» »

MOj Celeron 366

MOj Celeron 366

Yacksy ::

Kdaj bi blo mojemu Celeronu 366 prevroče. Gor mam še tovarniški ventilator. Včeraj sem ga navil na 412MHz, pa je dobro preživel kakšne 2 uri Flashpointa, pol je pa zvečer, ko sem bil na netu sam črn ekran pokazal. Kaj bi blo to. Se je mal preveč segrel, al je kej druzga.

rap3r ::

Ja potegn si dol mbm5 pa poglej kok se ti segreva! Pol boš pa vidu!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

chucki ::

moj celeron 366 je delal na 550mhz pri 2.00V! Kupil sem samo Golden orba!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Yacksy ::

Sej sem si dol seneu MBM 5, ampak nekej ni prau. Zgleda de moja plata nima senzorja za temperaturo procesorja. Ko dam, da bere iz enga senzorja, mi skoz kaže 22 stopinj, na drugem pa 77.:( Temperatura se sploh ne spreminja. Plata je PC Partner z Viinim naborom Apollo 133A. Ma sam senzor za voltažo. To sklepa po tem, ker tut v biosu ne morem gledat temperature procesorja. K je pol sploh kakšen program, ki bi mi to omogočal, al sploh ne bom nikol zvedu pravo temperaturo svojega procesorja.

BendeR ::

Jaz ti priporočam nakup novega hladilnika za proc. ker ta tovarniški ne zadostuje niti za hlajenje kalkulatorja.

rap3r ::

Ce mas ta cip gor pol je sigurn tud senzor! Poglej na cdju od plošče, tm je en programček, k ti bere temperaturo sam na via naborih! Ce pa tega programcka nenajdes, me pa kontakteri na moj mail: Tuki, in ti ga lahk pošlem al pa link do njega dam!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MITT007 ::

HM, jest mam identicni procesor C366a , in ga mam na plati LS 1440 ZX 100 navitga na 550MHz.
NAjprej sm spreminjal samo frekvecno iz 66 na 75 al pa 83 MHz pa ni nic delalo - Masina se sploh ni zbudila - tema od vklopa stikala naprej. Pol sm pa na matherboardu preklopu jumper iz NORMAL v OVERCLOCK delovanje (iz 66MHz na 100MHZ delovanje plate), pol se ja pa masina zbudila na 550MHZjih (Celeron zaklenjen na faktor mozenja 5,5).
TKo mi dela ze kar precej casa s tem da nisem totalno nic drugega stelal, cooler je serijski, ki sem ga takrat kupil (k so bli v prodaji), procesor je pa preko Socket370>Slot1 konverterja connectan na plato (slot1). NA masini se po cele popoldneve spila flashpoint in je temperatura useen max 38 oC, drugace je pa okol 36 oC. (Programcek iz CDroma od plate jo ves cajt kaze).

Yacksy ::

Naj mi eden res napiše link na stran s tistim programom. Jest ga na CD ju nimam. Za nabor sem se pa mal zlagau. Nabor je Apollo pro 133. A ta nabor nima tistega senzorja?

rap3r ::

:)Tle maš link! Je direktn! VHM
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

Yacksy ::

Hvala ti za link, vendar ne pomaga. Še zmeri mi kaže le voltažo. Vsaj poskusu si, ne se sekirat.

Cako ::

mislim da je tvoj problem sledeč:
Pri inštalaciji motherboard monitorja (recimo mbm v5.09 mislm da je tazadn) pri GiveIO driver izberi za winNT/2000/XP automatic (na voljo maš še boot in system za katera si pogllej navodila al pa faq)
V mbm5 pojdi v nastavitve za temperaturne senzorje in za recimo senzor1 izberi enega od možnih na seznamu. Moral bi dobit dve temp, ta višja je od proca (tm od 29°C naprej), nižja pa od senz na plati oz temp v ohišju (od 21 do 29°C). Pol je pa še ena k je zmer konst tm okol 20-22°C. Tista je pa kao (po abitovem) nekje na(v) plati? ampak pust to. Če ne boš najdel pravega senzorja (recimo če bodo temp zlo čudne recimo nad 60 al pa pod 15) poskusi še z extended listo (izbereš tm eno opcijo), Če pa še tm nebo nič pol pa sploh nimaš temp. senzorjev na plati!
Lp
moto: overclock do maximuma, pridobitve niso pomembne !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291764 (1367) Poldy
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411836 (1336) abcde7
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262214 (1828) mmisv
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544737 (3706) SkIDiver
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131334 (1206) Marjan

Več podobnih tem