» »

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem in na Tajvanu

1 2
3
4 5

Mato989 ::

ZaphodBB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Varilcev je v ekonomiji enako število kot prej. Akrapovič bo mogoče rešil svoj problem, začel pa bo jamrat nekdo drug. Stanje se na ta način ne izboljša.


Ja in kot lastnik podjetja katere probleme rešuješ? Svoje al od Sveta?

In če bo vsak naredil to, da bo dvignil plačo, bodo to ugotovili šolajoči se dijaki, ki bodo izbrali smer in bo v prihodnje več dobrih varilcev ker bo večji pool izbiranja med izučenimi... simpl.

Tisti IT-jevci ki niso bebci, ne bodo šli delat za 5k€. Tisti, ki pa ne zaslužijo 5k€, pa praivloma nimajo ne fizičnih ne mentalnih sposobnosti, da bi bili varilci na takem nivoju, da bi zaslužili 5k€.


Torej je varilcev dovolj. Če si povprečen varilec ne zasluži višje plače in če povprečen varilec ne želi delat za tako plačo kot se mu ponuja, potem je to težava ponudbe... ne povpraševanja :)

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:


Zakaj torej več mladih ne postane dobro plačanih programerjev?

Zato ker je delanje selfijev in objavljanje na FB bolj kul kot pa visenje po 12 ur za škatlo, učenje in delanje vaj.

Sploh v njihovih najboljših časih za učenje, ko hormoni najbolj divjajo.

Zamujena leta pa zelo težko dobiš nazaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Torej je varilcev dovolj. Če si povprečen varilec ne zasluži višje plače in če povprečen varilec ne želi delat za tako plačo kot se mu ponuja, potem je to težava ponudbe... ne povpraševanja :)

Povprečen varilec v Sloveniji ni dovolj dober za Akrapoviča. Ker je premalo dober, tud če mu daš 5k€ plačo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

NikolormousB ::

Pokaži mi programersko plačo 5k€ v Sloveniji, saj govoriva o neto kajne?


Ne, bruto.

ZaphodBB ::

Ljudje, ki blodijo o bruto/neto ne bodo zaslužili ne 5k€ bruto niti neto. Ker tako govorijo zgolj tepci.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

LuiIII je izjavil:

Ves problem, ki je pri nas glede plač, je v tem, da ustvarijo podjetja v Sloveniji v povprečju enostavno premalo dodane vrednosti. Vzrokov za to je seveda več: majhen trg -> majnost v glavah, nekolonialna preteklost -> nimamo tradicionalnih trgov in vez (danes to postaja zaradi globalizacije vedno manj pomembno), predolgo časa v nekonkurenčnem socializmu -> ni tradicije upravljanja s kapittalom, manjša zmožnost strateškega gospodarskega, političnega in osebnega razmišljanja,...

Lastniki podjetij že znajo zaračunat. Samo manj denarja gre na naslednjo stopnjo.

Ko sem še delal za Hermes Softlab, si je firma vzela cirka 85%. Smo videli pogodbe, ki jih ne bi smeli videti ;).

Pa je šlo takrat za 8500 USD na mesec. Za firmo... Sem bil res slabo plačan... Še vedno bolje kot bi pa bil v IskraTel.

ZaphodBB je izjavil:

Ljudje, ki blodijo o bruto/neto ne bodo zaslužili ne 5k€ bruto niti neto. Ker tako govorijo zgolj tepci.

Ljudje, ki hočejo delati za plačo, se hitro omejijo z njo.

Če hočeš zaslužit veliko denarja, ne delaš za plačo. Še s.p. ni ravno primeren za to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

Še s.p. ni ravno primeren za to.


Zakaj ne?

janex ::

ZaphodBB je izjavil:

Povprečen varilec v Sloveniji ni dovolj dober za Akrapoviča. Ker je premalo dober, tud če mu daš 5k€ plačo.


Seveda. In najem delavcev preko agencije, ki se jih lahko plača minimalno in se jih odpusti po želji, nima nobene vloge.

Sem prepričan da lahko visok standard Akrapovića rešijo samo njegovi južni bratje in sestre. Konec koncev, bolj ko se pomikaš proti jugu balkana, več je malanina v koži, več je religije miru in posledično višja kvaliteta življenja :D

konspirator ::

NikolormousB je izjavil:

Še s.p. ni ravno primeren za to.


Zakaj ne?

Ker gre prevelik dežel državi.
--

codeMonkey ::

Normiranc je čisto OK. Razen, če se vam zaslužek do 50k zdi malo, potem razumem :)

BigWhale ::

Za nas, ki smo dobri je to drobiz. Tolk jest porabim v enem tednu, ce imam slab teden. ;>

thramos ::

NikolormousB je izjavil:

Zakaj torej več mladih ne postane dobro plačanih programerjev?


Saj jih postane veliko. Če bi dobivali minimalca bi jih bistveno manj, če bi 10k+ kot v tujini, še bistveno več.

Enako z varilci.

ZaphodBB je izjavil:

Povprečen varilec v Sloveniji ni dovolj dober za Akrapoviča. Ker je premalo dober, tud če mu daš 5k€ plačo.


Koliko pa ponuja za "dovolj dobrega varilca"? Premalo, da bi jih privabil, če jih pri nas baje ni dovolj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:

Še s.p. ni ravno primeren za to.


Zakaj ne?

Ker plačaš preveč davkov, oz. moraš paziti na 2-letno limito 100k.

codeMonkey je izjavil:

Normiranc je čisto OK. Razen, če se vam zaslužek do 50k zdi malo, potem razumem :)

Meni se 100k zdi malo. Bi več, pa bi moral potem preveč mutit.

Idealno bi bilo 250k.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

Dobre varilce je morda težje najti, ampak navadne ljudi, za tekoči trak, pa sigurno ni? Iščemo poštene, marljive, sposobne, iznajdljive, pametne, pripravljene za delo kadarkoli in kjerkoli itd.:

Revoz išče, a ne najde delavcev za nočno izmeno.
Revoz iz drugega zornega kota.

borisk ::

Prekvalifikacij v varilcev ni zato ker vsi mislijo da zgleda vse skupaj kot tole



v resnici pa je naprimer v akrapoviču daleč od temnega, prašne okolja kot si večina predstavlja. Ko sem bil na inštitutu za varilstvo v lj , so imeli ravno tečaj, za akrapoviča, same ženske, uspeh pa precej dober, na račun veliko šivilj, ki imajo dobro koordinacijo rok, kar je zelo pomembno za tig varjenje, sploh pa za titan, kombinacije tankega in debelega materiala.

tikitoki ::

NikolormousB je izjavil:

Ne razumeš... če bi ponujali plače 5k€ bruto in jih garantirali s pogodbo, bi v 2 letih imeli polno varilcev...


Ne, ne razumem, ker poznam dejansko stanje. Bi pa tvoji nasveti definitivno prav prišli številnim podjetjem, ki iščejo dober kader, pa ga ne najdejo.

In kaj če ga "ukradeš" (btw nismo več v času suženjstva)? Dobil si ga, čisto vseeno a je iz penzije, šole, porodniške, Nemčije ali pa sosedne firme. A te skrbi še za konkurenco?


Varilcev je v ekonomiji enako število kot prej. Akrapovič bo mogoče rešil svoj problem, začel pa bo jamrat nekdo drug. Stanje se na ta način ne izboljša.


A so to tista podjetja z visokoletecimi oglasi? Ki iscejo nekoga z veliko relevantnih, kvalitetnih in ne vem kaksnih izkusenj? Ki potrebujejso se znanje vecih jezikov? Visoko izobrazbo. Pa se cel kup drugih postavk?
Jebiga, ce niso pripravljeni vlagati v ljudi, pol pac si zasluzijo pomankanje kadra.

Mato989 ::

Še vedno pa nihče ne da odgovora zakaj Revoz ne dobi delavcev? A so tudi tam krivi lenuhi ali morda niso plače za to vrsto dela dovolj visoke? :)

Welderjev aka varilcev je dosti, problem je v tem ker bi Akrapovič rad s prve strokovnjaka v katerega bi vlagal točno o0€, plačal bi pa ga nekaj malega nad povprečjem... od njega bi pa pričakoval ekstra vrhunsko delo... to ne gre, strokovnjake in mojstre je treba orenk plačat in izobraževat... naj vzame 10 povprečnežev jim da šiht s povprečno plačo in od njih izuri in obdrži najboljša dva.... in jih potem vrhunsko plača...

Tega v Sloveniji skorajda več ni! Zato pa pomanjkanje kadra!

nekikr ::

Kaj ko bi prebral glede Revoza? :)

borisk ::

a misliš da je v nemčiji za trakom kej boljše? zato se pa bolj "splača" socialna 200€ na mesec + 1x na teden na fuš, drve pa itak socialna plača. zato pa je takšna razlika bruto/neto.

SambaShare ::

Mato989 je izjavil:


Welderjev aka varilcev je dosti, problem je v tem ker bi Akrapovič rad s prve strokovnjaka v katerega bi vlagal točno o0EUR, plačal bi pa ga nekaj malega nad povprečjem...


Tisti članek o Akrapoviču je bil špica ja, ko je jamral da težje dobi dobre varilce kot dobre finančnike. Faktorja razlike v plači pa ni povedal. In dokler bo za takšna (fizična) dela veljalo da morajo (to iz nekega razloga velja, vsaj v Sloveniji) biti podpovprečno plačana jih bo pač primanjkovalo.

Zgodovina sprememb…

bbf ::

LuiIII je izjavil:

Ves problem, ki je pri nas glede plač, je v tem, da ustvarijo podjetja v Sloveniji v povprečju enostavno premalo dodane vrednosti. Vzrokov za to je seveda več: majhen trg -> majnost v glavah, nekolonialna preteklost -> nimamo tradicionalnih trgov in vez (danes to postaja zaradi globalizacije vedno manj pomembno), predolgo časa v nekonkurenčnem socializmu -> ni tradicije upravljanja s kapittalom, manjša zmožnost strateškega gospodarskega, političnega in osebnega razmišljanja,...


Joj.. Akrapovič in Revoz, ki imata jake probleme s zagotavljanjem kadra, sta ravno dva taka primera, ane? Samo plače so majhne, ostalo je ravno obratno.

Mato989 ::

borisk je izjavil:

a misliš da je v nemčiji za trakom kej boljše? zato se pa bolj "splača" socialna 200€ na mesec + 1x na teden na fuš, drve pa itak socialna plača. zato pa je takšna razlika bruto/neto.
¸

Ampak eni delodajalci in ostali tukaj potem dokaj neumno zaključijo da je socialna previsoka, kar je epsko, namesto da bi zaključili da so plače prenizke... Jaz grem stavit da za 1.500€ neto, ne bi blo težave dobit ljudi za na trak, za posluževat CNC stroje itd... še norme bi dosegali, ker bi vedli za kaj delajo.... Ko pa izračunaš da dobiš 600€ neto oz. z malico tam okol 720€ delaš pa praktično vsaki dan, oziroma marsikdo celo 2-3 ali celo 4 izmene, verjetno še kakih 20-30 neplačanih nadur ki izginejo oz. jih kdo lahko celo pokoristi, potem pa 290€ socialne pa še par 10 ur za 200€ na črno niti ne izgleda sabo, pa še noben šef ti ne pametuje kako bo treba pogodbo podaljšat in se morš izboljšat...

Samo delodajalci tega ne razumejo... oni bi genije ki bodo na luft živeli najraje...

ZaphodBB ::


Samo delodajalci tega ne razumejo... oni bi genije ki bodo na luft živeli najraje...

Jaz nisem delodajalec, pa mi je povsem jasno, da bi bilo to zelo dobro za delodajalca. Zakaj ti tega nisi sposoben razumet?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mato989 ::

ZaphodBB je izjavil:


Samo delodajalci tega ne razumejo... oni bi genije ki bodo na luft živeli najraje...

Jaz nisem delodajalec, pa mi je povsem jasno, da bi bilo to zelo dobro za delodajalca. Zakaj ti tega nisi sposoben razumet?


Jaz razumem popolnoma, zato pa se nasmiham ob dejstvih, ko jamrajo da ni kadra.... logično... Delodajalci in nekateri tukaj zelo dobro znajo obrazložit da cena delu pada ko je ponudba višja od povpraševanja, zelo slabo pa to razumejo ko je obratno, takrat pa nočejo dvignit plač, da bi pridobili kader ampak raje jamrajo po TVju, kot recimo Revoz :)

ZaphodBB ::


Jaz razumem popolnoma, zato pa se nasmiham ob dejstvih, ko jamrajo da ni kadra.... logično... Delodajalci in nekateri tukaj zelo dobro znajo obrazložit da cena delu pada ko je ponudba višja od povpraševanja, zelo slabo pa to razumejo ko je obratno, takrat pa nočejo dvignit plač, da bi pridobili kader ampak raje jamrajo po TVju, kot recimo Revoz :)

Jaz tebe čisto razumem, tudi sam imam kolege, ki jamrajo da ne dobijo kadrov - ker premalo ponujajo.

Po drugi strani pa poznam ljudi, ki nimajo ustreznega znanja, pa mislijo da bodo dobili huda plačila. Recimo ljudje, ki so primerni za delo v Revozu, sanjajo pa o tem da bodo varilci pri Akrapoviču.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

codeMonkey ::

Mato989 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Samo delodajalci tega ne razumejo... oni bi genije ki bodo na luft živeli najraje...

Jaz nisem delodajalec, pa mi je povsem jasno, da bi bilo to zelo dobro za delodajalca. Zakaj ti tega nisi sposoben razumet?


Jaz razumem popolnoma, zato pa se nasmiham ob dejstvih, ko jamrajo da ni kadra.... logično... Delodajalci in nekateri tukaj zelo dobro znajo obrazložit da cena delu pada ko je ponudba višja od povpraševanja, zelo slabo pa to razumejo ko je obratno, takrat pa nočejo dvignit plač, da bi pridobili kader ampak raje jamrajo po TVju, kot recimo Revoz :)


Mnogokrat si ne morejo privoščiti dviga plač. Prenekatera domača podjetja bi, na način kot so vodena, propadla v Nemčiji, Švici itd. Podjetjem v teh deželah konkurirajo ravno zaradi nižjih plač in se lahko zajebavajo, medtem ko tuja podjetja morajo biti bolj efektivna, če želijo preživeti. Tam naš način vodenja gladko odpade.

Mato989 ::

ZaphodBB je izjavil:


Jaz razumem popolnoma, zato pa se nasmiham ob dejstvih, ko jamrajo da ni kadra.... logično... Delodajalci in nekateri tukaj zelo dobro znajo obrazložit da cena delu pada ko je ponudba višja od povpraševanja, zelo slabo pa to razumejo ko je obratno, takrat pa nočejo dvignit plač, da bi pridobili kader ampak raje jamrajo po TVju, kot recimo Revoz :)

Jaz tebe čisto razumem, tudi sam imam kolege, ki jamrajo da ne dobijo kadrov - ker premalo ponujajo.

Po drugi strani pa poznam ljudi, ki nimajo ustreznega znanja, pa mislijo da bodo dobili huda plačila. Recimo ljudje, ki so primerni za delo v Revozu, sanjajo pa o tem da bodo varilci pri Akrapoviču.


Se strinjam, ampak tudi ljudje ki so primerni za delo v Revozu in če tja nočejo it, ker so raje na socialni in fušajo, naj Revoz nekaj ukrene in ponudi boljše pogoje pa najsi bo to norma,, delovno okolje, druge bonitete ali pač plača...

Namesto tega gre Revoz jamrat na TV... kako neprofesionalno.

v Sloveniji je v 90% plača zabetonirana, in delodajalci določijo višino plače, potem pa izbirajo kot kaže kaj se da za tako plačo dobit, namesto da bi izbrali kader in se potem odločali za plačo.

codeMonkey je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Samo delodajalci tega ne razumejo... oni bi genije ki bodo na luft živeli najraje...

Jaz nisem delodajalec, pa mi je povsem jasno, da bi bilo to zelo dobro za delodajalca. Zakaj ti tega nisi sposoben razumet?


Jaz razumem popolnoma, zato pa se nasmiham ob dejstvih, ko jamrajo da ni kadra.... logično... Delodajalci in nekateri tukaj zelo dobro znajo obrazložit da cena delu pada ko je ponudba višja od povpraševanja, zelo slabo pa to razumejo ko je obratno, takrat pa nočejo dvignit plač, da bi pridobili kader ampak raje jamrajo po TVju, kot recimo Revoz :)


Mnogokrat si ne morejo privoščiti dviga plač. Prenekatera domača podjetja bi, na način kot so vodena, propadla v Nemčiji, Švici itd. Podjetjem v teh deželah konkurirajo ravno zaradi nižjih plač in se lahko zajebavajo, medtem ko tuja podjetja morajo biti bolj efektivna, če želijo preživeti. Tam naš način vodenja gladko odpade.


Če je to vse kar zmoremo v Sloveniji je morda bolje da nas kapitalizem odreši še enega komunističnega ideala, torej dela... :) Če se Slovenski podjetnik ne more izpogajat za boljše pogoje, če bojda Slovensko podjetje proizvaja tako kvalitetno robo, potem se vprašam kako dober manager in lastnik dejansko je :) Še bolj je zanimivo kako lahko na eni srani meje mečejo zemljo Avstrijci za 1.200€ samo par 10 metrov stran pa Bosanec ne zmore dobit več kot dobrih 600€ ker smo kao nekonkurenčni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

thramos ::

codeMonkey je izjavil:

Mnogokrat si ne morejo privoščiti dviga plač.


Seveda. Če poslovni model onemogoča, da bi za znesek, ki ga podjetje še prenese našel kadre, je problem v poslovnem modelu, ne pa pomanjkanju kadra.

NikolormousB ::

Po tvoji logiki Facebook ne bi imel problemov dobiti top notch programerjev, ker itak plačajo vrhunsko. Ampak se morajo vseeno pošteno potruditi, da jih dobijo.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Po tvoji logiki Facebook ne bi imel problemov dobiti top notch programerjev, ker itak plačajo vrhunsko. Ampak se morajo vseeno pošteno potruditi, da jih dobijo.


A so oni tudi jamrali po TVju da ni kadra ki bi bil pripravljen delat za minimalca ponoči? :)




In še 1x... ne primerjaj gigante ki so manj kot promil in ostale firme, pri plačah 100k+ letno seveda povišica pomeni manj tistemu ki dela, ampak tam izbira folk že druge zadeve, pri plačah 800, 1.000, 1.500 pa je višina plače oz. zvišanje ponudbe velik motivator...

thramos ::

NikolormousB je izjavil:

Po tvoji logiki Facebook ne bi imel problemov dobiti top notch programerjev, ker itak plačajo vrhunsko. Ampak se morajo vseeno pošteno potruditi, da jih dobijo.


Res je. Če iščeš top notch karkoli, jedrske fizike recimo, ki jih lahko po celem svetu prešteješ na prste mizarjeve roke, boš imel težave z iskanjem ne glede na proračun.

Govorimo pa o tekočem traku v Revozu in varjenju v Akrapoviču. ;((

Še enkrat vprašam: res verjameš, da bi katera od teh dveh firm imela težave z iskanjem kadra, če bi ponudila 5k bruto mesečno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

NikolormousB ::

Akrapovič sigurno.

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Akrapovič sigurno.


Primerjaj letni proračun Akrapoviča in promet z Facebookom, Googlom, Microsofotom ipd... potem pa mi povej katera firma se ti zdi globalno večja in bolj prepoznavna...

Tip je ob teh podjetjih kot mikro podjetje :) In še 1x, plače v Akrapoviču sploh niso nek high end gledano globalno.

thramos ::

NikolormousB je izjavil:

Akrapovič sigurno.


Za 5k bruto na mesec ne bi našel varilca? Koliko pa jim ponuja sedaj?

Mato989 ::

Recimo nekaj infota o teh famoznih plačah pri Akrapoviču

moj moz je delal tam tri leta in lansko leto in z vsemi nadurami malico in prevozom je zasluzil največ 1200 evrov, povem vam da za tak denar in delo in pogoji, bi mogli delavci zasluziti ob normalnem delavniku 2000 evrov, ne pa da so vec v firmi kot doma, hvala bogu da je zamenjal sluzbo in da je zdaj vec z nami zasluzi pa podobno, ni dober tam delat, in vsekakor ni tako dobra plača kot se govori, verjetno je zdej kaj večja, ampak moras dejansko imeti na mesec več kot 40 ur nadur, da zasluzis nekaj cez 1200 ur


Torej z MALICO in PREVOZOM cca. 1200€ granted je info iz leta 2011 torej 6 let star info... torej pa odbijmo cca. 130€ malice in rečva da je od oka prevoza ene 40-50€ torej dobiš za delo pri Akrapoviču reci in piši dobrega jurija...

Oddelal je cca 40 nadur, pa če rečeva da ženska pretirava pa rečeva zakonskih 20, torej je za povprečni mesečni vložek slabih 200 ur (176+20 nadur) delavec pri Akrapoviču zaslužil dobrih 5€ NETO na uro...

Seveda so od tebe za to "bogastvo" zahtevali noro natančnost, red, disciplino, popolno podreditev ipd... za jurija na mesec... no ker so bili tak dobri delodajalci so običajno dali še 13. plačo ali kaj podobnega in zato bi se morali delavci trgat na koščke da lahko delajo pri Akrapoviču...

Hehe...

Še en dopis kako super je delat pri Akrapoviču

dobit dopust je težka borba, za podaljšan delovni čas ali sobote te kar določijo, drugač pa disciplinska.


Ko pomislim kaj je pokazal kaj nudi Google z svojimi sobami za sproščanje me zanima kje ima to vele sposobni Akrapovič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

thramos ::

2k bruto torej? In da ne bi dobil človeka za 2.5x več? Dvomim.

Koliko pa bi moral ponudit za dobrega varilca? 7, 10, 20 jurjev? Jih je le pet na svetu in vsi delajo za Facebook?

Mato989 ::

thramos je izjavil:

2k bruto torej? In da ne bi dobil človeka za 2.5x več? Dvomim.

Koliko pa bi moral ponudit za dobrega varilca? 7, 10, 20 jurjev? Jih je le pet na svetu in vsi delajo za Facebook?


Niti 2k bruto ni, no če res zaokroživa v prid Akrapoviču! To govoriva z 20 nadurami ki so po zakonu plačane drugače, jaz sem pa zaokrožil v prid vse, ker sem predpostavil da ženska pač čustveno pretirava... Če pomisliva da za to oddelaš še 40 nadur kot piše, je to itak katastrofa, torej delaš 5 tednov v 1 mesecu kar pomeni da na leto daš gratis 3 mesece šihta in za nagrado ti veledobri Akrapovič da 13. plačo....

Crkneš od smeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Horejšio ::

Znanje v IT v ne more bit ključno za denar, če ima firma z debilnim mačkom največji dobiček :)

codeMonkey ::

Horejšio je izjavil:

Znanje v IT v ne more bit ključno za denar, če ima firma z debilnim mačkom največji dobiček :)



Mogoče je pa znanje širši pojem kot si ga predstavljaš :)

ZaphodBB ::

codeMonkey je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Znanje v IT v ne more bit ključno za denar, če ima firma z debilnim mačkom največji dobiček :)



Mogoče je pa znanje širši pojem kot si ga predstavljaš :)

Točno tako, jaz ocenjujem da Horejšio zasluži nekje med 1200-1600€.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Horejšio ::

Super fičer bi bil filter v smislu black liste, da ne prebiraš blodnje vedno istih genijev. Ideja ?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

otago ::

Ker smo ze o varilstvu. Sem pred časom imel en razgovor na Dunaju in sem s prevozi peljal enega Bosanca* gor na siht. Je prisel v Slovenijo na siht. Je dobil 1500 z nadurami, neto zneski, mogoce se kaj zraven. Ima tri otroke, bajto v najemu v Mb. Sel delat v Avstrijo. Dobil je menda 2500-3000 za normalen delavnik. Ko sva se vozla je rekel, da bo pusto siht in sel delat v Nemcijo, ker ne otrujajo (vsaj uradno) z nadurami. "Delam v tujini za denar, ne za zapravljanje časa." je bila mantra. Postregel je z nekaj anekdotami iz varilskega zivljenja, recimo varjenje ladijskih trupov-simultano varjenje na obeh straneh trupa, ogromnh napeljav itd.

*tako si je sam rekel, govoril je dobro slovensko, z naglasom

Ali kdo misli, da je zgornji kandidat za Akrapoviča?

Varilci imajo tudi krajso zivljensko dobo. Ste se pripravljeni zrtvovat, se pravi naucit nove vescine, delati nekaj let za povprecno placo, da pridete do boljsega zasluzka-seveda zivljenje po gradbiščih v tujini, pokojnine ne bo. Za druzino bo, ce ste pametni, finančno poskrbljeno. Denar ti ne kupi časa z družino.

Moraliziranje off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Yohan del Sud ::

Niti ni moraliziranje, otago, je bolj ponata. Jokanje, da ni delovne sile za nekatere poklice, najsibodi za varilce, programerje ali obiralce jagod je jako mimo. Stimulacija, taka ali drugačna, je po moje odgovor. Kaj čmo. Kapitalizem v svoji grdi luči.
www.strancar.com

Mato989 ::

otago je izjavil:

Ker smo ze o varilstvu. Sem pred časom imel en razgovor na Dunaju in sem s prevozi peljal enega Bosanca* gor na siht. Je prisel v Slovenijo na siht. Je dobil 1500 z nadurami, neto zneski, mogoce se kaj zraven. Ima tri otroke, bajto v najemu v Mb. Sel delat v Avstrijo. Dobil je menda 2500-3000 za normalen delavnik. Ko sva se vozla je rekel, da bo pusto siht in sel delat v Nemcijo, ker ne otrujajo (vsaj uradno) z nadurami. "Delam v tujini za denar, ne za zapravljanje časa." je bila mantra. Postregel je z nekaj anekdotami iz varilskega zivljenja, recimo varjenje ladijskih trupov-simultano varjenje na obeh straneh trupa, ogromnh napeljav itd.

*tako si je sam rekel, govoril je dobro slovensko, z naglasom

Ali kdo misli, da je zgornji kandidat za Akrapoviča?

Varilci imajo tudi krajso zivljensko dobo. Ste se pripravljeni zrtvovat, se pravi naucit nove vescine, delati nekaj let za povprecno placo, da pridete do boljsega zasluzka-seveda zivljenje po gradbiščih v tujini, pokojnine ne bo. Za druzino bo, ce ste pametni, finančno poskrbljeno. Denar ti ne kupi časa z družino.

Moraliziranje off.


Tako je, Akrapovič pa naj razmišlja zakaj ni kadra :D

Invictus ::

V Sloveniji je že zadnjih 15 let praksa, da se mora zaposleni pretrgati na pol za podjetje.

Nadure so obvezne, seveda neplačane.
Biti moraš še na vseh firminih sranjih, drugače se ne čuti tvoja pripadnost podjetju.
Kličejo te lahko ob vikendih, in MORAŠ priti delat, čeprav nisi dežuren. Ker se kao mudi... Pa stranka hoče...
Dežurstva čez vikend so obvezna in ne plačana.
Vsako leto isto sranje za dopust, ko do zadnjega ne veš ali boš šel ali ne. Na koncu ne greš, baba in otroci pa zoprni.
Plača 1500 EUR. Pa še kaj...
na koncu leta ti pa zbrišejo 400 ur plusa in ti zato dajo 150 EUR na roke.

Fuck off...

Že 6 leto delam za tujce. 8 urni delavnik je normalna stvar, nadur še nisem delal. Če bi jih, bi jih plačali. Vseh, zgoraj naštetih problemov, nimam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

konspirator ::

Info iz druge roke: pri renomirani Slo firmi, ki se ukvarja nuklearno/farmacevtsko industrijo, so morali delavci, ki so delali v tujini (ena dobro stoječa Eu država), po prihodu nazaj v Slo vrniti razliko firmi, ki so jo prej dobili plačano v tujini.
In tu ne gre za nizko izobrazbe.
--

MrStein ::

Nemogoče, če pa imamo delavcoljubno vlado!

Invictus je izjavil:


Že 6 leto delam za tujce.

Tukajšnje podjetje s tujimi lastniki?
Ali 100% tuje podjetje?
Ali kaj tretjega?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mufasa ::

konspirator je izjavil:

Info iz druge roke: pri renomirani Slo firmi, ki se ukvarja nuklearno/farmacevtsko industrijo, so morali delavci, ki so delali v tujini (ena dobro stoječa Eu država), po prihodu nazaj v Slo vrniti razliko firmi, ki so jo prej dobili plačano v tujini.
In tu ne gre za nizko izobrazbe.


Gospodar se menja, bič pa ostane in bo ostal na vekomaj, zato ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!“
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

kamiKaZaA ::

Premalo varilcev v Črnomlju - Akrapovič plača 250 evrov, če mu jih zaposleni najdejo. Začetna plača je 1.100 evrov bruto. Kar znese 763€ neto ( po izračunih na internetu ). Navali narode.

Kak že gre ono. Če nemoreš dobit kadra za x-plačo, potem ponudiš xy-plačo, če še vedno ne dobiš kadra zvišaš plačo na xyz-plačo,...

Evo celi članek na RTV SLO:
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/prema...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813531 (9913) harmony
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418309 (7520) BALAST

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10136966 (24929) Primoz
»

Vprašalnik za sistemskega administratorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101553 (1274) poweroff

Več podobnih tem