» »

Razlika PORABE med GASTRO in gospodinjskim zamrzovalnikom

Razlika PORABE med GASTRO in gospodinjskim zamrzovalnikom

Joze_K ::

Ok, rabim vaše mnenje...
zanima me nakup GASTRO zmrzovalnika - vendar ne morem verjeti zakaj ima navedeno toliko večjo porabo kot gospodinjski zmrzovalnik - ALI je način meritve drugačen? Oz, v čemu je štos?
Primer:
GASTRO - Tiefkühlschrank, M-400F S/S, Edelstahl - 361 lt.,razred C - 1340 kWh/annum

GOSPODINJSKI - GP4013 ZAMRZOVALNIK LIEBHERR - Bruto/netto prostornina: 413/406 l Energijski razred A+++ Poraba elektricne energije v 365 dneh: 178 kWh

Kako je mogoča poraba industrijskega / ki ga moram nabaviti / za skoraj faktor 10x večja?

Po moje gre za drug način meritve ali kako?

hvala, J

D3m ::

Saj piše.

Razred C proti razred A+++

Razlika v ceni je pa 500€.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Joze_K ::

ja, ja... saj tole jaz tudi znam prebrati...
pravim le, da se mi zdi nelogično... industrijski GASTRO hladilnik (rostfrei, panti za pogosto odpiranje,....) pol pa taka slaba izolacija?
Bi se mi zdelo logično, da so ravno ti profesional zmrzovalniki bolj porihtani glede vsega...

razlika v ceni 500€ je samo tukaj... sem pač enega dal da se vidi poraba pri gospodinjskih... je v osnovi cenovno razmerje ponavadi precej obratno...
npr. tale: https://shop.mayway.eu/Tiefkuehlschrank...
cena sedaj v akciji znižana iz € 2.704,00 na € 1.549,00
porabo pa ima še višjo - G razred 3585 kWh/leto

po moje tu nekaj ne štima,... je verjetno merjenje industrijskih drugačno kot gospodinjskih

K0l1br1 ::

Verjetno tam poraba ni važna.

D3m ::

Merjenje je kakršno je.

Sama kvaliteta je pa druga.

Jaz, kot gospodinjec bi vzel A+++ za čim ugodnejšo ceno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Joze_K ::

ja,.. ampak imamo malo turistično kmetijo... pa zato iščem GASTRO izdelek... pa me odbija nenormalno poraba... oz. ne morem verjeti no...

D3m ::

Verjamem.

Samo bo Gastro zdržal jaz bom pa vmes menjal Candy za novega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Sedaj je treba pa preračunati.

S komercialnimi izdelki ni nič narobe. Samo amortizacija je slabša.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bellzmet ::

Gospodinjski hladilniki/zamrzovalniki niso namenjeni stalnemu odpiranju vrat.

Pri "Gastro" odpiraš vrata skos (npr. v lokalu kjer je veliko gostov) in mora v tistem "kratkem" času, ko so zaprta dovolj shladiti notranjost in takrat dela na polno in gre veliko elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

...:TOMI:... ::

Treba je vedet, kakšno merilno metodo so uporabili. Če je neka zadeva profi, jo najbrž tudi tako uporabljajo med testi. Vsaj v teoriji bi moralo biti tako. Ve pa se, kako se danes zadeve testirajo. Khm, VW, khm.
Tomi

Redorange ::

Mah ko sem delal v kuhinji so povsod imeli navadne zamrzovalnike. Take kot imamo doma. Razen tega da niso bili več lepi beli ni bilo nobenih težav. Edino pri katerem se je ročaj odlomil, ampak zaradi prevelike sile odpiranja (zaradi takih in drugačnih vzrokov :)) ) kot kaj drugega. Imeli so pa 10-15 let in več.

...:TOMI:... ::

Jaz bi se izmed teh dveh odločil za cenejšo gastro verzijo.
Tomi

Joze_K ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz bi se izmed teh dveh odločil za cenejšo gastro verzijo.


zakaj pa ne za še cenejšo gospodinjsko verzijo / z 10x manjšo porabo?

D3m ::

Odvisno od prometa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

profii ::

Imel eno izkušnjo z gastro skrinjo, narejena je da jo odpiraš nonstop, zato tako velika poraba. Tudi v "leru" ne porabi ravno malo. Če jo ne boš 100x na dan odpiral, priporočam uporabo klasike in ne gastro.

...:TOMI:... ::

Jaz bi kupil poceni gospodinjsko, saj načeloma je vseeno, kako izgleda. Vendar, ko si dal na izbiro te dve, sem pač izbral gastro.
Tomi

Highlag ::

Sigurno je moč večja, zaradi predvidenega pogostega odpiranja. Tipična poraba profi zadev je 600-700W, opreme za doma pa okoli 100W. Pri istem volumnu.
Never trust a computer you can't throw out a window

d4vid ::

Tudi mi mamo turisticno kmetijo, pa s navadnimi skrinjami in hladilniki cist enostavno speljemo cez vikende (odprti samo cez vikend). po 3 letih vikend uporabe ni vidit da bi kaj manjkalo takrat novi skrinji in hladilniku, dve skrinji so pa se od prej in ena za lastno rabo, ena za turizem in delajo obe ze 15 let.

Pa kolikor poznam fotra, ki to nabavlja ponavadi, vedno vzame najcenejse, tudi ce mora pol naredit kak kompromis.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gospodinjski hladilnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12839122 (917) klekej
»

Akumulatorji za varčevanje z energijo

Oddelek: Znanost in tehnologija
405141 (4418) sidd
»

gorenje - 500 kWh brezplačno?

Oddelek: Kaj kupiti
143280 (2542) gregor
»

Pralno-sušilni stroj BOSCH vs INDESIT vs ARISTON

Oddelek: Loža
3616942 (15507) michel

Več podobnih tem