» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
76 / 76
»
»»

hojnikb ::

CyberPunk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

CyberPunk je izjavil:

"But will it run dd-wrt?" :D

zakaj bi hotu v 2023 namescat dd-wrt?

Pravilno vprasanje je če gor laufa openwrt. Odgovor je verjetno negativen, če nič druga, zarad proprietery modema.


Kaj pa fali DD-WRT v 2023? Saj ga se vedno aktivno vzdrzujejo, enako kot OpenWRT.


V openwrt se daje konkretne fičerje tudi za stare naprave, pa tudi kerneli se posodabljajo. Pa se fully opensource je... To da je pr dd-wrt visja verzija, se ne pomen, da je dejansko kaj sprememb za dotično napravo....
#brezpodpisa

Presky ::

Imam hot sim ze dalj casa uporabnik.
Na prejsnem telefonu redmi note 8 pro se je dalo skriti ID klicatelja in sem imel skrito stevilko.
Sedaj na novem telefonu - xiaomi poco x4 pro pa mi ne deluje in javi - napaka omrežja ali SIM kartice. Klical sem na pomoc hot pa pravijo, da je treba v nastavitvah telefona to nekje ustimat, ampak ne znam. Mi lahko kdo pomaga?
Za prejsnji telefon redmi note 8 pro so mi rekli pa da ga imajo na njihovem seznamu in ko dobis njihove avtomatske nastavitve na začetku, ze deluje potem tudi vklop skrite stevilke. Na tem novem moram pa sam nastavljat in nimam pojma kje kako...
BIOHAZARD 4

CyberPunk ::

Ima kdo izkušnje s tem "novim" routerjem Huawei B535-232A glede ranga pokritosti wifi? Oz. če je postavljen v 1. nadstropju hiše, bi pokrival tudi pritličje in eventuelno klet (ob predpostavki, da povprečen 10 let stari router z dvema antenama to je brez problema pokrival)?

Presky ::

Ali kdo ve koliko Uploada(količina podatkov in ne hitrost) ti pripada v paketu Hot Maxi, kjer oglašujejo 100Gb downloada? Ker sem opazil, da tudi, če samo uploada torrente mi pokuri download podatke :/
BIOHAZARD 4

hojnikb ::

oglašujejo 100GB podatkov, ne downloada. Torej se odšteva za download IN upload.
#brezpodpisa

Presky ::

Ok hvala, škoda da nisem prej vedel, ker mi je pokurilo 50gb podatkov samo zaradi uploada...
BIOHAZARD 4

d4vid ::

Kaj si pričakoval, da boš s uploadom dobil več downloada? :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

ZveeZ ::

d4vid je izjavil:

Kaj si pričakoval, da boš s uploadom dobil več downloada? :))

On je mislil, da bo imel unlimited upload:)

GrimReaper3 ::

Je kakšna možnost nastaviti mesečno polnjenje na fiksni datum, npr. vsakega 18. v mesecu? Pač da ni tako kot sedaj 14., ki je pred plačo. Pa še skoraj vsak mesec je en dan prej, ker ima 7 mesecev v letu 31 dni.
Potem pa pristopi zraven še Gorenjska banka in trga svojih 2,50EUR, ker HoT ni mogel trgati. Letos so mi samo zaradi HoT-a tako že 8x, to je celih 20EUR.

Mislim, vsakih 30 dni, večje bedastoče pa še ne, kot da pri HoT ne vedo, da nima vsak mesec 30 dni.

Zgodovina sprememb…

esel ::

GrimReaper3 je izjavil:

Je kakšna možnost nastaviti mesečno polnjenje na fiksni datum, npr. vsakega 18. v mesecu? Pač da ni tako kot sedaj 14., ki je pred plačo. Pa še skoraj vsak mesec je en dan prej, ker ima 7 mesecev v letu 31 dni.
Potem pa pristopi zraven še Gorenjska banka in trga svojih 2,50EUR, ker HoT ni mogel trgati. Letos so mi samo zaradi HoT-a tako že 8x, to je celih 20EUR.

Mislim, vsakih 30 dni, večje bedastoče pa še ne, kot da pri HoT ne vedo, da nima vsak mesec 30 dni.

Kot plačilno sredstvo si nastaviš diners kartico, če jo slučajno imaš, nato plačaš položnico na tvoj željen datum, ali pa npr Mastercard kreditno, kjer ti trgajo po 18 tem.

J.McLane ::

Ali pa, da si toliko discipliniran, da imaš en dan pred plačo še tistih 15€ na računu. Razumem če si študent ali nimaš rednih prihodkov, če imaš pa redno plačo 15. v mesecu pa to res nebi smelo biti problem. In to se ti je v zadnjem letu zgodilo 8x???? Torej večino mesecev sprazneš račun na 0€?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vinkop ::

ali presedlaš na bob, ki ni nič slabši in dražji od hot-a, tam pa imaš obračunsko obdobje nastavljeno na 24. v mesecu in to je to...

dev ::

HoT in bob na isti lokaciji občasno bob nima signala, medtem ko HoT še vedno dela. Res gre za različni napravi, tako da dopuščam možnost slabšega modema.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

SVGA ::

Razmišljam da bi iz T-2 optike prešel na HoT GIGA neomejeni (torej samo za internet - SIM kartica v "modemu"). Zanimajo me vaše izkušnje, kakšna je hitrost in nali veliko niha (sem v LJ) ter kakšna je stabilnost (ali je vedno up ali povezava občasno mrkne, recimo v slabem vremenu)? Hvala.

dev ::

Izkušnje 5 let nazaj: Povezava in hitrost stabilna. Občasno na večer nisem več dosegal Max hitrosti, ampak nič drastičnega, vedno uporabno. Če bi že takrat imeli neomejen paket, se najbrž ne bi prestavil.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

hojnikb ::

SVGA je izjavil:

Razmišljam da bi iz T-2 optike prešel na HoT GIGA neomejeni (torej samo za internet - SIM kartica v "modemu"). Zanimajo me vaše izkušnje, kakšna je hitrost in nali veliko niha (sem v LJ) ter kakšna je stabilnost (ali je vedno up ali povezava občasno mrkne, recimo v slabem vremenu)? Hvala.


verjetno največji strel v koleno, kar ga lahko nardiš... Remember, "neomejenih" je samo prvi 1TB, potem je 5/2Mbit...
#brezpodpisa

Mato989 ::

A misli HoT Hofer kaj VoLTE vklopit?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Najbrž nikoli, ker je treba plačat ekstra licence za to storitev. Zato tega ni in ne bo. Morda v prihodnosti, ko bodo ukinili 2G in bodo cene licenc nižje.

SVGA je izjavil:

Razmišljam da bi iz T-2 optike prešel na HoT GIGA neomejeni (torej samo za internet - SIM kartica v "modemu"). Zanimajo me vaše izkušnje, kakšna je hitrost in nali veliko niha (sem v LJ) ter kakšna je stabilnost (ali je vedno up ali povezava občasno mrkne, recimo v slabem vremenu)? Hvala.


Za 10 eur prihranka na mesec bi izbral nekaj razredov slabšo storitev? Naredi kar ti srce poželi. Srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

neverjetni99 ::

SVGA je izjavil:

Razmišljam da bi iz T-2 optike prešel na HoT GIGA neomejeni (torej samo za internet - SIM kartica v "modemu"). Zanimajo me vaše izkušnje, kakšna je hitrost in nali veliko niha (sem v LJ) ter kakšna je stabilnost (ali je vedno up ali povezava občasno mrkne, recimo v slabem vremenu)? Hvala.


To je definitivno TROLL post, saj noben ne mora biti tako neumen, da bi dejansko kaj takega hotel storiti.

youPlonker ::

SVGA je izjavil:

Razmišljam da bi iz T-2 optike prešel na HoT GIGA neomejeni (torej samo za internet - SIM kartica v "modemu"). Zanimajo me vaše izkušnje, kakšna je hitrost in nali veliko niha (sem v LJ) ter kakšna je stabilnost (ali je vedno up ali povezava občasno mrkne, recimo v slabem vremenu)? Hvala.


Hej, tudi jaz sem v procesu prehoda iz T-2 optike na HoT GIGA neomejeni.

Za prvi korak sem v svojem lokalnem Hoferju kupil: https://www.hofer.si/sl/p.wifigo-paket-...

Sedaj testiram, kako dobro zadeva deluje v mojem vsakdanu... Ce ne bom zadovoljen, bom celoten paket vrnil (povrnejo denar).

MW63VK mobilni modem omogoca 5GHz WiFi, ampak nima pa 5G :(

stara mama ::

Pa saj niste resni?
Najboljš da nehamo širit optično infrastrukturo, pa gremo vsi na omejen zračni pas?

youPlonker ::

hojnikb je izjavil:


verjetno največji strel v koleno, kar ga lahko nardiš... Remember, "neomejenih" je samo prvi 1TB, potem je 5/2Mbit...


Celoten mesec remote dela (45min Teams video klicev dnevno) + Netflix vsak dan za kaksno uro = ~160GB porabe

starfotr je izjavil:

Za 10 eur prihranka na mesec bi izbral nekaj razredov slabšo storitev? Naredi kar ti srce poželi. Srečno.


https://www.hot.si/dvojcek.html

Za osnovno optiko pri T-2 placujem ~35€ mesecno. Ce preidem na HoT GIGA NEOMEJENI v kombinaciji s svojim obstojecim HoT mobilnim paketom, me pride internet 10€ mesecno. Poleg tega lahko HoT internet zamrznem (se ne podaljsa avtomatsko, vklopis za 30 dni po potrebi).

V mojem primeru torej 25€ prihranka mesecno. HoT dvojcek lahko obesis tudi na poslovnega uporabnika (torej si se ddv odbijes).

Sklep: ne, ni neumno.

stara mama je izjavil:

Pa saj niste resni?
Najboljš da nehamo širit optično infrastrukturo, pa gremo vsi na omejen zračni pas?


Ne, najboljs da nehamo podpirat slovenske landline internet ponudnike, ki zajebavajo uporabnike na vsakem koraku. Res je lepo imeti opravka s firmo, ki zaracunava WiFi kot storitev za 2€ mesecno, pri kateri moras podpisat najmanj 3 papirje za nekaj tako trivialnega kot je sprememba email naslova, pri kateri vedno cakas na priklop vsaj 2-4 mesecev (me ne zanima kdo je kriv, Telekom ali T-2, rezultat je da koncni uporabnik nastrada), in tako dalje...

Ce bi HoT ponujal landline internet, bi se zanj odlocil v sekundi.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

điz, bread and butter ti je stabilna linija, ti bi pa downgradal, da bi prihranil kaj, 1-2 ure skuzbenga dela na mesec?

Eni ste res posebne vrste mazohistov. Or just stupid.
#brezpodpisa

dev ::

Sicer ne vem kako je danes, ampak HoT GIGA je bil zelo uporaben že 5 let nazaj v Ljubljani. Vsi tisti, ki pišete, da je zadeva nestabilna, ste dejansko poskusili ali govorite na pamet? Jaz sem bil nad stabilnostjo pozitivno presenečen. Seveda je zadeva odvisna od pokritosti signala, ampak lahko preizkusiš in če ne dela pač vrneš.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

starfotr ::

Za osnovno pač ne plačuješ 35 eur pri T2. Ampak 26 eur za 50/20. Razen, če nimaš osnovnega.

Če je internet službenega pomena, potem menim da ni vredno varčevat na teh zadevah in se iti nekaj z nekim poceni modemom. RF omrežje ne pride niti blizu po kateri koli lastnostih v primerjavi z optiko razen v mobilnosti, prenosljivosti.

In zgleda da vsi delate za nekega minimalca, če si ne morete privoščit nekega spodobnega interneta ampak iščete prihranke na tem.

youPlonker ::

hojnikb je izjavil:

điz, bread and butter ti je stabilna linija, ti bi pa downgradal, da bi prihranil kaj, 1-2 ure skuzbenga dela na mesec?

Eni ste res posebne vrste mazohistov. Or just stupid.

Ce bo povezava stabilna in bo vse delovalo, kot je treba, zakaj sem mazohist ce zamenjam?

starfotr je izjavil:

Za osnovno pač ne plačuješ 35 eur pri T2. Ampak 26 eur za 50/20. Razen, če nimaš osnovnega.

Res je, se pardoniram. 100/20 imam.

starfotr je izjavil:

RF omrežje ne pride niti blizu po kateri koli lastnostih v primerjavi z optiko razen v mobilnosti, prenosljivosti.

A ne obljublja 5G nizke zakasnitve (5ms)? Na papirju to dovolj dobro zadosti tudi potrebam online gaminga...

hojnikb ::

Ce bo povezava stabilna in bo vse delovalo, kot je treba, zakaj sem mazohist ce zamenjam?


Ker to ni fiksna linija in stvar nebo stabilna 100% časa. Sploh če ma na isti bazni postaji več takih kekco isto idejo..
#brezpodpisa

Adrijan0 ::

A se ze kaj ve kdaj bo e-sim?

Valvoline ::

Ima kdo ta hoferjev neomejen internet za 15e? Je kaj skritega v ponudbi ali je to to?
https://www.hot.si/ponudba/internet.html
Koncno prso cas da se enkrat resimo kablov ter nategonskih narocnin. :D
Je kaj podobnega pri ostalih operaterjih?

skumpl ::

*Paket HoT GIGA neomejeni vključuje neomejeno količino prenosa podatkov, vendar se hitrost po porabljenih 1 TB zmanjša na 5/2 Mbit/s

OutOfTheBox ::

Dobro vedet ampak v praksi boš težko porabil 1TB na mesec. Jaz se štejem za "heavy" uporabnika v sami porabi interneta in ne grem čez 200GB. Delam pa vse razen torrentov ne prenašam - največ porabim pri video pretakanju.

Skratka za povprečnega uporabnika je 1TB čez glavo. Plus je potreba vedet da tudi tisth 150mbit je hitrost teoretična - v večernih urah niti blizu tega ne prideš.

Ta paket je super za tiste ki so na bakru al pa nimajo možnost optike.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Valvoline je izjavil:


Koncno prso cas da se enkrat resimo kablov ter nategonskih narocnin. :D

:)):)):)):))

stara mama ::

dev je izjavil:

Vsi tisti, ki pišete, da je zadeva nestabilna, ste dejansko poskusili ali govorite na pamet? Jaz sem bil nad stabilnostjo pozitivno presenečen. Seveda je zadeva odvisna od pokritosti signala, ampak lahko preizkusiš in če ne dela pač vrneš.

Tu je hakeljc!
Ne živimo vsi na lepi ravnini z vidnim poljem na oddajnik.
No, pa tud tisti ki že, so pa vrjetno meščani z večjo gostoto okoliških koristnikov iste bazne postaje.
Pri men doma je absolutni no-go, boljš da nimam kot konstantno paranje živcev zarad nestabilnega signala.

Žica je kraljica! (v tem primeru optična)

hojnikb ::

OutOfTheBox je izjavil:

Dobro vedet ampak v praksi boš težko porabil 1TB na mesec. Jaz se štejem za "heavy" uporabnika v sami porabi interneta in ne grem čez 200GB. Delam pa vse razen torrentov ne prenašam - največ porabim pri video pretakanju.

Skratka za povprečnega uporabnika je 1TB čez glavo. Plus je potreba vedet da tudi tisth 150mbit je hitrost teoretična - v večernih urah niti blizu tega ne prideš.

Ta paket je super za tiste ki so na bakru al pa nimajo možnost optike.


Nwm če si kaj heavy uporabnika :)
Evo moja statistika, večinoma na račun "sposojenga" 4K contenta

Uptime: 7d 0h 56m 3s
RX: 241.30 GB (567154967 Pkts.)
TX: 1.18 TB (850747413 Pkts.)


Pa se nimam za nekega strašno heavy uporabnika, ampak kvalitetne vsebine vzamejo bandwidth. Hofer odpade :D
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Tvoja statistika bi lahko samo prikazovala, da bistveno prevec casa prezivis z gledanjem filmov.

1,5TB prometa v enem tednu niti priblizno ni odraz obicajnega uporabnika interneta.

hojnikb ::

1,5TB prometa v enem tednu niti priblizno ni odraz obicajnega uporabnika interneta.

ja, k plebsi še niso ugotovil, da obstaja kaj več k 1080p 2GB webrip relis... Če snemaš 4k remuxe pa je kr naenkrat 1TB praktično nč, sploh če si kaj vnaprej na zalogo dol posnameš :)
#brezpodpisa
««
76 / 76
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578994 (4578) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649957 (12285) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116186 (10147) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440916 (17262) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035648 (23957) AštiriL

Več podobnih tem