» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
20 / 76
»»

Modri dirkač ::

pero12 je izjavil:

Mesec dni uporabljam HOT, vendar mi internet ne deluje na hrvaškem... So potrebne kakšne posebne nastavitve v telefonu? Sicer piše LTE oz 3G, spletne strani pa ne odpre, kakor da ne bi bil povezan v omrežje. Klici delujejo, imam iphone 5s...

Si vpisal HOT apn nastavitve?
Everybody lies!

Delavec 9 ::

Včerajšnji speed test HoTa v Podgradu, pri Ilirski. Vleče ko La Toya :))
 null

null



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Delavec 9 ()

Delavec 9 ::

Delavec 9 je izjavil:

Včerajšnji speed test HoTa v Podgradu, pri Ilirski. Vleče ko La Toya :))
 null

null



Delavec 9 ::

Neki me zafrkava, upam da zdaj bo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Delavec 9 ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

zee ::

Delavec 9 je izjavil:

Včerajšnji speed test HoTa v Podgradu, pri Ilirski. Vleče ko La Toya :))
 null

null





Lepu vededt, da nam bo internet delal doma. :)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neooo ::

Anney je izjavil:

Naučimo se prilepiti sliko

8-)👍

MrStein ::

Anney je izjavil:

Naučimo se prilepiti sliko

Naučimo se tudi editirati ali brisati sporočila...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pero12 ::

Modri dirkač je izjavil:

pero12 je izjavil:

Mesec dni uporabljam HOT, vendar mi internet ne deluje na hrvaškem... So potrebne kakšne posebne nastavitve v telefonu? Sicer piše LTE oz 3G, spletne strani pa ne odpre, kakor da ne bi bil povezan v omrežje. Klici delujejo, imam iphone 5s...

Si vpisal HOT apn nastavitve?


Pomagal je edino nov sms s profilom/nastavitvami, ki so mi ga ob klicu na podporo takoj poslali. Preverjeno deluje na Hrvaškem.

Koko007 ::

Meni preverjeno deluje v Italiji in Avstriji.

JaKeC11 ::

Prenos na Gorenjskem.

 a

a

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JaKeC11 ()

Delavec 9 ::

neooo je izjavil:

Anney je izjavil:

Naučimo se prilepiti sliko

8-)👍


Sem nov, oprosti Neooo. Daj samo še povej, kateri link vstavim. ZA na forume ali navaden URL? Hvala.

NejcSSD ::

Navaden URL oziroma kot pravi shrani.najdi.si URL za slike

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Delavec 9 ::

 Speed test Podgrad

Speed test Podgrad



..in hvala obema Neoo in NejcSSD!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Delavec 9 ()

tikitoki ::

Ta trenutek uporabljma HOT mobilni internet na racunlaniku v Ljubljani in moram reci, da je bistveno bolj odziven, kot Telemachov internet. Sploh ni primerjave, prej je vedno bil zamik med klikom in prikazom nove strani, sedaj je bistveno bolj odziven net.

Kar se tice kvalitete klicev, ni najboljse, sam je res, da ne poznam razloga. Enakovredno kaksnemu Sparmobilu. Mogoce imata A1 in telekom boljos kvaliteto klicev.

Kakorkoli, z netom sem zadovoljen. Sploh za to ceno.

kanko ::

Jaz sem tudi opazil, da ima HoT ima slabšo kvaliteto klicev pod GSM omrežjem v primerjavi s Telekomom. 3G je pa vredu, če imaš signal.

Delavec 9 ::

No jaz zaenkrat težav nimam. Ne s klici ne z mobilnim internetom. Bom še kak posnetek prenosa naredil. A ni omrežje od A1, torej isto kot Simobil?

b4d ::

Po enem mesecu deluje kot mora :)


Offtopic: Podgrad FTW! :D
b4d.sablun.org

GrX ::

Ali je možno njihovo SIM kartico vstaviti v LTE modem? Zanima me le internet, ker tega vedno na terenu potrebujem..

Pro ::

Njihova kartica ni čisto nič drugačna kot druga (večja, debelejša, drugačna tehnologija...), tako da ga lahko enostavno vstaviš v LTE modem. Pa še delovalo ti bo čist normalno :D.

zee ::

b4d je izjavil:

Po enem mesecu deluje kot mora :)


Offtopic: Podgrad FTW! :D


Sami Nograjci >:D

Resno vprašanje: Za aktivacijo je zadosti, da SIM kartico zadegam v telefon in to je to? Ali hočejo kojci denarje?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GrX ::

Pro je izjavil:

Njihova kartica ni čisto nič drugačna kot druga (večja, debelejša, drugačna tehnologija...), tako da ga lahko enostavno vstaviš v LTE modem. Pa še delovalo ti bo čist normalno :D.


Hvala! Sicer se mi je zdelo, da je tako, ampak sem rajši preveril :)

DINAMIK ::

b4d je izjavil:

Po enem mesecu deluje kot mora :)


Offtopic: Podgrad FTW! :D

Ps-Pri podgradu me je letos 6.5 povozila Hrvatica,sem malo po zraku letel!

Hot deluje odlično...,naj si Telekom zatakne nekam njihove pakete!Težav do sedaj nobenih...,tudi v Avstriji na 2000v vse super!

Koko007 ::

zee je izjavil:

b4d je izjavil:

Po enem mesecu deluje kot mora :)


Offtopic: Podgrad FTW! :D


Sami Nograjci >:D

Resno vprašanje: Za aktivacijo je zadosti, da SIM kartico zadegam v telefon in to je to? Ali hočejo kojci denarje?


Kartica se ti lahko aktivira, a da jo uporabljaš moraš naložiti gor vsaj 5€, ker na kartici ni denarja gor.

LordTado ::

Kako se prenese marocnina iz drugega operaterja na hot?
Opcijo ko jo majo na netu za prenos dtevilke mi noce poslat enkratne kode po sms?

rook912 ::

Kak misliš "prenese naročnina"? Misliš številka? Kupiš HoT Sim, vstaviš v telefon in slediš navodilom na strani HoT.

Curly ::

Opazil sem da lahko na telefonu od partnerke pošljem daljši sms, kot na mojem telefonu. Se pravi moj je lahko dolg 180 znakov, njen pa nevem 300? nisem točno preveril. Se komu sanja posledica česa je to, nastavitev? Ali samega telefona, v nastavitvah smsov ne najdem nič koristnega.
Predvidevam da ne gre za omejitev HOTa, ker se mi zdi da sem že pri mobitelu imel enako dolžino, ampak se nisem sekiral saj so bli mmsi zastonj :D

shadeX ::

Tisto njen ni več SMS ampak MMS. SMS je do 160 znakov oz. nekaj podobnega. Kakšen telefon maš?

Curly ::

Samsung galaxy note 3, vsak sms daljši od 180 znakov se bo zaračunal, in v aplikaciji prikazal kot mms. Medtem ko pri pošiljanju iz huawei p8 lite lahko pošljem sms daljši od 180 znakov in se bo tudi prikazal kot sms, ne vem pa kako se obračuna. Ampak aplikacija njenega sms dolgega 300 znakov ne prikaže kot mms, predvidevam da obračuna 2 ali več smsjev, medtem ko mojega dolgega 300 znakov prikaže kot mms.

modelno1 ::

Poglej v nastavitve SMS aplikacije, verjetno lahko nastaviš, da ti forsira SMS.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kanko ::

Jaz mam galaxy s3 in lahko v nastavitvah nastavim, če hočem, da mi dolgo sporočilo pošlje kot MMS ali več SMS-ov.

zee ::

Vem, da je to povsem off-topic, vendar je v casu pametnih telefonov rahlo abotno posiljati SMS/MMS sporocila, ce to ni res nujno potrebno. Servisov, ki ponujajo hipno sporocanje (instant messaging), je vec kot dovolj in prav vsi delujejo na obeh mobilnih platformah (iOS in Android).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Modri dirkač ::

heh, nisi prebral cele teme, največji beef je bil, da hot zaračunava mms posebej, ker to pač kleni slovencelj pogosto uporablja za pošiljanje "visoko resolucijskih" fotk ...
Everybody lies!

tikitoki ::

Imam eno vprasanje, sem dal SIM kartico v modem, nekaj casa je delovalo normalno. Nato se je povezava prekinila in je nikakor ni bilo vec mozno vzpostaviti. Moram reci, da s tem nisem niti najmanj zadovoljen.

Gre za namerno podjebavanje ljudi, ki uporabljajo te SIM kartice v USB modemih?

b4d ::

Verjetno bos vec naredil ce jim pises pa jih vprasas, tukaj ti lahko samo ponudimo teorije zarote na katere nas napeljujes :)
b4d.sablun.org

tikitoki ::

Velikokrat ne dobis odgovira ali celo lazi, da je vse ok.

Npr. Trga ti en eur, ne napolni ti pa z 1000 mb za 24 ur.
Se pritozis.
Odgovor, ki je navadna laz. Da si ocitno porabil 1000 mb.
Pritozba neuspesna

Tolk nategovanja, kot sem ga dozivel pr mobilnem internetu in lazi, da je vso ok, nisem videl pri nobeni drugi storitvi.

Modri dirkač ::

PocketWiFi routerček mi dela bp od prvega dne, sim sem kupil pa en dan po splavitvi hot-a.

Še celo preusmeritve so porihtal.
Everybody lies!

zez ::

@tikitoki Pokliči in vprašaj. Po mojem ne gre za neko zafrkavanje, ker je še sam HoT oglaševal, kako lahko njihove pakete uporabljaš res za prenos podatkov, tudi za modem. Sem pa imel jaz čisto na začetku problem ko sem dal na telefonu hotspot in sem se povezal s tablico in sicer dokler sem brskal po internetu na tablici je bilo kul. Potem pa ce sem npr. prenehal uporabljati internet čeprav je bila tablica povezana na hotspot ni vec net delal. Pomagalo je edino da sem ugasnil hotstop na telefonu in ga ponovno prizgal ter se povezal še enkrat.

Modri dirkač ::

Sam uporabljam dve sim kartici, ena je v mobilnem routerčku, ena pa v lumiji 640lte.
Kar se tiče interneta oboje deluje brez težav, priklopljenih je pa tudi do 6 naprav.

Prejšnji vikend prvič v HR in net je delal tudi tam brez težav, je pa treba ročno vpisat HOT apn podatke.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

zee je izjavil:

Vem, da je to povsem off-topic, vendar je v casu pametnih telefonov rahlo abotno posiljati SMS/MMS sporocila, ce to ni res nujno potrebno. Servisov, ki ponujajo hipno sporocanje (instant messaging), je vec kot dovolj in prav vsi delujejo na obeh mobilnih platformah (iOS in Android).


Ja, ampak nimajo vsi nameščenega "instant messaging" appa na fonu. Predvsem starejši, zaradi dveh razlogov:

1. Težko se navadijo nekaj novega
2. Imajo telefone stare tudi po 7 let in več

Poznam kar nekaj takih.

Curly ::

Res je ni problem naložit enega messaging appa, ampak ne mislim pa sedaj forsirat še 20 drugih ljudi naj ga uporabljajo. Z nekaj prijatelji se pogovarjam izključno prek facebooka, z drugimi pa ne in marsikdaj se zgodil da pošljem tudi kak daljši spis.
Pa niti ni to bistvo, hofer mms zaračuna, slik prek njih itak ne pošiljam ker so zanič. Se mi pa zdi brezveze plačevat mms, ko pošljem nekomu eno 5 znakov predolgo sporočilo, žal v nastavitvah ne najdem nič uporabnega.

Samael ::

zee je izjavil:

Vem, da je to povsem off-topic, vendar je v casu pametnih telefonov rahlo abotno posiljati SMS/MMS sporocila, ce to ni res nujno potrebno. Servisov, ki ponujajo hipno sporocanje (instant messaging), je vec kot dovolj in prav vsi delujejo na obeh mobilnih platformah (iOS in Android).


To debato smo že imeli. Tako je, servisov, ki ponujajo hipno sporocanje (instant messaging), je vec kot dovolj - sodelavec ima tega, prijatelj drugega, sestra tretjega, teta spet drugega, ipd... medtem, ko imajo vsi, prav vsi, v imeniku eno osnovnih funkcij mobilne telefonije, ki se ji reče SMS/MMS.
Saj ok, če uporabljaš tudi napr. facebook, ampak moram res za to, da ti bom poslal tisto jebeno fotko z dopusta registrirati facebook račun in nalagati še eno aplikacijo, medtem ko ti mms (tako kot tudi vsem ostalim iz imenika) pošljem v hipu, brez da bi eksplicitno zate enkrat na dve leti imel gor naloženo še eno aplikacijo, ki je sicer ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MrStein ::

shadeX je izjavil:

Tisto njen ni več SMS ampak MMS. SMS je do 160 znakov oz. nekaj podobnega. Kakšen telefon maš?

SMS-i so lahko daljši že vsaj 10 let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

SMS-i se samo stackajo skupaj, šteje oz zaračuna ti jih več ampak še vedno pa dobiš kot enega. Telefon ti tud temu primerno odšteva znake do konca SMS-a, nato pa ti napiše, da je SMS 2 in spet začne odštevat znake do konca. Pa SMS 3 in spet isto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

V bistvu tudi dobiš ločeno, samo jih telefon nazaj sestavi. Ker ne pridejo vsi naenkrat, lahko to tudi lepo vidiš.

PS: Eni ne štejejo znake, se da to kje vklopit? suhi Android na Nexus 5X
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

DINAMIK ::

Na lumiji 830 imam 160 znakov za 1sms in do 306 znakov sta 2smsa,če pa je 307 znakov šteje že 3smse...,če pa pošiljam barvne smeškote v smsu je pa 1 sms 70 znakov ,2smsa 134 znakov,če jih je pa 135 so pa že 3ije smsi 8-)

MrStein ::

Smajliji so izven ASCII nabora, zato preklopi na UTF-16 kodiranje (dva bajta na znak, sicer pa je 7 bitov na znak).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Curly ::

Ja ampak na Note3 meni po 3. smsju preklopi na mms. Tako da kot kaže jih ne sestavlja v nedogled. En sms je dolg 70 znakov, ne glede na to kaj pišem.
Sem malo brskal po googlu in nisem našel nič koristnega, kako prestavit pretvarjane v mms, nekateri celo trdijo, da se tega ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Curly ()

tikitoki ::

zez je izjavil:

@tikitoki Pokliči in vprašaj. Po mojem ne gre za neko zafrkavanje, ker je še sam HoT oglaševal, kako lahko njihove pakete uporabljaš res za prenos podatkov, tudi za modem. Sem pa imel jaz čisto na začetku problem ko sem dal na telefonu hotspot in sem se povezal s tablico in sicer dokler sem brskal po internetu na tablici je bilo kul. Potem pa ce sem npr. prenehal uporabljati internet čeprav je bila tablica povezana na hotspot ni vec net delal. Pomagalo je edino da sem ugasnil hotstop na telefonu in ga ponovno prizgal ter se povezal še enkrat.


Sedaj dela. Takrat sem resetiral modem in ni pomaglo.

MrStein ::

Curly je izjavil:

En sms je dolg 70 znakov, ne glede na to kaj pišem.

To je (lahko) odvisno od nastavitev.
Eni telefoni imajo recimo tri možnosti: ASCII (brez šumnikov in ostalega), Unicode (vsi znaki), Auto (ASCII, če pa natipkaš kaki poseben znak, pa preklopi v Unicode).
Na enih telefonih se to da lepo nastaviti, na drugih ne.
Na mojem recimo niti znakov ne šteje. (vsaj ni za videti nikjer)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
20 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578981 (4565) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649914 (12242) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116170 (10131) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440880 (17226) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035624 (23933) AštiriL

Več podobnih tem