» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
127 / 127
»
»»

easyrider3 ::

edi45 ::

easyrider3 je izjavil:



Philips destroyer8-)

eurasier ::

1650€ Sony XR-65A80L v Celovcu.

https://www.electronic4you.at/sony-xr-6...

andrej69 ::

eurasier je izjavil:

1650€ Sony XR-65A80L v Celovcu.

https://www.electronic4you.at/sony-xr-6...


To je sedaj, nekje realna cena tako kvalitetnega televizorja:)

Vendar, če pogledamo, da se pri nas dobi za manjšo ceno Philips 718 ali Lg C3, ne vem , če se še za takšno ceno isplača kupiti..

fpbs ::

eurasier je izjavil:

1650€ Sony XR-65A80L v Celovcu.
https://www.electronic4you.at/sony-xr-6...

Zagotovo to ni dober nakup. LG C3 dobiš za dobrih 100€ ceneje, pa še praktično v vseh pogledih je boljši od Sonyja 65A80L.
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...
https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp...

darck ::

Zdaj, če hoče Android TV potem normalno,da bo vzel tisto kar mu odgovarja pa čeprav bo dal nekaj denarja več. Ima tudi Sony A80L nekaj svojih prednosti proti ljubemu LG C3 kot prvo še zmeraj ima boljši XR procesor kakor LG in prikaz določenih zadev tudi glede zvoka je Sony boljši. Vsak se naj odloči kako se hoče in brez veze kar nekaj vedno koga nagovarjati ali siliti v določen nakup.

mgermo ::

Seveda. Če pa nekdo želi android, je pa veliko bolje kupit shield.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Seveda. Če pa nekdo želi android, je pa veliko bolje kupit shield.


Televizorji kateri imajo vgrajen Pentonic 1000 ali 700 chipset, ne potrebujejo posebej shielda in podobnih zadev..

darck ::

Seveda lahko kupiš Nvidia Shield ampak imel boš spet eden več daljinec pa recimo zvoka iz TV spet ne boš imel takega, če vzameš drug TV.

polde66 ::

darck je izjavil:

Seveda lahko kupiš Nvidia Shield ampak imel boš spet eden več daljinec pa recimo zvoka iz TV spet ne boš imel takega, če vzameš drug TV.

A še nisi nabavil shilda?
Kar trdiš ni res. lahko uporabljaš en daljinec tako za tv, box in še hišni kino. Prav tako je na tv za 1500 eur ali več žalost poslušati zvok na obstoječem tv-ju.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fpbs ::

darck je izjavil:

Zdaj, če hoče Android TV potem normalno,da bo vzel tisto kar mu odgovarja pa čeprav bo dal nekaj denarja več. Ima tudi Sony A80L nekaj svojih prednosti proti ljubemu LG C3 kot prvo še zmeraj ima boljši XR procesor kakor LG in prikaz določenih zadev tudi glede zvoka je Sony boljši. Vsak se naj odloči kako se hoče in brez veze kar nekaj vedno koga nagovarjati ali siliti v določen nakup.

Točno tako, vsak naj se odloči, kot mu paše. Imaš pa vse sorte norčke, ki naprimer kupi Hisense TV za 300€, potem pa tukaj piše, kako so Hisense TVeji slabi. Ali pa kupi 20 let starega Sonyja, pa misli, da ima super televizor.
Še ena primerjava, kjer je popolnoma jasno kateri je boljši: https://www.rtings.com/tv/tools/compare...

andrej69 ::

Včasih treba pri določenih testih brati tudi med vrsticami.. Ker same meritve včasih ne pomenijo vsega:) Posebej, če se primerjajo televizorji istega ranga.

Kot pa sem že napisal, je Sony A80L še vedno nekoliko predrag za tisto kar ponuja.. Cena je v glavnem težava Sony televizorjev:-(

Final Thoughts

The Sony XR-65A80L isn't the showiest, most obvious mid-range TV around today. There's still a bounty of treasure to be had if you look a little deeper, as Sony's processing and panel mastery eke out subtleties of colour, contrast, detail, balance and depth that more aggressive show-offs don't always take the trouble to find.

The 65A80L sounds great, too, thanks to its innovative screen-as-speaker solution. The only real problem I have with it is its price. Costing GBP400 more than other mid-range OLED rivals feels a stretch - though at the same time, if you're the sort of person who values the sort of subtlety that the 65A80L arguably uniquely promotes, what's a few hundreds of pounds between friends?

darck ::

Z enim daljincem se lahko upravlja samo določene funkcije kar spet ni tako dobro. Moj daljince od TV box lahko samo TV vključi ali izključi ne more celo glasnost regulirati na televizorju saj ima škatlica svojo glasnost za regulirati in to je to

puginho ::

Z lahkoto bi vzel Sony A80L napram LG C3, samo je bila pri meni razlika v ceni 250 eur, do dobrih 100 eur bi še šel, več pa je res se za vprašat če je vredno, sploh ker gre za dve dobri firmi, s kitajci se sploh nisem ukvarjal, tam bi pa dal neomejeno več :)

darck ::

puginho je izjavil:

Z lahkoto bi vzel Sony A80L napram LG C3, samo je bila pri meni razlika v ceni 250 eur, do dobrih 100 eur bi še šel, več pa je res se za vprašat če je vredno, sploh ker gre za dve dobri firmi, s kitajci se sploh nisem ukvarjal, tam bi pa dal neomejeno več :)


Saj tako pač je Sony preveč visoko ceno drži in je 55" velikost skoraj tako draga kakor 65" velikost drugih proizvajalcev. Celo Philips ima kar dosti nižje cene proti Sony ali Panasonic ampak tak pač je in bodo pa toliko manj jih prodali saj kakor je si sam povedal ajde 100 Eur več to ni panike,da je pa 250 Eur več to je pa že veliko preveč. Ampak te cene so nekako v Sloveniji saj 65" velikost je okrog ali kar več kakor 2.000 Eur.

V tujini pa so cene sedaj nekako lepše in nižje za vsa TV:

---- LG 65C3 1.500 Eur ali tudi kaj manj https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=33_65...
---- Sony XR-65A80L 1.650 Eur https://geizhals.eu/sony-xr-65a80l-a290...
---- ZANIMIVO pa,da je v tujini 1.790 Eur Philips 65OLED818 kar pomeni dražji kakor pri nas 1.700 Eur.
---- Nekako kakor je bilo že velikokrat rečeno na vseh spletnih primerjavah,ponudbah TV zelo solidna izbira 65" OLED LG B3 in sedaj se ga v tujini dobi že
za 1.280 Eur https://geizhals.eu/lg-oled65b33la-a301...

darck ::

darck je izjavil:

puginho je izjavil:

Z lahkoto bi vzel Sony A80L napram LG C3, samo je bila pri meni razlika v ceni 250 eur, do dobrih 100 eur bi še šel, več pa je res se za vprašat če je vredno, sploh ker gre za dve dobri firmi, s kitajci se sploh nisem ukvarjal, tam bi pa dal neomejeno več :)


Saj tako pač je Sony preveč visoko ceno drži in je 55" velikost skoraj tako draga kakor 65" velikost drugih proizvajalcev. Celo Philips ima kar dosti nižje cene proti Sony ali Panasonic ampak tak pač je in bodo pa toliko manj jih prodali saj kakor je si sam povedal ajde 100 Eur več to ni panike,da je pa 250 Eur več to je pa že veliko preveč. Ampak te cene so nekako v Sloveniji saj 65" velikost je okrog ali kar več kakor 2.000 Eur.

V tujini pa so cene sedaj nekako lepše in nižje za vsa TV:

---- LG 65C3 1.500 Eur ali tudi kaj manj https://geizhals.eu/?cat=tvlcd&xf=33_65...
---- Sony XR-65A80L 1.650 Eur https://geizhals.eu/sony-xr-65a80l-a290...
---- ZANIMIVO pa,da je v tujini 1.790 Eur Philips 65OLED818 kar pomeni dražji kakor pri nas 1.700 Eur.
---- Nekako kakor je bilo že velikokrat rečeno na vseh spletnih primerjavah,ponudbah TV zelo solidna izbira 65" OLED LG B3 in sedaj se ga v tujini dobi že
za 1.280 Eur https://geizhals.eu/lg-oled65b33la-a301...


A tako sedaj sem šele videl,da je tudi v Sloveniji LG C3 za 1.510 Eur in to je res že super cena in tujina potem odpade. V tujini je potem edino Sony cenejši kakor v Sloveniji

pa Samsung je še nekaj ceejši kakor v Sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

darck je izjavil:

Z enim daljincem se lahko upravlja samo določene funkcije kar spet ni tako dobro. Moj daljince od TV box lahko samo TV vključi ali izključi ne more celo glasnost regulirati na televizorju saj ima škatlica svojo glasnost za regulirati in to je to

Spet bluziš napamet;((. Tvoj Mi box je iz daljnega leta 2015 (zasnova) vmes je bilo nekaj softverskih popravkov ampak osnova sega v 2015. Od takrat pa se je marsikaj spremenilo. Daljineci imajo možnost CEC funkcije in tudi kopiranja IR funkcije TV za glasnost +/-, On/of aparata ter tipke vhodi. Tako je že kar nekaj časa in na androidTV in GoogleTV delujejo odlično. Seveda pa to zate ravno ni ker si pomoje nonstop na nastavitvah od slike TV-ja. V osnovi glasnost in vklop/izklop zadostuje za 95% uporabnikov.
Če ti nečesa nimaš to ne pomeni da ne obstaja8-)
polde

darck ::

Pa poldek sej imaš prav ti točno vse veš kaj kdo tudi rabi a to tudi veš,da je še vedno kar veliko uporabnikov kateri si želijo od daljincev,da imajo še vedno prisotno številčnico in ne nekaj kar ponuja Samsung in še kdo drug. Poprej sem pa omenjal daljince za te škatlice ali komunikatorje od operaterjev A1,T-2,Telemach kjer glasnost premikaš pri sami škatli in ne TV.

polde66 ::

Darkec odkar obstajajo aplikacije internetnih ponudnikov za gledanje tv-ja je je precej nesmiselno uporabljat setup boxe, poleg tega imaš tudi android boxe ki imajo daljince z številčnico če ti to kaj pomeni. Lahko sešteješ recimo če uporabljaš 3 setup boxe od ponudnika. Prvi je gratis potem ostali se pa gibljejo s ceno od 4 do 4.5 eur na box odvisno od ponudnika, poleg tega moraš pri ostalih setup boxih imeti žično napeljavo do njega od modema, ki ima ponavadi 2 izhoda za TV in 2 za internet, dočim za aplikacijo naj si bo to na tv ali pa android boxu tega ne rabiš. Deluje na standarnem lan priključku ali wifi-ju. Telekom ima za androidTV aplikacijo ceno 1.5 eur za 5 komadov, t2 ima za androidTV aplikacijo 1.5 eur po komadu ali za 3 mobilne aplikacije 2.0 eur, te mobilne aplikacije delujejo tudi na androidTV in googleTV. Telemach ima tudi podobno. Kakovost videa ni slabša na aplikaciji kot na setup boxu. Sedaj pa stroške mesečnega priklopa dodatnih 2 setup boxov pomnoži z 12 ali 24, in pomnoži stroške apliacije z 12 ali 24 pa mi povej če je kaka razlika v ceni. Za 60 eur pa že dobiš odličen android TV box z velikim daljincem z številčnico, z googleTV OS, podporo dolby atmos, vision, HDR10, DTS.... Nanj nalagaš lahko aplikacije, je prenosljiv pa še se kaj najde. Poleg tega pa nisi direktno vezan na operacijski sistem tv-ja.
Ni fora da jaz vse vem (gledano iz tvoje perspektive), ampak je fora, da folk ne ve kje se da kaj prišparat ali poenostavit.
polde

darck ::

Kaj praviš potem na to zadevo sem priklopljen na aplikacijo Xplore TV pri A1 in hočem gledati MotoGP dirko a glej hudič ni mogoče gledati saj predvajanje ne teče normalno ampak gibanje slike je u PM in nemogoče za gledati. A veš kaj potem naredim grem probati na Voyo aplikacijo in opa tukaj deluje normalno grem še enkrat nazaj na A1 in katastrofa in tako moram gledati dirko na Voyo aplikaciji.Sem poprej že vmes to dirko mislil gledati potem kar na računalniku pa tam je bila ista težava z Xplore TV kot na aplikaciji na TV čeprav na računalniku je čisto druga zadeva. V nedeljo je bila motokros dirka in zopet na TV aplikaciji od A1 nepravilno gibanje slike vendar sem potem gledal na računalniku kjer pa je normalno prikazovalo sliko iz njihove Xplore TV spletne strani in probal sem še od Telemach Eon spletno stran in tudi tam je delovalo normalno.
Kaj potem je s temi aplikacijami na TV,da tako bedasto prikazujejo gibanje slike pri določenih zadevah a ja na njihovem Box komunikatorju itak,da je pravilno vse delovalo. Sama hitrost interneta je bila krepko preko 30Mbps in kako potem,da je preko Voyo vse super preko aplikacije TV pa NE kaj ne štima?

Od včeraj sem prešaltal nazaj k T-2 in sedaj imam poleg tega še vedno mobilni A1 in Telemachov Eon tak,da vse vidim kaj se dogaja in kaj je sploh slabega in dobrega.

polde66 ::

darck je izjavil:

Kaj praviš potem na to zadevo sem priklopljen na aplikacijo Xplore TV pri A1 in hočem gledati MotoGP dirko a glej hudič ni mogoče gledati saj predvajanje ne teče normalno ampak gibanje slike je u PM in nemogoče za gledati. A veš kaj potem naredim grem probati na Voyo aplikacijo in opa tukaj deluje normalno grem še enkrat nazaj na A1 in katastrofa in tako moram gledati dirko na Voyo aplikaciji.Sem poprej že vmes to dirko mislil gledati potem kar na računalniku pa tam je bila ista težava z Xplore TV kot na aplikaciji na TV čeprav na računalniku je čisto druga zadeva. V nedeljo je bila motokros dirka in zopet na TV aplikaciji od A1 nepravilno gibanje slike vendar sem potem gledal na računalniku kjer pa je normalno prikazovalo sliko iz njihove Xplore TV spletne strani in probal sem še od Telemach Eon spletno stran in tudi tam je delovalo normalno.
Kaj potem je s temi aplikacijami na TV,da tako bedasto prikazujejo gibanje slike pri določenih zadevah a ja na njihovem Box komunikatorju itak,da je pravilno vse delovalo. Sama hitrost interneta je bila krepko preko 30Mbps in kako potem,da je preko Voyo vse super preko aplikacije TV pa NE kaj ne štima?

Od včeraj sem prešaltal nazaj k T-2 in sedaj imam poleg tega še vedno mobilni A1 in Telemachov Eon tak,da vse vidim kaj se dogaja in kaj je sploh slabega in dobrega.

Pomoje da s tem tvojim pisanjem še sebe ne razumeš kaj šele da bi kdo drug tebe razumel.
polde

darck ::

Ti na kratko povem,da boš zastopu TV aplikacija A1 ne deluje občasno dobro saj Voyo deluje na istem programu a zastopiš. Isti program A kanal na Voyo deluje u piko na A1 TV aplikaciji pač ne. A zdaj zastopiš in to z isto hitrostjo interneta.

Z istim internetom na Voyo z programom A KANAL je gledljivo a na aplikaciji A1 Xplore TV pač ne

Nekaj ga serje A1 opereter s to njihovo TV aplikacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

polde66 ::

darck je izjavil:

Ti na kratko povem,da boš zastopu TV aplikacija A1 ne deluje občasno dobro saj Voyo deluje na istem programu a zastopiš. Isti program A kanal na Voyo deluje u piko na A1 TV aplikaciji pač ne. A zdaj zastopiš in to z isto hitrostjo interneta.

Z istim internetom na Voyo z programom A KANAL je gledljivo a na aplikaciji A1 Xplore TV pač ne

Nekaj ga serje A1 opereter s to njihovo TV aplikacijo

In kaj ima to veze z mojim zapisom zgoraj? A nisi šaltal na t2, tema o A1 je pa drugje.
polde

tbostjan ::

Evo še moj komentar.
Včeraj dobil in preizkusil OLED 77 Samsung S90C.
Prvi vtisi so fantastični. Od slike, upscalinga - zaenkrat vse super... Najbolj pa TV "zasije" v HDR, noro lepa slika.
tako, da nakup toplo priporočam, pa še po dobri ceni se ga dobi.

Lp

undertacker ::

Kater TV bi kupili, gledam 55" Samsung S92C ali lg C3 oba imata ceno 1400€, gledam cene v Avstriji
Lp

puginho ::

Samo v primeru da imaš ful svetlo sobo ti predlagam Samsunga, drugače pa LG. Pa pri nas je ceneje kot 1.400

kanarin ::

Danes sem v eni tehnični trgovini čisto po naključju opazil Philips 55OLED818, cena 1.300 € (ok, 1 cent manj :) ). Doma imam 14 let staro 42" Panasonic plazmo, ki mi je sicer še vedno super, ampak mogoče pa je le napočil čas za menjavo. Iskreno me je ta Philips pritegnil predvsem zaradi vrtljivega stojala (ki ga ima tudi moj TV, pri današnjih modelih pa je to žal bolj redkost). Namreč TV ja ne planiram montirat na zid, glede na prostor in način gledanja pa mi zelo prav pride, da lahko obračam TV.

Pa če pozabimo stojalo, je ta model vreden svojega denarja? Nekje sem prebral da je dobil "nagrado EISA v kategoriji Najboljši nakup OLED TV 2023-2024".

andrej69 ::

kanarin je izjavil:

Danes sem v eni tehnični trgovini čisto po naključju opazil Philips 55OLED818, cena 1.300 € (ok, 1 cent manj :) ). Doma imam 14 let staro 42" Panasonic plazmo, ki mi je sicer še vedno super, ampak mogoče pa je le napočil čas za menjavo. Iskreno me je ta Philips pritegnil predvsem zaradi vrtljivega stojala (ki ga ima tudi moj TV, pri današnjih modelih pa je to žal bolj redkost). Namreč TV ja ne planiram montirat na zid, glede na prostor in način gledanja pa mi zelo prav pride, da lahko obračam TV.

Pa če pozabimo stojalo, je ta model vreden svojega denarja? Nekje sem prebral da je dobil "nagrado EISA v kategoriji Najboljši nakup OLED TV 2023-2024".


Vsekakor je vreden svojega denarja. In je eden izmed najboljših OLED televizorjev v tem cenovnem rangu;-) Saj so vsi OLED televizorji v tem rangu odlični, vendar Philipsa nekaj zadev loči od konkurence.

Recimo kot si napisal vrtljivo stojalo je že en plus, omogoča tudi vse video in audio kodeke kar še danes malo kateri televizor omogoča, potem je tu še Ambilight- Aurora, Google sistem itd..

Je pa bil kot si napisal, tale Philips proglašen za best buy OLED lanskega leta.

fpbs ::

kanarin je izjavil:

Danes sem v eni tehnični trgovini čisto po naključju opazil Philips 55OLED818, cena 1.300 € (ok, 1 cent manj :) ). Doma imam 14 let staro 42" Panasonic plazmo, ki mi je sicer še vedno super, ampak mogoče pa je le napočil čas za menjavo. Iskreno me je ta Philips pritegnil predvsem zaradi vrtljivega stojala (ki ga ima tudi moj TV, pri današnjih modelih pa je to žal bolj redkost). Namreč TV ja ne planiram montirat na zid, glede na prostor in način gledanja pa mi zelo prav pride, da lahko obračam TV.
Pa če pozabimo stojalo, je ta model vreden svojega denarja? Nekje sem prebral da je dobil "nagrado EISA v kategoriji Najboljši nakup OLED TV 2023-2024".

Pri OLEDu ne rabiš vrtljivega podstavka, ker lahko gledaš pod zelo velikim kotom, pa bo slika še vedno ista. Kar se pa tiče EISA nagrade, tu gre za kupljeno "nagrado", in ti lahko zagarantiram, da jo bo Philips kupil tudi za drugo leto. Prvorazrednim proizvajalcem ni potrebno, da kupujejo te "nagrade", in tudi ne kandidirajo za te "nagrade".
Drugače pa dobiš boljšega LG OLEDa kar nekaj ceneje:https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

kanarin je izjavil:

Danes sem v eni tehnični trgovini čisto po naključju opazil Philips 55OLED818, cena 1.300 € (ok, 1 cent manj :) ). Doma imam 14 let staro 42" Panasonic plazmo, ki mi je sicer še vedno super, ampak mogoče pa je le napočil čas za menjavo. Iskreno me je ta Philips pritegnil predvsem zaradi vrtljivega stojala (ki ga ima tudi moj TV, pri današnjih modelih pa je to žal bolj redkost). Namreč TV ja ne planiram montirat na zid, glede na prostor in način gledanja pa mi zelo prav pride, da lahko obračam TV.
Pa če pozabimo stojalo, je ta model vreden svojega denarja? Nekje sem prebral da je dobil "nagrado EISA v kategoriji Najboljši nakup OLED TV 2023-2024".

Pri OLEDu ne rabiš vrtljivega podstavka, ker lahko gledaš pod zelo velikim kotom, pa bo slika še vedno ista. Kar se pa tiče EISA nagrade, tu gre za kupljeno "nagrado", in ti lahko zagarantiram, da jo bo Philips kupil tudi za drugo leto. Prvorazrednim proizvajalcem ni potrebno, da kupujejo te "nagrade", in tudi ne kandidirajo za te "nagrade".
Drugače pa dobiš boljšega LG OLEDa kar nekaj ceneje:https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...


V čem pa je Lg kvalitetnejši..? Če pa imata povsem enake panele, Philips pa ima boljše procesiranje slike. Potem takem bi moral biti Philips kvalitetnejši..??


Bolj so pomembne ostale stvari kot je zvok, sam smart sistem, omogočanje video in audio kodekov, kakšne dizajn je kateremu všeč itd..

In še napisal si, da se lahko gleda iz velikih kotov kar je res, vendar z določenimi anomalijami kot je recimo pink odtenek.

polde66 ::

Vse te zadeve ala kodeki, zvok, OS so zelo načeloma nepomembni. Za 42 eur dobiš Xiaomi mi box 2 generacije, ki podpira vse. Tisti, ki pa nekaj da na zvok si bo pa privoščil zraven tv-ja za 1500 eur en soliden hični kino. Torej ta stvar s kodeki pa zvokom je bolj tako tako. Kar se tiče androida ali googleTV sistema na samem tv-ju je pa zopet stvar časa koliko bo proizvajalec to podpiral. Ne mislim aplikacije, ki se lahko same posodabljajo ampak hardver in softver. Tehnologija gre hitro naprej, proizvajalcu razen mogoče soniju pa ni zato da bo podpiral starejše tv-je. Proizvajalcu gre predvsem za to da prodaja svoje nove enote.
@andrej69 kje si pa dobil tale pink odtenek. Nikjer ni nobenega napisa ali znamenja kateri tv se s katerim primerja pa za kak tv sploh gre. Zopet neke potegavščine iz desnega rokava.
polde

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

Vse te zadeve ala kodeki, zvok, OS so zelo načeloma nepomembni. Za 42 eur dobiš Xiaomi mi box 2 generacije, ki podpira vse. Tisti, ki pa nekaj da na zvok si bo pa privoščil zraven tv-ja za 1500 eur en soliden hični kino. Torej ta stvar s kodeki pa zvokom je bolj tako tako. Kar se tiče androida ali googleTV sistema na samem tv-ju je pa zopet stvar časa koliko bo proizvajalec to podpiral. Ne mislim aplikacije, ki se lahko same posodabljajo ampak hardver in softver. Tehnologija gre hitro naprej, proizvajalcu razen mogoče soniju pa ni zato da bo podpiral starejše tv-je. Proizvajalcu gre predvsem za to da prodaja svoje nove enote.
@andrej69 kje si pa dobil tale pink odtenek. Nikjer ni nobenega napisa ali znamenja kateri tv se s katerim primerja pa za kak tv sploh gre. Zopet neke potegavščine iz desnega rokava.


Levo je Panasonic model z EX panelom, desno pa model z MLA panelom. Kar pa se tiče zunanjih boxov so seveda dobra zadeva, vendar, če se odločam za popolno enaka modela kar se tiče kvalitete slike,

v tem primeru Lg-ja in Philipsa bom se seveda raje odločil za televizor, ki ima boljši smart sistem, boljši zvok, boljšo podporo kodekov, ker vsi ne kupujejo hišnih kin itd..

Primer, večina še vedno gleda filme, serije preko samega usb-a na televizorju, in, če televizor ne omogoča recimo DTS zvoka film ali serija pa ima samo DTS zvok televizor ne bo dal nobenega zvoka.

Kar pa se tiče Philipsa je mir saj 5-6 let kar se tiče Hardwerja, ker je sam Hardwer dovolj zmogljiv za nekaj naslednjih let. Zato pa je tudi cena Philips televizorjev višja, kot kakšen Hisense, TCL itd..

Tudi sam Softwer omogoča nadgradnjo naslednjih nekaj let. Sicer pa, če že bodo kakšne težave čez leta se še vedno lahko dokupi kakšen zunanji box. Sicer pa nekateri televizor že menjajo po 5 ali 6 letih..

V glavnem čem povedat, kar rabi danes povprečen uporabnik na televizorju je Google na Philipsu še preveč dober;-)

polde66 ::

Kar pa jaz hočem povedati je da ne rabiš kupovat izključno tv zaradi androidTV ali googleTV sistema. Ker toliko kolikor prišparaš pri nakupu neandroid tv-ja za male pare dobiš android box, ki to vse ima. Je pa seveda to stvar posameznika kaj mu paše. Philips ima ambilight, ki ga drugi tv-ji nimajo in zato je večji populaciji, ki si to želijo bolj zanimiv. DTS zvok na stereo zvočnikih je pa .... oz. ni. DTS sam ne vem če boš na kakem filmu sploh našel, večinoma je zraven dodan ddp5.1. Sploh pa v serijah. Večina novih filmov je z dolby atmos.
polde

kanarin ::

fpbs je izjavil:


Pri OLEDu ne rabiš vrtljivega podstavka, ker lahko gledaš pod zelo velikim kotom, pa bo slika še vedno ista.


Pa saj ni poanta o kvaliteti slike pri večji kotih gledanja ,kot rečeno trenutno ima kvaliteten plazma TV, kjer isto ni teh težav ! Vrtljive podstavek rabim zaradi gole ergonomije gledanje, da vedno gledam pravokotno (oz čim bližje temu) na zaslon ne glede na to iz katere pozicije v prostoru gledam TV. A tebi je res isti drek če zaslon gledaš naravnost ali pod nekim hudim kotom ? Mislim da ne. Philips ima (vsaj zame) prednost tudi zaradi Android in Ambilight.

easyrider3 ::

kanarin je izjavil:

fpbs je izjavil:


Pri OLEDu ne rabiš vrtljivega podstavka, ker lahko gledaš pod zelo velikim kotom, pa bo slika še vedno ista.


Pa saj ni poanta o kvaliteti slike pri večji kotih gledanja ,kot rečeno trenutno ima kvaliteten plazma TV, kjer isto ni teh težav ! Vrtljive podstavek rabim zaradi gole ergonomije gledanje, da vedno gledam pravokotno (oz čim bližje temu) na zaslon ne glede na to iz katere pozicije v prostoru gledam TV. A tebi je res isti drek če zaslon gledaš naravnost ali pod nekim hudim kotom ? Mislim da ne. Philips ima (vsaj zame) prednost tudi zaradi Android in Ambilight.



Zdaj,če se ti dopade TV in ima vse kar si želiš ja potem je to tisto in najbolje,da ga kupiš obenem pa ne pusti se zmesti zaradi nekaterih tukaj,ko te kontra preprečujejo in nakladajo vse mogoče.
««
127 / 127
»
»»