» »

Povečava particije c:

Povečava particije c:

eMarek ::

Torej... Imam 50GB nelociranega prostora, ki bi ga rad dodal particiji C: vendar mi Disk Managment ne ponuja možnosti "Extend Volume...". Kako torej lahko povečam particijo na kateri imam inštaliran operacijski sistem?

Disk Managment

techfreak :) ::

Se samo meni zdi, ali imaš res 195GB particijo med C: in nedodeljenim prostorom?

GParted ali pa PartitionMagic lahko prestavita 195GB particijo na desno stran in potem povečata C: particijo.

eMarek ::

Ja, za Ubuntu sem si rezerviral malo preveč prostora. Sem ga sedaj zmanjšal za 50GB, vendar ga ne moram dodati Windowsu. Če te prav zastopim, ne morem "extendat", ker particiji ne stojita skupaj?

GParted mi res omogoca, da prestavim particijo z Ubuntom, vendar raje prej vprasam - podatki ostanejo tako kot so, Ubuntu bo se vedno delal, le na disku se bo na drugi lokaciji nahajal, ne?

 GParted

GParted

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eMarek ()

kanzyani ::

teoretično bi moralo vse ostati kot je bilo, vendar se lahko tudi kaj zalomi... tako da pred takimi posegi obvezno backup pomembnih stvari...
sam sem to že delal in je potekalo brez težav... ampak traaaaaja dosti časa preden premakne celotno particijo, še posebno če je zelo velika...

techfreak :) ::

Backup, backup, backup!

V večini primerov bi moralo potekati brez težav, vendar je vseeno priporočljivo imeti varnostno kopijo podatkov.

misek ::

Glede na poste uporabnikov, ki so naredili podobno operacijo, bo skoraj zagotovo šlo nekaj narobe ;) Tako da backup obvezno. Jaz osebno v takem primeru naredim kar sliko diska na drugi disk.

eMarek ::

Nisem delal backup-a in je na srečo ratalo brez problemov. Je pa trajalo celo večnost. Več kot 2 uri.

@misek, kako točno narediš sliko diska? Da bom za drugič vedel.

techfreak :) ::

umount /dev/sda
dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=100M

V tem primeru je /dev/sda tvoj disk, ki ga želiš kopirati, /dev/sdb pa ciljni disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux sprememba velikosti particije

Oddelek: Operacijski sistemi
132171 (1704) MrStein
»

linux/HD/fsck/device is busy

Oddelek: Operacijski sistemi
8812 (625) BRBR
»

[Ubuntu] Samba

Oddelek: Programska oprema
151822 (1612) black ice
»

Ubuntu netbook 10.4 in particioniranje

Oddelek: Operacijski sistemi
181916 (1628) Icematxyz
»

prestavitev win xp instalacije na nov disk

Oddelek: Operacijski sistemi
5991 (921) kitewing

Več podobnih tem