» »

Povečanje prostora C particiji iz druge particije/neuporabljenega prostora

Povečanje prostora C particiji iz druge particije/neuporabljenega prostora

k0ti39 ::

Živjo,

Potreboval bi pomoč glede particioniranja, ki me malo heca. V glavnem gre za 32 GB tablico, ki je imela poleg Windowsov še Androida, a sem se ga znebil zaradi primanjkovanja prostora (Android ni bil sploh v uporabi, W10 pa že dlje časa jamra, da mu manjka prostora, zato sem se tudi odločil za poseg :D). Tukaj je slika trenutne situacije:
 Particije

Particije



Particijo D sem ustvaril iz neuporabljenega prostora, ki je nastal po tem, ko sem izbrisal vse particije Androida. Ker sem želel to nekako prenesti do C particije, sem iz Cja vzel 153 MB, da bi poskusil združiti teh 8 GB (particija D) pred C. Na koncu bi združil še 8,15 GB s particijo C. Kmalu sem ugotovil, da sem se zadeve lotil iz napačne strani - particije bi morale biti na desni strani Cja in ne na levi, ampak vsaj za 8 GB particijo na to itak nisem imel vpliva.

Pregledal sem že kup videov na YT, kako bi to rešil z EaseUS programom, ampak vsi samo združujejo particije z desne strani, kar mi ne pomaga. Če je kakršnakoli možnost, da to rešim z nekim programom bi bil zelo vesel vsakega nasveta - edino kar je potrebno upoštevati je, da si bootanja iz ključka v nek drug OS ne morem privoščiti, ker bo baterije po 3-4 urah zmanjkalo in dvomim, da bi se lahko obrnil cel disk v tem času, glede na to da je bolj počasne sorte. Vem da bi bilo najhitreje, če bi formatiral in še enkrat naložil Windows, ampak bi to naredil kot zadnjo stvar, če res drugače ne gre.

Hvala za nasvete v naprej!

filip007 ::

Pač narediš "resize" C particije in prej zbrišeš D.

Kaj pa ti nucajo Polkna na tablici, razen da zamorijo vso stvar, uporabno programje je pa itak za tipkovnico narejeno.
Trevor Philips Industries


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155816 (2966) Hanzi77
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812231 (7712) carota
»

Združitev particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
183091 (2727) MIHAc27
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784796 (3778) Dejk0
»

Povečava particije c:

Oddelek: Operacijski sistemi
7863 (788) techfreak :)

Več podobnih tem