustim kovanec na mizi.

Amerika je druga pesem - tam je to obvezna stvar, razen če je natakar res fejst zajebal.

Magic1 ::

scipascapa je izjavil:

jaz grem drugi teden na potovoanje, pa bom v zda 2 dni, pa mi je kar muka zaradi teh napitnin, krneki so.

Sej imaš Meca in podobne zadeve.
Magic

D3m ::

Sem se spomnil na sledečo napitnino.

|HP EliteBook|R5 6650U|

dope1337 ::

Pac, vsakemu svoje.

Pri nam, naceloma zaokrozujem navzgor (cca 5%), ker sem tudi sam bil cez eno poletje kelnar na Obali ter se poistovetim z njimi.

V ZDA je pa skorajda must, saj imajo kelnarji v osnovi mizerne place (ce jih sploh imajo). Osebno poznam punco, ki je kelnarila npr. V Kenoshi, WI - 2$/uro. Kok ji ne bi dal napotnine xD

[D]emon je izjavil:

Jebiga, when in Rome... :) Lahko pa ne das napitnine in izpades kot najvecji kmetavz. The choice is yours.


Lahko pa tudi s tem izkazes nezadovoljstvo s postrezbo in se kelnar pocuti kot kmetavz 😉
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

mauriciofabi ::

dope1337 je izjavil:


V ZDA je pa skorajda must, saj imajo kelnarji v osnovi mizerne place (ce jih sploh imajo). Osebno poznam punco, ki je kelnarila npr. V Kenoshi, WI - 2$/uro. Kok ji ne bi dal napotnine xD

[D]emon je izjavil:

Jebiga, when in Rome... :) Lahko pa ne das napitnine in izpades kot najvecji kmetavz. The choice is yours.


po eni strani imaš prav, na nivoji posameznika je v takih primerih dost grdo ne dat napitnine

po drugi pa s tem podpiraš delodajalca, ki natakarju ne da normalne plače (pa ne mi rečt da si ne more privoščit to so pravljice za otroke)

fucked if you do fucked if you don't

kar se tiče izpadanja kmetavz, itak če greš na road trip po zda boš vedno jedel drugje, tko da nima veze.... če greš pa samo v en kraj, se ti pa itak splača dajat solidne napitnine ker boš car kar se tiče postrežbe (isto velja povsod, samo je v revnih državah to bolj realistično..... kolega je v tuniziji (še pred vsem tem alahu akbar sranjem) dajal postreščku (sej to je tist tamal k ti prtljago nos, a ne?) manj od evra napitnine parkrat dnevno na koncu je bil povabljen k njim domov na kosilo + slikal se je s fotrom, ki je bil vojak/policaj in njegovim kalašnikom

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

mauriciofabi je izjavil:


po drugi pa s tem podpiraš delodajalca, ki natakarju ne da normalne plače (pa ne mi rečt da si ne more privoščit to so pravljice za otroke)


Ze res, ampak ce ti ne bos dal cloveku napitnine, ne bos s tem pripravil delodajalca do tega, da bo usluzbencu dal posteno placilo. Tako da si v vsakem primeru kmetavz. Karkoli bi se spremenilo ce bi *vsi* nehali dajati napitnine. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mauriciofabi ::

vsi se začne pri enemu

ginekk ::

Meni gre prisilijeno prijazna postrežba v ZDA na jetra. Vidi se z letala, da oni nasmehi niso iskreni (če se pa ne vidi, pa ne plačaj napitnine, da bo res očitno).

Vse je prostovoljno in ravnaj se po svojih željah

Poskušam upoštevat tudi družbena pričakovanja, vseeno napitnine dajem ali ne dajem brez slabe vesti glede na stanje v denarnici in končno počutje po zaužitem obroku.

Glede osebnih dilem je pa identično kot nabirka (pušca) v cerkvi.

Če imaš problem, kaj si ostali mislijo ob tvojem ne-plačilu, je to vprašanje za psihologa.

mauriciofabi ::

> Če imaš problem, kaj si ostali mislijo ob tvojem ne-plačilu, je to vprašanje za psihologa.

al pa če maš ponarejene 500ke

Bizkit45 ::

ufek je izjavil:


Še nekaj. Kaj je sploh natakar naredil tako spektakularnega, da si zasluži napitnino? Saj pa samo faking pijačo prinese oz. hrano iz kuhinje. Če že kdo, si zasluži kuhar napitnino. Njegovo delo je na krožniku. In da je prišlo na krožnik je porabil kaj nekaj znanja in dela ter časa. Natakar pa vzame krožnik in ga v pol minute prinese na mizo in zdaj se mu moramo vsi klanjati in ga nagrajevati? Yeah right!


se popolnoma strinjam. še nekaj..
zakaj v proizvodnji dobi samo prodajalec provizijo in ne delavci za tekočim trakom, ki ta produkt proizvedejo? - tudi tukaj je nekaj narobe.

Okapi ::

Bizkit45 je izjavil:

zakaj v proizvodnji dobi samo prodajalec provizijo in ne delavci za tekočim trakom, ki ta produkt proizvedejo? - tudi tukaj je nekaj narobe.
Zato, ker je važno, kako te maserka namaže z oljem, ne kako je nekdo tisto olje naredil. Napitnino daš kot nagrado za prijazen osebni stik oziroma storitev. Če stvari prodajaš "neosebno", pa svoj trud vključiš v ceno.

perci ::

ginekk je izjavil:

Meni gre prisilijeno prijazna postrežba v ZDA na jetra. Vidi se z letala, da oni nasmehi niso iskreni (če se pa ne vidi, pa ne plačaj napitnine, da bo res očitno).

Raje vidim prisiljeno prijaznost kot neprisiljeno neprijaznost.

D3m ::

perci je izjavil:

ginekk je izjavil:

Meni gre prisilijeno prijazna postrežba v ZDA na jetra. Vidi se z letala, da oni nasmehi niso iskreni (če se pa ne vidi, pa ne plačaj napitnine, da bo res očitno).

Raje vidim prisiljeno prijaznost kot neprisiljeno neprijaznost.


Pffffff. Pussy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki ::

Ma američani so že po naravi za moj okus preveč prijazni. V trgovini gre en dva metra od tebe pa se ti že opravičuje.

Apofis ::

krneki je izjavil:

Ma američani so že po naravi za moj okus preveč prijazni. V trgovini gre en dva metra od tebe pa se ti že opravičuje.

To zarad tega, da ga ne tožiš...

mauriciofabi ::

krneki je izjavil:

Ma američani so že po naravi za moj okus preveč prijazni. V trgovini gre en dva metra od tebe pa se ti že opravičuje.

ker si slovan mu zgledaš kot napol črnc in misli da ga boš ustrelil

a ti se ne bi opravičeval


Še nekaj. Kaj je sploh natakar naredil tako spektakularnega, da si zasluži napitnino? Saj pa samo faking pijačo prinese oz. hrano iz kuhinje. Če že kdo, si zasluži kuhar napitnino. Njegovo delo je na krožniku. In da je prišlo na krožnik je porabil kaj nekaj znanja in dela ter časa. Natakar pa vzame krožnik in ga v pol minute prinese na mizo in zdaj se mu moramo vsi klanjati in ga nagrajevati? Yeah right!

dost restavracij ima tko da se dajejo napitnine skupaj, in potem na koncu delovnega časa razdelijo, dobi kuhar, tist k pomiva posodo, ...

> Raje vidim prisiljeno prijaznost kot neprisiljeno neprijaznost.
a si bil pri zdravniku :P

oxyuranus ::

Kar se mene tice je placevanje napitnin nekaj s cimer delate veliko skodo natakarjem. V ameriki je placa natakarja zelo nizka, saj se pricakuje, da bo placan iz napitnin, tako da so te postale samo nacin, da lastniki se bolj odirajo natakarje. Napitnine, kjer ta sistem ni ze ustolicen ignoriram, ne glede na postrezbo.
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

nekikr ::

Pri nas pa pač zavijejo v "minimalno plačilo + stimulacija". Stimulacije seveda nikoli ni, ljudje ne puščajo napitnin in zato sem potem jaz primoran kupiti kavni aparat in si skuhati kavo sam. Da ne rabim gledati jezne natakarice, ki mi bo spet zažgala kavo in notri nalila mrzlo mleko. V Ameriki tega problema nisem imel nikoli. Strinjam se z zgornjim komentarjem, da raje vidim neko umetno prijaznost kot pa našo domačo, avtentično, neprijaznost. Saj sem tudi jaz do svojih poslovnih partnerjev prijazen, čeprav bi marsikomu najraje zavil vrat. Dvakrat.

Blinder ::

Firma je kriva, da ti natakarca slabo streze. 83.000 iskalcev zaposlitve, njim pa se ne da dobit nekoga, ki je motiviran za delo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nekikr ::

Kriva sta oba. Firma, ker ne zna dobiti dobrega delavca in ustrezno motivirati zaposlenega. Če pa nekdo ni pripravljen delati za minimalno plačilo + neobstoječo stimulacijo, potem naj da odpoved in naj neha delati škodo podjetju. Pogoji so za oba jasni, "ne morejo me tako malo plačati, kot jaz lahko malo delam" je en dober pokazatelj osebnosti.

Glugy ::

nekikr je izjavil:

Pri nas pa pač zavijejo v "minimalno plačilo + stimulacija". Stimulacije seveda nikoli ni, ljudje ne puščajo napitnin in zato sem potem jaz primoran kupiti kavni aparat in si skuhati kavo sam. Da ne rabim gledati jezne natakarice, ki mi bo spet zažgala kavo in notri nalila mrzlo mleko. V Ameriki tega problema nisem imel nikoli. Strinjam se z zgornjim komentarjem, da raje vidim neko umetno prijaznost kot pa našo domačo, avtentično, neprijaznost. Saj sem tudi jaz do svojih poslovnih partnerjev prijazen, čeprav bi marsikomu najraje zavil vrat. Dvakrat.


V tem je problem ker mora bit človk že po naravi prijazen; in hitr se da vidt ko je nekdo prisiljeno prijazen. Ne morš primerjat teh dveh različnih prijaznosti ker je k dan pa noč. Jz rajš vidm da je nekdo nevtralen a ustrežljiv kot pa prisiljeno prijazen. Ne prenašam umetnega folka k bi se na glavo postavu sam da bi mel službo. Ne rabš bit nasmejan cel cajt če tak nisi tud izven službe. Ensotavno bod ustrežljiv in spoštljiv. Opravljaj svoje delo ; ne hodt svojga egota past. Nisi plačan za to da crklaš svoj ego. Pokaž da si motiviran za delo s tem da si ustrežljiv.
Enostavno morš privoščt dobro gostu; tud če ima slab dan pa morda zveni malo tečno.

Kar zadeva pa napitnin; v državah kjer ni uveljavljen ne bi dajal napitnin ker s tem se podpira da gre dodana vrednost v dobiček lastnika ne pa v delavce. Sem proti napitninam ampak v ZDA bi jim vseen dal minimalno sprejemljivo napitnino ker pač treba je spoštovat kulturo v kateri se znajdeš. V Sloveniji pa pač tega ni..če pač meniš da si zaslužiš več postavi višjo ceno storitve/blaga; ne bom zdej jz se ukvarjal še s tem. Dobr ajde ne rečem; mogoče bi mi bi bila oseba tok zlo všeč po pač tem da je dobr človk ; po osebnosti ( ne po videzu ) da bi reku ok glej ful si pozitiven/na / super itd ; Evo imej teh neki evrov pa si neki prvošč. Res več takih rabmo na svetu .

Sramota se mi zdi da lastniki ne zagotovijo primernih plač pol pa da morjo natakarji z prisiljenimi nasmeški z očmi tako rekoč prosjačit stranke da lahk imajo dostojno življenje. To je kruto. Daješ premal dnarja in rečeš oh ja sj bojo že gostje poskrbel za manko dnarja; se bojo natakarji že zasmilil našim strankam. Stranke bodo imele pa še super občutek kok so naredile za natakarja; medtem ko natakar sicer je hvaležen stranki ampak sam pri seb točno ve da je to tist minimum da sploh do minimalneega dostojanstva pride; ne pa nek priboljšek. Napitnina bi morala biti priboljšek ki ga ne pričakuješ; ki ga noben ne rab podarit; ampak če ga si pa ti kot natakar lahko privoščiš nekaj več kot bi pričakoval. To je to.

Master_Yoda ::

A ni v USA tudi nek zakon, da ce ti poklici ki so odvisni od napitnin ne dobijo dolocen znesek napitnin na uro oz. dan mora razliko do nekega zneska polek tiste mizerne place placati delodajalec ? Ker mislim da na to pozabljate - nic napitnin delodajalec more do minimalca pokriti. Z napitninami pa seveda vec dobijo, ker so uspeli prepricati vse, da ce jim ne das 15-20% celega zneska si pizda.

[D]emon ::

Naj bi pokril. Pa v vecini ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Okapi ::

Master_Yoda je izjavil:

A ni v USA tudi nek zakon, da ce ti poklici ki so odvisni od napitnin ne dobijo dolocen znesek napitnin na uro oz. dan mora razliko do nekega zneska polek tiste mizerne place placati delodajalec ? Ker mislim da na to pozabljate - nic napitnin delodajalec more do minimalca pokriti. Z napitninami pa seveda vec dobijo, ker so uspeli prepricati vse, da ce jim ne das 15-20% celega zneska si pizda.
Ja, v ZDA imaš obvezno minimalno plačo (urno postavko), ki je lahko nižja samo pri poklicih, kjer so napitnine običajne, in tam se napitnina šteje v plačo. Če skupaj z njo ne pride do minimalca, mora delodajalec kriti razliko.

perci ::

V ameriki je napitnina obvezna. Recimo v nyc v taksijih pise kdaj lahko zavrnete placilo napitnine. Mora bit nekaj zlo narobe.

Okapi ::

V bistvu ni, na splošno, razen če posebej piše, da je. Če ne piše, te grdo gledajo, in mogoče naslednjič sploh nočejo postreči ali peljati, ampak po zakonu ne plačaš kazni, če nočeš plačati napitnine. Obvezna "napitnina" v bistvu sploh ni napitnina, in kjer je, jo včasih kar vključijo v račun (kot Italijani postrežnino). Tako da moraš pazit, da je po nepotrebnem ne daš še posebej.

[D]emon ::

Nekje je napitnina vsteta kot gratuity, ja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

The Player ::

[D]emon ::

Sej nam je vsem jasno da je zadeva scam, ampak s tem da bogega delavca openjasti prvo sef, potem pa se stranka, se ne bo spremenilo cisto nic.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

D3m ::

Ne. Šef preloži svojo odgovornost na stranko.

V primeru, da delavcu življenje ni naklonjeno smo krivi kupci, ker ga nismo dovolj zalagali z napitninami.

Sorry naj se vrže pod vlak, ker s tem samo testirajo našo toleranco.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dope1337 ::

ginekk je izjavil:

Meni gre prisilijeno prijazna postrežba v ZDA na jetra. Vidi se z letala, da oni nasmehi niso iskreni

krneki je izjavil:

Ma američani so že po naravi za moj okus preveč prijazni. V trgovini gre en dva metra od tebe pa se ti že opravičuje.


Podpisem oboje takoj xD
Sem se ze veckrat vprasal, ce imajo kje v soli kaksen predmet "how to do a fake smile", ker so res majstri v tem ej xD

Bi se pa obdrgil glede "obvezne minimalne place" ter "obveznosti napitnin".

Imajo nekaksen "nationwide minimum wage" za 7,25$ ... vendar, imajo se xyz lukenj v zakonu, kako se le-temu izogniti (sploh v postrezni industriji, ki je precej velika v ZDA).

Obveznost napitnin ... No, dejansko sem 1x bral o primeru, ko je natakar tozil stranke, ker niso dale napitnine xD - se mi zdi da je dejansko dobil tozbo, ker tozena stranka ni mogla dokazati, da je bilo s strezno kaj narobe (nevem katera zvezna drzava oz. kateri "district" je ze to bil). Ni pa zakon o dajanju napitnin "nation wide", se mi zdi, da vsak posamezen "district" to posebej doloca.

Se mi je pa v Vegasu zgodilo, da mi je nek pakistanski taxi sofer zacel bluzit, ko sem mu namesto 11$ (cena prevoza) dal 15$ - "you're a bad tipper", da sem mu izstrgal iz rok ves denar, pa mu dobesedno v fris "fukno" tistih 11$ ter ga vprasal - how 'bout now? Pa mu namesto denarja dal za napitnino enga lepega fakicha + zalotputnil z vrati na vso moc ...

To ti je en lep primer, ko "tippanje" ne pride v upostev xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

The Player ::

Video sem delil bolj iz smisla humorja, na kakšen način avtor predstavi problematiko.

sam sem delal v hotelu, kjer sem stregel večinoma tujim gostom iz držav z višjim standardom kot Slovenija (Nizozemska, Španija, Japonska, Portugalska, Brazilija), pa ni bilo nobene napitnine. Seveda je nisem pričakoval v nasprotju z mojimi prijatelji, ki so mi bili kar fouš, ker so mislil kok velik "kasiram". >:D

Spremenilo se bo pa takrat, ko se bodo delavci začeli ceniti. Se še kdo spomne, ko so Mcdonalds delavci si izborili 15$ plačo?

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentje in njihove napitnine v gostinstvu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10515004 (11392) tryhard
»

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10817831 (14936) c3p0

Več podobnih tem