» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
19 / 76
»»

Modri dirkač ::

Seveda lahko.
Everybody lies!

Qcube ::

Preko telefona imaš lahko problem z odpiranjem portov, seveda če sploh rabiš direkten dostop( ip kamere ipd.)

...:TOMI:... ::

Problem je, ker je večina ljudi za NATom. Na mobilnih platformah bi res morali uvesti IPv6,ker to ni več vzdržno.
Tomi

HOT FAN CLUB ::

KTr1sk je izjavil:

Bi delovala HOT sim kartica, da vstavim v LTE router sim kartico in uporabljam samo za internet?


To je OK, deluje normalno!

XS!D3 ::

Qcube je izjavil:

Preko telefona imaš lahko problem z odpiranjem portov, seveda če sploh rabiš direkten dostop( ip kamere ipd.)

V vsakem primeru si za CGN in nimaš javnega naslova IP, tako da ti tudi odpiranje portov na telefonu/modemu ne pomaga kaj dosti. Če rabiš dostop od zunaj, je opcija VPN do virtualke v oblaku ali druge lokacije, kjer imaš dostop od zunaj.

neooo ::

...:TOMI:... je izjavil:

Problem je, ker je večina ljudi za NATom. Na mobilnih platformah bi res morali uvesti IPv6,ker to ni več vzdržno.



ravno to jaz že dolgo govorim, ravno na mobilnih omrežjih bi morali takoj začeti furat ipv6!!!!!

mujek ::

Kakšne imate izkušnje z uporabo HOT v tujini?

Na Nizozemskem mi je delovalo brez težav.
V Nemčiji pa mi internet sploh ni deloval (različni operaterji; preklopil med APN profili; airplane mode on/off).
Podpora pravi, da v večini primerov pomaga, da ponovno vnesem APN nastavitve.

neooo ::

V avstriji deluje.

mat11 ::

V Nemčiji sem imel že jaz probleme z Izijem, ki je isto predplačniški. Na večini operaterjev ni delalo, delalo je samo na enemu ali dveh. Ne spomnim se več katerih. Problem je da imaš(imamo) predplačniške pakete ki se v nekaterih državah uporabljajo malce drugače.
mat

MrStein ::

...:TOMI:... je izjavil:

Problem je, ker je večina ljudi za NATom. Na mobilnih platformah bi res morali uvesti IPv6,ker to ni več vzdržno.

Kaj, a nimajo še?
Kdaj pa bo? Leta 2040?

(nek smajli)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

IQ Veverica je izjavil:


Aja tud to? Sedaj se sestavlja naslednji puzzle piece, ko mi je nekdo pizdil, da ko me je enkrat klical (verjetno sem imel izklopljen telefon), mi je povedal da mu skoz neki govori o storitvah in številki. Nakar mu ni bilo jasno kaj se dogaja.

Ta obvestila so zelo zanič.
Na primer enkrat mi nekdo zajamra, da med klicem (on kliče mene) glas javi, da ima napačno številko.
Nič jasno, dokler se dobiva in pokličem sebe z njegovega telefona in res, (avtomatski) glas operaterja pravi: "Vaša številka je napačna".
Uganiti, za kaj se je šlo, je vaja za bralca. ;)
(oba telefona in telefonski številki sta seveda delujoči in brez nekih čudnih težav - razen te)

Drugi primer: kličem... tuuu ... tuuu ... "Počakajte, vaš klic se <se mi zdi, da je reklo "preusmerja", nisem pa prepričan>" .... "Oprostite, vašega klica ni mogoče izvesti"

Spet oba telefona in SIM OK.
Ta sporočila so manj koristna kot sporočila o napakah v Windows.

pero12 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Še komu ne gre napolniti stanja z maestro kartico?

Maestro kartica deluje, preverjeno.

TVOJA Maestro kartice deluje preverjeno.
Druge pač ne.
To ni nič novega, pri konkurenci tudi ene Maestro kartice delujejo, druge ne. In več let po prvi prijavi težave je še vedno enako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

borutzi ::

V Grčiji mi dela prenos podatkov brez problema. Sem probal tako preko Cosmote, wind in vodafone gr. Imam pa hot sim v enem huawei modemu
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

neooo ::

borutzi je izjavil:

V Grčiji mi dela prenos podatkov brez problema. Sem probal tako preko Cosmote, wind in vodafone gr. Imam pa hot sim v enem huawei modemu



a je vseeno katero tarifo vzames na hotu da ti dela v modemu? sem nekako mislil da le v najdrazjen deluje.

beta1 ::

Jutri grem do moje sosede (ki nima dosti znanja tehnike), da ji usposobim osnovni internet 20GB za začetek in da bo počasi osvojila internet (ne obsojajte, zdaj ima voljo)

Dal ji bom moj extra viška modem ZTE 283+. Danes je kupila v Hoferju SIM kartico in 10EUR dobroimetja.

Kak je zdaj najeonstavnejše polnjenje in vključevanje tarif na roke? Z uporabo PUK kode???
Ona bo enkrat na mesec šla v hofer kupit to vrednostnico za 10 ali 15EUR.

Nima android telefona, ni še osvojila e-pošte, trajniki in paypali definitvno no-go.

Je najbolj enostavno aktivriat s PUK kodo na spletni strani, tako da vem ji jutri dobro razložit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Modri dirkač ::

da
Everybody lies!

beta1 ::

OK!

Koko007 ::

Pa vrednostnice so 5, 10 ali 20€, vrednostnice za 15€ ne obstaja

kanko ::

Jaz trenutno testiram HoT na območju Lenart-MB. Težave s čudnimi obvestili in nedosegljivostjo nisem imel. Internet deluje dovolj hitro za mene.

GSM signal deluje zelo dobro vsepovsod, kjer sem testiral.
Pri 3G signalu imam ponavadi največ 1-2 črtici, ampak telefonski klici in internet sta kljub temu delovala v redu, ko sem ju testiral v manjšem obsegu.
LTE, ko sem ga uspel dobit, je bil zadovoljiv.

miko22 ::

kak je kaj v lenartu LTE?

kanko ::

Na Poleni je super, v centru imam 0-2 črtici.

beta1 ::

S črticami ne moreš primerjat jakost 4G LTE signala, ker imajo različni telefoni, naprave, drugačno skalo. Če kaj velja so dBm. Vse kar je pod -90dBm je OK stabilen signal.

Koko007 ::

Kako pa to meriš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Opkow ::

Settings > About phone > Status > SIM status
Signal strenght

kanko ::

Kot referenčno točko naj podam, da ena črtica pri meni pomeni -108 dBm.

beta1 ::

Evo, tabela:


Jaz sem doma naredil overkill za LTE brezžični internet, z antenami Iskra P-56 MIMO. Brez anten sem imel -76dBm. Z antenami pa imam -53dBm. Sem pa 3km od bazne, pa hrib je vmes.

kanko ::

Zgleda, da je poor good enough za klice?
Jaz sem do zdaj imel telefon nastavljen kar na GSM omrežje (-55dBm) in bom verjetno imel še naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

beta1 ::

Preko 4G LTE ne grejo klici (oz. Telekom ima Voice over LTE, ki dela bolj slabo stabilno). Za klice preklopi na 3G ali 2G.

JaKeC11 ::

Da se pohvalim, tudi jaz sem vzel HoT paket MAXI. Aktiviral sem ga danes. Sem sicer bral vse vase komentarje, tudi IQ Veverce, ki ima svoje stališče glede HoTa. Zaenkrat vse deluje fino fajn, je šlo hitro, sem veliko na poti, vozim tovornjak, tako da res upam, da je OK pokritost in omrežje. Sem pa na začetku navdušen, kako hitro sem lahko aktiviral paket. Čakam prenos GSM številke. Pa da vidimo.

Koko007 ::

Ok spet posodobljeno stanje o hotu, pa ne vem ali bi rekel da je to dobra ali slaba novica...:|
V pon se mi je številka prenesla na vip bob, ga že lepo porabljam in sem zadovoljen, hot pa mi je v staro simko dal nadomestno številko, češ da porabim preostale enote. na računu mi je ostalo še nekaj čez 9€, pa sem jo najprej hotel zabrisati v koš, vendar sem si premislil in sem si rekel da če bom že ta denar stran vrgel ga bom vsaj porabil. Simko sem vstavil v enega od telefonov ki se bolj ali manj valja po hiši, včasih sem ga uporabljal z secundary sim, potem sem planiral da ga bom pozimi podaril, za zdaj pa naj bo notri hot-ka. In tako si vklopim hot mini, danes pa še samo da porabim preostala dobra 2€ si kupim opcijo lte+ (opcijo za povišano hitrost do 50/10), pač denar sem hotel porabiti, namesto da ga pustim. Potem pa tako za hec doma naredim 4g speedtest in mi vleče vse do 25mbit/s(pred opcijo lte+ pa okoli 8)... Zdaj pa ne vem ali se hofer norca dela iz nas, ali pa so ravno včeraj tukaj nadgradili omrežje??? Bob mi vleče okol 30mbit/s, omejitev prav tako 50/10. Nič mi ni več jasno. in ravno od takrat naprej ko sem si aktiviral opcijo lte+ mi delujejo klici in 3g internet istočasno(preverjeno da pol ure pred nakupom opcije lte+ ni šlo). Tale 1gb mi je šel hitreje kot muha. Zdaj sem zelo presenečen nad hotom, samo še nevem če ravno pozitivo, resda sem nad hitrostjo in predvsem internetom med klicem zelo presenečen, ampak če je moj sum res, da to dela samo pri opciji lte+... pol nas ma hot res za norca.
PS: kaj hot ne računa 5€ če oddieš od njih? ker pred prenosom številke sem imel kor nekaj čez 9€, in točno toiko je bilo na novi ho številki na hot-ki?

kanko ::

Do konca leta 2017 je prenos št. zastonj.

XS!D3 ::

A ni logično, da dela hitreje, če plačuješ za višjo hitrost? Kako v praksi izvajajo prioritizacijo ne vem, mislim pa da je logično. Vse te hitrosti so maksimalne hitrosti in velikokrat ni na voljo dovolj kapacitete za polne hitrosti. Se mi zdi pa normalno, da uporabnik, ki recimo na A1 plačuje 150Mbps in nekdo na HoTu, ki plačuje 20Mbps, ne bosta dobila vsak recimo 20Mbps, čeprav bi lahko, ampak bo tisti, ki plačuje 150Mbps dobil ustrezno večji delež (čeprav ne polnih 150Mbps, ker pač ni dovolj kapacitet). Ravno tako dva uporabnika na HoTu, ki sta priklopljena na isto bazno, vrjetno ne dobita enakega deleža proste kapacitete, če en plačuje 50Mbps in drug 20Mbps. Lahko sicer, da se motim, ampak očitno more bit nekaj na tem. HoT je pač low budget operater, tretji na omrežju A1 in ima v osnovi najnižjo max hitrost, tako da se nekje mora poznat.

Koko007 ::

Saj imaš prav, ampak v skoraj istem času sem imel na omejitvi 20 hitrost 8, na omejitvi 50 pa hitrost 25. Po tem takem na na omejitvi 20 moralo laufat vsaj kakšnih 15 mbit/s. To je dokazal da so uporabniki brez lte+ funkcije dosti manj privilegirani, in je hitrost namerno dosti nižja od omejitve, čeprav je omrežje z možno veliko več kot to. To pomeni omrežje je v praksi zmožno 25, omejitve 20, dejanska hitrost pa 8mbit/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Delavec 9 ::

Imam Hot Maxi. Evo en speed test iz Sv. Duha pri Škofji Loki. Kr kul.
 Speed test

Speed test

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Delavec 9 ()

Delavec 9 ::

null



Ne vem, zakaj mi je dalo speed test pod povezavo, evo še enkrat kot slika...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

b2z25 ::

Bi morebiti znal še kdo kaj svetovati glede mojih težav z nedelovanjem MMS-ov.
Naj zgolj na kratko povzamem. Imam Windows Phone Lumia 640XL s posodobljenimi Win10 (aktiven zgolj SIM1). PrEd menjavo operaterja vse delovalo OK. Ob prehodu na HoT bilo potrebno ročno vnesti APN nastavitve. Internet deluje, MMS-i ne. Nssatavitve APN preverjeno (!) ustrezne (redno na vezi s tehnično podporo Hot). Sumil na težavo s telefonom oz. Windowsi zato reševal težavo tudi z Microsoftovim supportom - neuspešno. SIM testno prenesli v drug (Android) telefon in ni težav z MMS-i. Skratka, ne jaz ne tehnična podpora ne najdemo rešitve.
Ima še kdo kakšen predlog poleg menjave operaterja?

HOT FAN CLUB ::

@b2z25, APN nastavitve za Win najdeš na HoT strani. Sigurno si dal kak feler. Mora delati normalno. https://www.hot.si/rocne_nastavitve.pdf

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: neooo ()

b2z25 ::

HOT FAN CLUB je izjavil:

@b2z25, APN nastavitve za Win najdeš na HoT strani. Sigurno si dal kak feler. Mora delati normalno. https://www.hot.si/rocne_nastavitve.pdf


Verjemi, da so APN nastavitve preverjeno pravilne oz. bolje rečeno so natančno takšne, kot so objavljene v navodilih ponudnika.
Ob vsakem kontaktu tehnične podpore smo vdakič najprej preverjali APN nastavitve. Na koncu sem jim moral poslati celo zaslonske slike nastavitev, da so se nedvoumno prepričali v nastvitve tudi sami.

mirkuma ::

Zanimivo, Lumia 650 na HoT MMS delujejo brez problema. Enako z Nokia 620. Imamo tudi Lumio 640 pr bajti (ampak je še na WP8.1 OS) in lahko probam in ti javim. Kaj goniš na Lumia 640LX (WP8,1 ali W10?) ?Pošlji mi ZS.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

galu ::

Meni gre poslati MMS, prejeti pa ne.

EDIT: iz številke v A1 omrežju sem prejel MMS, iz Telekomove pa ne. K...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

kanko ::

Jaz sem si pravkar poslal MMS med HoT in Telekomom v obe smeri. V obeh primerih je šlo.

mat11 ::

b2z25 je izjavil:

Bi morebiti znal še kdo kaj svetovati glede mojih težav z nedelovanjem MMS-ov.
Naj zgolj na kratko povzamem. Imam Windows Phone Lumia 640XL s posodobljenimi Win10 (aktiven zgolj SIM1). PrEd menjavo operaterja vse delovalo OK. Ob prehodu na HoT bilo potrebno ročno vnesti APN nastavitve. Internet deluje, MMS-i ne. Nssatavitve APN preverjeno (!) ustrezne (redno na vezi s tehnično podporo Hot). Sumil na težavo s telefonom oz. Windowsi zato reševal težavo tudi z Microsoftovim supportom - neuspešno. SIM testno prenesli v drug (Android) telefon in ni težav z MMS-i. Skratka, ne jaz ne tehnična podpora ne najdemo rešitve.
Ima še kdo kakšen predlog poleg menjave operaterja?


Če imaš na LTE probaj preklopiti na 3G, meni je tako ko sem bil na WP včasih ratalo.
mat

HOT FAN CLUB ::

mojster_joni ::

a sploh imaš lumio 640xl z lte podporo, obstajata dve, ena z in ena brez

b2z25 ::

Na Lumia 640XL je nameščen W10 in telefon ne omogoča LTE (max je 3G).

Curly ::

Če koga zanima, glede polnjenja kot sem spraševal kak teden nazaj: imam paket za 9.99EUR, na računu sem imel 9.97EUR, polnjenje imam nastavljeno za 10EUR ko pade pod 2EUR. Nisem bil preprican kaj bo ko pride mesec okrog. Sedaj mi je normalno podaljšalo paket in zaznalo, da sem padel pod 2EUR ter mi nalozilo novih 10EUR, sedak je stanje 9.98. Polni mi avtomatsko prek mastercarda. Tako da zgleda ni panike če pošljem kak mms in padem pod tistih 9.99EUR kot stane paket.
Drugace sem pa zadovoljen s storitvami, vse deluje kot mora. Edina sprememba je da za študentski bon poklicem 0801808, ker 1808 noče prijet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

JaKeC11 ::

Evo, stestiral pošiljanje MMS - na Telekom in iz Telekoma. Normalno poslalo in sprejelo na obeh telefonih. Brez težav.

HOT FAN CLUB ::

Curly je izjavil:

Če koga zanima, glede polnjenja kot sem spraševal kak teden nazaj: imam paket za 9.99EUR, na računu sem imel 9.97EUR, polnjenje imam nastavljeno za 10EUR ko pade pod 2EUR. Nisem bil preprican kaj bo ko pride mesec okrog. Sedaj mi je normalno podaljšalo paket in zaznalo, da sem padel pod 2EUR ter mi nalozilo novih 10EUR, sedak je stanje 9.98. Polni mi avtomatsko prek mastercarda. Tako da zgleda ni panike če pošljem kak mms in padem pod tistih 9.99EUR kot stane paket.
Drugace sem pa zadovoljen s storitvami, vse deluje kot mora. Edina sprememba je da za študentski bon poklicem 0801808, ker 1808 noče prijet.


Za študenstki bon delujeta obe številki. 0801808 in 1808. Stestirano 1 minuto nazaj.

galu ::

Popravek: iz iPhona v Telekomu ne prejmem MMS-a, iz random Android telefona v Telekomu pa prejmem.
Tako to gre.

pero12 ::

Mesec dni uporabljam HOT, vendar mi internet ne deluje na hrvaškem... So potrebne kakšne posebne nastavitve v telefonu? Sicer piše LTE oz 3G, spletne strani pa ne odpre, kakor da ne bi bil povezan v omrežje. Klici delujejo, imam iphone 5s...

...:TOMI:... ::

Roaming imaš izklopljen oz. blokiran v telefonu.
Tomi
««
19 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149882 (14603) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578723 (4307) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649222 (11550) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440314 (16660) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem