» »

Navodila Tomos 15 slc

Navodila Tomos 15 slc

Deyannn ::

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima mogoče kdo navodila za sestavo, za zgoraj omenjeni Tomosov model.
Prosim za kontakt na mail deyan.fujs@gmail.com
Hvala

konspirator ::

Tale ga je obnavljal, torej podrl in ponovno sestavil.
http://webcache.googleusercontent.com/s...

http://webcache.googleusercontent.com/s...
--

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

uff elekronik 90! To je bilo v mojih casih, ko sem sam rihtal dve T12 (trojka; ena predelana za offroad, druga za hitrost (zobceniki) obe 60ccm z L batom in pobrusene glave) nekaj nedosegljivega in za nas 60 kilske najstnike zajebano in blazno nevarno za vozit. Imel je ta nekdo na vasi. Stvar je namrec ponorela, ko je sunkovito prisla v obrate, letela je pa tud ko sneta sekira!

Veliko uzitkov in uspehov pri obnovi...respect in porocaj kaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Seljak ::

konspirator je izjavil:

Tale ga je obnavljal, torej podrl in ponovno sestavil.
http://webcache.googleusercontent.com/s...

http://webcache.googleusercontent.com/s...


To pa je obnova in pol. Kapo dol! To je moped moje mladosti. Dalo se ga je super predelati in je drvel kot sneta sekira. Za tiste čase super moped in z veseljem bi se še sedaj peljal z njim.

Deyannn ::

Hvala za odgovore :) Naložim slike ko bo končan. Samo še sestavit ga moram upam, da ga v roku 1meseca postavim na cesto :)

Buggy ::

Z veseljem bi ti pomagal, se raje bi si umazal roke s teboj, pa po delu kaksen picek spil. Joj kako sem uzival sestavljat in pedenat mopede se v casu, ko so bile informacije zlata vredne in ne en klik stran polno rafuta za sfiltrirat al pa sploh nic, kot v tvojem primeru.

Resnicno bi si zelel kaksen update in slikice.

Bos sel v original restore ali bos delal modifikacije?

HyperGL ::

Imam nekje v garaži en kup teh diagramov (katalog kosov) za različne modele Tomosov, bom pogledal če je kje 15 SLC, pa če bo, ti pofotkam in pošljem...

Seljak ::

Se lahko pohvalim,da sem delal v Tomosu v Kopru (dve leti) :).

Deyannn ::

Vse bo original kot je bilo nobenih modifikacij. Kar se je dalo obnovit sem obnovil nekatere dele sem pa kupil nove.

Deyannn ::

Lepo pozdravljeni,

evo po dolgem času je tudi moj SLC končan:)
 Slika 1

Slika 1

 Slika 2

Slika 2

 Slika 3

Slika 3

 Slika 4

Slika 4

Buggy ::

Pohvalno, res lepo! Kam si dal pa kromat stvari in koliko te je prislo? Menda ni bilo dovolj tako mocno spolirati zadnji blatnik, da se ne vidi vec rje na koncu?

Deyannn ::

Buggy je izjavil:

Pohvalno, res lepo! Kam si dal pa kromat stvari in koliko te je prislo? Menda ni bilo dovolj tako mocno spolirati zadnji blatnik, da se ne vidi vec rje na koncu?


Tako.. blatniki so na novo skromirani v podjetju Galma. Dal sem pa kromirat oba blatnika, zadnji dve palici pri prtljažniku, nosilce za blatnike mislim da vse skup malo več kot 150eur

Seljak ::

Wooooow kakšen lepotec!! Bravo,da ste obudili slovensko ikono motociklizma. Ta "mopet" je bil, ko sem bil še otrok sanje, ki se žal niso uresničile. Kapo dol za trud :)

Deyannn ::

Pozdravljeni,
Zanima me kater Dellorto uinjač za tomos 15slc? Cilinder mam pobrušen na 40mm. L bat. Prosil bi za odgovore.
Hvala.

Uplinjač se opravičujem za napako?

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Deyannn ()

Buggy ::

Deyannn je izjavil:

Pozdravljeni,
Zanima me kater Dellorto uinjač za tomos 15slc? Cilinder mam pobrušen na 40mm. L bat. Prosil bi za odgovore.
Hvala.

Uplinjač se opravičujem za napako?

:)


Jaz sem imel T12 (trojka) in sem imel vedno default uplinjac z modanim plovcem...igral sem se pa s sobami ene 4 razlicne sem pred 20 leti nasel. Naredil direktnim zajem zraka s tulcem v smeri voznje. Povrtan sem imel tudi cilinder, batu sem nezno odpikal spodnje konce na sesaln delu, da je vec vlekel. Cilinder pa na izpusnem pobrusil proti ojnici, da je vec odvajal...glavo sem pa na uc prilagajal in brusil. Imel ene 3 glave ene 5 batov in 1 cilinder, ki sem ga cuval da ga nisem pregrel s presvoh mesanico, ker ga za ta blok ni bilo vec dobiti.

Isci razlicne dize...da se jih tudi povrtat. Experimetiraj in se uci na napakah!

Deyannn ::

Hvala za odg. Moti me ker se mi v izpušni cevi nabira olje tako da kar ven kaplja. Sicer motor dela zelo lepo svečka je lepe rjave barve, mešanico imam 4% zaradi utekanja ker je bila na motorju narejena generalka. Zamenjani vsi ležaji, semeringi, sklopka in še nekatere stvari. Mogoče se nabira olje v izp. Cevi zaradi premočne mešanice nevem. Sice pa motor nič ne muka in ne trokira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem stanovanjske sobe

Oddelek: Loža
224220 (3225) St235
»

aes wpa hack.......

Oddelek: Omrežja in internet
282520 (1034) Destilator
»

Trgovina črna lunkja?

Oddelek: Loža
112246 (1222) Jerry000
»

Policijski postopki

Oddelek: Loža
274938 (3805) SeMiNeSanja

desetiška števila

Oddelek: Pomoč in nasveti
62858 (2797) dzinks63

Več podobnih tem