» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
76 / 126
»»

scipascapa ::

Jah trg, IT 60 mio, SLO 2mio.

darck ::

easyrider3 je izjavil:

kody je izjavil:

Dva dni imam seday Sony A8...
Je malo trajalo z moj-tv - ampak razen časovno je bilo vse brez problema

Prehod iz Samsung 46F6500 na Oled je bolj brutalen, kot sem pricakoval...barve so res noro lepe in kljub temu, da imam velik odprt prostor z stekleno steno je slika dovolj svetla.

Wifi dela veliko boljse kot na Samsungu, predvsem pa je bolj stabilen.

Prej sem imel za zvok Panasonic 2x20W zvocnike z ojačevalcev (boljse kot zvok iz tv)...ampak tukaj pa je zvok res lep...in takoj se opazi, da je govor veliko, res veliko bolj razločen.

Drugace sem z nakupom izredno zadovoljen in še želja se mi je uresnicila po montazi na steno, ker je omarica odspodaj bila premajhna. Zena bila vedno proti temu.



 super

super




Kako si kaj zadovoljen ob gledanju temnih prizorov ampak res temnih prizorov

kody ::

Hmmm...
Menni osebno se zdi, da se vidio detajli...
Black crusha pa ni za zaznat

SR1984 ::

Pozdravljeni,

kakšna je razlika med SONY KE-55A8B in KD-55A8B?

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...

easyrider3 ::

Kakor jaz vem sploh ne obstaja KE modela Sony televizorja in je to napaka v zapisu pri Harvey Norman.

SR1984 ::

Pa ravno na uradni strani www.sony.si sem našel KE, KD pa ne.
https://www.sony.si/electronics/televiz...

easyrider3 ::

Po moje je to napaka na vseh straneh ker vsepovsod drugod je KD in najbolj pomembno je da je to Oled televizor in potem imaš samo še serije A8 in A9. Nikol sploh nisem videl do sedaj,da je kje bilo zapisano za Sony KE oznako

scipascapa ::

Cveto ::

A kdo ve kakšna je razlika me Sonyem KD55A8 in KE55A8? Slednji je 50 eur dražji, sicer pa ne vidim razlike. Gre samo za barvo ali je še kaj več?

Lorex ima sedaj akcijo, da dajo za redno ceno (1500) zraven še 5 letno garancijo (verjetno gre za jamstvo, a vseeno, nekaj je).

fpbs ::

Rumor: Samsung to buy OLED TV panels from LG:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

Wonder ::

Cveto je izjavil:

A kdo ve kakšna je razlika me Sonyem KD55A8 in KE55A8? Slednji je 50 eur dražji, sicer pa ne vidim razlike. Gre samo za barvo ali je še kaj več?

Lorex ima sedaj akcijo, da dajo za redno ceno (1500) zraven še 5 letno garancijo (verjetno gre za jamstvo, a vseeno, nekaj je).


KE oznaka je novejša revizija ki je energijsko učinkovitejša zaradi EU regulativ od 1. marca.

Performance bi naj bil isti.

Cveto ::

Hvala!

Ko smo že pri tem: kupuje se TV in se nekdo vtaknil v to, kako grozno porabo ima recimo Philips 805. In grem gledat tiste "energijske nalepke" in so VSI televizorji v najslabšem razredu (G). Pa ni važno, ali je to navadni LED, FALD, OLED ali QLED.

So te lestvice kaj spreminjali?

Vem, da OLED porabi več kot navaden panel, a da so ravno vsi v najslabšem? Potem je brez veze imeti te nalepke...

easyrider3 ::

Cveto je izjavil:

Hvala!

Ko smo že pri tem: kupuje se TV in se nekdo vtaknil v to, kako grozno porabo ima recimo Philips 805. In grem gledat tiste "energijske nalepke" in so VSI televizorji v najslabšem razredu (G). Pa ni važno, ali je to navadni LED, FALD, OLED ali QLED.

So te lestvice kaj spreminjali?

Vem, da OLED porabi več kot navaden panel, a da so ravno vsi v najslabšem? Potem je brez veze imeti te nalepke...


Mogoče so res kaj spreminjali saj pred dvema mesecema sem v Big Bangu kupil pralni stroj in so točno o teh energijskih lestvicah povedali,da so spremenili za eno navzdol. Zdaj ne vem,če je to res in če je pri televizorjih tudi bilo kaj spremenjeno.

fpbs ::

Cveto je izjavil:

Ko smo že pri tem: kupuje se TV in se nekdo vtaknil v to, kako grozno porabo ima recimo Philips 805. In grem gledat tiste "energijske nalepke" in so VSI televizorji v najslabšem razredu (G). Pa ni važno, ali je to navadni LED, FALD, OLED ali QLED.Vem, da OLED porabi več kot navaden panel, a da so ravno vsi v najslabšem? Potem je brez veze imeti te nalepke...

Philips 65OLED805 povprečna poraba 190W, LG65C pa 140W.

easyrider3 ::

LG 65 OLED C9 = 137 WATTS
SONY 65 OLED A8 = 161 WATTS
PHILIPS 65 OLED 805 = 189 WATTS

Vse to je zapisano za povprečno porabo elektrike in bolj točno bi lahko zvedel samo tako,ko bi imel televizor doma pa nastavitve nastavljene kot je običajno za gledanje in potem ga samo priključiš na merilec porabe elektrike in dobiš točne podatke.

Cveto ::

Ok, zdaj pa res zadnjič, kupuje se 55 colski OLED, zelo pogojno tudi FALD (9505).

Ker je pogoj DTS (zaradi starega Audio sistema), sta ostali samo dve izbiri (oziroma tri, če štejemo še 9505): SONY KE-55A8 in Philips 55OLED805. Cena je zelo podobna (Philps z 5 let jamstva 1509, Sony 1549).

805:

+svetlejši panel
+močnejši zvočniki (50W sub)
+ambilight
+osvetljen daljinec
+HDR10+
-Philips (kitajc)

A8:

+zvočniki v panelu (naj bi bil bolje razporejen zvok)
+nasplošno boljša znamka (manjša možnost okvare)
+boljša slika (banding itd, če je res?)
-samo 5W sub

Takole na oko bi torej rekel da je 805 boljša izbira, vseeno pa se recimo tukaj gor precej bolj pohvali Sony-a? Je res tako boljši? V čem?

Načeloma sem včeraj gleda Philpsa in danes Sony-a in moram reči, da mi je bila Sonyeva slika lepša, a izvor ni bil enak, tako da je težko.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Ok, zdaj pa res zadnjič, kupuje se 55 colski OLED, zelo pogojno tudi FALD (9505).

Ker je pogoj DTS (zaradi starega Audio sistema), sta ostali samo dve izbiri (oziroma tri, če štejemo še 9505): SONY KE-55A8 in Philips 55OLED805. Cena je zelo podobna (Philps z 5 let jamstva 1509, Sony 1549).

805:

+svetlejši panel
+močnejši zvočniki (50W sub)
+ambilight
+osvetljen daljinec
+HDR10+
-Philips (kitajc)

A8:

+zvočniki v panelu (naj bi bil bolje razporejen zvok)
+nasplošno boljša znamka (manjša možnost okvare)
+boljša slika (banding itd, če je res?)
-samo 5W sub

Takole na oko bi torej rekel da je 805 boljša izbira, vseeno pa se recimo tukaj gor precej bolj pohvali Sony-a? Je res tako boljši? V čem?

Načeloma sem včeraj gleda Philpsa in danes Sony-a in moram reči, da mi je bila Sonyeva slika lepša, a izvor ni bil enak, tako da je težko.


Kar se tiče Philipsa in Sonya OLED modela, gre za zelo primerljiva televizorja. Vsak ima svoje pluse in minuse. Med OLED televizorji so zelo majhne razlike kar se tiče kvalitete slike:) Malo si poglej teste pa boš videl kateri je primernejši za tvoje potrebe. Lahko pa si tukaj pogledaš eno primerjavo.

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...

TOP ::

Med tema dvema modeloma,definitivno Sony.

easyrider3 ::

Večinoma lahko za vse Sony televizorje se uporablja osvetljen daljinec samo kupiš ga in imaš

Zgodovina sprememb…

Ales ::

TOP je izjavil:

Med tema dvema modeloma,definitivno Sony.

Zakaj konkretno?

Machete ::

Upam, da ne bo preveč ot.
Glede nalepk, kar je sprememb:

Po novem bodo veljali energijski razredi od A (najučinkovitejši) do G, brez podrazredov, ki so bili doslej označenih s plusi (A+, A++ in A+++).

Kupci, ki nameravajo v prihodnjih tednih kupiti katero od omenjenih naprav, naj bodo na prodajnih mestih pozorni na razrede na nalepkah in naj ponudnika vprašajo, ali jih je na prej dobavljenih strojih že zamenjal. Trgovci morajo namreč stare nalepke zamenjati z novimi v 14 delovnih dneh, to je najpozneje do 18. marca.


Barbara Primc iz ZPS je spremembe energijske lestvice ponazorila s konkretnim primerom: pomivalni stroj iz doslej najvišjega energijskega razreda A+++ lahko po novem spada v razred B, C ali celo D.


Mimogrede v isti sapi kot zanimivost:
Potrošnik bo pred nakupom lahko preveril, koliko električne energije bo porabil izdelek. Pri tem mu bo pomagalo spletno orodje BELT, ki so ga na ZPS razvili v okviru istoimenskega evropskega projekta. Označeni energijski razred bo namreč pretvorilo v konkretne podatke o porabi električne energije, strošku zanjo, izpustih CO2, številu dreves, ki so potrebna za njegovo absorpcijo itd. S pralnim strojem novega energijskega razreda B in z zmogljivostjo 9 kg, na primer, bo uporabnik s sedmimi pranji na teden za električno energijo plačal 33 evrov na leto in pri tem proizvedel 65 kilogramov izpustov CO2, kar je primerljivo s 524 prevoženimi kilometri.


https://deloindom.delo.si/energija-in-o...
https://www.rtvslo.si/okolje/nova-energ...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

korodani ::

Fantje,

kolebam med LG OLED65GX1 (2100EUR) in OLED65G1 (2500EUR).
G1 bi naj bil sposoben prikazati bistveno svetlejšo sliko, kot X1. Razlika je 400EUR.
Imam pa precej svetlo stanovanje, zato me skrbi, da bi bilo presvetlo za G1.

Sem se pa odločil za G
Kaj menite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: korodani ()

c3fizl ::

65GX brezveze, da sploh gledaš, ker ima enako kvaliteto slike kot 65CX, razlika je edino v zvočnikih in integriranem wall mountu. Stane pa 65CX 1800€. Glede svetilnosti med CX in G1 pa poglej malo primerjave na utube, jih je zdaj že nekaj.

darck ::

c3fizl je izjavil:

65GX brezveze, da sploh gledaš, ker ima enako kvaliteto slike kot 65CX, razlika je edino v zvočnikih in integriranem wall mountu. Stane pa 65CX 1800€. Glede svetilnosti med CX in G1 pa poglej malo primerjave na utube, jih je zdaj že nekaj.


Pa svetilnost naj bi bil nekakšen manjši problem samo pri HDR ali DolbyVision predvajanju itak za osnovno uporabo vsi pravijo da je vsak OLED dosti osvetljen.

korodani ::

G serija mi je pač majka, ker jo lahko dam direkt na steno brez 1 mm lufta. G stands for Gallery in me je pač res kupil ta TV. Mi je vredno dati 280EUR več za G serijo napram C seriji.

Bom še pogledal malo na Youtube-u recenzije glede svetilnosti, dobra ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: korodani ()

neocodexx ::

andrej69 je izjavil:

Cveto je izjavil:

Ok, zdaj pa res zadnjič, kupuje se 55 colski OLED, zelo pogojno tudi FALD (9505).

Ker je pogoj DTS (zaradi starega Audio sistema), sta ostali samo dve izbiri (oziroma tri, če štejemo še 9505): SONY KE-55A8 in Philips 55OLED805. Cena je zelo podobna (Philps z 5 let jamstva 1509, Sony 1549).

805:

+svetlejši panel
+močnejši zvočniki (50W sub)
+ambilight
+osvetljen daljinec
+HDR10+
-Philips (kitajc)

A8:

+zvočniki v panelu (naj bi bil bolje razporejen zvok)
+nasplošno boljša znamka (manjša možnost okvare)
+boljša slika (banding itd, če je res?)
-samo 5W sub

Takole na oko bi torej rekel da je 805 boljša izbira, vseeno pa se recimo tukaj gor precej bolj pohvali Sony-a? Je res tako boljši? V čem?

Načeloma sem včeraj gleda Philpsa in danes Sony-a in moram reči, da mi je bila Sonyeva slika lepša, a izvor ni bil enak, tako da je težko.


Kar se tiče Philipsa in Sonya OLED modela, gre za zelo primerljiva televizorja. Vsak ima svoje pluse in minuse. Med OLED televizorji so zelo majhne razlike kar se tiče kvalitete slike:) Malo si poglej teste pa boš videl kateri je primernejši za tvoje potrebe. Lahko pa si tukaj pogledaš eno primerjavo.

https://labo.fnac.com/comparateur-labof...


A1 ima manj black crusha, vsaj po primerjavah ki smo jih tu najdli na spletu, je pa seveda odvisno če so to pravilno testirali ter kakšne so bile nastavitve...

Kar se tiče zvoka so te Philips oledi povsod pohvaljeni kot najboljši. Seveda se pa ne more primerjat s 5.1 na receiverju, če ti je zvok res kaj pomemben bi v prihodnosti raje o tem razmislil kot pa da ti je zvok odločitev pri nakupu tvja..

Panela sta isto svetla ker imajo vsi te tvji popolnoma enake LG panele, edini paneli ki so svetlejši so premium 2021 modeli in 2020 Panasonicov z boljšim hlajenjem (in te nikakor niso poceni - beri najdražji modeli so)

Banding na philipsu? Kdo je rekel da ma Philips slabšo sliko? Ma kakšen banding, na 805? Ga imam sam, bandinga ni v kolikor je vir kvaliteten. Še HDTV blind test ni mogel opaziti občutnih razlik med temi tvji. Edino kar je nekoliko slabo na 805 je black crush ampak to je moj prvi OLED tako da težko dam primerjavo z drugimi OLEDI, bi pa se strinjal da je močen glede na primerjalne slike ki jih najdeš (od sicer enega samega testa).

Daljinec in meniji so pa totalno v kurcu, najslabše kar sem do zdaj kadarkoli videl na tvjih. Ja, je osvetljen, ampak navigacija je za bruhat. Neštetokrat sem po pomoti pritisnil vse drugo kot pa tisto kar sem moral, in me je vrglo na home screen, v philips hub ali na netflix ipd., v glavnem pozicioniarnje tipk na daljincu je popolnoma brez vsake logike za neko smiselno funkcionalno uporabo. Čista groza. Ta daljinec sovražim iz dna duše. Prav tako zapletenost menijev. Ampak vse drugo je super.

In če ti je kompatibilnost formatov kot je DTS res eden glavnih pogojev, je najboljša rešitev (sicer ne poceni) zunanji predvajalnik kot je Shield priklopljen na receiver s svojim zvočnim sistemom, pa ne boš več imel problemov s tem - za vedno. In boš lahko vzel katerikoli tv boš hotel, špilalo pa bo vse. Lepše, glasnejše, hitrejše. Na bluray ripih pa boš dobil še višjo kvaliteto zvoka ne samo zaradi zvočnikov ampak tudi zaradi nekompresiranega formata (DTS-Master in DolbyTrueHD) in razlika v primerjavi z kompresiranim Dolby/DTS preko ARC je kar opazna, sem preizkusil. Je nekaj stroška, ampak se imho splača, pa imaš kot se spodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Cveto ::

Sem šel potem še enkrat gledat in sem prosil, da dajo na isti program, A-kanal FHD. Slika na Sony-u je dejansko delovala lepša, kot da bi robove in objekte prikazoval lepše. Lahko (in dosti verjetno) je to samo stvar nastavitev, ker sem opazil, da je bil Philps v trgovini z res do konca nabitim kontrastom oziroma zelo živo sliko. Če daš gor demo 4k posnetek je ok, pri navadnem signalu (DVB-C) se pa potem tudi bolj vidijo morebitni artefakti in napake. Sony-eva slika mi je bila pa res všeč, malo bolj "blaga" a tehnično (na prvi pogled) zelo popolna. Tako da glede tega dam prednost Sony-u.

Hvala za info glede daljinca in menijev. Na prvi pogled je take stvari težko videti, potem ko imaš enkrat doma, je pa prepozno. Doma je sicer tudi Logitech Harmony (ki ga moraš sicer dokaj pogosto polniti), tako da to ni tak deal-breaker. Pri Sony-u je pa tako, da je pri višjih od 55 col osvetljen, pri tem pa ne. Je pa črn in malo manj "ugleden" od srebrnega pri recimo 9505. Glede na tvoje info vseeno dam tukaj prednost Sony-u.

Glede zvoka: doma imam starejši sistem z Denonovim reciverjem, dvema full size Jamo zvočnikoma, centrom in satelitoma ter Pioneer subwoofer. Zadeva igra zelo lepo, žal pa receiver nima HDMI, samo optiko in koaks. "Problem" je v tem, da se to koristi samo občasno, takrat ko se res spravi namensko gledat kak film. V normalni dnevni uporabi pa se uporablja TV zvočnike in fajn je, da so tudi ti ok. Mogoče sicer tuka pretiravam, ker imam še vedno slabo izkušnjo od ene Manta "4k" 55 colske televizije, kjer je bil zvok tako beden, da je še žena rekla, naj kar odnesem, ker tega ne more poslušati (pa sicer ni ubrisana na tehniko). Glede DTS-Master in podobnih me ne zanima toliko, ker receiver tega niti ne podpira (preko optike itak ne gre), pa že brez tega da lep zvok.

Imam tudi Minix U9-h android predvajalnik, tako da načeloma tudi za predvajalnik bi šlo, ideja pa je nekako bila, da bi se rešili teh "škatlic". Pa tudi v kakšnem filmu zna zafrkavat zvok (rešljivo z Shiledom, kar pa je spet še 250 eur, kar je več, kot je razlika med tv-jema).

Ok, bom dal spet v izbiro CX-a. Zdaj pa vprašanje: a zna iz vgrajenega predvajalnika pošiljati Dolby Digital (navadnega 5.1) na optični izhod?

Aja, pa še eno vprašanje: a jemljete podaljšano garancijo? Koliko kaj crkujejo te zadeve? Strošek je okoli 110 eur za 5 let (samo garancija, razbitje in podobno ni krito).

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Sem šel potem še enkrat gledat in sem prosil, da dajo na isti program, A-kanal FHD. Slika na Sony-u je dejansko delovala lepša, kot da bi robove in objekte prikazoval lepše. Lahko (in dosti verjetno) je to samo stvar nastavitev, ker sem opazil, da je bil Philps v trgovini z res do konca nabitim kontrastom oziroma zelo živo sliko. Če daš gor demo 4k posnetek je ok, pri navadnem signalu (DVB-C) se pa potem tudi bolj vidijo morebitni artefakti in napake. Sony-eva slika mi je bila pa res všeč, malo bolj "blaga" a tehnično (na prvi pogled) zelo popolna. Tako da glede tega dam prednost Sony-u.

Hvala za info glede daljinca in menijev. Na prvi pogled je take stvari težko videti, potem ko imaš enkrat doma, je pa prepozno. Doma je sicer tudi Logitech Harmony (ki ga moraš sicer dokaj pogosto polniti), tako da to ni tak deal-breaker. Pri Sony-u je pa tako, da je pri višjih od 55 col osvetljen, pri tem pa ne. Je pa črn in malo manj "ugleden" od srebrnega pri recimo 9505. Glede na tvoje info vseeno dam tukaj prednost Sony-u.

Glede zvoka: doma imam starejši sistem z Denonovim reciverjem, dvema full size Jamo zvočnikoma, centrom in satelitoma ter Pioneer subwoofer. Zadeva igra zelo lepo, žal pa receiver nima HDMI, samo optiko in koaks. "Problem" je v tem, da se to koristi samo občasno, takrat ko se res spravi namensko gledat kak film. V normalni dnevni uporabi pa se uporablja TV zvočnike in fajn je, da so tudi ti ok. Mogoče sicer tuka pretiravam, ker imam še vedno slabo izkušnjo od ene Manta "4k" 55 colske televizije, kjer je bil zvok tako beden, da je še žena rekla, naj kar odnesem, ker tega ne more poslušati (pa sicer ni ubrisana na tehniko). Glede DTS-Master in podobnih me ne zanima toliko, ker receiver tega niti ne podpira (preko optike itak ne gre), pa že brez tega da lep zvok.

Imam tudi Minix U9-h android predvajalnik, tako da načeloma tudi za predvajalnik bi šlo, ideja pa je nekako bila, da bi se rešili teh "škatlic". Pa tudi v kakšnem filmu zna zafrkavat zvok (rešljivo z Shiledom, kar pa je spet še 250 eur, kar je več, kot je razlika med tv-jema).

Ok, bom dal spet v izbiro CX-a. Zdaj pa vprašanje: a zna iz vgrajenega predvajalnika pošiljati Dolby Digital (navadnega 5.1) na optični izhod?

Aja, pa še eno vprašanje: a jemljete podaljšano garancijo? Koliko kaj crkujejo te zadeve? Strošek je okoli 110 eur za 5 let (samo garancija, razbitje in podobno ni krito).

Hvala!


Kar se tiče teh zadev se v prodajalni ne morejo delat popolne primerjave:) Posebej pa ne kar se tiče Sonya in Panasonica, ki sta v tovarniških nastavitvah najbolje nastavljena od vseh proizvajalcev televizorjev.. Če bi nastavil oba televizorja kakor treba, bi dobil zelo podobno kvaliteto slike. Sony je res morda za odtenek kvalitetnejši pri prikazu SD vsebin, kar pa se ostalega tiče pa ni razlik. Tako, da če hočeš res dobiti resnične informacije glede kvalitete slike boš moral pogledat različne teste, kjer so televizorji nastavljeni kakor treba in testirani v različnih pogojih:))

kunguruj ::

@Cveto

Če želiš rešiti DTS zvok z android BOX-om je potrebno vedeti sledeče. Sedaj boš imel OLED TV in poleg kakovostnega zvoka boš želel kakovostno sliko HDR ipd, zato pa potrebuješ tudi dober box, verjetno je Ndivia prava rešitev.

Obstaja programček, verjetno jih je več, kjer ti datoteko z DTS zvokom pretvori v datoteko s 5.1 zvokom. Tistih nekaj filmov, kjer imaš DTS si lahko zvok pretvoriš.

Sam imam preko optike na receiver (brez HDMI-ja) povezan TV. Zvok deluje povsem dobro.

Kot alternativo podaljšanemu jamstvu razmisli pri zavarovanju o strojelomu, boš tudi imel vključen TV.

Cveto ::

No, saj računam, da če kupim recimo Sony-a A8, bo že z vgrajenim predvajalnikom dobra slika, plus da se bo zvok v pravi obliki pošiljal na receiver. Enako se lahko seveda doseže v cenejšim panelom (recimo CX) in ločenim predvajalnikom, a mi je bolj všeč, če je vse lepo integrirano. Uporabljam DLNA (imam strežnik), Voyo (zaradi mulcev), za timeshit Xplore TV in občasno Netflix.

Vprašanje glede HDR-ja (Dolby Vision, HDR10+ itd...): to naj bi bila posebna sled? A imajo filmi "iz travnikov to? Kako se pa ti televizorji obnašajo z "navadnimi" rip-i? Recimo 1080p? Kontrast in ostalo je gotovo bolje, samo predvidevam, da tisti 800 nit-ov pa potem ne doseže?

Hvala za idejo glede strojeloma. Nekaj takega mislim da že plačujemo (premija je 500 eur na leto). TV je verjetnotudi noter, vprašat moram samo, če tudi tako drag. Itak pa že po par letih upoštevajo samo del vrednosti (saj pri raznih Big Bangih tudi).

kunguruj ::

Glede strojeloma naj bi bilo tako. Škodo lahko uveljavljaš 10 let, vsako leto izgubiš 10% vrednosti. Čez 5 let dobiš povrnjeno še samo 50% vrednosti, vendar se lahko tudi ta znesek zniža, saj gledajo koliko bi takšen TV bil vreden na datum uveljavljanja škode, saj je tehnika z leti vedno cenejša, ker gre razvoj naprej. Lahko pa s strojelomom uveljavljaš vse servise, poškodbe na TV-ju. Lahko si kupiš nov TV in boš dobil določen del kupnine povrnjen s strani strojeloma. Kje vidim pluse strojeloma, marsikdo ima to že vključeno v zavarovalni polici in pokriva vso tehniko v domu, znesek mislim da je nekaj 10 € letno dodatka k osnovnemu zavarovanju, določeno vsoto dobiš povrnjeno tudi pri 9 let starem TV-ju. Minusi so, da ne dobiš polne vrednosti TV-ja, vendar pri podaljšanih zavarovanjih to velja samo do 4 ali 5 leta, prvi dve ti pa itak pokrije splošna garancija. Bom sedaj videl kako strojelom deluje v praksi, ker mi je po 5,5 letih crknil Gorenje hladilnik.

HDR deluje super na OLED-u, prav tako vse ostale resolucije, nimaš se kaj bati. 800 nitov je več kot dovolj. Mislim, da imam na mojem ca 700 nit-ov pa je OK.

AudioVideo ::

Najboljši Oled TV so Panasonic, potem pa vse ostalo.

Govorimo o sliki in zvoku.

darck ::

AudioVideo je izjavil:

Najboljši Oled TV so Panasonic, potem pa vse ostalo.

Govorimo o sliki in zvoku.



Ja samo stanejo pa toliko,da nobeden skoraj ne kupi. Kdo ti pa bo dal krepko čez 2.000 Eur za tak 55" televizor in letošnji model bo še dražji cena verjetno že blizu 3.000 Eur.

cordoba ::

Mene pa zanima, če se splača zdaj kupiti oled, ali konec leta? Rad bi future proof, se pravi, da ima tudi android in pa Ati freeSync. Prav tako bi imel rad 2.1 hdmi za ps5 itd. Imel bi 65ko pa tam do 2000 eur, lahko malo več.

hunter01 ::

65inch s tvojimi željami (android, 2.1 hdmi, 65 inch) za cca 2k € ne obstaja. Torej ti ostane čakanje aličrtanje kakšnega pogoja.

darck ::

cordoba je izjavil:

Mene pa zanima, če se splača zdaj kupiti oled, ali konec leta? Rad bi future proof, se pravi, da ima tudi android in pa Ati freeSync. Prav tako bi imel rad 2.1 hdmi za ps5 itd. Imel bi 65ko pa tam do 2000 eur, lahko malo več.


Kupi si LG CX pa zraven še android box pa imaš vse če pa misliš letošnje modele televizorjev potem pa bo treba kar dodati še denarja za 65" oled

scipascapa ::

točno to, cx + en android box.

https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o...

1800EUR

Zgodovina sprememb…

cordoba ::

Ta LG sem gledal ja, ampak bom počakal nov model. Bom še malo dodal potem....

Cveto ::

Čist tako za info, česa pa recimo predvajalnik v recimo Sonyu A8 ne bi znal predvajat?

NejcSSD ::

Vse bi znal, medtem ko CX ne prebavi DTSa. Zvok potrebno kompletno mimo speljat prek receiverja/soundbara če ima le ta OUTPUT na slikovni vir, pa še ločen predvajalnik rabš.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

@Cveto Recimo če je začetna cena TV z androidom taka kot brez potem je čisto vseeno kaj kupiš. Če pa je razlika med https://www.mimovrste.com/smart-tv/lg-o... in https://www.mimovrste.com/televizorji/s... 400 eur in čez pa raje vzamem LG + box recimo Beelink GT king pro https://www.geekbuying.com/item/Beelink... za cca 130 eur. Prišparam 300 eur in imam ločen box. V bodoče bo prenehala podpora za tvoj android tv in boš seveda nekako prisiljen uporabiti alternativo. Ali boš kupil nov tv ali pa nov box. Precej ceneje je box. Seveda zna biti tudi konec z beelinkom ampak tu imaš najhujši procesor, veliko rama in ostale pritekline, ki pridejo zraven. In box načeloma stane cca 100 eur i kusur. In imaš vse kodeke ...
Moj philipsov android tv iz leta 2015 je z svojim android5 sistemom postal popolnoma neuporaben. Nekompatibilnost programov, premalo prostora, slab ram in slab procesor. Če bi že kupoval android tv potem hočem točno vedeti kaj ga poganja koliko prostora ima in kakšen ram ima. V specifikacijah pa težko najdeš prave podatke o procesorju, ramu in prostoru. Youtube se pa meni vrti tudi na FHD LG starejšemu od philipsa. V android tv ni top zadev vgrajenih tako kot jih lahko izbiraš med boxi. Je pa to čisto moje mnenje.
polde

polde66 ::

Je pa seveda vse še stvar okusa, financ, pripadnosti firmi....
polde

darck ::

Že dolgo časa in še vedno je najboljši ANDROID predvajalnik Nvidia Shild in se je in se še bo posodabljal v bodoče res pa,da stane malo več kakor te obične plastične škatlice. Pa še nekaj baje ali kar sigurno da Nvidia Shild naredi,prikaže najboljšo sliko in zvok od vseh drugih android škatlic. Sedaj pa kakor komu paše lahko imaš 10 let star bilo kateri televizor pa ti bo z Nvidia Shildom vse delovalo tako,da tudi tisti kateri imajo sedaj android televizor lahko čez 5 let če bo potrebno nabavijo Nvidia Shild ali kako cenejšo varianto in imajo vse pošlihtano. Imaš tudi takšne ljudi sploh drugod po svetu kateri gledajo 4K Blu-Ray filme in morajo imeti zraven dobrega televizorja tudi dober predvajalnik kateri stane kar dosti cene se vrtijo tudi okrog 1.000 Eur in več.

scipascapa ::

true glede Nvidia Shield.

darck ::

scipascapa je izjavil:

true glede Nvidia Shield.


Jaz osebno ne morem tega potrditi,ker ga nimam samo glede drugih uporabnikov,testiranj,primerjav ,komentarjev ja pač tako kot,da je najboljši in seveda tudi med najdražjimi. Jaz zaenkrat še ne bom skočil na OLED zadevo in bom ostal na LED televizorju,ker trenutno mi ni potrebno ni časa,da bi kaj čepel pred televizorjem saj ga otroci ves čas nadzorujejo zvečer pa žena.

polde66 ::

Nvidia ne prikaže nič drugačne slike od recimo Mi boxa (mi box amlogic x905 procesor, 2 gb ram ddr2, 8gb prostora starost 6 let.Danes so procesorji precej precej močnejši, ddr4 je absolutno hitrejši napram ddr2 in prostora od 32 do 64 gb je nekak standard). Čisto nič drugačna ni slika le kar Mi box ne podpira je dolby atmos. Ampak novejši boxi z x2, x3 922x procesorji to vse podpirajo. Če bi prešel na modele, ki stanejo malce čez 100 eur ala belink king pro ali ugoos AM6 v vseh svojih inačicah pa podpirajo vse kar podpira nvidia tako za zvok kot za sliko, pa mogoče še kaj več. Škatle niso plastične ampak iz brušenega aluminija, kar se tiče vhodov in izhodov se pa lahko nvidia skrije. Kar večina boxov nima je netflix certifikat. Ni 4k filmov. To pa še vedno lahko gledaš z TV-jem sploh oled tv. tako da tu ni nihče nič prikrajšan. Kar je največja razlika med shildom in ostalimi boxi je gaming, govorim bolj za boxe spodnjega. Pa vendar se igrice da igrat lepo tudi na teh boxih. Na shildu gaming deluje out of the box. Boxi z amlogic S922x procesorji so hude mašine, ki zmorejo igralnost na nivoju shilda. Je pa treba kak dodatni apk naštelat, da ti deluje kot hočeš. Kak korak več.
Poanta: Nobene razlike ni v kvaliteti slike in zvoka med enim in drugim boxom. Jo ni in to je dejstvo. En in drug predvajajo zvok in sliko enako odlično.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Cveto ::

Za gaming meni "dol visi", bi pa v tem primeru vseeno vzel Shield-a, ker imaš edino tako zagotovilo, da res "dela". Doma imam dva boxa, ki nista tako švoh (Minix U9-H in Nexbox A1), pa imata oba občasno kar neke "muhe".

mrData ::

polde66 je izjavil:

Nvidia ne prikaže nič drugačne slike od recimo Mi boxa

Up-scaling ima menda boljši (Linus Tech Tips: , mogoče je mislil tole. Če pa je izvor že recimo 4k HDR pa bo slika na vseh teh boxih enaka.

Cveto ::

Pri teh novejših telvizorjih je itak verjetno bolj pustiti box na 1080p in pustiti, da TV dela upscaling? Če se preko boxa ne gleda nič v 4k seveda.

kunguruj ::

Pri BOX-ih me zanima sledeče, enkrat v prihodnosti si bom enega nabavil. Poleg omenjenih zahtev v prejšnjih postih imam še te:

- podpirati mora HDMI-CEC funkcijo. Želim si, da uporabim le en daljinec, recimo da je to od TV-ja in z njim upravljam tudi box. Kolikor sem gledal Nvidia Shield to podpira, nisem pa testiral. Sedanji box od Telemacha podpira to funkcijo, vendar včasih malo zašteka, bi si želel malo bolj tekočega delovanja

- sem pri Telemachu in box mora podpirati njihovo aplikacijo EON, torej mora biti android TV Box, Nvidia Shield to podpira, za ostale pa ne vem

Seveda mora podpirati HDR sliko, vse zvočne zapise ipd. Je še kakšen razen Nvidie, ki to vse podpira?
««
76 / 126
»»