» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
42 / 63
»»

Machete ::

Machete je izjavil:

Tisti rig z bolhe ti bo moral delati 24/7 7 mesecev, da se bo odplačal. To je pri povprečju zadnjih 7 dni. Kako bo naslednjih 7 dni ali mesecev je pa itak za vse čista uganka.


Popravljam izračun: 8,5 meseca!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

xantarium ::

Qcube je izjavil:

Vsi ki sprašujete imate odgovore na www.whattomine.com , označite model kartice vtipkajte število kartic in vam bo izračunalo.


Kje lahko pa točno zračunam dobiček na rudarjenju ETH-ja? Meni ni toliko do rudarjenja vsakič mini koinov vsaki dan menjavat itd...rad bi se ustalil na fiksno recimo ethermine in tam ostal..delal mesečno nek zaslužek, povrnil ROI in plačal neke položnice...vse kar bi ostalo bi zgolj investiral naprej...

Torej obstaja kje program ki zračuna Mhs + težavnostno stopnjo predvideno za cca 6 mesecev ali več + stroške elektrike = povrnitev ROI in zaslužek?

Hvala!

bobby ::

NE.
zato, ker imaš še dve variabilke in to je spremenljiva količina majnerjev in pa vrednost ETH v tem primeru.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

maco-maco ::

težavnostno stopnjo predvideno za cca 6 mesecev ali več

kripto tarot na 090....
Kaj?

xantarium ::

maco-maco je izjavil:

težavnostno stopnjo predvideno za cca 6 mesecev ali več

kripto tarot na 090....



Šalo na stran..si pa me nasmejal :) nisem tako mislil..vem da sem nekje prebral da obstaja en kar zanesljiv kalkulator ki cca preračuna težavnost...kakorkoli..ni toliko pomembno ;) eni se tukaj bahate, doma v kleti pa imate 30+ rigov ki vam rudarijo 24/7 tukaj pa govorite, kako se to ne splača...ne mi prosim s takimi fintami in si raje pomagajte/mo med sabo...

Ne bit tipični Slovenček, ki ne privošči drugemu kruha na mizo in prijetnega zaslužka na mesec...raje se zadržite "glupih" komentarjev in bomo vsi veseli če jih bo manj...vrjamem, da enim od Vas že gre konkretno na živce eno in isto vprašanje 1000x ... ampak vedno obstaja pravilo več glav več ve...in zakaj ne bi delili nekaj kar bi drugim prav prišlo, na koncu koncev pa Vas to nič ne stane? Jaz osebno v moji stroki sem to storil že nemalokrat in me nič kaj preveč ne boli to...boli pa tiste ki so izigravali in na koncu kratko potegnili...

Pamet v roke dečki...vsi smo v istem poolu :) eni malo dlje drugi pač na začetku...

bobby ::

NI zanesljivega kalkulatorja in pika. Kdor ti je to zgodbico prodal, ga vprašaj.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

xantarium ::

bobby je izjavil:

NI zanesljivega kalkulatorja in pika. Kdor ti je to zgodbico prodal, ga vprašaj.


Narobe smo se razumeli, nisem rekel zanesljiv...vprašal sem če obstaja in da sem slišal za enega ki cca zračuna...seveda baba vidla baba rekla, tako kot si rekel..ne obstaja.. :)

Hvala za ISKREN odgovor.

dolenc ::

xantarium, citeraš link, kjer imaš odgovor na še ne napisano vprašanje. Več glav že več ve, ma če bi tiste glave, ki ne vejo kej prebrale prej, bi mel pa še mal več preglednosti.

maco-maco ::

zanesljiv kalkulator

Ja, to je whattomine. Ne vidi pa v prihodnjost, tako da ti kaže podatke za ta trenutek. Če tam notri vpišeš pravilne podatke za porabo elektrike za celo mašino in ceno elekrtike iz € v $, nekega profita za domač računalnik najbrž ni.
Tukaj gre skozi zgolj hodl, če verjameš, da bodo cene kovancev še rasle.
Ali pa npr. rudariš neke kovance, kjer še ni nekega blazne hasha. Npr. mogoče pogledaš dero (lahko da kaj bo iz njega, mogoče da nič). Ali pa če verjameš v ceno icota graft, ga tudi lahko rudariš po cca. 1/8 cene icota.

Za rige ti naj odgovorijo drugi.
Kaj?

xantarium ::

maco-maco je izjavil:

zanesljiv kalkulator

Ja, to je whattomine. Ne vidi pa v prihodnjost, tako da ti kaže podatke za ta trenutek. Če tam notri vpišeš pravilne podatke za porabo elektrike za celo mašino in ceno elekrtike iz € v $, nekega profita za domač računalnik najbrž ni.
Tukaj gre skozi zgolj hodl, če verjameš, da bodo cene kovancev še rasle.
Ali pa npr. rudariš neke kovance, kjer še ni nekega blazne hasha. Npr. mogoče pogledaš dero (lahko da kaj bo iz njega, mogoče da nič). Ali pa če verjameš v ceno icota graft, ga tudi lahko rudariš po cca. 1/8 cene icota.

Za rige ti naj odgovorijo drugi.


Hvala za odgovor, lepo napisano.

Kot sem rekel, gledam nekako na to, da bi pokril cca 500-600€ položnic po ROI...meni kdo od Vas, da bi mi to uspelo z 6x 1070Ti, ne bi drzal coinov ampak bi mesecno izplaceval na trr...torej bi bil to hobi rig za odplačevanje položnic..morda pa se kaj spremeni v tem čudnem svetu in naenkrat postane mining spet zelo profitabilen :) saj vemo vsi kako je...priblizno :D

dolenc ::

Tle verjetno noben ne ve. Tega poklič, mogoče ve kej več...

xantarium ::

dolenc je izjavil:

Tle verjetno noben ne ve. Tega poklič, mogoče ve kej več...



On je že v penziji, v kleti pa ima 100 antminerjev...

Qcube ::

Nisem videl nobenega kalkulatorja ki bi napovedoval prihodnost, vse kar lahko previdiš je mogoče za 12-24ur vnaprej, tako da pogledaš statistiko za par ur nazaj in upaš da se bo trend nadaljeval še nekaj ur.

xantarium ::

Ok pol pa bom tak vprašal...kaj rudarite vi? kakšne rige imate za to? kolikšne stroške elektrike imate vi mesečno z vašimi rigi? Ali si mesečno izplačujete zaslužek?

Mislim, da to ni težko vprašanje :)

Hvala

Fritz ::

xantarium je izjavil:


Hvala za odgovor, lepo napisano.

Kot sem rekel, gledam nekako na to, da bi pokril cca 500-600EUR položnic po ROI...meni kdo od Vas, da bi mi to uspelo z 6x 1070Ti, ne bi drzal coinov ampak bi mesecno izplaceval na trr...torej bi bil to hobi rig za odplačevanje položnic..morda pa se kaj spremeni v tem čudnem svetu in naenkrat postane mining spet zelo profitabilen :) saj vemo vsi kako je...priblizno :D

Mater, ti res ne razumeš lepo napisanih odgovorov, čeprav se delaš, da jih.

Ti bom razložil drugače. Če bi kdo od nas z gotovostjo vedel kako se bo gibal tečaj kriptovalut (tistih katere rudarimo ali kakšnih drugih) bi ves denar namesto v rige naložil v te kriptovalute in jih prodal, ko dosežejo neko bistveno višjo vrednost.

S 6x 1070 narudarim tedensko cca. 1 ZCL. Teden dni nazaj je to bilo 160EUR. Danes je 80EUR. Tudi vsa vrednost v prej narudarjenih ZCL-jih je šla na 50%. Če bi to vedel, bi jih prodal za USD/EUR, ko so bili vredni dvakrat več. Morda bodo enkrat spet vredni toliko ali pa še več, ne vem, ker ne vidim v prihodnost.

Če iščeš pomoč, ne obtožuj dobronamernih ljudi zavajanja, ok!?

Drugače pa 6x1070Ti=cca. 3900EUR; plata, SSD, RAM, dober PSU=cca. 600EUR; nekaj nanese homemade ali kupljen rack, na koncu si nekje na 4500EUR tako, da je 4800EUR še normalna cena (glede na to po koliko se kakšni rigi prodajajo), je pa vprašanje v kakšnem stanju so kartice in predvsem ventilatorji na njih - so ti kvalitetni (s kvalitetnimi ležaji), so delali dolgo na max. obremenitvi ipd. vprašanja na katera ne boš nujno dobil odgovora.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

xantarium ::

Fritz je izjavil:

xantarium je izjavil:


Hvala za odgovor, lepo napisano.

Kot sem rekel, gledam nekako na to, da bi pokril cca 500-600EUR položnic po ROI...meni kdo od Vas, da bi mi to uspelo z 6x 1070Ti, ne bi drzal coinov ampak bi mesecno izplaceval na trr...torej bi bil to hobi rig za odplačevanje položnic..morda pa se kaj spremeni v tem čudnem svetu in naenkrat postane mining spet zelo profitabilen :) saj vemo vsi kako je...priblizno :D

Mater, ti res ne razumeš lepo napisanih odgovorov, čeprav se delaš, da jih.

Ti bom razložil drugače. Če bi kdo od nas z gotovostjo vedel kako se bo gibal tečaj kriptovalut (tistih katere rudarimo ali kakšnih drugih) bi ves denar namesto v rige naložil v te kriptovalute in jih prodal, ko dosežejo neko bistveno višjo vrednost.

S 6x 1070 narudarim tedensko cca. 1 ZCL. Teden dni nazaj je to bilo 160EUR. Danes je 80EUR. Tudi vsa vrednost v prej narudarjenih ZCL-jih je šla na 50%. Če bi to vedel, bi jih prodal za USD/EUR, ko so bili vredni dvakrat več. Morda bodo enkrat spet vredni toliko ali pa še več, ne vem, ker ne vidim v prihodnost.

Če iščeš pomoč, ne obtožuj dobronamernih ljudi zavajanja, ok!?

Drugače pa 6x1070Ti=cca. 3900EUR; plata, SSD, RAM, dober PSU=cca. 600EUR; nekaj nanese homemade ali kupljen rack, na koncu si nekje na 4500EUR tako, da je 4800EUR še normalna cena (glede na to po koliko se kakšni rigi prodajajo), je pa vprašanje v kakšnem stanju so kartice in predvsem ventilatorji na njih - so ti kvalitetni (s kvalitetnimi ležaji), so delali dolgo na max. obremenitvi ipd. vprašanja na katera ne boš nujno dobil odgovora.



Vsega tega in še več se sam tudi zavedam, težko je bilo samo prej nekomu odgovoriti to kar ste sedaj vi :)

Hvala za iskren odgovor in se opravičujem za nevšečnosti...prijetno rudarjenje še naprej.

maco-maco ::

Še nekaj sem pozabil pri kalkulatorju. Ne upošteva provizij. Večina rudarskih programov pobere nekaj za uporabo (1-2%), pooli prav tako približno toliko, potem še nekaj za transakcije in nekaj pobere še menjalnica. Na koncu pa očitno še cesar.
Kaj?

Machete ::

Ima kdo za posodit ali odkupit 1x riser (x1) in bi ga dal lahko na pošto danes? Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

Fritz je izjavil:

xantarium je izjavil:


Hvala za odgovor, lepo napisano.

Kot sem rekel, gledam nekako na to, da bi pokril cca 500-600EUR položnic po ROI...meni kdo od Vas, da bi mi to uspelo z 6x 1070Ti, ne bi drzal coinov ampak bi mesecno izplaceval na trr...torej bi bil to hobi rig za odplačevanje položnic..morda pa se kaj spremeni v tem čudnem svetu in naenkrat postane mining spet zelo profitabilen :) saj vemo vsi kako je...priblizno :D

Mater, ti res ne razumeš lepo napisanih odgovorov, čeprav se delaš, da jih.

Ti bom razložil drugače. Če bi kdo od nas z gotovostjo vedel kako se bo gibal tečaj kriptovalut (tistih katere rudarimo ali kakšnih drugih) bi ves denar namesto v rige naložil v te kriptovalute in jih prodal, ko dosežejo neko bistveno višjo vrednost.

S 6x 1070 narudarim tedensko cca. 1 ZCL. Teden dni nazaj je to bilo 160EUR. Danes je 80EUR. Tudi vsa vrednost v prej narudarjenih ZCL-jih je šla na 50%. Če bi to vedel, bi jih prodal za USD/EUR, ko so bili vredni dvakrat več. Morda bodo enkrat spet vredni toliko ali pa še več, ne vem, ker ne vidim v prihodnost.

Če iščeš pomoč, ne obtožuj dobronamernih ljudi zavajanja, ok!?

Drugače pa 6x1070Ti=cca. 3900EUR; plata, SSD, RAM, dober PSU=cca. 600EUR; nekaj nanese homemade ali kupljen rack, na koncu si nekje na 4500EUR tako, da je 4800EUR še normalna cena (glede na to po koliko se kakšni rigi prodajajo), je pa vprašanje v kakšnem stanju so kartice in predvsem ventilatorji na njih - so ti kvalitetni (s kvalitetnimi ležaji), so delali dolgo na max. obremenitvi ipd. vprašanja na katera ne boš nujno dobil odgovora.

Pozabljate, da v kolikor dam jaz na trg 1070Ti za 400 eur po komadu, se bi višja cena morala šteti pod preprodajo z namenom zaslužka, za katero moraš imeti registrirano dejavnost.

Fritz ::

next3steps je izjavil:


Pozabljate, da v kolikor dam jaz na trg 1070Ti za 400 eur po komadu, se bi višja cena morala šteti pod preprodajo z namenom zaslužka, za katero moraš imeti registrirano dejavnost.

Ne razumem kaj si hotel povedati?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

next3steps ::

Da so trenutne cene zmanipulirane. V vseh drugih primerih bi takšno preprodajo nekdo že obravnaval. Ker pa so cene manipulirane globalno in lokalno, je pač ne.
Pomeni pa to tudi, da se da cene lokalno manipulirati tudi v obratno smer.

Fritz ::

Cene grafičnih kartic, tako novih kot rabljenih, so šle gor zato, ker povpraševanje presega ponudbo. Razen, če meniš, da proizvajalci namenoma ne dajo na trg več kartic.

Pri nVidinih GPU-jih je največje povpraševanje po 1060 6Gb in 1070/1070Ti karticah, te je težje dobiti in cene so šle gor. Istočasno so 1080Ti povečini dobavljive in imajo iste cene kot pred nekaj meseci.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

huelz ::

Ker eni ne znate (ali nocete) vprasat strica Gugla

Link do kalkulatorja, kjer lahko nastavite tezavnost, ceno in/ali procent razlike v vrednosti kovanca.

Za vse ostale, racunajte cca 10% od trenutne vrednosti za vse povezane stroske (pool, transaction, withdraw feeji), pa elektriko ene 10-20% po kartici. Ali rig, odvisno kaj in kako mate nastavljeno/optimizirano.

Sicer pa HODL, dokler ne gre spet vrednost kovanca, ki ga trenutno rudarite do lune, ker met rig zato, da sproti prodajas in dajes za poloznice je najvecja neumnost, ki jo lahko naredis.

andro81 ::

Ker ne mislim kar na začetku vložit 4 - 5 tisočakov v rig, se bom zadeve lotil malo bolj na easy. gradnjo riga sem zastavil tako, da bo, ko bo končan, 6 - 8 grafičnih, začel pa bom z dvema, nato pa ves zaslužek do popolne izgradnje investiral v rig.
Na ta način se mi začetni vloželk konkretno zmanjša, če gre vse skupaj v maloro, pa sem v minusu samo za začetni vložek.
Kaj stari mački porečete na to strategijo, in na zečetno konfiguracijo - Z270-A, G3900, RAM 4GB, 120GB SSD, napajalnik 850W Gold/Platinum + dve grafični kartici?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andro81 ()

Kiwix ::

Če malo pobrskaš po prejšnjih straneh je nekdo tako strategijo že predlagal in mislim da je za začetek najboljša :). Moraš pa vedeti, da so sedaj kartice najdražje poleg tega pa so dobavni roki zelo dolgi/neznani.

simoncelli ::

Imam obcutek ,da bodo vse te drago plačane kartice pred dopustom dostopne po smesnih cenah minus 60% rabljene samo par mesecev. 8-O

Qcube ::

simoncelli je izjavil:

Imam obcutek ,da bodo vse te drago plačane kartice pred dopustom dostopne po smesnih cenah minus 60% rabljene samo par mesecev. 8-O


Isto so pametnjakoviči nabijali tukaj pred sedmimi meseci in očitno niso imeli prav...

xantarium ::

huelz je izjavil:

Ker eni ne znate (ali nocete) vprasat strica Gugla

Link do kalkulatorja, kjer lahko nastavite tezavnost, ceno in/ali procent razlike v vrednosti kovanca.

Za vse ostale, racunajte cca 10% od trenutne vrednosti za vse povezane stroske (pool, transaction, withdraw feeji), pa elektriko ene 10-20% po kartici. Ali rig, odvisno kaj in kako mate nastavljeno/optimizirano.

Sicer pa HODL, dokler ne gre spet vrednost kovanca, ki ga trenutno rudarite do lune, ker met rig zato, da sproti prodajas in dajes za poloznice je najvecja neumnost, ki jo lahko naredis.


O tem linku sem govoril..upam, da se sedaj tista oseba po prstih tepe, ko je mislil da trobentam v prazno...vem da ne obstaja 100% tocna napoved..ampak ti program da vsaj malo insighta glede vsega skupaj...

Hvala za deljen link.

amacar ::

V crypto se lahko (in tudi se) dnevno spremeni za 30%, tako da so ti kalkulatorji bullshit, ti pa še vedno trobentaš v prazno, razen če so ti všeč random% točne napovedi :)

Fritz ::

xantarium je izjavil:


O tem linku sem govoril..upam, da se sedaj tista oseba po prstih tepe, ko je mislil da trobentam v prazno...vem da ne obstaja 100% tocna napoved..ampak ti program da vsaj malo insighta glede vsega skupaj...

Hvala za deljen link.

Tretji odgovor od tvojega prvega vprašanja je povezava na whattomine. Rezultati se dnevno spreminjajo, glede na tečaj kriptovalut, obdobno pa tudi zaradi sprememb težavnosti.

Potem je samo še vprašanje kje boš kateri kovanec rudaril in kako boš organiziral hrambo in prenos do izplačila. Kot je nekdo prav napisal, pri večini teh zadev ti poberejo določen znesek. Priporočam ti miningpoolhub, preko katerega se rudari kar nekaj kriptovalut. Pa še coinmarketcap poglej.

andro81 je izjavil:

Ker ne mislim kar na začetku vložit 4 - 5 tisočakov v rig, se bom zadeve lotil malo bolj na easy. gradnjo riga sem zastavil tako, da bo, ko bo končan, 6 - 8 grafičnih, začel pa bom z dvema, nato pa ves zaslužek do popolne izgradnje investiral v rig.
Na ta način se mi začetni vloželk konkretno zmanjša, če gre vse skupaj v maloro, pa sem v minusu samo za začetni vložek.
Kaj stari mački porečete na to strategijo, in na zečetno konfiguracijo - Z270-A, G3900, RAM 4GB, 120GB SSD, napajalnik 850W Gold/Platinum + dve grafični kartici?

Konfiguracija je ok. Moj začetni rig je bil skoraj isti, z dvema karticama.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

damirez ::

Kolega mi je zrihtal 6x 1070.
In bi se lotil mininga.
Kaj svetujete naprej.
Kakšno plato, ram, proc napajalnik?
V mislih sem imel
Corsair 1000w rmi
Eno z270 plato
Celeron procesor, mogoče celo g4560.
120ssd
4-8gb ram

Se lahko kje zajebem?

Machete ::

Ne. Lahko še zame par riserjev naročiš, ko boš naročal?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sno0py ::

Kaj pravite na nekaj taksnega? Klik
Je vredno svojga denarja glede na to, da je se vse v garanciji in ce na hitro pogledam bi imel v 5 mescih povrnjen vlozek? :))

K0l1br1 ::

Nekam drago...

Sno0py ::

Nikjer ni kartic za kupiti ;( 1080, 1080Ti, 580.. Kaksna ideja kje so dobavljive, ce sploh so? :O

m0LN4r ::

Menjam dve aib 580 8g za eno aib 1080ti... Moje so stare slaba 2 mesca ce koga zanima ZS
ali pa stiri 580 za dve 1080ti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Fritz ::

Jaz menjam eno 6 mesecev staro 1070 hybrid za evre 8-) Je v oglasih.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dottor ::

Gledam tole zadevo:
https://www.ebay.com/itm/4-PIN-6-PIN-PC...

Pa me zanima zakaj ima SATA + MOLEX + PCI-E napajanje? Sier nebi uporabljal za mining ampak rabim še eno dodatno režo na plošči ki je zakrita z grafično (ta riser ima USB ki gre obstrani in ne navzgor.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Fritz ::

Zato, da imaš več možnosti priključevanja brez adapterjev.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

dottor ::

Predvidevam da je dovolj le eden od treh da dela?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

krneki0001 ::

xantarium je izjavil:

Sam sem trenutno v precejšni dilemi glede nakupa...namreč na bolhi sem zasledil en rig ki se prodaja po ceni mislim da cca 4800€, kateri ima 6x 1070Ti (vse ze optimizirano in pripravljeno samo za wallet in elektriko), pa me zanima ali po vaše res je možno s takim rig-om narudariti cca 1200$ mesečno kot prodajalec navaja v ETH ?


Tak rig narudari mesečno max 630€ pri sedanjih vrednostih. Nekje 105€ narudari ena 1070TI v enem mesecu.

Tomix9 ::

Pozdravljeni.
Vidim da je postala dobava rigov kar dolgotrajen postopek.
Ce koga zanima nabava me lahko kontaktira.
V rigu so pa moznosti kartic 1060, 1070 ter 1080. Cena za enkrat od cca 4800+

taddeo ::

damirez je izjavil:

Kolega mi je zrihtal 6x 1070.
In bi se lotil mininga.
Kaj svetujete naprej.
Kakšno plato, ram, proc napajalnik?
V mislih sem imel
Corsair 1000w rmi
Eno z270 plato
Celeron procesor, mogoče celo g4560.
120ssd
4-8gb ram

Se lahko kje zajebem?


Plata Asus z270 A ali P cene okoli 150 eur
napajalnik Evga 1200 gold/ platinum 1000 je verjetno premalo.. (vem za 230 eur kje novega dobit 1200 p) pvt
procesor je nekako najbolj iskan Pentium g4400 in rami kingston fury 2x4 gb

moje priporočilo ;-)

mat xxl ::

Ve kdo, kje se prodajajo kaki rigi ali samo kartice npr 8 x 1070ti ali 8 x 1080ti pa ne, da bo , ampak, da je jasno zagotovilo, če ni, kdaj res bo ?

Če kdo ve prosim za info na ZS.

max00slo ::

Zdravo. Za prijatelja bi prosil pomoč in sicer crknil mu je rig :/ Jaz se sicer trudim da bi mu kako pomagal vendar žal ne gre.
Zadeva je pa sledeča:
Plošča je MSI Z170 gaming pro carbon. Bios posodobljen na zadnjo verzijo (18). 6 GPU RX480.
Računalnik se brez priklopljenih GPUjev prižge in gre normalno v OS. Ko priklopim GPU preko riserja, se zagon (power up) začne ampak prikaza na ekranu ni. Poskusil z več raiserji, različnimi GPUji, različnimi PCIe režami... ekran priklopljen ali na GPU ali na MB... vedno isto. In to sem poskusil zgolj z eno grafično... če jih je več seveda ni razlike. PSUja sta dva. Tukaj ne vidim problema.
Celoten rig je tudi deloval, sicer s problemi, do nedavnega z istim HW.

V biosu je spremenjeno zgolj to: PEG0, PEG1 na Gen1 (poskusil tudi z auto) ; Above 4G decoding na enabled (poskusil tudi disabled).

Kakšne ideje?
Si non confectus, non reficiat.

Machete ::

Ali je matična priklopljena kompletno na 1 PSU (ali nekaj na pol/pol?). Naštimaj teamviewer in prvo preko tega ugotovi ali se sistem z gpu postavi in samo ni slike ali sploh ne pride v winse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Fritz ::

taddeo je izjavil:


napajalnik Evga 1200 gold/ platinum 1000 je verjetno premalo..

Ni premalo. Lahko na ZS tisto ponudbo za PSU.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

taddeo ::

Ker praktično NE dobim plate, kjer je 8x gpu npr. Asrock,Asus 250...cljam na Asus 270 A.Glede nato, da se priklopi osmi/deveti pci na M.2 adapter me zanima kako se to obnese?Ali je hash rate slabši?

uporablja kdo?

Machete ::

Predolgo tuhtaš. Kupi kar dobiš. Če ima plata samo 4 pci-e reže pač kupi 2. Je pa gotovo taka plata cenejša že v štartu za 5'% če ne več. Tudi 1 psu proc in ram poceni dodatno te ne bo požrl. Ker zgubljaš dragocen čas, ker hočeš, kar si si zamislil, ampak se nmorš žal prilagodit trgu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

scythe ::

Cene za GTX1070/1070Ti bodo še šle lepo gor in grem stavit da bodo cene kmalu 700-750€ na komad GTX1070!Čakam da pride nova serija Nvidea 20xx pa da vidimo ceno!
««
42 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324499 (6111) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141279 (734) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218240 (3879) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917826 (10986) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127876 (65603) -žiga-

Več podobnih tem