» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
33 / 76
»»

dev ::

Imaš prav.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Mare3 ::

Hvala, takoj jutri zamenjam.

Mare3 ::

Še eno vprašanje predno, prenesem številko. V primeru da sem kje, kjer ne lovi omrežja A1 in se telefon poveže na recimo Telekom oz. Telemach, se to gostovanje v omrežju dodatno zaračuna? Doma ne bo problem ker sem iz LJ, zanima me predvsem če grem v kakšen bolj zavlečen kraj s slabšim signalom.

Apple ::

IMHO HoT je vezan na A1 omrezje, tko da te ne bo povezal na Telekom oz. Telemach.
LP, Apple

modelno1 ::

Tako je, HoT je A1 only.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MrStein ::

Tako kot vsi ponudniki pri nas. Noben se ne poveže na konkurenčno omrežje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

duh1 ::

To seveda ni res, pri T-2 in Telemach-u lahko poleg svojega lahko koristiš tudi omrežje Telekoma.

cortez ::

ja, ker sta bila T-2 in TuŠ MNVNO. Se pa ta 2 ne povežeta v A1.

hojnikb ::

tus oz. telemach pac ni virtualc, ker ima dejansko svoje omrezje. Imajo pa moznost gostovanja v telekomu.
#brezpodpisa

;-) ::

Ena zanimivost. Na isti lokaciji sem uporabljal a1 sedaj pa hot. Na a1 sem imel 50% casa no service sedaj ko imam hot lahko celo internet normalno uporabljam na 4g+(kot pise) in mi nikoli ne pade dol, a1 sem lahko pozabil na internet...

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

tus oz. telemach pac ni virtualc, ker ima dejansko svoje omrezje. Imajo pa moznost gostovanja v telekomu.

Imata "o" od omrežja, in zraven pogodbo s telekomom, da jima pokriva preostanek (90%) ozemlja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tus oz. telemach pac ni virtualc, ker ima dejansko svoje omrezje. Imajo pa moznost gostovanja v telekomu.

Imata "o" od omrežja, in zraven pogodbo s telekomom, da jima pokriva preostanek (90%) ozemlja.

Bullshit. Telemach ima svoje omrežje kar na nivoju. Uradno ima Telemach z LTE 91,44% pokritost prebivalstva (Telekom 98%), s 3G pa 99,44% (Telekom 90%). Daleč od tega, da bi jim Telekom pokrival 90% ozemlja. Tudi v praksi se mi zelo redko zgodi, da telefon preklopi v nacionalni roaming od Telekoma. Če že, je to ponavadi tam, kjer sem bil prej z A1 brez signala, in tudi Telekom nima kaj več kot 2G. Se pa zgodi tudi to, da ima Telemach na določenih lokacij LTE, medtem ko ima Telekom samo 2G (nazadnje doživel nekje v okolici Brezovice, sem bil lepo na LTE, kolega s Telekomovo SIM pa 2G only).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Delavec 9 ::

Jaz sem bil pred HOTom na Telemachu, so se na Telemachu popravili glede omrežja. Je pa res, da sem sedaj na HOTu na cenejši opciji, LTE in signal nasploh mi lovi brez problemov in še prihranim. Baje Telemach draži svoje mobilne pakete, mi je pravil kolega.

Kebo ::

Kakšne so kaj izkušnje s tem hoferjevim Alcatel modemom, bi se ga dalo uporabljati kot primarni modem v manjšem stanovanju.

miheknovi ::

Kebo je izjavil:

Kakšne so kaj izkušnje s tem hoferjevim Alcatel modemom, bi se ga dalo uporabljati kot primarni modem v manjšem stanovanju.


Jaz ga uporabljam kot primarni modem - sem odpovedal T2 optiko - že cca. 10 dni. Baterijo odstraniš in je ves čas priklopljen. Edini ''problem'', ki ga opažam je, da lučka za baterijo utripa ves čas. Se pa ob uporabi (2 računalnika, intenzivna poraba interneta) malce segreje na ''plošči'' z lučkami, ampak nič pretirano, saj se hitro ohladi nazaj na normalno.

Zaenkrat zgolj pozitivne reči, je pa potrebno videti, kako bo po dolgem času uporabe. Za 13EUR ...

PS: 200GB pa je več kot dovolj. Popcorn time, youtube in vse ostalo za 2 osebi. Predvidena poraba, po dosedanjih podatkih, bo okoli 100GB na mesec.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja, "kablaši" se bodo morali zamisliti.
Ali izboljšajo svojo ponudbo, ali "zlobirajo", da HOT ukine to ponudbo. :P

miheknovi je izjavil:


Za 13EUR ...

A ni 14,99 EUR na mesec? Ali si mislil kaj drugega?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

NejcSSD ::

Mislil je verjetno, da ga je potem ob dodanih 200gb prišel cca 15 eurov
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

brez-imenko ::

En problem me pa vseeno še muči pri tej Alcatel vroči točki, nima LAN porta, na router ti ga uspe zvezat samo brezžično z opcijo P2P oz. čim podobnim, kar mora omogočati router.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

XS!D3 ::

brez-imenko je izjavil:

En problem me pa vseeno še muči pri tej Alcatel vroči točki, nima LAN porta, na router ti ga uspe zvezat samo brezžično z opcijo P2P oz. čim podobnim, kar mora omogočati router.

Lahko tudi preko USBja, samo če dobiš gonilnike za router, na katerega želiš priklopit.

Apple ::

brez-imenko je izjavil:

En problem me pa vseeno še muči pri tej Alcatel vroči točki, nima LAN porta, na router ti ga uspe zvezat samo brezžično z opcijo P2P oz. čim podobnim, kar mora omogočati router.


Vmes das en RPi, ki je povezan v switch prek ETH, prek USBja pa na modem. Dejansko ti RPi postane routercek.
LP, Apple

brez-imenko ::

Tisto preko USBja seveda gre, če je izpolnjenih vsaj nekaj pogojev in to je: router mora imeti USB, v firmwaru routerja mora imeti podporo za vnos naprave, če jo ni na listi, poznati moraš vid in pid za tarčo saj so te napravice neka čudna obara "virtualnega inštalacijskega programja kot CD", čitalec mikro SD kartice in šele nazadnje sam modem, problem se lahko pojavi v stabilnosti povezave v smislu, da ne deluje s polno hitrostjo zaradi napačno nastavljenega bauda ali pa tokovno prešvoh USB vodila. Zato mi manjka LAN.

Ja lahko se dela obvoz tudi z robidnico, ampak moraš tudi to znati nastavit. Ta je potem dobra tudi za SSH in VPN.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

cortez ::

Ustimaš en router z dd-wrt in to je to.

Veron ::

Z iskalnikom nisem bil uspešen, ampak vprašanje. HOT ima na voljo LTE v roamingu? (ni pomembno kakšna hitrost, samo da/ne).
Ker recimo T2 naročnik nima opcije LTE v data roamingu (EU).

zee ::

Z iskalnikom nisem bil uspešen, ampak vprašanje. HOT ima na voljo LTE v roamingu? (ni pomembno kakšna hitrost, samo da/ne).


Da.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

miheknovi ::

MrStein je izjavil:

Ja, "kablaši" se bodo morali zamisliti.
Ali izboljšajo svojo ponudbo, ali "zlobirajo", da HOT ukine to ponudbo. :P

miheknovi je izjavil:


Za 13EUR ...

A ni 14,99 EUR na mesec? Ali si mislil kaj drugega?


Res je, sem se malce nerodno izrazil. V hot škrniclju je Giga paket (15€), LTE+ (2€) ter modem (13€) in za tak denar ni bilo kaj za razmišljat.
Glede na to, da sem pred tem plačeval 24€ na mesec za 10/10 optiko + 2€ za wifi T2-ju ... Enostavno ni bilo več ekonomske računice.

Pa še dejstvo, da imam okoli sebe 20+ WiFi omrežij in da mi T2 ni omogočil 5GHz kanala in sem za steno, 5 metrov stran od ruterja lovil signal na vse načine pa je bilo tudi žalostno.

V glavnem, sem all-in za ta HoT internet. Seveda ob predpostavki, da si iz Ljubljane.

strom_15 ::

Veron je izjavil:

Z iskalnikom nisem bil uspešen, ampak vprašanje. HOT ima na voljo LTE v roamingu? (ni pomembno kakšna hitrost, samo da/ne).
Ker recimo T2 naročnik nima opcije LTE v data roamingu (EU).


Seveda, da ima (enake LTE roaming partnerje kakor A1 SI). Sa tuji operater ne vidi virtualnega uporabnika (omrežja) ampak ga zazna kot provaider uporabnik (v tem primeru A1 SI vendar kakor predplačnika). Ker hot uporablja enake MCC-MNC kode kakor A1 SI.
Tudi Spar mobil je v tujini videti kakor mobi uporabnika (ne kakor naročnik).

pepiw ::

Hot "škrnicelj" uporabljam od prvega dne (07.12.2017), ko so ga dali v prodajo. Uporabljam ga kot primarni dostop do neta in do sedaj sem zelo zadovoljen z njim. Hitrost čez dan se giblje med 15-29/3-7, kak večer, še posebej ob vikendih niha med 10-23/1-5 (okolica Kopra).
Delam od doma kot skrbnik več spletnih strani in sem na netu 24/24, preko Kodi-ja praktično vsak dan pogledam 2-3 epizode nadaljevank in vsaj en film, vse v od 720p do 2160p kvaliteti. Mesečna poraba od 07.12. do 06.01. je bila 134,7 GB.
S Telekoma sem prenesel tudi tel. številko in tako da ja, po moji oceni in izkušnji sta Hot Maxi in Giga za to ceno več kot odlična in zadovoljiva rešitev, ki trenutno po moje nima primerjave na našem trgu.

 Poraba zadnji teden

Poraba zadnji teden

brez-imenko ::

Tisto s Kodijem je vse stream preko p2p protokola? Si moral kaj dodatno nastavljati v Kodiju? Meni še dodatek LiveTV Serbija ni hotel delovati, se je vseskupaj po par sekundah obesilo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

cortez ::

Hmm... malo malo porabe 20GB za 7 dni. Kodi je pa najbrž vse HTML5.

brez-imenko ::

Meni tudi ne štimajo te številke, se mi sliši prelepo čene bi jutri šel po ta škrnicl samo jih je zmanjkalo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

scipascapa ::

je kak tak programček za windows, da bi meni še zmeril vso uporabo v mesecu? net+torrenti?

predi ::

scipascapa je izjavil:

je kak tak programček za windows, da bi meni še zmeril vso uporabo v mesecu? net+torrenti?

V Windows 10 imaš 30-dnevno statistiko: Network & Internet Settings > Data usage.

V Mariboru ni teh škrnicljev v nobeni poslovalnici. Kakšen je sploh uradni naziv tega paketa? Tete čudno gledajo, če rečeš škrnicl..

200GB za 30 dni je več kot dovolj ob normalni uporabi. Moje mesečno povprečje za zadnjih ~6 mesecev je nekje okoli 100GB, pa sem anime fan (kar pomeni par 500MB-800MB fileov na teden), uporabnik HBO Go, v tem obdobju so tudi večurni (povprečje nekje med 2h in 3h) Skype pogovori (brez videa, občasno screen share) vsaj šest dni v tednu, torrenti za par serij, ipd. Ni seveda upoštevan dodaten bandwidth, ki ga trenutno kuri kabelska TV in bi ga moral po prehodu na HOT njen nadomestek. Pa ni upoštevan Steam in podobno, ker ga v tem obdobju nisem nič koristil. Ampak v najslabšem primeru to pomeni, da predčasno daš novih 17€ - kar niti ne moreš obravnavat kot 34€ za mesec, ker velja novih 30 dni.

Malo zna sicer bit tečno, ker se datumi trganja iz računa konstantno spreminjajo, sploh če uporabljaš dva bančna računa (kombinacija slovenske banke in N26, recimo) in moraš vedno pazit, da imaš dovolj stanja na enem, poskušaš pa zmanjšati število transferjev med njima. Pa kakšnih advanced funkcij, kot so "enable/disable" za spletna plačila ne moreš več uporabljat, ker nikoli ne veš točno kdaj bo spet trgalo - sploh če povezavo koristi več ljudi hkrati.

Kako bi ob čim manjšem vložku (ob odsotnosti škrnicljev) preveril ali je HOT viable alternativa? Nekje se spomnim, da ne nekdo omenjal neke LTE ključke na petrolu in v big bangu, pa tistega ne najdem več?

peglezn ::

probaj netlimiter, sicer dolgo kar sem ga nucal ampak mislim da poleg omejevanja tudi spremlja porabo.
al pa pobrskaj po nastavitvah ruterja - če imaš tam kakšno statistiko.

Master_Yoda ::

Edina slabost te ponudbe je ce potrebujes dostop do svojih masin od zunah - recimo laufas kak web page, VPN,.... Verjetno nimas unikatnega zunanjega IPja.

LeQuack ::

A zdaj več ne prodajajo Wifi2go, so odstranili namreč stran?
https://www.hot.si/wifi2go.html
Quack !

MrStein ::

The plot thickens...

MrStein je izjavil:

Ja, "kablaši" se bodo morali zamisliti.
Ali izboljšajo svojo ponudbo, ali "zlobirajo", da HOT ukine to ponudbo. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

next3steps ::

Master_Yoda je izjavil:

Edina slabost te ponudbe je ce potrebujes dostop do svojih masin od zunah - recimo laufas kak web page, VPN,.... Verjetno nimas unikatnega zunanjega IPja.

Proxy fi znal rešiti težavo.

MrStein je izjavil:

The plot thickens...

MrStein je izjavil:

Ja, "kablaši" se bodo morali zamisliti.
Ali izboljšajo svojo ponudbo, ali "zlobirajo", da HOT ukine to ponudbo. :P

Telemach je ponujal še več, le da si se bil prinoran igrati rulete

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kako ti bo proxy rešu problem če nimaš zunajega ipja ?
#brezpodpisa

brez-imenko ::

Menda naj bi se to dalo rešit vendar moraš letno nekaj plačat za to(upam da niso kakšni grozni denarji). Nastavitve za npr. OpenVPN vneseš pod Virtual server in DDNS. Aja dobro je imeti kaj takega, da ti tudi to podpira.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Master_Yoda ::

Vec uporabnikov mobilnega interneta shara isti zunanji IP. In ti nimas dostopa do komunikacijske opreme providerjev da bi nastavil da ti naj recimo port 80 routa preko nata na tvojo napravo. To seveda ni niti mozno - ta zunanji IP se bo spreminjal, pa tudi drugi uporabniki bi lahko to hoteli, kaj bos pa pol naredil ?

Mislim pa da pri A1 ponujajo svoj lasten IP za par eur mesecno zraven. Za druge ponudnike pa ne-vem, ampak bob, HOT,... v cenikih kolikor vem tega nimajo.

MadMax ::

cortez je izjavil:

a se še keremu dogaja, da se Alcatel resetira na default, če se ugasne ?


Spreminjam odgovor, danes se je namreč prižgal na default. Sicer prvič po kar nekaj izklopih (tudi takih zaradi prazne baterije), pa vseeno...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

simnov ::

Ugasnem telefon dam ven sim pa potem ne dobim nastavitvenega sms za podatke.

Daniel ::

Sam se ravno ukvarjam z nekim projektom, ki bi postavil kamero z RPI Zero na barko, vse skupaj pa bi naj delovalo preko 3G/4G omrežja z nekje 300 - 400 mA porabe. Ker zadeva seveda kot se omenja ni dostopna od zunaj sem na Pi postavil OpenVPN klienta, ki se poveže v moje hišno omrežje (ki seveda ni na mobilnem operaterju) na OpenVPN strežnik in vse skupaj dobi lokalni IP, tako, da je zadeva dostopna preko lokalnega IP naslova kjerkoli se že nahaja. Zelo verjetno pa bom uporabil tudi HOT kartico z 1GB prenosa. Za občasno kontrolo bi moralo biti povsem dovolj, po potrebi pa deluje tudi v tujini in omogoča kontrolo porabljenih podatkov preko spletne strani.

LeQuack ::

A bodo potem sploh še imeli ta wifi paket kdaj na zalogi, meni niso znali nič povedati v trgovini?
Quack !

Dimnik ::

Razmišljam, da bi kupil hot simko in aktiviral hot mini, gre se zato da bi rad stestiral delovanje signala in prenos podatkov na telefonu brez b20 banda. Se pravi bi iz telemach št. preusmeril na hot številko, na koncu meseca pa potem prenesel št. na hot, če bi vse delalo ok. Ve kdo, če se preusmeritev klicev obračunava dodatno?

blink ::

Ali je uporabniška izkušnja pri vsakodnevnih opravilih (surfanje po www, torrent, ftp ...) kaj drugačna v primerjavi: mobilni internet + wifi vs. kabelski + wifi?

Qcube ::

Torrent normalno dela download, uploadal pa ni, vsaj v tistem trenutku ne.

Master_Yoda ::

Dimnik je izjavil:

Razmišljam, da bi kupil hot simko in aktiviral hot mini, gre se zato da bi rad stestiral delovanje signala in prenos podatkov na telefonu brez b20 banda. Se pravi bi iz telemach št. preusmeril na hot številko, na koncu meseca pa potem prenesel št. na hot, če bi vse delalo ok. Ve kdo, če se preusmeritev klicev obračunava dodatno?


Kolikor vem preusmeritev deluje tako, da ce te nekdo poklice na telefon A in imas preusmeritev na B, A poklice na telefon B (preusmeritev) in potem se pogovarjas. Placas pa seveda cel klic iz telefona A na telefon B po ceniku (oz. se ti odstejejo enote).

Veron ::

Dimnik je izjavil:

Razmišljam, da bi kupil hot simko in aktiviral hot mini, gre se zato da bi rad stestiral delovanje signala in prenos podatkov na telefonu brez b20 banda. Se pravi bi iz telemach št. preusmeril na hot številko, na koncu meseca pa potem prenesel št. na hot, če bi vse delalo ok. Ve kdo, če se preusmeritev klicev obračunava dodatno?

Glede na to, da uporabljajo A1 signal (ki veliko uporablja B20, izven večjih mest), bo dokaj slabo.
Če nimaš B20, bo boljše omrežje od Telekom (Mobitel) ali T2 (Roaming Mobitel) oz. kdor koli od ostalih, ki imajo Telekom omrežje. (HOT, Bob sta A1)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Dimnik ::

Dejansko mi ni problem b20, ker brez lte povezave preživim, fora je ker je A1 postavil dve ali tri nove bazne postaje, ki imajo lte na b20, in 2g, brez g3, nevem pa na katero bazno se bo telefon konektal v mojem kraju oz kjer se največ gibljem, ker stare bazne imajo 2g,3g in lte....to bi rad preveril

Master_Yoda je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Razmišljam, da bi kupil hot simko in aktiviral hot mini, gre se zato da bi rad stestiral delovanje signala in prenos podatkov na telefonu brez b20 banda. Se pravi bi iz telemach št. preusmeril na hot številko, na koncu meseca pa potem prenesel št. na hot, če bi vse delalo ok. Ve kdo, če se preusmeritev klicev obračunava dodatno?


Kolikor vem preusmeritev deluje tako, da ce te nekdo poklice na telefon A in imas preusmeritev na B, A poklice na telefon B (preusmeritev) in potem se pogovarjas. Placas pa seveda cel klic iz telefona A na telefon B po ceniku (oz. se ti odstejejo enote).


Saj to mislim, če odšteje enote v paketu ali se extra obračunava, malo študiram, saj imam telefon za dve simki in dam tudi hot noter, ampak samo za prenos podatkov...upam, da gre tako da bi imel telemach za klice, hot pa podatkovno povezavo? Potem niti nebi vklapljal preusmeritev klica

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()
««
33 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578927 (4511) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649760 (12088) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116076 (10037) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440745 (17091) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035552 (23861) AštiriL

Več podobnih tem