» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
41 / 63
»»

Machete ::

Jaz počim v evidecno 1-2/10 vrednosti namajnanega pa je. Pavšal uber alles.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Map ::

Hvala vsem. Bom mogoče čez vikend poizkusil kakšen program pognat, pa bom še potem vprašal, kar ne bo jasno.

jijetelu ::

a se sam men zdi, sam tale nicehash mi mina skoz najslabši algoritem, prav butast je že, sem izklopil vse razen Equihash pa lyra2rev2 ??

Fritz ::

Pusti NH in rudari namensko tisto kar ustreza tebi oz. tvoji konfiguraciji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

simoncelli ::

A se splaca kupit rig z 8x palit gtx 1060 3gb ,dva napajalca plata ... cena 2900 novo 12m garancije.
Najbolj me skrbijo kartice , ker so 3gb in ne več ? Koliko casa bodo se aktualne 3gb kartice?
Kaj bi blo najbolje rudarti z to zadevo (optimalno) 2200 sols 800w poraba hvala za odg

simoncelli ::

simoncelli je izjavil:

A se splaca kupit rig z 8x palit gtx 1060 3gb ,dva napajalca plata ... cena 2900 novo 12m garancije.
Najbolj me skrbijo kartice , ker so 3gb in ne več ? Koliko casa bodo se aktualne 3gb kartice?
Kaj bi blo najbolje rudarti z to zadevo (optimalno) 2200 sols 800w poraba hvala za odg

CORSAIR RM650X 650W 2 KOS
PCACC10026 Breeze SSX V2 1kom
Push Pull ohišje 8 GPU 1kom
Colorful C.J1900A-BTC PLUS V2011MINI010 8x PCIe slot x16 8kom
Scythe Kaze Flex 120 2000 SU1225FD12H-RP90LQSC08565 7kom
APACER AS220 64GB mSata15IAPA0207 1kom
DRAM 4GB SODIMM 1.35V DDR3L14VSAM0904 1kom
PALIT Geforce GTX 1060 3GB 8kom
8x 6pin cables
CORSAIR RM650X 650W 2kom

Fritz ::

Po mojem ne. Kupi kartice z več rama (pač kartico ali dve manj) in predvsem več garancije, ker jo boš morda rabil in pri prodaji pride zelo prav.

A je težava v dobavljivosti? Če je temu tako, potem ti je to že informacija, da večina ljudi kupuje GPU-je z več rama.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

msarc1 ::

Pozdravljeni,

potrebujem pomoč pri izbiri prvega mining rig-a

kaj priporočate cenovno so vsi trije "tam tam "

1. 6x rx 580 4GB
2. 4x gtx 1070 ti 8gb in 2 x gtx 1060
3. 8x 1060 6gb

ostale komponente so pa načeloma skoraj enake.

krho ::

@msarc1. Tisto, kar boš lahko kupil :P
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Machete ::

Če ne bi mindfacotry nabijal cen vsak dan gor bi bilo namesto 6x1060 fino vzeti raje 4x1080.
Ampak en teden nazaj je bilo to še smotrno, zdaj so dvignili 1080ke še za 100eur.

Skratka provaj čimveč hasha za čimmanj denarja dobit seveda, s čimmanj karticami (manj periferije in pci-e rež/matičnih).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Fritz ::

Bi rekel, da so 1070ti najbolj optimalne kartice glede na hash/cena/poraba. Niso najbolj poceni a imajo nizko porabo za spodoben hash. Testi in primerjave so en google vstran 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

SumTingWong ::

Za začetek sem kupil 1x Gigabyte GTX1060 6GB Windforce. Morda kasneje še 1050 Ti 4GB verzije kupim. Zanima me, če je ta vodič OK https://steemit.com/ethereum/@gobbahfet... oziroma naj se ga držim?

Zgodovina sprememb…

Machete ::

ETH se ti ne splača rudariti. Rudari najdonosnejši coin in menjaj v etc!
(ZEC, ZCL naprimer).
Če si dal to v svoj PC ok, če imaš pa namensko plato in napajalnik, proc, rame pa ni slabo to izkoristiti in nafilati kartic kolikor jih gre gor, da ne dela samo ena. Če pa nimaš opcije pa tudi tako bolje kot nobena :]
Jaz sem tudi danes naročil nekaj 1050ti, da jih vtaknem kjerkoli je še kaj prostega na vasi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

youPlonker ::

youPlonker je izjavil:

Mogoče kdo ve za menjalnico, na katero se da direktno rudarit ETH (ali pa kaj drugega tudi) in da podpira loge, v katerih je razvidno po kakšni ceni je nakazilo prispelo?

Torej, da ko bo eventuelno treba ta dohodek prijaviti, da imaš s tem manj dela.


Anyone?

SumTingWong ::

Machete je izjavil:

ETH se ti ne splača rudariti. Rudari najdonosnejši coin in menjaj v etc!
(ZEC, ZCL naprimer).
Če si dal to v svoj PC ok, če imaš pa namensko plato in napajalnik, proc, rame pa ni slabo to izkoristiti in nafilati kartic kolikor jih gre gor, da ne dela samo ena. Če pa nimaš opcije pa tudi tako bolje kot nobena :]
Jaz sem tudi danes naročil nekaj 1050ti, da jih vtaknem kjerkoli je še kaj prostega na vasi.


Hvala Machete, končno sem dobil koristen odgovor. Bom preveril na netu glede ZEC, ZCL. Imam že sestavljen računalnik, ki ga sedaj ne bom prodal, ker bom vstavil grafično ali dve notri in ga pustil pri miru.

Machete ::

Odlično.
Dober ZEC pol: https://zec.nanopool.org/
EWFB miner zloudi in notri vstavi svoj naslov denarnice in podatke zgoraj omenjenega poola.

isti miner ahko uporabiš za ZCL (z drugim poolom in naslovom seveda)
pool bi bil po moje ok ta: https://zclassic.miningspeed.com ali https://zcl.suprnova.cc/index.php?page=...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Kak je novi nicehash ? Osebno se nisem probal, ima to smisel napram ostalim minerjem ? aka claymore, cc, stak itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Heavy ::

m0LN4r je izjavil:

Kak je novi nicehash ? Osebno se nisem probal, ima to smisel napram ostalim minerjem ? aka claymore, cc, stak itn.


Poganja iste algoritme. Razlika je v temu, da dobiš izplačilo v BTC, pa sam preklopi med algoritmi če je trenutno drugi bolj donosen.
#TeamFelix

m0LN4r ::

Malo sem zdaj zmeden, avtomaticno preklapljanje je za coine ali algoritme ?
Ali se da tut oboje? Da nicehash mi pove, kateri coin se kateri dan najbolj splaca rudarit.

Za algoritme je boljkone vseeno, ce ze imas dobrega so razlike minimalne.

Pa nekdo mi naj razlozi keri nicehash je bil shekan oz. kateri je legit ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

amacar ::

Samo en nicehash je in ta je bil shekan in je tudi legit (še čakamo, da vrnejo kaj smo naminali pred hackom). :)

Vanadium ::

Pitanje za znalce: Ali se da dual minat z claymorom Electroneum+Decred?

dolenc ::

Seveda

Vanadium ::

Se ti da malo razložit? Malo sem iskal pa nic pametnega nasel

taddeo ::

Nikjer nisem zasledil koliko časa je mining rig profiten, da se ne menjava z novejšili gpuji...

rečimo rig z 6/8/10 gpuji doba dve, tri ali pet let? Ali je enako, kot pri gaming sceni, da moraš dokaj hitro menjat gpu če želiš igrat novejšo igro z več fps in večjo resolucijo?

Fritz ::

Rig je profitabilen toliko časa, dokler narudari več kot porabi električne energije. Gre dokler gre. Tebi je bistven ROI. Če si dal za rig 3000€ in ti prinese čistega 400€ na mesec, si 7 mesecev še vedno v minusu, od sredine 8 meseca naprej imaš pa dobiček, vse dokler pač gre.

Sicer bi danes več zaslužil s pametnim trgovanjem s kriptovalutami a lahko tudi vse izgubiš, pri rigu ti ostane vsaj oprema a tudi pri prodaji te boš nekaj ali veliko izgubil (odvisno od cen rabljenih). Trenutno je cena opreme (rabljene in nove) precej visoka, ker povpraševanje presega ponudbo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Machete ::

Rig iz leta 2014 bi bil danes še vedno uporaben. Vprašanje je seveda stanje ventov in kartic :]
Se da pa kartice hladiti tudi z zunanjimi ventilatorji, če že ti vgrajeni crknejo in se ti jih ne da menjat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

medtem ..



8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

GodOfThunder ::

1

De_Rasor ::

Ustvaril sem si wallet na Coinbase. Kaj za miniranje Z-cash moram naredit drugje wallet ali kako je s tem, če uporabljam EWFB miner?

Ali je bolje da naštimam nicehash, pa dela sam?

Qcube ::

Če minaš na poolu ki izplačuje poredko je vseeno tudi če je direktno Coinbase, če pa je pogosteje, na 2 uri ipd., pa nekatere menjalnice se pritožujejo, zato moraš v tem primeru namestit wallet na računalnik.

Fritz ::

Za zcash je najbolj easy varianta Jaxx z integriranim shapeshifterjem valut, so pa baje feeji visoki. Bittrex podpira maso valut.

Če imaš nVidia GPU ti je bolje rudariti ZCL. Rudariš na poolu kot je nanopool ali miningpoolhub in nastaviš ročni cashout nakar vsake toliko pošlješ narudarjeno na svoj naslov, kjerkoli ta že je.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

De_Rasor ::

Dobim 3x geforce 1080. To z ZCL sem videl, da je trenutno najbolj donosno. Naslov imam pa na nicehashu.
Zanimalo me je glede miniranja valut (INN, MUN, DSR), ki je trenutno na vrhu, vendar je treba ustvarit naslov drugje (Cryptopia,itd...)?

Fritz ::

Ja, vedno je nek kompromis med najbolj optimalnim in tem, kako potem handlat narudarjeno. Če se prijaviš na nekaj glavnih borz in imaš kopico walletov, s katerimi pokriješ skoraj vse, potem lahko rudariš skoraj vse.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Vanadium ::

Kaj se splača rudarit na R9 390x? Trenutno laufam eth+decred, cez dan pa etn.

taddeo ::

Kako se obnese ta sistem z 8x različnimi gpuji..

- 2x Asus strix 1070
- 2x Evga sc
- 2x Zotac Amp
- 2x G1 Gigabyte

sploh to deluje ali je problem z driverji? Imam na voljo opcijo nabave.

ps. začel sem z nabavo tako ali drugače.Asrock h110 btc je že na poti prav tako g4400, ter ssd sandisk 120 gb plus.

Machete ::

Ne bo težav, razen mogoče se boš zafrkaval s pci-e razdelilcem (?), pa na dva napajalca morš to zvezat, ker 1200w psu bo prešvoh. 2x 750w bo pomoje idealno.
Driver serije je isti neglede na proizvajalca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Zakaj vsi priporočate 2 napajalca?


250€ - 3450W
https://www.banggood.com/3450W-Miner-Po...

2200W - 165€
https://www.banggood.com/2200W-24-Pin-M...


Plata z 8 full size pcie sloti - 165€
https://www.banggood.com/Onda-B250-D8P-...

Machete ::

Samo zato, ker predvidevam, da ni iskal teh specialk in jih ne misli čakat 3 mesece in ima 2 750watarja lahko jutri doma, pa še proda jih lahko. Te miner zadeve pa lahko kasneje samo okrasi za novo leto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

krneki0001 ::

Zakaj 3 mesece? S hitro pošto (doplačilo 10€) dobiš v petih do sedmih dneh.

bobby ::

Eden ima 95% drugi pa 90%,.. Really ali so to kitajski %?
Sekundarno, koliko je to carine in davka gor, ce sploh bo carina spustila cez?
Si to ze kupoval oz poznas koga, ki je pa lahko iz prve roke pove?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

De_Rasor ::

Kako imate kaj zascitene mining masine proti prenapetosti? Najmanj kar si zelim je, da mi par jurjev vredno opremo skuri udar strele.

Nabavil sem el. podaljsek (zascito), vendar nimam najboljsih izkusenj.

krneki0001 ::

bobby je izjavil:

Eden ima 95% drugi pa 90%,.. Really ali so to kitajski %?
Sekundarno, koliko je to carine in davka gor, ce sploh bo carina spustila cez?
Si to ze kupoval oz poznas koga, ki je pa lahko iz prve roke pove?


Iz banggoda sem naročil vsaj 100, če ne več, paketov, pa še vsi so prišli. Med drugim tudi telefone, UKV postaje, računalniške komponente, recimo dodatne kartice usb3.0 na pcie vodilu, pciexpress kartice za prenosnike, riserje, ssd diske in eno plato z 1155 podnožjem, ker jih pri nas ni za dobiti.

Carine ponavadi na računalniške komponente ne ubrišejo, dobiš pa davek in poštne storitve. Davek veš kak je, poštne storitve pa okoli 8 evrov.

Računaj na 22% davka + 8€ poštnih stroškov.

youPlonker ::

De_Rasor je izjavil:

Kako imate kaj zascitene mining masine proti prenapetosti? Najmanj kar si zelim je, da mi par jurjev vredno opremo skuri udar strele.

Nabavil sem el. podaljsek (zascito), vendar nimam najboljsih izkusenj.


Poleg prenapetostnih zaščit obstajajo tudi ti. pametne vtičnice, kot je npr. tale:

https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...

To pomeni, da ko te ni doma, lahko na daljavo prekineš elektriko mining rigu. Ampak če nimaš sreče, ti tudi to najbrž ne pomaga, saj je kabel še vedno vštekan v vtičnico in strela lahko še vedno skuri vse :D Najbolj varno je še vedno, da na roke izklopiš.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Zanimivo za restart sistema na daljavo. Če se ti miner obesi/frizne brez restarta si mrzel, dokler ne prideš do njega fizično. S temle bi pa to šlo. Če seveda wifi dela normalno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

A ima kdo mesan rig z amd in nvidia grafami notr? A to nicehash zna?

Oz. kako resujete problematiko ce mate 4 amdje in 4 nvidije not?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

il ::

Nicehash legacy to omogoča. Zakaj pa ne bi delalo 4 AMD in 4 NV? 3 AMD in 4 NV dela OK.

xantarium ::

Moral sem se prijavit, da to napišem... :) Vse pohvale VSEM, ki tako nesebično pomagate vsem NAM, ki smo "sveži" v tem poslu :) Navsezadnje nam pomagate do dokaj lahkega zaslužka vsaj z vidika rudarjenja :)

Na podlagi koristnih informacij se lahko lažje odločimo ali investirati v velike rig-e ali ne...

Sam sem trenutno v precejšni dilemi glede nakupa...namreč na bolhi sem zasledil en rig ki se prodaja po ceni mislim da cca 4800€, kateri ima 6x 1070Ti (vse ze optimizirano in pripravljeno samo za wallet in elektriko), pa me zanima ali po vaše res je možno s takim rig-om narudariti cca 1200$ mesečno kot prodajalec navaja v ETH ?

Trenutno za test rudarim na Ethermine z 1x 1060 GTX 6GB Gaming X in mi ne pade pod 25Mh/s kar mi znese dobrih 50-55€ mesečno...

Prosim, če mi lahko vsaj okvirno poveste koliko bi bilo dejansko zaslužka na takšnem RIG-u in ali se mi bolj splača samemu sestavit enak rig, ali kupiti tega...kot vsi vemo vsaka minuta je € vržen skozi okno, komponente pa se le čakajo po mesecn dni in več...


Hvala VSEM za iskrene odgovore in se že veselim nadaljne debate :)

Machete ::

Tisti rig z bolhe ti bo moral delati 24/7 7 mesecev, da se bo odplačal. To je pri povprečju zadnjih 7 dni. Kako bo naslednjih 7 dni ali mesecev je pa itak za vse čista uganka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sloarchangel ::

Fantje kaj pa gtx 1060 6gb, je kaj dobička z rudarjenjem ali je večje plačilo elektrike kot pa dobiček ? Lp

Qcube ::

Vsi ki sprašujete imate odgovore na www.whattomine.com , označite model kartice vtipkajte število kartic in vam bo izračunalo.
««
41 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324402 (6014) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917777 (10937) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127589 (65316) -žiga-

Več podobnih tem