» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
50 / 63
»»

Machete ::

Upam da so kvalitetni videi, ker žal nimam zdaj časa preverjat.





Tale video pa je en boljših pri razlagi blockchaina, samo tako za rezervo:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nurmaln ::

A mi lahko kdo ki ima 6_x_rx580 ali 7_x_rx580 pove na katerem napajalniku laufa zadeva in po možnosti še koliko dejansko vleče iz stene?
plz
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

m0LN4r ::

6 iz stene cel racunalnik z ventilatorji vred solo eth 850W-900w, dual lahko 1000w+ komot, kak etn solo pa 650w...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

1pioneer ::

To je le če so bios spremenjeni, drugače s stock bios žere več...

Tomaz3 ::

Nazalost imam samo 4x 580 in iz stene zerejo 505 Watta :)

taddeo ::

Pravijo,da je dobro dvignit pri Nicehashu tdp za "večji" donos..imam na 75% ko pa zvišam na 85% je razlika, če sploh je za npr. tri, štiri cente in posledično nekaj malega več stopinj gpu-ja

torej predvidevam, da se bolj NE splača višje, ter večja poraba za praktično nič.

nurmaln ::

m0LN4r je izjavil:

6 iz stene cel racunalnik z ventilatorji vred solo eth 850W-900w, dual lahko 1000w+ komot, kak etn solo pa 650w...

Sej to me matra, rad bi dal na plato 7 grafik, pa ne vem če bo 1200 platinum dovolj. In potem imam dilemo ali dam raje dva švohnejša napajalnika pa sedem grafik, ali pa 1200 napajalnik pa samo 6 grafik na plato. Thoughts?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

1pioneer ::

če znaš modat bios lahko daš 1200W če ne znaš pol kupi 1600W napajalnik :) ali pa 2 x 750. Če mene vprašaš se ne špara pri PSU... Pa ni dobro imet na limitu, raje dej še rezerve...

Tomaz3 ::

Ceneje te prideta 2 750W napajalnika kot eden 1600W, ampak je vecja tezeva to pravilno povezati.

Sicer pa rudarjenje brez bios modanja RX 580 nima smisla.. zgubis cirka 6 Mh/s na kartico pa se vecje porabe el. energije imas... kar posledico pomeni dosti daljsi ROI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

rh^ ::

Meni so najbolj smešni odgovori v smislu "Če bi pol leta nazaj vedel, bi kupil mining rig" in pa v temi o crypto špekulacijah "Če bi pol leta nazaj vedel, bi kupil več *random* coina".

c3p0 ::

Da bi pa zdaj razmišljali kaj se zdaj splača in kaj ima potencial, to pa je že pretežko, lahko je za nazaj jamrat...

nurmaln ::

c3p0 je izjavil:

Da bi pa zdaj razmišljali kaj se zdaj splača in kaj ima potencial, to pa je že pretežko, lahko je za nazaj jamrat...

Ma pomoje je preveč spremenljivk da bi bil lahko res dovolj pameten ali se kaj splača ali ne. Če se odločiš pač probaš in si potem čez eno leto tiho če ni zneslo, al pa brihten k knjiga ker si imel srečo :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

rh^ ::

nurmaln je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Da bi pa zdaj razmišljali kaj se zdaj splača in kaj ima potencial, to pa je že pretežko, lahko je za nazaj jamrat...

Ma pomoje je preveč spremenljivk da bi bil lahko res dovolj pameten ali se kaj splača ali ne. Če se odločiš pač probaš in si potem čez eno leto tiho če ni zneslo, al pa brihten k knjiga ker si imel srečo :)


Ni lih čisto tako. Pri rudarjenju je pač stvar ROI-ja, sicer ti ne more noben garantirat nek payout oz. ne veš kak bo ampak ja. In če si iznajdljiv na take in drugačne načine ga lahko tudi v trenutnih razmerah daš na 5-6 mesecev, kar pa ni tako slabo in to brez reinvestiranja coinov, ki jih rudariš oz. dobička iz trgovanja/špekuliranja.

1pioneer ::

trenutno ni ROI 5-6 mesecev. To je bilo decembra. Zdaj bo 1+ leto in če ne bo nekega pumpa se bo to večalo in večalo... Grafične maš pa garancijo 2-3 leta, tako da se ti splača prodajat pred pretekom garancije, kar pomeni nova investicija v GPU in s tem ROI traja še več časa... Sej če bi bile grafične po ceni kot so prihajale ven nekje 180€ na RX570 bi bilo OK, tako pa si prodajalci nabijajo provizije in prodajajo po 500€+ te iste grafične... Upam da bo Antminer F3 zunaj čimprej, da se ta neumnost konča, ker to je res že preseravanje...

rh^ ::

1pioneer je izjavil:

trenutno ni ROI 5-6 mesecev. To je bilo decembra. Zdaj bo 1+ leto in če ne bo nekega pumpa se bo to večalo in večalo... Grafične maš pa garancijo 2-3 leta, tako da se ti splača prodajat pred pretekom garancije, kar pomeni nova investicija v GPU in s tem ROI traja še več časa... Sej če bi bile grafične po ceni kot so prihajale ven nekje 180€ na RX570 bi bilo OK, tako pa si prodajalci nabijajo provizije in prodajajo po 500€+ te iste grafične... Upam da bo Antminer F3 zunaj čimprej, da se ta neumnost konča, ker to je res že preseravanje...


Ne ni res. ROI je odvisen od tega po kaki ceni kaj kupiš. In če zdaj preplačuješ GPU-je potem je 1+ leto, če pa imaš malo pameti pa ga lahko imaš 5-6 mesecev. In tudi drugi del, če imaš ROI 1 leto in menjuješ grafične tik pred potekom garancije (po 2 leti) si 1 leto delal plus.

m0LN4r ::

Dokler ne dobis nazaj not, kolko si investiral se o dobicku sploh ne sme razmisljat. Kolegu sta recimo crknili ze dve graficni, brez kakrsnih koli predznakov. Kako to zgleda? Takole naprimer:


Ce imas smolo pa se tudi tole lahko zgodi:


Pa tudi kak riser zna crknit sem pa tja.

Cas = dnar, ni mining kr tko brezbrizna zadeva, kjer je vse garantirano.

Prodaja je en velik zajeb, jaz nimam srca nekoga nategnit z mining grafo, ki bo nekomu crknila in mu bo ravno takrat potekla garancija in drugic mu bodo garancijo zaradi igrackanja z biosom zavrnili (ja zadnje case vedno vec tega).
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sno0py ::

Tomaz3 je izjavil:

Nazalost imam samo 4x 580 in iz stene zerejo 505 Watta :)


Kako si to naredil? Jaz imam 3x 580 pa mi zre 620W.. 1 se cakam , tako da bo z 4x 580 730W kamot.. Koliko pa imas Hashov?

1pioneer ::

rh^ je izjavil:

1pioneer je izjavil:

trenutno ni ROI 5-6 mesecev. To je bilo decembra. Zdaj bo 1+ leto in če ne bo nekega pumpa se bo to večalo in večalo... Grafične maš pa garancijo 2-3 leta, tako da se ti splača prodajat pred pretekom garancije, kar pomeni nova investicija v GPU in s tem ROI traja še več časa... Sej če bi bile grafične po ceni kot so prihajale ven nekje 180€ na RX570 bi bilo OK, tako pa si prodajalci nabijajo provizije in prodajajo po 500€+ te iste grafične... Upam da bo Antminer F3 zunaj čimprej, da se ta neumnost konča, ker to je res že preseravanje...


Ne ni res. ROI je odvisen od tega po kaki ceni kaj kupiš. In če zdaj preplačuješ GPU-je potem je 1+ leto, če pa imaš malo pameti pa ga lahko imaš 5-6 mesecev. In tudi drugi del, če imaš ROI 1 leto in menjuješ grafične tik pred potekom garancije (po 2 leti) si 1 leto delal plus.

Pamet nima veze s tem da ni čipov in ni RX5xx serij nikjer. Po 180€ nove ne boš dobil, pa če si še kak stručko... Sam imam za 300€ zadnje naročilo pa se prestavlja iz tedna v teden...

nurmaln ::

1pioneer je izjavil:

Sam imam za 300€ zadnje naročilo pa se prestavlja iz tedna v teden...


300€ za katero? 570? 580?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

c3p0 ::

Nekateri shopi držijo izdelke izven zaloge še po starih cenah. Zaloge seveda ne bo, ali pa bo cena hitro poskočila.

Tomaz3 ::

Sno0py je izjavil:

Tomaz3 je izjavil:

Nazalost imam samo 4x 580 in iz stene zerejo 505 Watta :)


Kako si to naredil? Jaz imam 3x 580 pa mi zre 620W.. 1 se cakam , tako da bo z 4x 580 730W kamot.. Koliko pa imas Hashov?


119 Mh/s
Tri kartice po 30.5 Mh/s ena po 28.5 Mh/s

 Nastavitve

Nastavitve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

1pioneer ::

m0LN4r je izjavil:


Prodaja je en velik zajeb, jaz nimam srca nekoga nategnit z mining grafo, ki bo nekomu crknila in mu bo ravno takrat potekla garancija in drugic mu bodo garancijo zaradi igrackanja z biosom zavrnili (ja zadnje case vedno vec tega).

Ma če prodaš po 2 letih in je garancija še 1 leto bo GPU zdržal še kake 2-3 leti ali več če bo imel za igrice čisto komot, zato pa ima ugodnejšo ceno kot nov GPU... Po tem obdobju je itak večina iger že tako zahtevna, da bo moral nadgraditi grafično.

Kako pa recimo servis ve da je bil bios falshan? Sej če ga daš nazaj na original preden prodaš mislim, da ne more vedet. Poleg tega flashan bios podaljša dobo grafičnih, ker ga undervoltaš, se manj segreje itd. Drugače spreminjanje v biosu je isto kot če ti overcloackaš na afetburnerju, samo da je bios stalen, tisto navijanje v afterburnerju se pa resetira ob zagonu itd.

1pioneer ::

nurmaln je izjavil:

1pioneer je izjavil:

Sam imam za 300€ zadnje naročilo pa se prestavlja iz tedna v teden...


300€ za katero? 570? 580?

580 :) Kaj si ugotovil, da so te oskubli s 4x dražjo ceno?

nurmaln ::

1pioneer je izjavil:

nurmaln je izjavil:

1pioneer je izjavil:

Sam imam za 300€ zadnje naročilo pa se prestavlja iz tedna v teden...


300€ za katero? 570? 580?

580 :) Kaj si ugotovil, da so te oskubli s 4x dražjo ceno?

Ne, ubistvu ne, ampak za 300 jih pa res ne dobim? Imaš kaj viška oziroma lahko deliš vir?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

rh^ ::

No tako bom rekel z malo raziskovanja in optimiziranja človek hitro ugotovi, da je ROI boljši pri ne top end GPU-jih ampak pri kakih drugih. Vsaj pri Nvidiji je tako, z radeoni nimam izkušenj in tudi trga nisem pregledoval, ker mi ne dišijo. Ampak vsak mora naredit svojo "raziskavo" in se odločit.

Machete ::

Molnar, katera kartica točno pa je ta 'well done' zgoraj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sno0py ::

Tomaz3 je izjavil:

Sno0py je izjavil:

Tomaz3 je izjavil:

Nazalost imam samo 4x 580 in iz stene zerejo 505 Watta :)


Kako si to naredil? Jaz imam 3x 580 pa mi zre 620W.. 1 se cakam , tako da bo z 4x 580 730W kamot.. Koliko pa imas Hashov?


119 Mh/s
Tri kartice po 30.5 Mh/s ena po 28.5 Mh/s

 Nastavitve

Nastavitve



Ali igra kako vlogo pri teh nastavitvah kaksen pomnilnik ima kartica? Moja ima Micron.. S 3 karticami dobim 87 Mh/s kar je 29.2 Mh/s z 1.. Popoldan se bom definitivno pozanimal in probal tvoje nastavitve.

Hvala, ker si zaupal nastavitve :)

EDIT: Aja imam pa taksne 3 + 1 je na poti : KLIK je mozno da moje toliko vec porabijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

Tomaz3 ::

Mores pa paziti, to je za eno kartico :)

Imam 3 enake pa niti ena nima isti Mhz pri Pomnilniku :) Ene 2 tedna sem rabil da sem nasel nastavitve brez Memory errorjev za vse kartice.
Ampak voltage pri memoriju in core pa imajo sve enako... ko bom imel cas, se bom probal to porihtati, za vsako kartico posebaj... upam da bom s tem se kaj prihranil :)

Sicer pa sve moje 4 kartice imajo Elpida Pomnilnik... razlika je pri Bios modanju in kako visoko lahko Mhz nastavis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

Baja ::

 no comment :D

no comment :D

youPlonker ::

rh^ je izjavil:

1pioneer je izjavil:

trenutno ni ROI 5-6 mesecev. To je bilo decembra. Zdaj bo 1+ leto in če ne bo nekega pumpa se bo to večalo in večalo... Grafične maš pa garancijo 2-3 leta, tako da se ti splača prodajat pred pretekom garancije, kar pomeni nova investicija v GPU in s tem ROI traja še več časa... Sej če bi bile grafične po ceni kot so prihajale ven nekje 180€ na RX570 bi bilo OK, tako pa si prodajalci nabijajo provizije in prodajajo po 500€+ te iste grafične... Upam da bo Antminer F3 zunaj čimprej, da se ta neumnost konča, ker to je res že preseravanje...


Ne ni res. ROI je odvisen od tega po kaki ceni kaj kupiš. In če zdaj preplačuješ GPU-je potem je 1+ leto, če pa imaš malo pameti pa ga lahko imaš 5-6 mesecev. In tudi drugi del, če imaš ROI 1 leto in menjuješ grafične tik pred potekom garancije (po 2 leti) si 1 leto delal plus.


Za nekoga, ki zdele vstopa, je ROI za ETH čez eno leto... Ko sem nazadnje gledal whattomine je 6 RX 580 zračunalo za pol Ethra na mesec, zdaj je najbrž še manj? Če špekuliraš na rast cene ETH, je pa tako vseeno če namesto za 4 jurje hardwera nabaviš za 4 jurje kovancev (po možnosti na dan, ko je vse rdeče).

1pioneer ::

rh^ je izjavil:

No tako bom rekel z malo raziskovanja in optimiziranja človek hitro ugotovi, da je ROI boljši pri ne top end GPU-jih ampak pri kakih drugih. Vsaj pri Nvidiji je tako, z radeoni nimam izkušenj in tudi trga nisem pregledoval, ker mi ne dišijo. Ampak vsak mora naredit svojo "raziskavo" in se odločit.


Za rudarit ETH so najboljše AMD RX470/480 ali RX570/580, to je bilo najbolj optimalno in z najmanj investicije si dobil najhitreje ven ROI. Nvidiejeve ne moreš navijat, tako kot AMD in so prišle v upoštev zaradi pomanjkanja AMD kot alternativa, tako da zelo čudno, da nisi naštudiral da so AMD kartice boljše za rudarit... Zdaj ko se prodajajo za 500€+ je zelo zelo predraga cena in se ne splača oz. dodaš par € več in imaš od Nvidie. Res žalostno kaj se dogaja, potem čez par mesecev če pride ven Antminer F3 pa bo poplava rabljenih grafičnih...

1pioneer ::

nurmaln je izjavil:

1pioneer je izjavil:

nurmaln je izjavil:

1pioneer je izjavil:

Sam imam za 300€ zadnje naročilo pa se prestavlja iz tedna v teden...


300€ za katero? 570? 580?

580 :) Kaj si ugotovil, da so te oskubli s 4x dražjo ceno?

Ne, ubistvu ne, ampak za 300 jih pa res ne dobim? Imaš kaj viška oziroma lahko deliš vir?

Ma ni več, čakam od začetka januarja da jih dobim in se rok dobave skozi prestavlja. Pomanjkanje čipov... Sem pa našel en kontakt za GTX1080 za nekje 675-685€ odvisno kako se USD obrača in danes-jutri izvem več kako in kaj. Baje ima še 50 kosov na zalogi...

nurmaln ::

1pioneer je izjavil:

Ma ni več, čakam od začetka januarja da jih dobim in se rok dobave skozi prestavlja. Pomanjkanje čipov... Sem pa našel en kontakt za GTX1080 za nekje 675-685€ odvisno kako se USD obrača in danes-jutri izvem več kako in kaj. Baje ima še 50 kosov na zalogi...

Vsaka informacija za poceni grafike bo zelo dobrodošla :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

c3p0 ::

Ni neka super cena, vidim ceneje v shopih, na zalogi.

1pioneer ::

c3p0 je izjavil:

Ni neka super cena, vidim ceneje v shopih, na zalogi.

Nove z garancijo pod 700EUR ne dobiš GTX1080, sem gledal vse živo. Če pa si našel pol prosim deli link ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

c3p0 ::

https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...

Trenutno od 657€ za mini.

rh^ ::

youPlonker je izjavil:

rh^ je izjavil:

1pioneer je izjavil:

trenutno ni ROI 5-6 mesecev. To je bilo decembra. Zdaj bo 1+ leto in če ne bo nekega pumpa se bo to večalo in večalo... Grafične maš pa garancijo 2-3 leta, tako da se ti splača prodajat pred pretekom garancije, kar pomeni nova investicija v GPU in s tem ROI traja še več časa... Sej če bi bile grafične po ceni kot so prihajale ven nekje 180€ na RX570 bi bilo OK, tako pa si prodajalci nabijajo provizije in prodajajo po 500€+ te iste grafične... Upam da bo Antminer F3 zunaj čimprej, da se ta neumnost konča, ker to je res že preseravanje...


Ne ni res. ROI je odvisen od tega po kaki ceni kaj kupiš. In če zdaj preplačuješ GPU-je potem je 1+ leto, če pa imaš malo pameti pa ga lahko imaš 5-6 mesecev. In tudi drugi del, če imaš ROI 1 leto in menjuješ grafične tik pred potekom garancije (po 2 leti) si 1 leto delal plus.


Za nekoga, ki zdele vstopa, je ROI za ETH čez eno leto... Ko sem nazadnje gledal whattomine je 6 RX 580 zračunalo za pol Ethra na mesec, zdaj je najbrž še manj? Če špekuliraš na rast cene ETH, je pa tako vseeno če namesto za 4 jurje hardwera nabaviš za 4 jurje kovancev (po možnosti na dan, ko je vse rdeče).



Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.

1pioneer ::

c3p0 je izjavil:

https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...

Trenutno od 657€ za mini.


No vidiš jaz pa gledam https://www.zotac.com/us/product/graphi...

Tako da cene so kar višje...

Machete ::

Madonca, pred novim letom sem 1080 palitke kupoval za 550 (-mwst)..
No ja, saj 100€ spet ni tako kritična podražitev :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

1pioneer ::

Sej jih ne dobiš za 100€ dražje. Če hočeš sedaj kupiti bo cena kar okrog 1k, to kar je pod 700€ se težko dobi in moraš že imet dober kontakt, da ti sploh da tako ceno... Tisti ki sedaj vstopajo v rudarjenje pa dvomim, da imajo veze in plačujejo kar 2-3x dražje...

c3p0 ::

1pioneer je izjavil:


No vidiš jaz pa gledam https://www.zotac.com/us/product/graphi...


Prvič omenjaš točen model... Poročaj na koliko jo boš navil, da bo še stable (vsaj 24h brez crasha).

Spenc ::

Imam 10x riserjev viška, če kdo potrebuje, VER007. Na ZS.

youPlonker ::

rh^ je izjavil:

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.


O kaki iznajdljivosti govoriš? O stricu, ki ti vzame 1 ali 2 grafi na s.p.? Na bolhi je tudi vse navito v nebo, tako da kar na plan z linki, kje točno so grafe 20-25% cenejše, ti bo marsikdo iz te teme hvaležen.

rh^ ::

youPlonker je izjavil:

rh^ je izjavil:

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.


O kaki iznajdljivosti govoriš? O stricu, ki ti vzame 1 ali 2 grafi na s.p.? Na bolhi je tudi vse navito v nebo, tako da kar na plan z linki, kje točno so grafe 20-25% cenejše, ti bo marsikdo iz te teme hvaležen.


Kar se mene tiče lahko vzame 8 grafik na s.p. in prišpara ddv. Sicer pa jaz sem moj prvi rig zgradil z 1-1,5 leto rabljenimi GPU-ji, ki so bili še v garanciji in sicer nvidie 970. Ko je bil rig zaključen je imel, ROI z vsemi stroški okoli 5 mesecev in je sedaj že poplačan. Podobno sem sedaj gledal cene drugih možnih buildov, če bi še enega naredil iz GPU-jev iz druge roke in bi prišel na 6-7 mesecev ROI. Najbolj pa se splača malo naokoli hodit po trgovinah, tudi fizično in iskat GPU-je, ki jih imajo še na zalogi. Človek ne more vejret, da najde še kakega 1080 pa 1070, ki niso overpriced.

m0LN4r ::

Ce nimas sluzbe, zene ali otroka potem lahko gres v vsak spajz v sloveniji, kjer imajo mogoce eno graficno z normalno ceno.

Se dobro, da se mi o novih karticah pogovarjamo z racunom in DDV.

rh^ je izjavil:

youPlonker je izjavil:

rh^ je izjavil:

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.


O kaki iznajdljivosti govoriš? O stricu, ki ti vzame 1 ali 2 grafi na s.p.? Na bolhi je tudi vse navito v nebo, tako da kar na plan z linki, kje točno so grafe 20-25% cenejše, ti bo marsikdo iz te teme hvaležen.


Kar se mene tiče lahko vzame 8 grafik na s.p. in prišpara ddv. Sicer pa jaz sem moj prvi rig zgradil z 1-1,5 leto rabljenimi GPU-ji, ki so bili še v garanciji in sicer nvidie 970. Ko je bil rig zaključen je imel, ROI z vsemi stroški okoli 5 mesecev in je sedaj že poplačan. Podobno sem sedaj gledal cene drugih možnih buildov, če bi še enega naredil iz GPU-jev iz druge roke in bi prišel na 6-7 mesecev ROI. Najbolj pa se splača malo naokoli hodit po trgovinah, tudi fizično in iskat GPU-je, ki jih imajo še na zalogi. Človek ne more vejret, da najde še kakega 1080 pa 1070, ki niso overpriced.

Da bi jih pa v zadnjem casu nekje ti v sloveniji nasel za en celi rig po 20-25% nizje (to je ca. cena izpred treh mescev), kot so aktualne cene v tujini velja samo za tebe in mogoce 1-2 kartici max,
kar je v bistvu zelo veliko posplosevanje.

Realno, brez posplosevanja in nekih osebnih trikov s strici, normalnih cen za kartice ni ze ene vsaj 4 mesce.

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.

No zdaj mi je jasno, iznajdljivost je kupovat rabljene, preko s.pja in vlaciti se po lokalnih spajzih. Potem pa to v debati primerjat z nabavo 10 novih kartic po principu, vrzem v kosarico 10x in imam cez en teden na mizi doma, brez tega da si moram vzet dopust.

Zdaj bo pa se en rekel, da samo malo iznajdljiv moras bit in si rig zmontiras v stundentskem domu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

rh^ ::

m0LN4r je izjavil:

Ce nimas sluzbe, zene ali otroka potem lahko gres v vsak spajz v sloveniji, kjer imajo mogoce eno graficno z normalno ceno.

Se dobro, da se mi o novih karticah pogovarjamo z racunom in DDV.

rh^ je izjavil:

youPlonker je izjavil:

rh^ je izjavil:

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.


O kaki iznajdljivosti govoriš? O stricu, ki ti vzame 1 ali 2 grafi na s.p.? Na bolhi je tudi vse navito v nebo, tako da kar na plan z linki, kje točno so grafe 20-25% cenejše, ti bo marsikdo iz te teme hvaležen.


Kar se mene tiče lahko vzame 8 grafik na s.p. in prišpara ddv. Sicer pa jaz sem moj prvi rig zgradil z 1-1,5 leto rabljenimi GPU-ji, ki so bili še v garanciji in sicer nvidie 970. Ko je bil rig zaključen je imel, ROI z vsemi stroški okoli 5 mesecev in je sedaj že poplačan. Podobno sem sedaj gledal cene drugih možnih buildov, če bi še enega naredil iz GPU-jev iz druge roke in bi prišel na 6-7 mesecev ROI. Najbolj pa se splača malo naokoli hodit po trgovinah, tudi fizično in iskat GPU-je, ki jih imajo še na zalogi. Človek ne more vejret, da najde še kakega 1080 pa 1070, ki niso overpriced.

Da bi jih pa v zadnjem casu nekje ti v sloveniji nasel za en celi rig po 20-25% nizje (to je ca. cena izpred treh mescev), kot so aktualne cene v tujini velja samo za tebe in mogoce 1-2 kartici max,
kar je v bistvu zelo veliko posplosevanje.

Realno, brez posplosevanja in nekih osebnih trikov s strici, normalnih cen za kartice ni ze ene vsaj 4 mesce.

Ne ni res. Kar pravim je to, da z malo iznajdljivosti in iskanja dobiš GPU-je tudi po 20-25% nižjih cenah, kot jih imajo trgovine, ki jih očitno folk na s-t obiskuje.

No zdaj mi je jasno, iznajdljivost je kupovat rabljene, preko s.pja in vlaciti se po lokalnih spajzih. Potem pa to v debati primerjat z nabavo 10 novih kartic po principu, vrzem v kosarico 10x in imam cez en teden na mizi doma, brez tega da si moram vzet dopust.

Zdaj bo pa se en rekel, da samo malo iznajdljiv moras bit in si rig zmontiras v stundentskem domu.


Nikjer nisem napisal, da sem vzel rabljene grafike na s.p., a ne znaš brat? Davčne "optimizacije" sicer tukaj ne mislim pisat, ampak okej. Vsi bi najraje naredili 10 klikov (med drugim imaš spletne trgovine, ki ti ponudijo bistveno cenejše GPU-je, samo spremljat moreš, po možnosti ne samo mimovrste ali amazon in pomožnosti uporabljat google translate za kako trgovino v državi, ki jezika ne razumeš - ampak verjetno sprašujem preveč), potem zadevo še pomošnosti narobe povezali skupaj, skurli par MBjev in delali velike dobičke. Žal ni tako enostavno. Nikoli ni bilo.

nurmaln ::

rh^ je izjavil:

Davčne "optimizacije" sicer tukaj ne mislim pisat, ampak okej.

Pa daj vseeno kaj napiši no, zgolj v izobraževalne namene.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

1pioneer ::

rh^ je izjavil:


Nikjer nisem napisal, da sem vzel rabljene grafike na s.p., a ne znaš brat? Davčne "optimizacije" sicer tukaj ne mislim pisat, ampak okej. Vsi bi najraje naredili 10 klikov (med drugim imaš spletne trgovine, ki ti ponudijo bistveno cenejše GPU-je, samo spremljat moreš, po možnosti ne samo mimovrste ali amazon in pomožnosti uporabljat google translate za kako trgovino v državi, ki jezika ne razumeš - ampak verjetno sprašujem preveč), potem zadevo še pomošnosti narobe povezali skupaj, skurli par MBjev in delali velike dobičke. Žal ni tako enostavno. Nikoli ni bilo.


Če naročaš iz držav ki niso v EU je riziko, da grafičnih sploh ne dobiš. Ruske, Kitajske strani imajo dober deal samo 99% je prevar in če nakažeš se lahko posloviš od denarja... Če smo že pri temu tudi nekatere v EU so prevare. Recimo Bolgarski: http://market-mining.com
Cene so odlične, samo produkta ne boš dobil.

krneki0001 ::

Kitajske strani, ki prodajajo grafike, pa da jih boš tudi dobil 100%, jih imajo po cenah, kot jih imamo tukaj. 860 dolarjev ali 700 evrov je recimo 1070TI.

ramones ::

Se komu sanja morda kaj bi bil problem pri rigu, kjer je notri 6x 1080ti (aorus), nič dodatno OC, imam dva napajalca od tega enega 1650w ki laufa 5 graf z riserji + plato in šestega ki laufa samo še zadnjo plato in riser (650w) (oba sta gold)
Ko sem mašino sestavil v stanovanju in jo malo testiral, sem najprej ugotovil, da mi več kot 4 graf ni prepoznalo in v pol dneva testiranja ugotovil, da sem mogu na matični enejblat 4G in dat na še eno nastavitev nekej na 2 in na 96, da je blo "prostora za dihat" za vse grafike. Ko mi je to uspelo je vse lepo delalo, dejansko sem grafe lahko dal tudi na 120% powerja in je v skupnem izračunu na napetostni vtičnici kazalo celo 2100w (kar mi je čudno, kako je lahko 1650w napajalc to zdržal, ker se mi zdi da je blo več kot 1650w na njem takrat). Nato sem konfiguracijo zmanjšal nazaj na 100% in pustil da kišta laufa na Nicehash - grafike so imele 64-66 temperaturo zelo konstantno, delalo je nekje 19-25e, laufalo recimo da 48h brez kakršnih koli težav.

Nato sem zadevo selil v bajto, sestavil nazaj po istem postopku, priklopil, od takrat naprej se mi zadeva enostavno sama od sebe resetira. Če samo poskusim dat power % kak procent gor, ko Nicehash laufa, se takoj mašina resetira. Če začnem browsat oz karkol drugega delat na mašini se tut resetira. Zmanjšal sem power % grafik na 90% in mi je laufalo ene 10-12h, nato pa spet reset.

Glede na to da kaže porabo na vtikaču enako, kot sem mel v stanovanju, dvomim, da bi bla kriva vtičnica (probal sem na dveh treh različnih varovalkah pa enako). Se komu sanja, če kej kak easy catch, preden enostavno zrušim sistem in na novo vse postavim gor?
««
50 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324411 (6023) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917779 (10939) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127636 (65363) -žiga-

Več podobnih tem