» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
49 / 63
»»

dvince ::

krneki0001 je izjavil:

Pogledaš sliko tvoje plate in začneš šteti z 0 od prvega (najbližje procesorju) do zadnjega (najbolj stran od procesorja).


žal ni tako preprosto. Grafe imam zvezane tako:

https://imgur.com/a/xbwH2

V minjeru in GPU-Z pa je zaporedje od GPU 0- GPU 5: Gainward-Zotac-Gainward-Gainward-Zotac-Zotac

Sesuva pa se mi vedno GPU2 v EWBF minerju. Zdaj katera je ta na shemi?:)

bobby ::

dej v miner dodaj sintakso -di 2 pa zaženi in boš videl, katera je grafika, ki se ji začne ventilator vrtet.
ali pa sintakso -di 0134567 pa boš videl, katera grafi se venti NE vrtijo.
sklepam, da je mining ETH in Claymore je miner.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

simoncelli ::

druga kartica od CPU iz leve strani , daj jo drugo režo pa ponovi vajo ... pa boš videl,če je res. 8-O

Machete ::

Kakšno imate kaj pozicijo z volonterskim miningom ZCL? Jaz bom za sedaj nehal, ker se mi zdi, da sem kar dovolj jim narudaril.
Zdaj bom kak teden za prave ZCLje minal in jih verjetno prodal malo pred snapshotom, za nekaj zaslužka, oz jih menjam za kaj drugega, sedaj ko so tako visoko s ceno, pač da ni čista nula cel mesec. Pa mogoče še zadnje par dni poženem volunteer pool.
Kako ostali?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

*V bistvu sem se premislil in bom še do konca vztrajal, teh 10 dni naj še gre kamor je šel 'štrik'.
8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mesar ::

trnetno je nabolj profitabilni miniranje z intelovimi čipi
Your turn to burn!

Machete ::

O čem ti to?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

On ne rudari ampak minira, mora bit nekaj novega...

krneki0001 ::

Mesar je izjavil:

trnetno je nabolj profitabilni miniranje z intelovimi čipi
Katerimi? 22 jedrniki?

eric_cartman ::

Vprašal bi vas za nasvet. Kakšen minig rig za začetek. Začel bi z 2000 €. Se spravit na AMD? Ali Nvidio?

Skratka kaj priporočate?

Hvala!

Lp

branc ::

Za 2K ne boš dobil ničesar. Omembe vredne grafe so po 900 EUr/komad in naprej.

nurmaln ::

branc je izjavil:

Za 2K ne boš dobil ničesar. Omembe vredne grafe so po 900 EUr/komad in naprej.

Ah no...
Če prav gledam je najkrajši ROI najbrž še vedno na RX580 ki jo dobi za pol toliko.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

nVidia 1060 3GB so po 299€

Za 2k jih dobiš 5 + plato, proc, disk in ram ter napajalnik.

Dajale bodo pa nekje 10€ na dan, torej 300€ na mesec.

nurmaln ::

krneki0001 je izjavil:

nVidia 1060 3GB so po 299€

Za 2k jih dobiš 5 + plato, proc, disk in ram ter napajalnik.

Dajale bodo pa nekje 10€ na dan, torej 300€ na mesec.

Ampak Ether bo treba na Linux minat, na windows mislim da ne gre več s 3GB
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

il ::

Tudi na WIN gre mining ether na 1060 3GB. Dobi tiste s samsung rami, ki grejo prek 24 MHs. 5 kom pa ne bo več dalo 10€ na dan ampak malo manj.

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

nVidia 1060 3GB so po 299€

Za 2k jih dobiš 5 + plato, proc, disk in ram ter napajalnik.

Dajale bodo pa nekje 10€ na dan, torej 300€ na mesec.

Ampak Ether bo treba na Linux minat, na windows mislim da ne gre več s 3GB


Zakaj bi pa ether rudaril? Sej je še dost drugih.

nurmaln ::

il je izjavil:

Tudi na WIN gre mining ether na 1060 3GB. Dobi tiste s samsung rami, ki grejo prek 24 MHs. 5 kom pa ne bo več dalo 10€ na dan ampak malo manj.

Zaradi velikosti dag fajla sem mislil.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

marekmarko ::

Eno vprašanje. A je smislno delat rig s 6timi temi karticami-Radeon RX 580 Red Devil 8GB GDDR5. Nekje sem prebral da jim hitro pada hashrate, kao zastarele?
Hvala

nurmaln ::

marekmarko je izjavil:

Eno vprašanje. A je smislno delat rig s 6timi temi karticami-Radeon RX 580 Red Devil 8GB GDDR5. Nekje sem prebral da jim hitro pada hashrate, kao zastarele?
Hvala

Kako to misliš da jim pada hashrate? Da kartice delajo vedno počasneje ali misliš kaj drugega?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

eniLS ::

Tudi jaz ne razumem kako misliš, da hashrate pada?
Verjetno si slišal, da raste težavnost rudarjenja recimo ETHja?
RX580 8GB niso zastarele. :)

marekmarko ::

Ja da zaradi težavnosti zelo hitro pada hashrate.

Baja ::

hahrate ne pade, pade profit, ker za isti hash dobiš manj kovancev

K0l1br1 ::

Čudno, da nimamo teme za majnanje, temveč je edino ta, povezana z eth. Bi pasala ena tema, kjer bi se napisalo, kaj kdo trenutno majna s špekulativnim namenom in kje.

marekmarko ::

Hvala za hitre odgovore. Moram do konca meseca nek rig usposobit, sam je slaba dobavljivost kartic.

VaeVictis ::

Ali se že kaj ve glede novih Nvdia kartic, kdaj bodo izdane?

Je bolje počakati na GTX 20 serija ali kupiti sedaj 6x 1080/ti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Qcube ::

VaeVictis je izjavil:

Ali se že kaj ve glede novih Nvdia kartic, kdaj bodo izdane?


Ni še zanesljivih informacij. Običajno najprej pridejo ven nvidia founders edition blower style ki niso ravno najboljše in šele nato čez par mesecev ostale.

nurmaln ::

marekmarko je izjavil:

Eno vprašanje. A je smislno delat rig s 6timi temi karticami-Radeon RX 580 Red Devil 8GB GDDR5. Nekje sem prebral da jim hitro pada hashrate, kao zastarele?
Hvala

Jaz upam da ja, ker nameravam v naslednjih dneh sestaviti ene 10 takih rigov, samo s 4GB grafikami.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

marekmarko ::

Kje boš nabavljal grafične? Jst mal še brskam kje je ceneje.

miner3528 ::

Lp zanimam se za nakup graficnih kartic za rudarjenje ethereuma itd, in me zanima ce nujno potrebujem OC verzijo graficne, ker lahko dobim navadno verzijo (ne OC) veliko ceneje. Kupiti mislim rx 570 8gb.

bobby ::

Hudo.
Ethereuma itd,...bla bla bla, OC,...bla bla bla in potem bi kupil 570 serijo,...

Kratek odgovor, Ne.
Dolg odgovor, je predolg, da bi razpravljal. CE jih dobis katerekoli 570ta trenutek, kupi in zacni majnat. Dlje ko bos cakal, vec eur bo slo v luft.

Dodatek: ko bo DAG prevelik za 4GB grafe bo se vec kot leto, ce ne bodo prestavili v PoS, vmes imas pa bataljon drugih, ki jim je 4GB cisto dovolj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

scythe ::

marekmarko je izjavil:

Kje boš nabavljal grafične? Jst mal še brskam kje je ceneje.


cclonline.com, novatech.com, caseking.com, overclockers.uk.co ....itd. Če non-stop spremljaš strani, lahko dobiš GTX1070 tudi za 500-520€, res da gredo zaloge v pol ure!

Qcube ::

VaeVictis je izjavil:

Ali se že kaj ve glede novih Nvdia kartic, kdaj bodo izdane?

Je bolje počakati na GTX 20 serija ali kupiti sedaj 6x 1080/ti?


Običajno je tako da je prejšnja serija Ti nova *070+manjša poraba.

Okvirni equihashrate bi v teoriji bil:
2070 ~750 sol
2080 ~1000 sol
2080ti ~1350 sol

nurmaln ::

miner3528 je izjavil:

Lp zanimam se za nakup graficnih kartic za rudarjenje ethereuma itd, in me zanima ce nujno potrebujem OC verzijo graficne, ker lahko dobim navadno verzijo (ne OC) veliko ceneje. Kupiti mislim rx 570 8gb.

Moje mnenje vzemi z malo rezerve ker še nimam nobenega riga, sem pa že kar nekaj prečital ker ta teden dobim 100 grafik pa je fino bit pripravljen. Kolikor sem jaz gledal hashrate ni ene velike razlike, bolj ali manj je ena rx580 podobna drugi rx580, mogoče še najbolj odvisno od tega čigav ram ima gor. Itak jih boš najprej zalaufal na tovarniških nastavitvah, potem se boš pa sam začel igrati z nastavitvami, vodičev je en milijon online. Mislim da vsi gledajo bolj ali manj da dobijo najcenejšo verzijo grafike ki jo je mogoče dobiti.
Če se motim naj me pa kdo popravi.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ramones ::

Tisti taizkušeni ... če bi mel kišto s 6x 1080 TI (Aorus), katero valuto bi rudarl? Od Nicehash-a gledam da je bolj profiten trenutno samo ZCL... (whattomine)
Bi se raje vrgli v kak potencialen coin al je bolje Nicehashat "na ziher"? Nicehash dela nekje 21-23€ na dnevni bazi bruto (cca 6€ stroški)

Vsak nasvet bo dobrodošel :)

m0LN4r ::

eric_cartman je izjavil:

Vprašal bi vas za nasvet. Kakšen minig rig za začetek. Začel bi z 2000 EUR. Se spravit na AMD? Ali Nvidio?

Skratka kaj priporočate?

Hvala!

Lp

Razmisli o 3x 1080Ti in Nicehash, najbol ziher, najbol simple, ni nobene loterije, nobenih bios flashov, nic,
izplacilo dobis v BTC,
na 80% TDP je to dobre 10 evrov na dan, ko je bil BTC visoko je bilo tudi po 30eur na dan.

Lp

nurmaln je izjavil:

miner3528 je izjavil:

Lp zanimam se za nakup graficnih kartic za rudarjenje ethereuma itd, in me zanima ce nujno potrebujem OC verzijo graficne, ker lahko dobim navadno verzijo (ne OC) veliko ceneje. Kupiti mislim rx 570 8gb.

Moje mnenje vzemi z malo rezerve ker še nimam nobenega riga, sem pa že kar nekaj prečital ker ta teden dobim 100 grafik pa je fino bit pripravljen. Kolikor sem jaz gledal hashrate ni ene velike razlike, bolj ali manj je ena rx580 podobna drugi rx580, mogoče še najbolj odvisno od tega čigav ram ima gor. Itak jih boš najprej zalaufal na tovarniških nastavitvah, potem se boš pa sam začel igrati z nastavitvami, vodičev je en milijon online. Mislim da vsi gledajo bolj ali manj da dobijo najcenejšo verzijo grafike ki jo je mogoče dobiti.
Če se motim naj me pa kdo popravi.

Brez igrackanja z voltazami, flashanjem bios ipd. ne bos prisel dalec. Vprasanje je, koliko casa in zajebancije si pripravljen vlozit, da dobis na koncu isti efekt, kot ce vrzes not 6 nvidij, nalozis afterburner, znizas tdp in fertik pa lahko gres spat. Pri AMD rigu moras bit vsak dan zraven.
Jaz sem svoji dve 580ki moral dat na 27,5HS drugi dve pa na 29,7HS, ker drugace so se zrusile ali pa je sla poraba takoj gor, znjo vred pa tudi temperature in obrati. Tako da imam raje zdaj manj hashrejta in manj problemov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nurmaln ::

m0LN4r je izjavil:


Brez igrackanja z voltazami, flashanjem bios ipd. ne bos prisel dalec. Vprasanje je, koliko casa in zajebancije si pripravljen vlozit, da dobis na koncu isti efekt, kot ce vrzes not 6 nvidij, nalozis afterburner, znizas tdp in fertik pa lahko gres spat. Pri AMD rigu moras bit vsak dan zraven.
Jaz sem svoji dve 580ki moral dat na 27,5HS drugi dve pa na 29,7HS, ker drugace so se zrusile ali pa je sla poraba takoj gor, znjo vred pa tudi temperature in obrati. Tako da imam raje zdaj manj hashrejta in manj problemov.

Ja to da se bo treba igrati z nastavitvami mi je jasno. Mislim da stock je tam okoli 24MHs, upam pa da bom imel v povprečju vsaj okoli 29. Na AMD bom predvsem zato ker sem dobil precej ugodno ceno. Če trenutno gledam na whattomine prinaša rx580 cca 53% USD na dan v primerjavi z 1080ti ($2,03 vs $3,80). Ampak RX580 dobim za cca 38% cene 1080ti trenutno. Zato mislim da se mi izplača.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

il ::

Kakšne pa so te cene za RX580 (4/8GB) če ni skrivnost, glede da jih za normalno ceno ni nikjer?

Tomaz3 ::

Cene RX580 4Gb so 400€

il ::

Uf, potem pa se ROI že približuje enemu letu.

IL_DIAVOLO ::

To rudarjenje je revscina in se ne splaca. Raje teh 500 evrov investiraj v coinse in upaj da bo kaj iz tega.

rh^ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To rudarjenje je revscina in se ne splaca. Raje teh 500 evrov investiraj v coinse in upaj da bo kaj iz tega.


Meni je bilo najbolj zabavno sestavljati rig. Tisti, ki grejo v rudarjenje samo zaradi donosa in to z upoštevanjem vseh jajc z sedanjo in bodočo obdavčitvijo, je imo zgrešeno. Če ti je pa všeč se ukvarjat s kabli, študirat kaj vse kako povezat, optimizirat, itd. in zraven imet še nek pasivni prihodek, ki ga lahko potem tudi špekulativno investiraš, je pa rudarjenje zakon.

Machete ::

Ja amapk to veselje traja kak dan, pa še kak ko nastavljaš. Potem pa samo dela 'denar' :'(
Če si kabel entuzijast in pristaš murfija, je verjetno bolje vzeti AMD.
Jaz ga sploh obiščem ne po dneve, samo na telefonu pogledam na pool parkrat na dan, če laufa in če se ni obesil slučajno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

1pioneer ::

Tisti, ki zdaj kupujete predrage kartice se boste kmalu tolki po glavi. Prvo, ETH gre na PoS, tako da še nekaj mesecev ostaja rudarjenja. Drugo, govori se da Bitmain razvija Antminer F3, ki bo delal 220-300 mh/s z manj porabe kot GPU rig in bo stal od 2.5-3k USD. Tretje, ko bo ETH prešaltal na PoS bodo vsi rudarji skočli na druge kovance in težavnost bo narastla tako hitro, da ne bo več tako donosno... Ostale bodo le velike farme, ki imajo poceni elektriko in pa tisti, ki rudarijo na črno pri podjetjih kjer delajo in "odžirajo" elektriko tem firmam...

Ko se to zgodi, bo trg poplavljen z poceni grafičnimi karticami in mining rigi. Zdaj ali se novim splača rudarit teh par mesecev pa je odvisno od vsakega posebej. Mislim, da ste ti, ki šele vtopate že zamudili vlak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

nurmaln ::

1pioneer je izjavil:

Tisti, ki zdaj kupujete predrage kartice se boste kmalu tolki po glavi. Prvo, ETH gre na PoS, tako da še nekaj mesecev ostaja rudarjenja.

Kdaj pa gre na POS?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Machete ::

To se govori vedno. Sicer se izkaže za resnično, ampak ne v roku 2. mesecev, pač pa prej leta ali dveh. Ti antminerji in ostale namenske naprave pa so kot fatamorgane. Stalno so napovedane, potem pa pošiljajo vse skupaj dozirano s pinceto po svetu. Res pa da je relativno pozna ura, ampak ni nujno, da gre odsvetovati. So pa minali poleti 2017 dobre količine ETHja, ko je bil po 200. Zdaj vemo kje smo. Youtube je poln historičnih posnetkov (takrat aktualnih). Lepo je danes biti miner, ki je začel pol leta nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nurmaln ::

1pioneer je izjavil:

Drugo, govori se da Bitmain razvija Antminer F3, ki bo delal 220-300 mh/s z manj porabe kot GPU rig in bo stal od 2.5-3k USD.

Kdaj pa pride ven?

Machete je izjavil:

Lepo je danes biti miner, ki je začel pol leta nazaj.

Ja, to je definitivno nekaj kar mi je žal da sem zamudil, ampak zdaj sem kjer sem. Skrbi me da bi čez eno leto spet gledal nazaj in se tepel po glavi zakaj nisem postavil rudnika danes.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

1pioneer ::

Bitmain je baje že v Tajvanu rezerviral čipe, tako da po Kitajskih podatkih že razvijajo. Pričakuje se v 2/2 letošnjega leta. Zdaj ponavadi, ko take novice pridejo ven Bitmain že končuje produkt ali celo že rudari. Bo treba pogledat če bo kak poskok v težavnosti na ethash kovancih.

De_Rasor ::

Kljub rasti bitcoina in ostalih valut, mi Nicehash pokaže enak dnevni zaslužek (ali celo manj) kot primer, ko je padel na 8k $. Zakaj je temu tako?

Machete ::

Ker ne razumeš osnov tehnologije v katero vlagaš svoj denar (rig).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

De_Rasor ::

Se da razložit ali raje bit pameten pri odgovorih?
««
49 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324366 (5978) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141273 (728) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218226 (3865) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917762 (10922) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127473 (65200) -žiga-

Več podobnih tem