» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
31 / 76
»»

miha90 ::

Ali lahko kdo predlaga zadovoljiv router, ki omogoča troje: vhod za SIM kartico, WIFI dostopna točka, ethernet povezljivost s PC-jem

ToniT ::

Huawei B315

Mato989 ::

ToniT je izjavil:

Huawei B315


Cena je pa prava :D

Kaj pa karkoli solidnega v rangu do 60€? :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

XS!D3 ::

Mato989 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Huawei B315


Cena je pa prava :D

Kaj pa karkoli solidnega v rangu do 60€? :P

Na Bolhi je nekaj teh B315 za 50-90€. Drugače pa uporabiš kak obstoječ router, če ga imaš in gor priklopiš LTE USB modem. V končni fazi lahko tudi ta Hoferjev WiFi modem priklopiš prek USBja, vprašanje je samo, če bo kompatibilen z routerjem, ki ga imaš. Opcija je tudi, da se obstoječ router kot WiFi klient poveža na ta modem. Za poceni rešitev bo pač treba nekaj pokombinirat. Drugače pa ta Huawei še ni tako drag. Fritz ima recimo dva LTE modela, samo je en okrog 200, drugi pa 300+€.

j4nm4n ::

freezby je izjavil:

HoT Giga škrnicl


Jaz sem to poguglal. Wasn't disappointed :D

badabim ::

Guglanje HoT Giga škrnicl daje res zanimive rezultate.

fraising ::

Včeraj kupil HOT giga z pripadajočim modemom. Hitrosti dosegam 45mbps/12mps za ceno 15EUR mesečno prej sem imel 10/1 za 29EUR! Zame win/win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fraising ()

theVB ::

Je možno met Huawei B315 na podstrešju, da bolje vleče signal, nato pa z dvema starejšima linksys ruterjema repetirat wifi signal(povezana bi bla preko lan porta)? Upam da je razumljivo napisano

ToniT ::

theVB je izjavil:

Je možno met Huawei B315 na podstrešju, da bolje vleče signal, nato pa z dvema starejšima linksys ruterjema repetirat wifi signal(povezana bi bla preko lan porta)? Upam da je razumljivo napisano


Seveda je možno.

theVB ::

Pred kakimi 5imi leti sem si use skup nastimal, tak da zdej nikakor nism vec dober v tem poslu. Torej je ta b315 kompatibilen z ddwrt?

ToniT ::

Z ddwrt se lahko povežeš na katerikoli WiFi signal in ga potem pošiljaš naprej...

MrStein ::

On bi se rad povezal na mobilni signal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Sem sel pogledat tale Giga skrnicl in vprasal, ce je mozno vrniti, ce signal ni dober. Pravijo, da ne.

zobnik ::

Kolk GB bi porabil na dan, če sem 3 ure na youtubu ?

facepalm ::

kixs je izjavil:

Sem sel pogledat tale Giga skrnicl in vprasal, ce je mozno vrniti, ce signal ni dober. Pravijo, da ne.

Kolikor vem, HoT "artikle" se ne da vrniti.
Se vedno je ta modem tako poceni, da lahko prodas naprej za isto ceno.

XS!D3 ::

zobnik je izjavil:

Kolk GB bi porabil na dan, če sem 3 ure na youtubu ?

Zelo odvisno od tega, če te 3 ure dejansko gledaš nekaj in pa predvsem kakšno kvaliteto.

Za shitty 360p bo dovolj kakih 200-300MB na uro, ampak meni to ni gledljivo. Za nek kolikor toliko spodoben HD tam 1-3GB na uro, 4K pa lahko tudi 6 ali več GB na uro. Za 3 ure pač 3x toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

kixs ::

facepalm je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem sel pogledat tale Giga skrnicl in vprasal, ce je mozno vrniti, ce signal ni dober. Pravijo, da ne.

Kolikor vem, HoT "artikle" se ne da vrniti.
Se vedno je ta modem tako poceni, da lahko prodas naprej za isto ceno.


Ja. Tako pravijo. Skoda, ker bi ga vzel. Sicer pa sem precej v dvomih kaksen je A1 signal pri nas. Moram rect kaksnem kolegu, ki je na HoT, da se malo sprehodimo po hisi in kje najboljse vlece.

Ceprav se mi verjetno tudi tega paketa ne splaca vzet. Zdaj uporabljam kar hotspot na telefonu in porabim cca 15GB na mesec. Telekom pri nas vlece na polno, ce treba tudi 5MB/s. Edino kar pridobim, da ne potrebujem neki vklapljat in je internet skoz na voljo. Trenutni stroski so pa 0€ za telefon in internet - kar mi je precej vsec ;)

thetech ::

zobnik je izjavil:

Kolk GB bi porabil na dan, če sem 3 ure na youtubu ?


Odvsno od kvalitete posnetkov.. Če so 4K potem zelo hitro skuriš par GB na uro..

zobnik ::

360p imam pri sedanji povezavi 5MB, sklepam da bii 200GB težko porabil na mesec.

To je tud primerno za domač namizni računalnik?

OK.d ::

1,5GB/uro EON TV FullHD
LPOK.d

freezby ::

Mal pozn odgovor (nujno delo). Če pa je v škrniclu vse skupaj ;-) Res zanimivi izidi googl iskanja, čeprav zdaj je že zadetek s slo-techom.

Skratka test iz zahodne Dolenjske: download 21 Mbps, upload 5-8 Mbps. Doslej: Telekom LTE 12-18 Mbps; 0,5 - 2,5 Mbps, ADSL 8-12 Mbps; 1-2 Mbps. Po hiši lepo lovi kljub stenam in drugim oviram, zunaj pokrita več kot doslej.

Res, da imam iz okna pogled naravnost na A1 oddajnik, tako da sklepam, da če dodam 2 evra bo res šlo do 50 Mbps. Še največja ovira je zdaj poiskat točno mesto za namestitev in polnjenje. Bi moral v okenski okvir vgradit usb vhod? Nekaj, da bo tudi zgledalo normalno. Ali pa raje zgoraj omenjeni LTE router?

Še največ težav je bilo s prijavo in aktivacijo, par osveževanj, ni shranjevalo na hot.si. Zaenkrat win, za drugi win pa zdaj 14 dni testiranja, nato pa če bo OK rezanje kabla od Telekoma.

XS!D3 ::

OK.d je izjavil:

1,5GB/uro EON TV FullHD

Dobre 3GB/uro pri max kvaliteti (če izbereš Auto je bitrate cca. 7Mbit/s). Če pa omejiš na 4Mbit/s je realno bitrate okrog 3,5Mb/s in pride res cca. 1,5GB na uro. Lahko seveda tudi manj, če izbereš nižjo kvaliteto.

MadMax ::

Tole gigaškrnicl čudo ima luknjo za SD karto: je to za kaj uporabno, ali bolj za okras in vrstico v specifikacijah?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Heavy ::

MadMax je izjavil:

Tole gigaškrnicl čudo ima luknjo za SD karto: je to za kaj uporabno, ali bolj za okras in vrstico v specifikacijah?


Notri daš SD kartico in do nje dostopaš preko mreže.
#TeamFelix

Mato989 ::

Mene zanima, če delujejo Hofer SIM in paketi na teh Huawei USB wifi ključekih ko jih dobiš na petrolih ko je 1€/dan internet... ali more kolega dejansko kupit drugega?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

severjug ::

Mato989 je izjavil:

Mene zanima, če delujejo Hofer SIM in paketi na teh Huawei USB wifi ključekih ko jih dobiš na petrolih ko je 1€/dan internet... ali more kolega dejansko kupit drugega?


Vsi wifi USB ključi, ki sem jih preizkusil v SLO so odklenjeni. Velja tako za predplačniško varianto kot tudi za naročniške.

Stane1987 ::

miha90 je izjavil:

Ali lahko kdo predlaga zadovoljiv router, ki omogoča troje: vhod za SIM kartico, WIFI dostopna točka, ethernet povezljivost s PC-jem


Jaz ti prodam imam dva wifi ruterja, ki jima vstavis sim kartico oba delujeta na vsa omrezja vec na zs

Prodam po zelo ugodni ceni mi stojita doma en je zte mf28d drugi pa huawei b593s
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stane1987 ()

kixs ::

kixs je izjavil:

facepalm je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem sel pogledat tale Giga skrnicl in vprasal, ce je mozno vrniti, ce signal ni dober. Pravijo, da ne.

Kolikor vem, HoT "artikle" se ne da vrniti.
Se vedno je ta modem tako poceni, da lahko prodas naprej za isto ceno.


Ja. Tako pravijo. Skoda, ker bi ga vzel. Sicer pa sem precej v dvomih kaksen je A1 signal pri nas. Moram rect kaksnem kolegu, ki je na HoT, da se malo sprehodimo po hisi in kje najboljse vlece.

Ceprav se mi verjetno tudi tega paketa ne splaca vzet. Zdaj uporabljam kar hotspot na telefonu in porabim cca 15GB na mesec. Telekom pri nas vlece na polno, ce treba tudi 5MB/s. Edino kar pridobim, da ne potrebujem neki vklapljat in je internet skoz na voljo. Trenutni stroski so pa 0€ za telefon in internet - kar mi je precej vsec ;)


Sprobal HoT od kolega. V hisi je Edge, na podstresju pride na H+. Prenosi do 150KB/s (ali samo 150Kbps?) :))

matejmesar ::

Pozdrav!

Ali lahko slučajno kdo testira, če so kakšne restrikcije pri odprtosti portov/prometa. Potreboval bi namreč ssl in vpn ter še nekaj specifičnih portov.

LPM

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

matejmesar je izjavil:

Pozdrav!

Ali lahko slučajno kdo testira, če so kakšne restrikcije pri odprtosti portov/prometa. Potreboval bi namreč ssl in vpn ter še nekaj specifičnih portov.

LPM

V katero smer? Od zunaj (torej če želiš povezavo vzpostavit iz naprave v zunanjem svetu) itak ni dostopno nič (niti nimaš javnega naslova IP). Lahko urediš edino s tuneliranjem (VPN/SSH/...) do lokacije, do katere lahko dostopaš od zunaj. Ven pa pomoje nič ne blokirajo. Najboljše pa da probaš.

matejmesar ::

Hvala, Da, zapora od zunaj me zanima. Pač bi uporabil dyndns ali kaj podobnega. Torej to ne gre? Bom poskusil s tunelom vpn do druge lokacije (imam to možnost). Ko sprobam, poročam..

M-XXXX ::

Z drugimi besedami:

Predlagaš točno to kar je on prosil, da mu nekdo preizkusi?

XS!D3 ::

matejmesar je izjavil:

Hvala, Da, zapora od zunaj me zanima. Pač bi uporabil dyndns ali kaj podobnega. Torej to ne gre? Bom poskusil s tunelom vpn do druge lokacije (imam to možnost). Ko sprobam, poročam..

DynDNS ti v tem primeru ne pomaga, ker ni problem v tem, da se naslov spreminja, ampak si (tako kot v večini primerov na mobilnem netu) za NATom, kjer sploh ne dobiš javnega IPja. Tunel do druge lokacije in dostop preko le-tega pa mora funkcionirat.

matejmesar ::

Hvala, saj to mi je važno, da se da izpeljat, pa tudi če po malo bolj zakomplicirani poti

Apple ::

Kolkr je meni znano iz izkušenj, A1 ruši SSH sejo po določenem času. Torej mogoče enako dela tudi HoT.
LP, Apple

MrStein ::

A sploh kateri mobilni ponudnik ponuja javni IP naslov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

ce mas svoj apn...
#brezpodpisa

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

A sploh kateri mobilni ponudnik ponuja javni IP naslov?

Za T-2 mislim, da sem videl na strani, da lahko dobiš javni statični IP(v4?). Pri Telekomu je možnost statičenga IP omenjena pri Mobilnem poslovnem internetu. Verjetno se da zmenit tudi kje druge. Na A1, kolikor vem lahko dobiš (testno) IPv6, za javni IPv4 pa nisem ziher. Niti nevem, kako je s filtriranjem prometa v tem primeru (kaj se da zmenit). Zna bit problematično, sploh če plačuješ po porabi, ker ti lahko nekdo od zunaj dela promet in ti povzroči stroške, tudi če ti promet pri sebi blokiraš.

hojnikb je izjavil:

ce mas svoj apn...

Na Telekomu tudi če imaš svoj APN v osnovi dobiš privatne statične naslove. Imaš pa do njih od zunaj dostop preko IPSec tunela. Lahko pa, kolikor vem, dobiš na mobilnem poslovnem internetu javni IP brez lastnega APN, tako da nisem siguren, če je pogojeno eno z drugim.

w4nkst4 ::

zanima me glede monete, če bi šel na HOT, je kakšen drug način, da kaj plačuješ preko telefona ali ne (parkingi, bus, itd? ker hofer nima monete...

Modri dirkač ::

ne
Everybody lies!

modelno1 ::

Moneto ponujata samo A1 in Telekom. Na telefon (če podpira NFC) si lahko namestiš Urbano, ki jo lahko uporabljaš enako kot rumeno Urbana kartico, tudi polniš jo enako. V Ljubljani imaš tako pokrite parkinge in buse.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Modri dirkač ::

če imaš droida, za ios pa še zmeraj niso nič zrihtal ...
Everybody lies!

MrStein ::

XS!D3 je izjavil:

MrStein je izjavil:

A sploh kateri mobilni ponudnik ponuja javni IP naslov?

Za T-2 mislim, da sem videl na strani, da lahko dobiš javni statični IP(v4?). Pri Telekomu je možnost statičenga IP omenjena pri Mobilnem poslovnem internetu. Verjetno se da zmenit tudi kje druge. Na A1, kolikor vem lahko dobiš (testno) IPv6, za javni IPv4 pa nisem ziher. Niti nevem, kako je s filtriranjem prometa v tem primeru (kaj se da zmenit). Zna bit problematično, sploh če plačuješ po porabi, ker ti lahko nekdo od zunaj dela promet in ti povzroči stroške, tudi če ti promet pri sebi blokiraš.

A ni mobilni internet kao poster child za IPv6?
A je v tujini kaj drugače?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mujek ::

Včeraj sem hotel plačati parkirnino v MB preko SMS.
Vedar sem dobil odgovor: "Vas operater ne podpira plačila preko SMS sporočil".

Je to omejitev predplačniškega sistema? Ostali podnudniki to podpirajo (predplačniško)?
Ali je to omejitev HoT?

V MB še nekak gre ker je vzporedno še stari sistem z avtomati, v tujini pa nekatera mesta imajo samo plačevanje preko SMS.

Samael ::

@mujek, samo tri objave višje imaš odgovor ...

w4nkst4 je izjavil:

zanima me glede monete, če bi šel na HOT, je kakšen drug način, da kaj plačuješ preko telefona ali ne (parkingi, bus, itd? ker hofer nima monete...


modelno1 je izjavil:

Moneto ponujata samo A1 in Telekom. Na telefon (če podpira NFC) si lahko namestiš Urbano, ki jo lahko uporabljaš enako kot rumeno Urbana kartico, tudi polniš jo enako. V Ljubljani imaš tako pokrite parkinge in buse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mujek ::

Samael, Hvala,
Ampak smo prepričani, da ti SMSji za parkiranje spadajo pod moneto? Ali je kakšna finta kot 090 številke?

modelno1 ::

V Ljubljani lahko plačaš tudi preko SMS, ampak moraš najprej naložiti denar: Urbana SMS parking.
Tudi v Mariboru očitno ni vezano na Moneto, pač HoT se še ni spravil, da bi to omogočil.
Plačevanje s SMS sporočili v primeru predplačniškega razmerja je možno pri operaterjih Telekom (Izi mobil, Mega M, Spar Mobil, HIP mobil), A1 (bob), Telemach in T-2, medtem ko HoT (Hofer) kot nov operater v Sloveniji tega zaenkrat še ne omogoča.

Vir. Lahko pa plačaš s pomočjo aplikacije. Več na linku.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

alkoo ::

Sem razočaran nad hot škrniclom (in TS). Več kot 15/6 mbps (lte+) še nisem videl, ob polnem signalu (sobota dopoldan). Nameraval sem imeti hot giga kot backup domačemu (telekom) internetu - ta zadnje čase ob večerih tudi dela porazno počasi. Očitno sta obe bazni postaji v bližini pri obeh operaterjih (TS, A1) polno zasedeni, oni se pa seveda ne sekirajo - teste delajo dopoldan, ko ni obremenitve in takrat je seveda vse ok. Zvečer ko pa dejansko koristimo storitve pa pač "ni njihov problem" če dela samo 1-2 mbps...

V glavnem tudi hot je zvečer 4 mbps max pa še to nestabilno. UL pa dela skoz nekje z 5-6.

alkoo ::

Aja pa še eno vprašanje. Meni so ob registraciji dali pri hot-u 17 eur dobroimetja, zato sem vklopil tudi lte+ opcijo. A je možno, da namenoma znižajo hitrost ob dobroimetju samo 1 cent? Dobil sem sporočilo naj "za nemoteno delovanje napolnim račun". Njihov odgovor še čakam...

rozman ::

alkoo je izjavil:

Aja pa še eno vprašanje. Meni so ob registraciji dali pri hot-u 17 eur dobroimetja, zato sem vklopil tudi lte+ opcijo. A je možno, da namenoma znižajo hitrost ob dobroimetju samo 1 cent? Dobil sem sporočilo naj "za nemoteno delovanje napolnim račun". Njihov odgovor še čakam...


To glede nemotenega delovanja je samo zato, da se ti avtomatsko podaljša ob koncu meseca. Tako ali tako pa dobiš 3 dni prej obvestilo, da moraš napolniti.

Alko še nekaj glede Telekoma. Meni zadnja 2 meseca vsakih nekaj večerov od 18. ure dalje internet dela grozno počasi. Govorimo o 70ms+ pinga in hitrosti pod 3mbps (nabavljeno imam 20/20 preko optike). Imaš tudi ti morda optiko, in pa iz katerega konca si?
Klical sem ji gor, in so rekli, da ima modem nek hud promet in mi zaradi tega šteka. Teste sem delal z https://www.akostest.net/sl/test
««
31 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578994 (4578) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649956 (12284) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116186 (10147) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440916 (17262) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035648 (23957) AštiriL

Več podobnih tem