» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
32 / 76
»»

alkoo ::

Uh sem preveč jezen in sem pozabil na podatek, da imamo tudi TS brezžično 10/2 paket. Baker je preslab, optika pa so sanje.

Se mi je zdelo, da dobroimetje nebi smelo vplivat, čeprav sem potem ugotovil, da 50/10 v bistvu ni bil del ponudbe Wifi2go ("samo" 20/5 - če bi vsaj približno toliko delalo bi blo super). Ker pa so "nakazali" 17€ sem aktiviral še LTE+ in ko ni delalo v redu sem mislil, da sem s tem naredil napako.

w4nkst4 ::

Kje lahko kupim 200gb skrnicl??? Kje sploh majo zalogo???

brez-imenko ::

Saj lahko kupiš kaj boljšega od tega škrniclja. Pa tisto boljše ima nastavitev eno goro, med drugim ti bo prav prišlo tuneliranje in pa zunanja antena.

Jaz bi tega vzel le pogojno, če bi želel delat sadomazohizem zaradi tega, da mu iz škrniclja potegnem koaksialc za priklop zunanje antene ter modificirat router na katerega bi priklopil ta škrnicl in uredil tuneliranje. Ob precej zanič vremenu bo tudi hitrost precej zanič.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

barakus ::

Imas kak link kaj je to, kar bi blo boljse?

Shadowstorm ::

Škrnicljev je zmanjkalo povsod, včerajšne informacije.

brez-imenko ::

barakus je izjavil:

Imas kak link kaj je to, kar bi blo boljse?

Je bil omenjeno stran ali dve nazaj prav v tej temi, in to so routerji od ZTE, Dlink, TP-Link, Asus, Huawei, itd. kateri imajo vgrajen slot za SIM kartico in firmware prirejen z dodatkom upravljanja z APN nastavitvami.

Drugo je, če zadevo rabiš za s seboj potem imaš tudi škrniclje od ZTEja, Huaveia in še koga, kateri celo omogočajo priklop zunanje antene.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Ja ampak tisti so vsi dražji.

KTr1sk ::

je kakšna razlika hofer vs bob, oba za 9,99€ imata enak paket in oba od simobila signal, kaj bi vi izbrali?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

LeQuack ::

A delajo ti USB modemi iz Simobil/A1 tudi na Hofer, ali so zaklenjeni samo na A1?
Quack !

cortez ::

Niso zaklenjeni, delajo tudi z drugimi karticami.

Sicer pa lahko na ta modem priklopiš zunanjo anteno....npr. anteno za wifi v prenosniku.

LeQuack ::

cortez je izjavil:

Niso zaklenjeni, delajo tudi z drugimi karticami.

Sicer pa lahko na ta modem priklopiš zunanjo anteno....npr. anteno za wifi v prenosniku.


Ne mislim Hofer modem, mislim tisti A1 modem iz predplačniškega paketa:
https://www.a1.si/naprave-za-internet/z...

Se pravi v tega lahko dam Hofer kartico in bo delal normalno?
Quack !

Mato989 ::

KTr1sk je izjavil:

je kakšna razlika hofer vs bob, oba za 9,99€ imata enak paket in oba od simobila signal, kaj bi vi izbrali?



HJe ja, Hofer ima super app, bob nima :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pingec ::

Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

alkoo ::

Sem sprobal še v Lj kjer ni težav s tem alcatelovim modemom od hofra. Stabilnih 45/13 Mbps.

Torej se še enkrat več kaže odnos TS in A1. Nihče noče nadgradit/dodat baznih postaj. Na mojem koncu sta po 2 (vsak 2) in kot zdaj vidim skoraj vsak zvečer polno zasedeni zato neuporaben net takrat ko se ga rabi. Pač ekonomija prevlada kaj čmo...

brez-imenko ::

cortez je izjavil:

Sicer pa lahko na ta modem priklopiš zunanjo anteno....npr. anteno za wifi v prenosniku.

Za to pa nisem čisto ziher, da ustrezajo kar konektorji in komplet antena za v ta škrnicl prej antena od kakšnega ZTEja vsaj po priključku. Sta drugačna priključka tako za Huawei kot ZTE škrnicl. Pojdi malo googlat. Antene v prenosnikih so narjene, da se priključke, čimmanj žoka, ker so občutljivi na to, samo in zgolj v servisne namene.

barakus je izjavil:

Ja ampak tisti so vsi dražji.

Pa si prebral dobro prejšnjo, dve strani. Nekdo je rabljene ponujal.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

cortez ::

brezimenko...ti je že pingec odgovoru.

Se da, sem probal sam in je konektor isti kot na wifi modulih.

cortez ::

LeQuack je izjavil:

A delajo ti USB modemi iz Simobil/A1 tudi na Hofer, ali so zaklenjeni samo na A1?



Pr A1 je 49€ brez vezave-

Rajši naroči tle, če želiš pršparat 20€

Order Summary
Items: EUR 24,00
Postage & Packing: EUR 5,00
Order Total: EUR 29,00

https://goo.gl/XS6TjK

brez-imenko ::

cortez je izjavil:

brezimenko...ti je že pingec odgovoru.

Se da, sem probal sam in je konektor isti kot na wifi modulih.

Saj ti verjamem, da ustreza tista vtičnica v ta vtikač. Ta prikljiček potem uporablja tudi večina telefonov, vendar si moral elektroniko od tega škrnicllja, dati iz ohišja ven, da si lepo priklopil to wlan anteno ter ohišje na tisti strani porezat, da si koaksialc lepo speljal iz ohišja. V telefonih lahko prihaja do podobnih problemov, ker so po večini te vtičnice namenjene testiranju. Ponavad gre v to poseben vtikač, ki je po dolžini precej daljši od tistega za wlan antene in je namenjen večkratnemu pretikanju.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

pingec ::

Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

NejcSSD ::

A mogoče kdo ve če dela t2tv to go ali pa telekom tvin na hofer škrniclju. En časa se je govorilo, da zazna in blokire če skušaš z drugim ponudnikom gledat. Sam pa sem v Londonu mesec dni nazaj komot gledal. Prek Wifija in mobilnih
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Vazelin ::

Sem kupil hofer SIM. sedaj si zrihtam še naročnino in to je to. 20GB prenosa here i come:D

MadMax ::

NejcSSD je izjavil:

A mogoče kdo ve če dela t2tv to go ali pa telekom tvin na hofer škrniclju. En časa se je govorilo, da zazna in blokire če skušaš z drugim ponudnikom gledat. Sam pa sem v Londonu mesec dni nazaj komot gledal. Prek Wifija in mobilnih

tvin dela.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

freezby ::

Malo vtisov o škrniclu, ki ga je zmanjkalo. Spodoben in poceni prenosni hotspot. A za resno nadomestitev domačega IPTV priklopa je potreben na prejšnjih straneh omenjeni LTE router (imam obljubljenega enega rabljenega huaweia, prinese božiček).
Drgač Alcatel super dela, ga nosim naokoli, zlasti k staršem, ki nimata neta, in seveda po terenu. Ajd, kakšna ura več delovanja ne bi škodila, pa nima 5ghz območja, kar pogrešaš, ko omrežiš nekaj več naprav. Aplikacija spodobna, a kdaj zaštrajka in kaže, da je offline, čeprav si povezan.

Sam paket Giga pa trga, sploh če imaš fajn signal - kot rečeno doma vidim bazno postajo, ki očitno ni preveč obremenjena in mi vleče 20/6 tudi zvečer. Zdaj sem imel en teden izključno LTE net in je bila ob normalnem gledanju TV in delu na kompu poraba 34 GB/teden. Pod črto: z novim letom za net/tel/tv namesto 84€ samo še 32€.

scipascapa ::

kaj je to škrnicelj?

brez-imenko ::

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

Drugače bi bila to papirnata vrečka, kjer so ti v trgovini za malico dali "panin szi moradelo" notri. Pač tako pakiranje so si izbrali za ta Alcatelovo dostopno točko, ki je zelo podobna vrečki pri peku samo barvno bolj "okranclana" in manjša.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Cowboy6 ::

Poleti se je dalo kupiti v Big Bangu usb modem za par evrov. Zraven se je dobilo sim kartico za Telemach. Jaz sem kupil to reč in je delovala tudi z A1 sim kartico. Preko spleta ni več dobavljivo, sem pa videl da imajo še v Big Bangu na Rudniku. https://www.bigbang.si/mrezna-oprema/e3...
Tukaj naj bi bil moj podpis.

MAISTER007 ::

Telemach ima še vedno komplet z usb modemom in 4€ dobroimetja za predplačniški internet v kompletu za 10€. Najdeš ga vbistvu kjerkoli, najbol verjetno pa v kakšnem tušu.

scipascapa ::

MAISTER007 ::

ja, usb modem je huawejev.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

pingec je izjavil:

Ve kdo ali sta tole priključka za wlan antene, ali za gsm?
Ali wlan in gsm, vsak za nekaj?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

looser ::

Tale HoT 200 GB modem/router izgleda ok, podpira tudi WPA2 (ali kaj je že)? Je zaklenjen na HoT? Ima kakšen (če, kakšen) setup ui? Bi kdo naredil kakšno seminarsko (ali kako se reče) na to temo?

Mato989 ::

Danes sem kupil HOT sim.... stestiram to zadevo kmalu :) ne routerja ker ga ni blo za dobit ampak signal itd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

A imajo potem v kakem Hoferju ta modem/router na zalogi ali ne? Oziroma kdaj jih dobijo potem?
Quack !

cortez ::

Loser, Alcatel Mifi ni zaklenjen.

LeQuack ::

cortez je izjavil:

Loser, Alcatel Mifi ni zaklenjen.


Dosti teh modemov sicer ni zaklenjenih na kartico, ampak ima custom software/firmware, ki ima že vse prednstavljeno za npr. HOT omrežje, je tako tudi tu?
Quack !

polde66 ::

A kdo ve če je Free2GO usb od telemacha zaklenjen, cena 9,99 eur?
polde

cortez ::

Lequick :

Ne, pri tem ni tako...Pri tem Hofer škrtocu sem najprej probal kartico od Izimobila in je brez dodatnih APN nastavitev takoj zaznalo omrežje Izimobil /Telekom LTE in je že v štartu delalo z 50/10. S Hot kartico pa je nato delalo 20/5, tudi brez kakršnih koli nastavitev. Sicer bi lahko vklopil še dodatek za LTE 2€, ki je že na kartici brezplačno.

V bistvu ima vsaka Hot kartica v štartu Hot Start paket z 2€ dobroimetja in 200MB.

Free2Go je vsekakor zaklenjen....sicer se ga najbrž da odklent s kakim Huawei Unlockerjem...Saj tko sm jst naredil pred 7 leti, ko sem kupil pri Tušu podoben usb modem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

MadMax ::

polde66 je izjavil:

A kdo ve če je Free2GO usb od telemacha zaklenjen, cena 9,99 eur?

Ni, sem ga imel priklopljenega s hot kartico.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

LeQuack ::

polde66 je izjavil:

A kdo ve če je Free2GO usb od telemacha zaklenjen, cena 9,99 eur?


To je 3G ne 4G modem.
Quack !

polde66 ::

To so pol stara jajca
polde

MadMax ::

3+ ja, ampak za to ceno in če ne rabiš več...
Je Huawei E3531i-2 model, če kdo rabi natančno.

Tisti ki kritizirate da ni 4G pa: dajte link do "novih LTE jajc" za tako ceno. Ajd, za 2x tako ceno. Bi?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

polde66 ::

Nč se ne kritizira, Mene zanima samo odklenjen USB, Telemach pa ne. Imam Hoferjevo vrečko in je ok. Usb bi uporabil drugje.
polde

LeQuack ::

polde66 je izjavil:

Nč se ne kritizira, Mene zanima samo odklenjen USB, Telemach pa ne. Imam Hoferjevo vrečko in je ok. Usb bi uporabil drugje.


Tudi Hoferjev Alcatel lahko uporabiš v USB mode, v konfiguraciji izklopiš WiFi in deluje preko USB.
Quack !

MadMax ::

Je Alcatela že kdo "poročil" s kakim klasičnim routerjem prek USBja, tako kot ključke?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

polde66 ::

@LeQuack bom probal, hvala.
polde

cortez ::

a se še keremu dogaja, da se Alcatel resetira na default, če se ugasne ?

MadMax ::

Če misliš števce prometa, ja.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

cortez ::

Ne, tudi WIFI SSID in geslo se poenostavijo na default.

MadMax ::

Probal, ostane novo.
Edino na števce se nikakor ne gre zanesti.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mare3 ::

Pozdravljeni, odločil sem se za prehod iz Telemacha na Hot in me zanima samo, če sem pravilno dojel kako deluje. Kupim sim kartico, jo aktiviram, prenesem številko na internetu, oni sami prekinejo naročniško razmerje pri Telemachu, kupim vrednostno kartico za naprimer 20€, napolnim Hot račun, aktiviram paket Hot Maxi (9,99€/mesec), avtomatsko mi dva meseca sami trgajo iz Hot računa za naročnino? Imam prav, če ne me prosim popravite.
««
32 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578948 (4532) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649884 (12212) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116126 (10087) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440862 (17208) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035601 (23910) AštiriL

Več podobnih tem