» »

2.60 evra za vodenje računa NLB

2.60 evra za vodenje računa NLB

zobnik ::

So že podražili iz 1.9 evra na 2.6 evra. Gre za klasični osnovni računa.
Ima kdo kak predlog za drugo banko. Mogoče deželna banka....

Alien123 ::

Abanka ima 2.20€

modelno1 ::

DH prvo leto zastonj, nato 1,25 €/m ali pa n26, praktično zastonj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

metalc ::

* Sberbank Direkt, če se ne motim, je vodenje 1€, nekaj dvigov in položnic na mesec je zastonj
* Sparkasse, če imaš vsaj tisočaka plusa. Nekaj so začeli zaračunavati, pa ne vem, če je še ugodna
* nemška N26, če boš posloval izključno v €, skoraj vse zastonj, kot vidim, je še vedno akcija, da ni mesečnih stroškov za MasterCard

scipascapa ::

Banka kradejo vsem denar, NLB vodi.

metaLc: je N26 ok?

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

A N26 moram prijavit na FURS, ce N26 uporabljam samo kot predplacniski mastercard?
Trenutno razmisljam v smeri DH, ker mi je na NLBju pocasi dovolj. Mastercard bom vzel pa pri N26 ali Revolutu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

konspirator ::

Lahko vzameš tega, dobiš se viso electron.
https://www.abanka.si/bancni-racuni/ara...
Minus je to, da ni možnosti limita.

modelno1
Pri dh nimaš vise.
Veš mogoče, od kdaj je prvo leto vodenja zastonj ?

op
Pri dh vidim da imajo različne osebne račune (za lovce, ribiče, upokojence, planince)
https://www.delavska-hranilnica.si/DH,,...
--

The Player ::

zobnik je izjavil:

So že podražili iz 1.9 evra na 2.6 evra. Gre za klasični osnovni računa.


Ravno včeraj dobil izpisek iz NLBja kjer na veliko piše, da nam dajejo možnost pošiljanja izpiskov stanja direkt na epošto.

Saj veste na kaj ciljajo ;)

metalc ::

scipascapa je izjavil:

metaLc: je N26 ok?


Če ti je v redu, da imaš račun samo v €, če ne nameravaš nakazovati drugih valut tja, kamor TransferWise ne podpira (ex YU je že tak primer), če ne razmišljaš o kreditu in si zmeraj v plusu (ne rabiš limita), če potrebe po gotovinskem poslovanju lahko pokriješ z do 5 dvigi na bankomatih na mesec (vsak nadaljnji stane 2€), če znaš dobro angleško in imaš podprt telefon (Android, iOS), potem je najverjetneje v redu. Morda boš imel kje probleme z odpiranjem SEPA direktnih bremenitev, samo tu so že meje v glavah...

Pazi še to, MasterCard je debetna kartica, torej praktično enaka bančni, torej se ti znesek odšteje takoj. Tudi če se znesek samo rezervira, se ti takoj odšteje in vrne šele, ko rezervacije ne vnovčijo.

d4vid je izjavil:

A N26 moram prijavit na FURS, ce N26 uporabljam samo kot predplacniski mastercard?


Ne glede, za kaj ga uporabljaš, TRR ima elemente plačilnega računa ("nanj lahko prejemaš plačo"), torej ga je treba prijaviti. Kar je formalnost, izpolniš en obrazec in si svojo dolžnost opravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metalc ()

scipascapa ::

bom raje revolut pogledal hehe

d4vid ::

Jaz bom pa znorel zaradi revoluta. Z mastercardom zaradi neznanih težav ne morem naložit denarja, preko TRRja pa tudi ne gre, ker ne vem ene kode od NLBja...

Je kakšna možnost, da naložim preko paypala na revolut? S paypalom gre skozi brez težav...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ales ::

Kakšno kodo od NLB-ja pa rabiš? Nakazilo s TRR na Revolut je enako, kot katerokoli drugo nakazilo z računa na račun, nič posebnega ni.

Kakšen problem pa imaš pri MasterCardu? Kaj napiše?

hojnikb ::

za 70c bos konmpliciral ?
#brezpodpisa

d4vid ::

Ales je izjavil:

Kakšno kodo od NLB-ja pa rabiš? Nakazilo s TRR na Revolut je enako, kot katerokoli drugo nakazilo z računa na račun, nič posebnega ni.

Kakšen problem pa imaš pri MasterCardu? Kaj napiše?


Pri mastercardu mi napiše, da zaradi nevpisane ali neveljavne telefonske številke ne morem nakazat sredstev. Pri plačilih z isto kartico na aliexpressu ali preko paypala gre vse brez težav.

Pri TRR prenosih mi pa razen elektronskega računa za A1 (ki gre bp skozi), teži za neko osebno kodo, ki sem jo dobil po navadni pošti. Kje tista koda je, nimam pojma. In to me moti.

@hojnik kakšnih 70c?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

joze67 ::

Verjetno misli na delto od 1,90 do 2,60 €UR

zavajon ::

metalc je izjavil:

* Sberbank Direkt, če se ne motim, je vodenje 1€, nekaj dvigov in položnic na mesec je zastonj
* Sparkasse, če imaš vsaj tisočaka plusa. Nekaj so začeli zaračunavati, pa ne vem, če je še ugodna
* nemška N26, če boš posloval izključno v €, skoraj vse zastonj, kot vidim, je še vedno akcija, da ni mesečnih stroškov za MasterCard


Sparkasse je začel pri tem računu, kjer moraš imeti v mesecu povprečno jurja gor, računati SEPA plačila 21c.
Sicer pa računajo še Masercard 12€ / leto, pa kupiti moraš generator gesel, najcenejša je android aplikacija za 10€ (oz, nekje tu). Drugih stroškov pa ni (za enkrat).

branc ::

The Player je izjavil:

zobnik je izjavil:

So že podražili iz 1.9 evra na 2.6 evra. Gre za klasični osnovni računa.


Ravno včeraj dobil izpisek iz NLBja kjer na veliko piše, da nam dajejo možnost pošiljanja izpiskov stanja direkt na epošto.

Saj veste na kaj ciljajo ;)



Če si mislil na spammanje, potem si v zmoti.

MadMax ::

Če bi NLB pošiljala papirnate izpiske na kakem osnovnem 60g papirju namesto 100, bi že prišparali...
Pa še fascikli arhivov bi bili tanjši.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

šernk ::

sam sem zamenjal banko v trenutku ko bi iz študenstkega računa šel na navadnega. Ne dam NKBM skoraj 4eur/mesec za vodenje računa + spletno banko, če imam pri DH 1,5eur vse skupaj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

SMS obveščanje si upošteval za mastercard?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

če govoriš meni: ne rabim mastercarda, imam predplačniško viso electron na NKBM 5eur/4leta.

v tujini imam pa itak po celem euroobmočju brezplačne dvige na bankomatih, čeprav v življenju v tujini še nisem uporabil kartice (pa živim 15min vožnje od Italije).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

klihk ::

modelno1 je izjavil:

n26, praktično zastonj.


A še vedno?

#000000 ::

lahko, samo ne vem če lahko plačo gor prejemaš ?

AgiZ ::

N26 lahko prejemaš plačo, ja. Je normalna banka, samo da je sedež v tujini. Kot vem bodo v kratkem imeli tudi možnost poslovnega računa. Tudi sam razmišljam da bi presedlal.

Sparkasse pa je trenutno ena najcenejših, če imaš paket kjer imaš 1000€ na računu. Plačaš 0.21€ za SEPA plačila, pa MasterCard je 12€ (nisem prepričan, mogoče tudi 10€), ostalo pa je brezplačno (vodenje, dvigi na kateremkoli bankomatu,...).

klihk ::

Ali ni promocijsko obdobje (ko si imel skoraj vse zastonj) za N26 poteklo?

AgiZ ::

So tisto akcijo potihem podaljšali. MasterCard withdrawals: 5x free/month
https://n26.com/eu/pricing/

alkoo ::

Sparkasse je podražil tudi MC. Sedaj je 16€.

c0ck4m0u53 ::

d4vid je izjavil:

Ales je izjavil:

Kakšno kodo od NLB-ja pa rabiš? Nakazilo s TRR na Revolut je enako, kot katerokoli drugo nakazilo z računa na račun, nič posebnega ni.

Kakšen problem pa imaš pri MasterCardu? Kaj napiše?


Pri mastercardu mi napiše, da zaradi nevpisane ali neveljavne telefonske številke ne morem nakazat sredstev. Pri plačilih z isto kartico na aliexpressu ali preko paypala gre vse brez težav.

Pri TRR prenosih mi pa razen elektronskega računa za A1 (ki gre bp skozi), teži za neko osebno kodo, ki sem jo dobil po navadni pošti. Kje tista koda je, nimam pojma. In to me moti.

@hojnik kakšnih 70c?


Glede MC (velja tudi za Viso) gre za dodatno varnostno zaščito pri spletnih nakupih. V primeru MC se imenuje SecureCode, pri Visi je pa Verified by Visa. Če to uporabljajo, pa je odvisno od spletne trgovine in kot si že sam ugotovil, recimo Aliexpress tega ne uporablja, neka druga spletna trgovina pa ima to vpeljano.
Vse kar moraš naredit je, da pokličeš na banko in prosiš, da ti omogočijo varne spletne nakupe v primeru MC preko SecureCode, poleg pa boš moral navest še svojo telefonsko številko. Na to telefonsko potem vedno kadar trgovina zahteva SecureCode pošljejo večmestno kodo s katero potem potrdiš nakup.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821275 (10367) kuall
»

Mobilna aplikacija za banko?

Oddelek: Loža
151999 (1422) Barko

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517321 (14225) ahac
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109161 (37082) Andro457

Več podobnih tem