» »

Gigabyte EX58-UD3R

Gigabyte EX58-UD3R

dukedl ::

Imam omenjeno plato, i7 920 proc, 3x 2gb rama...sm ga hackintoshnu že kar neki časa nazaj

uglavnm..srž problema...vmes sm dobil za zrihtat imac-a 24..sm mu zamenjal disk in probal bootat Lion-a iz usbja..ni šans da mi je zalufal inštaler...vedno mi je zmrznilo takoj na prvem screenu (kjer izbiraš jezik)..no in sm reku, mogoče zato ker je kej z diskom, ga bom priklopil preko target disk načina na svojo mašino (preko firewire kabla), sformatiral na hfs in bo potem šlo...začnem bootat na svojo mašini v OSx..v imaca pa štekam fw kabel in priklopim štrom (ga ne prižgem)...še predn se mi do konca zboota moja mašina, vklopim fw notr... in...se ugasne...in se noče več prižgat....

psu je ok (paperclip test), izklopu vso periferijo(diski, rame vn dal..tud piskne ne)..itd...nič...ko se spraznejo kondenzatorji in ko potem vklopim potem štrom...se ko pritisnem knof za prižgat, za pol sekunde prižgejo phase ledice in ledice na ventilatorju..ampak mašina ne...ko pritisnem knof drugič - nič. Probal tud z drugim psujem...enako.

mnenja, ideje? kondenzatorji so solid japonski, zgledajo vsi ok, varovalkice so vidt ok....kaj bi lohk blo(proc? res plata?)?

ja, je stara plata...ampak zadeva mi je delala 7 let bp, ni hudič, da mi nebi še 5 :)

in ja, takoj zatem sm za foro spet probal bootat imaca z usbja...in fcuk off, štartal, zbootal...naložil gor Liona...dela..
a je to usoda or what? :(
lp dukedl
  • spremenil: dukedl ()

Han ::

Prijatelj je pred enim tednom samo USB ključ vtaknil v GA-X58A-UD3R, pa je bilo konec veselja. Kišta se sicer že zbuta, a v BIOS ne pride niti pod razno, zato RAM in ostala periferija ne deluje optimalno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Plato sem danes še enkrat testiral z drugim procesorjem, a se obnaša popolnoma enako. Ne pomaga niti aktiviran Backup BIOS, ki prepiše Main BIOS. Kot da bi nekaj "odletelo", kar je povezano z BIOS. Če ob zagonu pritisnem DEL ali TAB, se plata resetira. Če pritisnem END ali katero drugo tipko, npr. NumLock, vse skupaj zmrzne... CPU, RAM, PSU in grafika so brezhibni. Kakšna ideja?

Pentium ::

Znana napaka teh X58 čipovij. Plata ti je šla oz. "severni most" na njej.

r3dkv1c4 ::

Najprej za začetek se navadi slovenskega jezika, od tod naprej, se pa lahko pogovarjamo o rešitvah.

Pentium je izjavil:

Znana napaka teh X58 čipovij. Plata ti je šla oz. "severni most" na njej.

Pa ne Gigabytovih.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Han ::

99,99% ga biksa defekten "memory controller" v Core i7-980X. Kakor hitro ga dam v 100% brezhibno plato, ali ne gre več v BIOS ali pa javlja premalo RAM.

Z drugim brezhibnim procesorjem (i7-950) mi je uspelo tretjo, na videz zaflešano plato, spravit v red s pomočjo backup biosa. Prej omenjena (identična) plata na enake "trike" žal ne trza.

Skratka, ena GA-X58A-UD3R rev.2 je očitno odletela, eno sem supel rešit, prvotna rev.1 pa ves čas deluje OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333588 (2967) Han
»

konfiguracija na podnožju 1366 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
845539 (4713) IvoJan
»

Nakup novega računalnika, rabim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
201953 (1664) klinker
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342131 (1459) TOP
»

ASUS Rampage Extreme 3

Oddelek: Strojna oprema
372800 (1891) Meizu

Več podobnih tem