» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
48 / 63
»»

Sno0py ::

Zalaufal sistem z 2 graficne, dela brez problema.. Z eno graficno mam probleme.. Sm probal v osebni racunalnik zagnat istega minerja.. Isto naredi, zmrzne dobim crn screen in tako je dokler ne restartam vse skupaj..
Deluje samo ko ji core clock zmansam iz 1380 na 1150 (max) ce grem nad 1150 mi deluje 2 min in vse skupaj zmrzne in ugasne.. Ostale 2 delujeta brez problema na 1380 Core clocku (to je default).

Zgleda da mi je graficna sla al kaJ? Bom moral uveljavljat garancijo in spet bo cakanje vec kot teden :(

bobby ::

a si jih kaj tweakal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sno0py ::

Time sm samo spremenil, enako z ostalima dvema pa delata perfektno.. Sem vrnil tudi na orginal (default) timerje pa je ista zgodba..

bobby ::

dej nazaj oringinal bios na preoblematično grafo in če bo isto, MORDA je z grafo kaj narobe. ali imaš pa napajalnik oz karkoli sotalega problem. Nima veze, če je prej delal ok, se daj ne dela. z DDU odnamesti gonilnike pa namesti nazaj,.. morda,..

Lahko si zaj****, da imaš dve grafiki s samsung ramom, tretja je pa od recimo Elpide.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Sno0py ::

Sm dal bios nazaj in je ista zgodba.. Napajalnika sem 2 probal, tako da ni to.. Gonilnike sem instaliral na 2 razlicna racunalnika in pri tej graficni je isti problem..
Vse graficne so iste z istim ramom (Micron). Zgleda da je res graficna odpovedala..
Windowsi normalno delujejo pa vse, ampak takoj ko jo obremenim freezne

Je garancija oz vracilo v roku 14 dni edina opcija? Je se kaj, kar lahko sprobam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

youPlonker ::

Sno0py je izjavil:

Je garancija oz vracilo v roku 14 dni edina opcija??


Če greš v to opcijo, ne pozabi flashat originalnega BIOS-a nazaj na grafo.

Sno0py ::

Sem vrnil nazaj na orginalen.. Samo upal sem da je se kaksna druga opcija :( spet bo cakanje na novo graficno 1-2 tedna
Hvala vam za pomoc

Ce pa se kdo dobi kaksno idejo, naj napise prosim :)

bobby ::

še ena butasta,.. dej zamenjaj 2 grafiki med seboj, torej riserji ostanejo tam kjer so, grafiki pa naredi swap in nas zanima, če se napaka seli z grafiko ali z portom/riserjem?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

blindb ::

Kak mining rig bi priporocal za 2keur in za cca 4keur ?
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Sno0py ::

hmm evo zamenjal.. seli se z graficno, ker na maticni imam 6 pci-e.. sm probu kombinacije in je vedn pri isti graficni napaka

Aless ::

kolk je pa na nicehash natancen prikaz hitrosti$ v programu mi kaze cca. 550 H/s, na njihovi strani pa cca. 800 sol/s.
gre se pa za GTX1080 malo oc.

memnon ::

Se splača kupit R9 Fury Nano za 300eur? Kako se primerja z 1060 6gb?
Gledal sem Nicehash kalkulator in je Fury kar precej spredaj. Nisem pa povsem prepričan, če je pametno kupit grafično s 4gb pomnilnika. Mnenja?

Qcube ::

Aless je izjavil:

kolk je pa na nicehash natancen prikaz hitrosti$ v programu mi kaze cca. 550 H/s, na njihovi strani pa cca. 800 sol/s.
gre se pa za GTX1080 malo oc.


Verjetno si videl od 1080ti.

1070 + 35% = 1080 + 35% = 1080ti

Fritz ::

Sno0py je izjavil:

hmm evo zamenjal.. seli se z graficno, ker na maticni imam 6 pci-e.. sm probu kombinacije in je vedn pri isti graficni napaka

Vse grafične se ne da naviti na iste vrednosti. Boš pač tretjo grafiko poganjal z nižjimi nastavitvami in ti bo delala. Če grafika normalno deluje na default nastavitvah, nimaš nobene podlage za uveljavljanje garancije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Aless ::

Qcube je izjavil:



Verjetno si videl od 1080ti.

1070 + 35% = 1080 + 35% = 1080ti


Ne je pisalo za mojo graficno, tam ko ti kaže workerje in temp,rpm.
SEm pa opazil da to prek njihove strani ni enako hitro osveženo, tko da so pravi podatki o hitrosti v programu.

A mi lahko kter pove kolk je 550H/s (equihash) v Sols/s???
da vidim primerjavo ce je moja grafa v hitrostnih okvirjih za gtx1080?

Machete ::

520-590 sol je normalno za 1080.
(Odvisno od variante).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

tukaj smo neko tabelo postavili

ZEC/ZCL:
1060 3GB - 1152 cuda - 280 SOL
1060 6GB - 1280 cuda - 330 SOL
1070     - 1920 cuda - 450 SOL
1070TI   - 2432 cuda - 520 SOL
1080     - 2560 cuda - 570 SOL
1080TI   - 3584 cuda - 750 SOL

Sno0py ::

Fritz je izjavil:

Sno0py je izjavil:

hmm evo zamenjal.. seli se z graficno, ker na maticni imam 6 pci-e.. sm probu kombinacije in je vedn pri isti graficni napaka

Vse grafične se ne da naviti na iste vrednosti. Boš pač tretjo grafiko poganjal z nižjimi nastavitvami in ti bo delala. Če grafika normalno deluje na default nastavitvah, nimaš nobene podlage za uveljavljanje garancije.


Ja ja to razumem.. bi poganjal tudi na default pac bi imel 3Mh/s manj.. ampak na default mi vse freezne, ko nekaj pozenem.. Windowsi, internet delujeta normalno. Takoj ko nekaj bolj zahtevnega zazenem (igro, minerja) PC freezne in ostane v black screenu

Machete ::

Si dal to kartico v nek drug PC?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sno0py ::

Machete je izjavil:

Si dal to kartico v nek drug PC?


Jap sem probal v osebni racunalnik (brez riserja, direkt).. Ista zgodba

Stokarino ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stokarino ()

m0LN4r ::

memnon je izjavil:

Se splača kupit R9 Fury Nano za 300eur? Kako se primerja z 1060 6gb?
Gledal sem Nicehash kalkulator in je Fury kar precej spredaj. Nisem pa povsem prepričan, če je pametno kupit grafično s 4gb pomnilnika. Mnenja?

Take slabo hlajene kartice crknejo najprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aless ::

Zdaj ko gledam mal ono tabelo z hitrostmi, vidim da bi se mi mogoce splacalo tudi z r9 280x rudarit, sem za foro pognal na drugem kompu pa dela 318sols/s, sam vprasanje kok el.kuri.
Samo je pa po hitrosti blizu gtx1060 6gb.

m0LN4r ::

Kuri ene 2-3x vec obe skupi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matico1 ::

Zdravo vsem skupi!

Zanima me, če je tuki kakšn k ma rig na odprtem-pokritem balkonu v hladilniku, doma narjeni škatli, šotoru za gojit "zelišča", itd.?

growing tent -

plastičn zaboj -

hladilnik oz. zmrzovalnik -

1pioneer ::

Vprašanje kako je z vlago pozimi in dežjem, če pada iz strani gre sigurno kaj v ventilatorje itd.

Elektonika in vlaga ne gresta skupaj, sploh pri odprtih rigih. Hladilnik si videl da je falil in je ratal "pečilnik". Če pa maš zastekljen balkon bi pa po moje šlo. Vendar je potem vprašanje koliko kw zdrži tvoje stanovanje preden crkne varovalka...

K0l1br1 ::

1pioneer je izjavil:

Če pa maš zastekljen balkon bi pa po moje šlo. Vendar je potem vprašanje koliko kw zdrži tvoje stanovanje preden crkne varovalka...

Tok, ki ga vleče rig, je neodvisen od zastekljenega balkona. Kartice imajo svoje ventilatorje, ki so dovolj učinkoviti. Riga ne rabiš zapirati v škatlo

1pioneer ::

Tok je v gospodinjskih prostorih omejen. Mislim da maš nekje 7 do 10 kw na stanovanje odvisno od gradnje, tako da 10 rigov ne moreš imeti na balkonu...

Govora je da so zunaj, tako da rabijo biti izolirani če ne se ti slej ko prej scvre kaj... Imej ti odprt rig ko dežuje pa pol povej, da ne rabi bit v škatli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

matico1 ::

Jst mam zaprt rig v kovinski škatli dimenzij 50x30x20cm. Na bitcointalk je en napisal, da če stvar laufa 24/7 in imaš narjen air flow, ne bi smel bit težav.

dvince ::

Kako bi se vidlo pri 6 GPU rigu, katera grafa je na katerem PCI slotu na MB?

Problem je, da se mi sesuva vedno ista GPU pa ne vem katera je na MB.

krneki0001 ::

Pogledaš sliko tvoje plate in začneš šteti z 0 od prvega (najbližje procesorju) do zadnjega (najbolj stran od procesorja).

c3p0 ::

Vlaga na 80?C grafi ne bo kondenzirala. Če pa kdaj tako lije, da je balkon ves moker, pa sam boljše veš od nas.

RokX ::

dvince je izjavil:

Kako bi se vidlo pri 6 GPU rigu, katera grafa je na katerem PCI slotu na MB?

Problem je, da se mi sesuva vedno ista GPU pa ne vem katera je na MB.

V claymore minerju lahko med delovanjem izklapljaš 1 po 1 s številkami od 0 do 9. Tako ugotoviš katera je katera, ker se neha ventilator vrtet prej ali slej.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

andro81 ::

Ali kdo uporablja awesome miner, kakšne so izkušnje? Sam trenutno uporabljam nicehash, ampak imam občutek, da ni "pravega izkoristka", razmišljam, da bi prešel na awesome miner in miningpoolhub, pa me zanima, če kdo to uporablja in kakšna je razlika proti nicehashu.
Namen imam kupiti še eno grafično kartico, pa sem v dilemi, kupiti še eno 1070ti ali 1080 (navadno, ne ti). Na whattomine kaže cca 0,3$ - 0,5$ razlike dnevno (odvisno od coina) v korist 1080. Razlike v ceni praktično ni, problem je z dobavo tako ene kot druge, dilema pa je, kako je z mešanjem različnih grafičnih kartic, se pravi 1 X 1070ti in 1 X 1080, na enem računalniku. Je lahko v tem primeru kakšna težava z mining programi, ali je takšno mešanje brez posledic za končni izkupiček?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andro81 ()

krneki0001 ::

Sej ti lahko uporabljaš katerikoli miner, za pool pa nicehash uporabiš.

marekmarko ::

Zdravo. Sem že kar nekaj študiral, bral in se odločam se ali bi se vrgel v mining, pa me zanima a je pametno rudarit v stanovanju? Rig bi imel v ločeni sobi veliki 18 m2, ki pa je prazna. Vzel bi rig cca 6-8 grafičnih (do 1kW) pa me zanima koliko se to greje, glasnost? Hvala

Sno0py ::

@marekmarko ce si v mestu doma oz. ce imas cesto blizu (ce si ze navajen malo hrupa avtov in podobnih zadev), toliko da nisi obcutljiv na vsak zvok ki ga cujes.. nebos niti vedel, da rig obstaja..
Jaz ga imam sobi takoj zraven mene in ga ne cujem.. Bolj glasen je moj osebni racunalnik, kot pa rig s 4 karticami.. Glede toplote pa ja.. vroce je jaz imam okno vedno odprto na kip, toliko da malo hladi sobo

marekmarko ::

Se pravi izven sobe za vrati se ne bo nič slišalo? Poleti ni problemov z vročino v prostoru in pregretjem kartic? S kovanci se že nekaj časa ukvarjam, pa me sedaj še rudarjenje mika, prov ne da mi miru. Katere kartice priporočate za eth, da jih ne bom rabil menjati čez 1 leto? hvala

Sno0py ::

No do poletja nisem se prisel, sem tudi nov v tem, ampak mi stvar ze deluje.. Za vrati se ne slisi.. glede vrocine pa ze zdaj ko je na kip okno odprto je toplo v sobi.. Verjetno je poleti se 1x bolj..
No bil sem v enaki situaciji kot ti.. coine so nihali v plus in minus.. z rigom imas pa sveze coine vsak dan/teden/mesec.. Veliko sem raziskal tudi glede kartic.. na koncu sem prisel do zakljucka, da je najbolje vzeti rx 570-580.. so pa cene visoke in zaloga je zelo omejena..Kje si pa mislil kupiti?
Aja garancije pa itak imas 2 leti ponavadi povsod, tako da naj te ne skrbi.. Tudi ce odpove po 1 letu, ti jo morajo zamenjati oz popraviti, ker je v garanciji

EDIT: To za ethereum govorim seveda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sno0py ()

marekmarko ::

Poleti zna bit kr savna. Se še odločam kje vzet, trenutno nekaj gledam na www.mindfactory.de samo ne vem kako je s poštnino, moram malo preštudirat. Ti kje predlagaš? Drugače je pa problem z zalogami.

Machete ::

Poletje ni problem, če ni ravno na kakem 'zahajcanem' podstrešju, kjer je 50°. Pri sobni tam 21° trenutno ni težav s temperaturami. In je komot fore še enih 10°. Je pa koristno potem proti poletju dodati še en velik zunanji vent, da prepihuje cel rig in si zmagal. Govorim za Nvidia.
Mešanje Pascal kartic ni problem. Komot imaš na rigu vse po vrsti malo mešano 1050ti 1060 1070 1080..
Menda sploh ni problem dodati celo AMD vmes.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marekmarko ::

A je že kdo naročeval pri www.mindfactory.de ? kako je s poštnino oz koliko nanese. Se mi zdijo še najmanj navite cene in dobra dobavljivost.

Machete ::

Mindfactory - dokazila
MindFactory mnenje

Tu si malo preberi. Drugače pa ja večinoma tam naročamo moraš pa na firmo za direkt pošiljanje ali pa koristiti vmesni servis z nemškim naslovom, ker direktno fizičnem osebam ne pošiljajo v slo. Poštnina je ca 18eur za eno veliko škatlo robe..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marekmarko ::

Hvala vsem za info. Najlažje je če nekdo naroči ki ima firmo. Na firmo pošiljajo v Slo.

c3p0 ::

Meni so super, ker ne lažejo o zalogi. Naročim, isti dan plačam preko SEPA in naslednji dan pošljejo.

taddeo ::

Verjetno je težko določit preko neta, če imam dokaj pravilne nastavitve Msi Afterburner;

8x1070 Nicehash

TDP-75
temp limit 83
core +150
memory +500
fan - manual 55%

Dodal sem na rigu sprednje ventilatorje tak, da se temp giblje med 45/57 stopinj.Opažam, da pri NH ne preklopi na bolj profitni algoritem npr. sedaj mina na Neoscrypt po whattomine pa je profitnejši Equihash..

je potrebno katere algote odkljukat ? Uporabljam verzijo v2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

krneki0001 ::

Nicehash že kak dan ne preklaplja, ampak samo neoscrypt rudari.

Qcube ::

Nicehash ne rudari najbolj profiten algoritem temveč tistega za katerega so pripravljeni kupci hashpowerja največ plačat.

c3p0 ::

Equihash tudi rudari danes po malem.

Machete ::

Malo za zanimivost, rudarjneje raznih algotov s Tesla V100 grafično kartico:


in še V100x8:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
48 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324360 (5972) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141273 (728) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218226 (3865) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917758 (10918) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127461 (65188) -žiga-

Več podobnih tem