» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
40 / 63
»»

Kiwix ::

@m0LN4r: kot sem že napisal sem to že na začetku vse izklopil... Nisem še probal s kablom :)
Še povezava kje sem to našel :)
https://www.reddit.com/r/litecoinmining...

youPlonker ::

Jaz sem ta problem rešil tako, da sem VGA priklopil na eno staro grafično. Dokler ne dobim uporov za fake dummy plug, je čist ok.

Baja ::

K0l1br1 ::

Nicehash je že kaj rešil z izplačili v drugih kripto valutah? Prenos btc-ja bi me stal toliko kot elektrika.

amacar ::

Lahko na coinbase prenašaš brez feeja, ostalo pa je in progress.

il ::

@Baja: Tudi jaz imam prazen zaslon po restartu v Teamviewerju. Hvala za link, bom poskusil narediti adapter.

Baja ::

malenkost, spravlam tudi sam nekaj skupaj.

laufa kdo kaki linux z usb-ja? kot alternativo ssd-ju.

taddeo ::

če sem pravilno razumel se nisem odločil za dobro osnovno ploščo, ki podpira 8x gpu?



več na linku

https://www.mlacom.si/biostar-tb250-btc...

Machete ::

Vredu, kdo je rekel da ne? Samo načakl se boš.
Samo pregooglaj prej, če folk dejansko fura brez težav 8 gpujev in s katerim procesorjem npr, če naročaš, da vzameš nek preverjen setup.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

Ali je boljša opcija Asrock h110 btc pro+ in procesor pentium g4400? Itak grem brat in je preveč vsega...se hitro izgubim.

Baja ::

oprosti, sem očitno napačno ploščo gledo. ta jih ima 8, ja.

jaz bom nabavil najcenejso plato z dvema pcie-jema, 8gb rama, g4400 in tele riserje: https://www.aliexpress.com/item/TISHRIC...

Machete ::

Ti riserji so ful dragi (za iz Chine), pa čakal jih boš 6 tednov.
Jih imaš v Slo dovolj: http://www.bolha.com/iskanje?q=usb+riser

Zakaj plato s samo 2. pcijema? Vzemi nekaj vsaj z 4. (https://www.computeruniverse.net/produc...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

naletim na ta oglas...plačilo po predračunu...hmm zaloga 80 kos..glede nato, da je preklemano težko dobit ta model

http://m.bolha.com/racunalnistvo/osnovn...

Baja ::

ja, vem da bo trajalo, ampak tudi kartice bom verjetno čako 6 tednov, tak da ni panike.

ne rabim več kot 2 pcie-ja za te riserje. na bolhi so vsi enojni, torej rabim plato z 8x pcie. pa sem na istem kot z onima dvema.

v bistvu za ceno h110 btc pro, dobim komplet plato+proc+ram+riserji

mika me tudi da bi vseskup probo laufati na c2d plati :) ker če zdaj sempron 130 žene mašino, majke mi da bi slo tudi s c2d.

Machete ::

Da se ne boš potem več zezal s temi spliterji, ko ti ne bo delalo, kot če bi kupil dva setupa. Ni nujno, da bo tole se izšlo rožnato. Pa saj Nemčija ima kartice, zakaj boš čakal 6 tednov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

naročene mam vege. dobavni rok: ko pridejo, pridejo :)

ma ja, bomo vidli kak se bo izšlo. moglo bi delati, ampak moglo bi marsikaj, hehe

Machete ::

Kje si ji naročil?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

pri nas. tehnox.si

jijetelu ::

a slučajno kdo ve, a so kaki problemi z rudarjenjem, če recimo vtakneš 1080ti v eno staro plato z x16 v1.1 režo ?

taddeo ::

Gledam današnje stanje coinov in vse gre nekam dol...kaj to pomeni za rudarje?
žal sem bolj novi v tem.

Fritz ::

Pomeni, da narudariš toliko kot prej vendar ima narudarjeno manjšo vrednost.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Machete ::

taddeo je izjavil:

Gledam današnje stanje coinov in vse gre nekam dol...kaj to pomeni za rudarje?
žal sem bolj novi v tem.


Te je že minilo preden si začel? :)
Pomisli, da so leta 2013 LTCji kapljali v denarnico samo z enim žarečim radeonom. Takratnjih 5$ na dan je danes 450$ (na dan). (Na pamet).

jijetelu je izjavil:

a slučajno kdo ve, a so kaki problemi z rudarjenjem, če recimo vtakneš 1080ti v eno staro plato z x16 v1.1 režo ?


Nebi smeli biti.

Machete je izjavil:

taddeo je izjavil:

Gledam današnje stanje coinov in vse gre nekam dol...kaj to pomeni za rudarje?
žal sem bolj novi v tem.


Te je že minilo preden si začel? :)
Pomisli, da so leta 2013 LTCji kapljali v denarnico samo z enim žarečim radeonom. Takratnjih 5$ na dan je danes 450$ (na dan). (Na pamet).
Če misliš vreči tisočake v opremo moraš pogoltnini tudi slaba vremena in upati, da bo sreča stabo čez nekaj mesecev. To ni instant labmo.

jijetelu je izjavil:

a slučajno kdo ve, a so kaki problemi z rudarjenjem, če recimo vtakneš 1080ti v eno staro plato z x16 v1.1 režo ?


Nebi smeli biti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

andro81 ::

taddeo je izjavil:

Gledam današnje stanje coinov in vse gre nekam dol...kaj to pomeni za rudarje?
žal sem bolj novi v tem.


Tudi pri meni podobna dilema.
Pa naj gre vse nekam v tri q..., pa korejci pa cel svet. Se nameravam lotit rudarjenja, pa gre vrednost kriptovalut v poden ker tam neki poševnooki bizgeci nameravajo nekaj regulirat kriptosvet. No ja pa smo spet pri matematiki, cena komponent v nebo, cena elektrike ostaja enaka, vrednost kriptovalut pada, se pravi ROI se lahko razteeeeegne, samo vprašanje je do kam.

jijetelu ::

a še komu nov nicehash miner javi napako pri benchmarku ?

Kiwix ::

Meni deluje normalno..

tikitoki ::

Smesno, da se folk pritozuje nad regulacijo. Regulacija in nove prepovedi so na poti. Sej sem ze veckrat omenil, da sam debil pricakuje, da bo drzava pustila, da bo kdorkoli lahko povozil njeno monetarno suverenost. Kolk neumne moras biti, da verjames v take pravljice.

Machete ::

Danes vas mnogo fali thread. Luna?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

youPlonker ::

Mogoče kdo ve za menjalnico, na katero se da direktno rudarit ETH (ali pa kaj drugega tudi) in da podpira loge, v katerih je razvidno po kakšni ceni je nakazilo prispelo?

Torej, da ko bo eventuelno treba ta dohodek prijaviti, da imaš s tem manj dela.

Baja ::

v bistvu je zdravo, da se trg malo prevetri. kar se minerjev tiče, priložnostni minerji bodo odpadli, tudi dosti takih z rig-i, ko bo vidli samo par 10e profita na mesec.

vglavnem jaz vidim priožnost namajnati čim več po čimnižjih cenah (davkarija, anyone?)

mine and hodl!

taddeo ::

Rečimo mene je vse to včeraj popolnoma odvrnilo, da sestavim mining rig in verjetno bo tudi pri tem ostalo.Povrh vsega pa sem še ugasnil Nicehash, ker se ne premakne nikamor..pretekli čas pa dokaj zadovoljivo.Upam na najboljše

Map ::

Rudari kdo z GTX970? Koliko, če, se da narudarit, in koliko štroma požre?

taddeo ::

Tam nekje čistega dobička 48 eur na mesec že z odšteto elektriko (trenutno stanje)

Kiwix ::

Jaz imam GTX 970 turbo OC ampak je odvisno tudi od ostalih komponent kaj imaš, kaj rudariš in kako imaš kartico nastavljeno.. najbolje, da si pogledaš na spodnjem linku informativni izračun.

https://www.nicehash.com/profitability-...

Machete ::

taddeo je izjavil:

Rečimo mene je vse to včeraj popolnoma odvrnilo, da sestavim mining rig in verjetno bo tudi pri tem ostalo.Povrh vsega pa sem še ugasnil Nicehash, ker se ne premakne nikamor..pretekli čas pa dokaj zadovoljivo.Upam na najboljše


Takega quitterja pa že dolgo nisem srečal. A si mislil, da bo kar vsako minut 100 eur? Pa ni mining Ronaldo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

taddeo ::

Ti si bolj dolgo v tem, kot pa jaz novinec...kaj naredit v tem primeru? Ali počakat teden, dva ali mesec, ter vložit v sestavo mining riga, ki pa ni poceni (res nevem )..what to mine app na phonu mi kaže dobiček 8x 1070 25er/day pred dvema dnevoma okoli 35/40 per day..hmm kako bo stanje čez pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Baja ::

smo minali kaksne mesce tudi z minusom. pol pa je prislo leto 2017.

pri miningu je treba gledati v prihodnost, ne na trenutne cene. to kar je danes 25e narudarjenega je lahko čez leto 250e.

v ta namen se splača narudariti tudi nekaj perspektivnih coinov in hodlati.

c3p0 ::

Upam, da bo zaradi padca kmalu vsaj kak mining friendly GFX na zalogi, me srbi sestavit nekaj, pa SE bo verjetno še letos na strehi...

Machete ::

Male me moti ta HUSH, ki se redno pojavlja na vrhi lestvice what to mine. Sedaj sem sicer na ZEC in sem že večkrat za par dni zamenjal za amlo drugih kovancev, samo zdaj me spet ta HUSH mika. Se splača, ali bolje pustiti ZEC, ki je konstantno precej visoko in se ne splača doktorirati?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

maco-maco ::

Večkrat rudarim različne, pa hodlam.
Za hush pa boš 1.2 dobil BTCH.
Kdo bi vedel, kaj se bo nekoč izkazalo za dobro potezo.
Kaj?

Map ::

Taddeo, hvala! Sem že večkrat gledal po teh kalkulatorjih, pa na marsikaterem nisem našel GTX970. Torej so stroški elektrike okrog 10EUR mesečno. Minam pa lahko po presledkih, ni treba da PC skos lavfa. Kar naminam, prenesem v neko denarnico/borzo/svoj račun? Edino pozanimat se še moram, kako je s prijavljanjem narudarjenega zneska.

taddeo ::

Lahko po presledkih in vedi, da se spreminja dobiček glede na vzpon padec btc-ja.Jaz sem opravil registracijo kr na Coinbase zrihtano v enem dnevu vertifikacija id ter vertifikacija banke.Dobiček pa sem imel nakazan v enem dnevu največ dveh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taddeo ()

Assass1n ::

Map je izjavil:

Taddeo, hvala! Sem že večkrat gledal po teh kalkulatorjih, pa na marsikaterem nisem našel GTX970. Torej so stroški elektrike okrog 10EUR mesečno. Minam pa lahko po presledkih, ni treba da PC skos lavfa. Kar naminam, prenesem v neko denarnico/borzo/svoj račun? Edino pozanimat se še moram, kako je s prijavljanjem narudarjenega zneska.

Ne več, karta naj bi porabila 145W, če vzameš da cel sistem kuri le 200W (pomoje več) pri ceni 0.16€kW porabiš nekih 23€. Ne vem pa kakšno imaš ceno elektrike, plus 200W se mi zdi da sem premalo računal.
Na mimovrste imaš merilnik porabe za 10€, kupi pa si malo preračunaj, lahko boš preveril še hladilnik skrinjo in ostalo :)
Ja lahko minaš po presledkih ni problema, izbrat moraš le pravi pool, ker nekateri imajo kar visoko postavljen znesek minimalnega izplačila in rabiš kar nekaj dni da ga dosežeš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Baja ::

z minanjem v presledkih je tako, dosti poolov izplačuje glede na pretekle share v določenem obdobju in če rudariš malo zjutraj malo zvecer bo učinek slabši kot če rudariš 24/7.

Machete ::

Vsi pooli izplačujejo glede na share. Če mina malo zdaj, malo pol nima veze, sorazmerno manjši bo izkupiček glede na 24/7.

*
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Baja ::

ja, bo verjetno držalo. nekako imam v glavi da dobiš manj če majnaš 12x po 1 uro, kot če majnaš 12 ur skupaj. lahko se tudi motim.

taddeo ::

Meni piše na položnici za elektriko VT 0,0674..

torej za izračunava po tej tarifi? vsaj okvirno? Ker če v nicehasu kalkulatorju nastavim 0.16 je kr močan "profitni" padec

Baja ::

ne glej VT, poglej celotni znesek in ga deli s porabljenimi kWh. to je cena štroma.

Assass1n ::

Tako je, edino omrežnino in neke prispevke lahko odšteješ 15€ (če se ne motim) ta je vsak mesec isto.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

andro81 ::

No ja, če hočeš vedet samo stroške porabre riga, gledaš pač ceno po tarifi + trošarina, se mi zdi, ostali strošk (prispevki) so isti, z ali brez riga. Če se motim, naj me kdo popravi, nimam ravno računa pred sabo, da bi čisto točno pogledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andro81 ()

Baja ::

doktorirali bomo :P

ja, odšteješ kar je fiksno in zdeliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()
««
40 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324230 (5842) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141264 (719) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917635 (10795) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126901 (64628) -žiga-

Več podobnih tem