» »

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Brane22 ::

Sam sem jih iskal svojčas in tudi relativno nedavno je bilo vsaj nekaj vprašanj tu na to temo.

Kot mnogi že vedo, DP lahko da od sebe DVI ali HDMA signal, vendar potrebuje za to framing elektroniko, tekoča serija AMDjevih kartic pa ima samo dva kompleta in tako naenkrat poganja samo dva ne-DP monitorja ( torej VGA,DVI ali HDMI). Pasivni adapterji ( kos kabla z DP ali miniDP štekerjem na eni strani in HDMI ali DVI štekerjem na drugi) torej delajo samo za prvi in/ali drugi monitor. Za tretji in naslednje potrebujemo AKTIVNI adapter, ki dobi DP pakete in jih interni framer oblikuje v sliko.
  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Prej so bili ti adapterji dragi ko prasica, potem se je pojavil Sapphirejev cenejši model in dolgo časa so cene obvisele na tem.
Sedaj so se pojavili še cenejši. Najprej v tujini, sedaj pa se dobijo podobne cene tudi pri nas.
Delock na kitajske modele lima svoje nalepke. Zunaj so €7, pri nas €11. Nevredno poštnine za en kos.

Vendar je trbea paziti na hitrost. Najcenejši imajo na drugi strani "single link" DVI in zmorejo do HDTV, malo boljši si pa že dual link in pridejo do tistih 1920x1200x60Hz.

Kot kaže, sem jih končno našel:

Na DeLockovi strani:

DisplayPort adapters

Pri nas:

DP- adapters

Se pravi, single link se da dobiti sedaj za €11, sicer bolj švoh double link pa za €27.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Janac ::

Jaz sem zainterisiran za enega HDMI\DVI-DP tak da lahko skupaj narocimo vec kosov...

Brane22 ::

pa se splača zaj* za €4 poštnine ?

Čeprav idealo lista mn oge modele kot DP, ki pa to NISO...

Tudi ni jasno, kaj je razlika med modeli.

Recimo 61765 in 61847.

In v čem je 61855, ki naj bi bil dual-link, boljši od prej omenjenih, če gre tudi ta samo do 1920x1200.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Kolikor sem šel geldat okrog, so kakovostni dual-link adapterji še vedno dragi. V rangu $100.

Našel sem enega Bizlinkovega za €40, a ta je bil rabljen in ne ravno stelarno ocenjen.

Ima pa Dell poceni triplerja- DP na 3x DVI:

Dell MMH11

Prej ej bil edina izbira Matroxov za €300+...

Kakorkoli že, v triple setupu mi monitor, ki je na DP-VGA adapterju ( takrat sem edino to lahko dobil za "male pare") že kaže čudne robove okrog detajlov, pa bom verjetno počil tistih €10 na mizo za poceni DP-DVI. Za 1600x1200 20" bo že dober.

easyrider3 ::

V sloveniji je vse drago kot hudič, najboljša varijanta kupit kar iz Nemčije od AMAZON.DE

Janac ::

Jaz sem iz Kitajske tega naroču:

http://www.ebay.com/itm/ATI-Eyefinity-A...

Me zanima kak se bo obneslo.

Janac ::

Brane, če hočem še en monitor priklopit prek DP ampak, ma monitor le VGA bo tole OK?

http://www.ebay.com/itm/Thunderbolt-Por...

Brane22 ::

@Janac:

naj bi blo. Jaz sem hotu v začetku tega, samo nisem ker imam navaden in ne mini DP in sem vzel podobnega.

Načeloma pa tega ne priporočam, ker te stvari imajo popačenja tudi ko delajo. In dobršen del časa ne delajo.

DP-VGA spreminja signal iz digitalne v analogno obliko. Če tja potem obesiš CRT, prav.

Če pa daš gor LCD, bo signal spet spremenjen v digitalnega, preden bo šel v krmiljenje tekočih kristalov.

Poleg tega se dosti inteligence pri samoštelanju timingov zgubi, ker VGA tega sam zase ne dela najbolje itd.

Janac ::

Praviš, da bi blo bolje, da kupim vga-dvi pretvornik in nato aktivni adapter čez v displayport?

Brane22 ::

Ne, ker bi bil končni rezultat verjetno isti ali slabši.

Površno sem prebral tvoj post, pardon.

Če _moraš_ skozi VGA, ptem je tisti tvoj adapter lahko dobra izbira.

Če ni crappy izdelan, seveda.

Kforge ::

povsod je govora da je za tretji monitor na ati karticah potrebno uporabiti display port konektor. Pa velja to samo za eyefinity ali za kakršno koli uporabo 3h izhodov? je torej možno uporabljati 2 ekrana na dvi izhodih kot extended desktop, hkrati pa TV prek hdmi,pri tem pa je TV kopija primarnega zaslona.

lp

Janac ::

Nikakor ne. Obvezno 3 na DISPLAYPORT-u.

Kforge ::

torej za takšno razporeditev ostaja opcija dvi razdelilnika? oz. hdmi splitter+ hdmi to dvi adapter? to deluje? ali pa bolje preprosto dobiti displayport na hdmi adapter za uporabo TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kforge ()

huelz ::

Glede na ceno adapterjev, a ni ceneje vzet eyefinity (2/4/6) kartico, pac odvisno od potreb po stevilu zaslonov, pa zraven te sapphire adapterje?
Nazadnje sem na eyefinity 7870 radeona obesil 3x 24 della in 3x 46" samsung tv-je brez kakih posebnih problemov.

Kforge ::

Rajši nebi menjal kartice,imam 5770 in mi je povsem dovolj. Malce višje v temi so omenjeni cenejsi adapterji, dp-hdmi za 11€,to nebi delalo? Lp

Senitel ::

Če je aktiven potem da, sicer ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927511 (14507) KTr1sk
»

Adapter HDMI -> DVI + audio

Oddelek: Zvok in slika
11825 (741) hojnikb
»

Eyefinity, ne dobim slike skozi DP

Oddelek: Zvok in slika
423646 (3074) huelz
»

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Oddelek: Kaj kupiti
133019 (2846) Xickle
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517985 (7117) frudi

Več podobnih tem