» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
71 / 127
»»

c3fizl ::

andrej69 je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Ma ja ta dts ni tak problem, ker majo vsi filmi še en dolby track, alpa kakor si rekel, transkodiranje v plexu.


To drži, samo vedno več filmov je samo v DTS in Dolby Atmos:) Tukaj mislim predvsem na res kvalitetne relise.



Vsi najnovejši najkvalitetnejši releasi imajo še običen Dolby Digital audio track, na katerega tv šalta, ko DTS ne dela.

lazni ::

Cveto je izjavil:

Pa dejmo vržt kaj v ventilator... :)

LG CX vs Philips 805. Sliko sem si šel pogledat in je pri obeh vrhunska. Zvok je tudi nadpovprečen in na podobnem nivoju. OS ima LG malo boljši, Philips pa android, kar lahko (pogojno) pomeni, da bi dal Minixa stran. Ostane zanesljivost. Je na Philipsu dejansko več okvar? Obstaja sploh kakšna statistika na tem področju?

Pa še glede cen: kakšne so izkušnje iz preteklih let? Bo recimo 805 kaj cenejši, preden pride v trgovine 806? To je verjetno samo krajši čas, dokler ne nadomestijo zaloge? Jeseni so recimo še bile 804-ke, sedaj jih ni več za kupit? Enako za CX in C1? Kdaj bo to pri nas?

Gledam sicer cene in nekako ni logike, da če naj bi bil CX boljši TV, a je vseeno cca 200 eur cenejši. Ponavadi te zadeve uredi trg, tukaj pa očitno ne.

BTW, kot sem že pisal tukaj gor, sem gledal 58 colske TV-je. No, zadnji pa sem bil v Leclercu in so imeli eno poleg druge 55OLE805 in 58PUS8505. 8505 je res opazno večji, a ko gledaš sliko poleg OLED-a, izpade totalno izprana, vse je sivo, tudi ostrina ni na tem nivoju... Tako da odpade, gledam samo še OLED, tudi če par cm manjši.


Če si sadist in boš užival v tem, da se ti TV naključno izklopi med delovanjem za cca. 10 minut, da izvede čiščenje slike, potem ti toplo priporočam Philips 805.

Vsi uporabniki omenjene televizije poročajo da se z časom tega privadiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

easyrider3 ::

Menda ja ni tko hudo glede tega po drugi strani pa ambilight bo pa vseeno lepo žmigal to je zelo važno,lahko še jaz dol zvlečem iz televizorja tiste lampice in si jih kdor hoče namontira kam hoče :)

mrData ::

lazni je izjavil:


Če si sadist in boš užival v tem, da se ti TV naključno izklopi med delovanjem za cca. 10 minut, da izvede čiščenje slike, potem ti toplo priporočam Philips 805.

Vsi uporabniki omenjene televizije poročajo da se z časom tega privadiš.


A to je zaradi preprečevanja burn-ina? No kolko časa pa to izvaja? Ostali proizvajalci tega nimajo?

Machete ::

Naj bi, ampak jaz na mojem CX tega še nisem 'zaznal'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lazni ::

mrData je izjavil:



A to je zaradi preprečevanja burn-ina? No kolko časa pa to izvaja? Ostali proizvajalci tega nimajo?


Ostali imajo , samo se izvaja ko je televizija izklopljena, pri Philipsu pa po določenem času gledanja te TV opozori, ene dvakrta lahko prestaviš na kasneje potem pa ne moreš več in se izklopi. Saj je tudi v tej temi bilo govora o tem, ko so "zadovoljni" uporabniki o tem poročali.
Super uporabniška izkušnja ti rečem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

Cveto ::

Hvala za info, do sedaj nisem zasledil, da bi to kje omenjali.

lazni ::

jijetelu je izjavil:

jijetelu je izjavil:

Ondre je izjavil:

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr


pol po dodatnih 2 urah se je očitno zadeva končno skalibrirala, sam FFS, evo točno zarad te fore sem jst zaključil s Philipsom, od 17ih naprej zarad neke debilne fore nisem mogel uporabljat TVja, če bi mel TV cel dan prižgan, bi čovek še zastopil, ob 15ih sem prišel domov s službe, fuck off

sicer je cel kup pritožb uporabnikov na to temo na spletu, tko da daleč od tega da sem edini


Evo sem se potrudil in ti našel.

Pa še izpoved zadovoljnega uporabnika Philipsa 65oled805 iz drugega foruma.

"Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.

Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....

Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

Machete ::

Kako lahko naredijo kaj tako glupega 'iz aviona'?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ondre ::

lazni je izjavil:

jijetelu je izjavil:

jijetelu je izjavil:

Ondre je izjavil:

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr


pol po dodatnih 2 urah se je očitno zadeva končno skalibrirala, sam FFS, evo točno zarad te fore sem jst zaključil s Philipsom, od 17ih naprej zarad neke debilne fore nisem mogel uporabljat TVja, če bi mel TV cel dan prižgan, bi čovek še zastopil, ob 15ih sem prišel domov s službe, fuck off

sicer je cel kup pritožb uporabnikov na to temo na spletu, tko da daleč od tega da sem edini


Evo sem se potrudil in ti našel.

Pa še izpoved zadovoljnega uporabnika Philipsa 65oled805 iz drugega foruma.

"Samo v opozorilo, to ciscenje slike je res nadlezno, vedno bi on zvecer to delal, mogla bi obstaja funkcija kdaj je " do not disturb" , pa naj to spuca preko dneva.

Trenutno imam tv manj kot mesec dni in mi ta funkcija ze pocasi zacenja it na ....

Nisem si mislil da je tako nadlezno in konstantno to."


Meni se to čiščenje na 804 pojavi samo, če je tv vklopljen nepretrgoma 10 ur (cel dan).

Se pa tega hitro navadiš 8-)

Raje to, kot pa burn in

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ondre ()

hdx ::

Torej gledaš finale lige prvakov, 90 minuta in tvoja ekipa gre v kontro in se ti TV ugasne?

Machete ::

Saj si slišal, logiko. Bolje kot burn in.. (ne bomo omenjali, da očitno obstaja drugačna rešitev, saj je treba tiso, kar imaš upravičiti).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lazni ::

Ja sam do 90 minute pa gledaš TV z lepo zeleno obarvanim ozdajem zaradi ambilighta.

Machete ::

In Lanišek se je dobro odgnal! Visoko ga je dvignilo nad letalnico, ali je to skok za prvo zmago!!? ..

ČRI ČRI ČRI
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Gatsu ::

Absolutno kupte Filips. Vam vsaj ne bo treba veliko nadgradenj FWja nameščat ker šalabajzarji nehajo supportirat tvje po 2 letih... Ma če mi ga dajo zastonj ga nočem nikoli več!

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

Absolutno kupte Filips. Vam vsaj ne bo treba veliko nadgradenj FWja nameščat ker šalabajzarji nehajo supportirat tvje po 2 letih... Ma če mi ga dajo zastonj ga nočem nikoli več!


Kako ni nadgradenj, če pa zadnja nagradnja bila v mesecu decembru, in to še za televizore 2017/2018 letnik:) Modeli 2019/2020 pa so dobili zadnjo nagradnjo pred par dnevi.

easyrider3 ::

Kaj ne seveda ima Philips posodobitve jaz sem od maja pa do sedaj imel že 4 posodobitve samo kaj ko se mi je zato pa nekaj zjebalo in sem sedaj občasno brez zvoka in je potem potrebno malo preklapljati po kanalih in pride zvok nazaj. To ti je Philips kot Smart televizor imam še enega 32" Philipsa kater pa nima nobenih problemov ker bi Smart TV. Najbolje da Philips sploh ne dela smart televizorjev tako bi vsaj delovalo kot treba

Gatsu ::

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Absolutno kupte Filips. Vam vsaj ne bo treba veliko nadgradenj FWja nameščat ker šalabajzarji nehajo supportirat tvje po 2 letih... Ma če mi ga dajo zastonj ga nočem nikoli več!


Kako ni nadgradenj, če pa zadnja nagradnja bila v mesecu decembru, in to še za televizore 2017/2018 letnik:) Modeli 2019/2020 pa so dobili zadnjo nagradnjo pred par dnevi.


Ja tista decembra je bila samo zato ker smo gledal več k en mesec Netflix in Prime na max 480P pizda jim materna. Skoraj sem že v kurac poslal serviserje na Eventusu kak so mi zjebal tv da zdej gledam to spakedrajščino od slike, pol sem pa na neuradnem nemškem Filips blogu videl da je to sistem wide problem vseh TPM171 tvjev (2017 in 2018 letnik android) in da mora Filips izdat popravek. Sam zarad tega so dal ven tist update in zarad ničesar druzga.

No pa ko si že pri koritu kje za vraga je Android 9 za TPM171 TVje? Kako ima lahko Sony to pol leta prej na še starejših tvjih?

Filips jajca so ok izbira kvečjemu za folk ki še vedno živi v prejšnjem stoletju in gleda izključno samo TV programe. Za vse ki pa uporabljajo tud Netflix, Prime ter gor priklopijo kako konzolo al pa PC je pa to najslabš možna izbira v tem cenovnem rangu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

andrej69 ::

Gatsu je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Gatsu je izjavil:

Absolutno kupte Filips. Vam vsaj ne bo treba veliko nadgradenj FWja nameščat ker šalabajzarji nehajo supportirat tvje po 2 letih... Ma če mi ga dajo zastonj ga nočem nikoli več!


Kako ni nadgradenj, če pa zadnja nagradnja bila v mesecu decembru, in to še za televizore 2017/2018 letnik:) Modeli 2019/2020 pa so dobili zadnjo nagradnjo pred par dnevi.


Ja tista decembra je bila samo zato ker smo gledal več k en mesec Netflix in Prime na max 480P pizda jim materna. Skoraj sem že v kurac poslal serviserje na Eventusu kak so mi zjebal tv da zdej gledam to spakedrajščino od slike, pol sem pa na neuradnem nemškem Filips blogu videl da je to sistem wide problem vseh TPM171 tvjev (2017 in 2018 letnik android) in da mora Filips izdat popravek. Sam zarad tega so dal ven tist update in zarad ničesar druzga.

No pa ko si že pri koritu kje za vraga je Android 9 za TPM171 TVje? Kako ima lahko Sony to pol leta prej na še starejših tvjih?

Filips jajca so ok izbira kvečjemu za folk ki še vedno živi v prejšnjem stoletju in gleda izključno samo TV programe. Za vse ki pa uporabljajo tud Netflix, Prime ter gor priklopijo kako konzolo al pa PC je pa to najslabš možna izbira v tem cenovnem rangu.


Zakaj pa ne pokličeš Philips Slovenija zahtevaš Jerneja Lipuša in se vse lepo dogovoriš:) On je zadolžen pri TPV za sam Softwer. Ali pa katerega drugega od Philips tehnikov. Saj servis ti pri tej zadevi ne bo kaj dosti pomagal.. Pa četudi si nesel televizor na servis, se da televizor na centralni servis za Philips televizorje:) Ali kakšen drug pooblaščen servis recimo Prešeren.

http://www.ntt.si/Stran.aspx?id=12

lazni ::

Gatsu je izjavil:



Ja tista decembra je bila samo zato ker smo gledal več k en mesec Netflix in Prime na max 480P pizda jim materna. Skoraj sem že v kurac poslal serviserje na Eventusu kak so mi zjebal tv da zdej gledam to spakedrajščino od slike, pol sem pa na neuradnem nemškem Filips blogu videl da je to sistem wide problem vseh TPM171 tvjev (2017 in 2018 letnik android) in da mora Filips izdat popravek. Sam zarad tega so dal ven tist update in zarad ničesar druzga.


O fak katera katastrofa od TVja.

andrej69 je izjavil:



Zakaj pa ne pokličeš Philips Slovenija zahtevaš Jerneja Lipuša in se vse lepo dogovoriš:) On je zadolžen pri TPV za sam Softwer. Ali pa katerega drugega od Philips tehnikov. Saj servis ti pri tej zadevi ne bo kaj dosti pomagal.. Pa četudi si nesel televizor na servis, se da televizor na centralni servis za Philips televizorje:) Ali kakšen drug pooblaščen servis recimo Prešeren.

http://www.ntt.si/Stran.aspx?id=12


Zakaj bi jih klical, če v naslednjem stavku trdiš da mu servis pri tem ne bo mogel pomagat?

andrej69 ::

lazni je izjavil:

Gatsu je izjavil:



Ja tista decembra je bila samo zato ker smo gledal več k en mesec Netflix in Prime na max 480P pizda jim materna. Skoraj sem že v kurac poslal serviserje na Eventusu kak so mi zjebal tv da zdej gledam to spakedrajščino od slike, pol sem pa na neuradnem nemškem Filips blogu videl da je to sistem wide problem vseh TPM171 tvjev (2017 in 2018 letnik android) in da mora Filips izdat popravek. Sam zarad tega so dal ven tist update in zarad ničesar druzga.


O fak katera katastrofa od TVja.

andrej69 je izjavil:



Zakaj pa ne pokličeš Philips Slovenija zahtevaš Jerneja Lipuša in se vse lepo dogovoriš:) On je zadolžen pri TPV za sam Softwer. Ali pa katerega drugega od Philips tehnikov. Saj servis ti pri tej zadevi ne bo kaj dosti pomagal.. Pa četudi si nesel televizor na servis, se da televizor na centralni servis za Philips televizorje:) Ali kakšen drug pooblaščen servis recimo Prešeren.

http://www.ntt.si/Stran.aspx?id=12


Zakaj bi jih klical, če v naslednjem stavku trdiš da mu servis pri tem ne bo mogel pomagat?


Izgleda da ne razumeš kaj se napisal:)

easyrider3 ::

Najbolje da televizor razbiješ in potem boš primoren kupiti drugega in seveda kateri ti bo delal u piko seveda po vsej verjetnosti ne bo Philips :D

skyform ::

Huda, tebi se je pa fejst zameril Philips. :))

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

Huda, tebi se je pa fejst zameril Philips. :))


Malo se hecam malo je pa tudi res itak pa ne moreš tudi pričakovati da boš za 600 eur dobil nekaj vrhunskega ampak dobr za risanke je čist dovolj. Seveda so stvari katere niso perfektne in tudi včasih mal popizdiš,kakor pravim za otroke in risanke je še dobr čeprav bi potem za manj denarja lahko dobil tudi kaj drugega. Bom pa sigurno v prihodnjosti si spet nabavil kak televizor ki stane preko tisočaka saj hočem nekaj dobrega za sebe da bom v miru lahko gledal in sigurno v mojem življenju ne bo Philips ampak po vsej verjetnosti spet nazaj Sony. Kakor nekateri govorijo in tudi cenovno kot da je Sony XH90 boljša izbira kot XH95 lahko blebetajo kom hočejo jaz vem da je XH95 kar boljši v vseh pogledih in se ne bi sekiral če bi moral 400 eur več za njega dati,ker to bi hotel vrhunski televizor ne da bi malo varčeval z denarjem NE raje se razmečem z njim in vzamem tisto kar je najboljše. Ni mi jasno zakaj je že enkrat omenil andrej69 nekomu da je Xh90 boljša varijanta za kupit kakor XH95 ker ni neke očitne razlike med njima in to glih andrej69 pove ko skoz-vedno govori kako je razlika pri televizorjih če ima boljši procesor itd..... Mislim XH95 ima vse bolje kakor XH90 in kaj potem se tako pogovarja ni neke velike razlike o ja je razlika in tudi prav je da to plačaš z večjo ceno. Bomo vidli letos kaj bo Sony prikazal glede LED televizorjev za OLED sem siguren da bo še boljši kakor lanski model A8.


 sony

sony



 1

1

Zgodovina sprememb…

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

skyform je izjavil:

Huda, tebi se je pa fejst zameril Philips. :))


Malo se hecam malo je pa tudi res itak pa ne moreš tudi pričakovati da boš za 600 eur dobil nekaj vrhunskega ampak dobr za risanke je čist dovolj. Seveda so stvari katere niso perfektne in tudi včasih mal popizdiš,kakor pravim za otroke in risanke je še dobr čeprav bi potem za manj denarja lahko dobil tudi kaj drugega. Bom pa sigurno v prihodnjosti si spet nabavil kak televizor ki stane preko tisočaka saj hočem nekaj dobrega za sebe da bom v miru lahko gledal in sigurno v mojem življenju ne bo Philips ampak po vsej verjetnosti spet nazaj Sony. Kakor nekateri govorijo in tudi cenovno kot da je Sony XH90 boljša izbira kot XH95 lahko blebetajo kom hočejo jaz vem da je XH95 kar boljši v vseh pogledih in se ne bi sekiral če bi moral 400 eur več za njega dati,ker to bi hotel vrhunski televizor ne da bi malo varčeval z denarjem NE raje se razmečem z njim in vzamem tisto kar je najboljše. Ni mi jasno zakaj je že enkrat omenil andrej69 nekomu da je Xh90 boljša varijanta za kupit kakor XH95 ker ni neke očitne razlike med njima in to glih andrej69 pove ko skoz-vedno govori kako je razlika pri televizorjih če ima boljši procesor itd..... Mislim XH95 ima vse bolje kakor XH90 in kaj potem se tako pogovarja ni neke velike razlike o ja je razlika in tudi prav je da to plačaš z večjo ceno. Bomo vidli letos kaj bo Sony prikazal glede LED televizorjev za OLED sem siguren da bo še boljši kakor lanski model A8.



To se pa strinjam, pri Philipsih vedno poudarja kako velike razlike so med modeli in so med nekaterimi manjše kot med tema dvema Sonyjema. Razlika med XH90 in X95 je v nekaterih stvareh res očitna, že v samem vidnem kotu je očitna razlika, potem ima XH95 boljši slikovni procesor, boljši colour volume in gamut (pomembno pri HDR in DV), boljša gradacija barv, doseže precej višjo svetilnost, zato je precej bolj izrazit HDR in DV, ima boljši proti reflekcijski filter, bolj premium ohišje in aluminijast dalinjc z osvetlitvijo in še morda kaj. XH90 je boljši samo v tem, da ima podporo za HDMI 2.1 in namerjen višji kontrast, ki mu nič ne koristi, ker slika na XH95 je enostavno globlja in lepša zaradi x-wide angle in ostalih dodatkov, ima tisti wau faktor kot OLEDi, ki ni tako izrazit pri XH90, če ju vidiš eno zraven druge se takoj opazi razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Cveto ::

Kolikokrat (na mesec) se pa dela ta obnovitev zaslona? Če TV recimo dela 16 ur na dan?

neocodexx ::

Meni še nikoli, tv sicer laufa samo po par ur na dan, 16 ur je pa že skoraj trpinčenje za oled. Kolikor sem gledal uradno dokumentacijo LGja naj bi se refresh prvič zagnal po 2000 urah in tako naprej (tista ko traja 1 uro). Sicer pa naj bi to delal v off urah, tako da verjetno ne bi smel opaziti kdaj bo.

Ne pa to nikoli delat manual, ker skrajšuje življensko dobo. Gre bolj za kurjenje diod, da dobi nazaj enakomerno sliko, kot pa obnovo, in s tem se zmanjša svetilnost. And remember, don't fix it it ain't broken.

lazni ::

Mislim da tudi LG naredi hitri refresh ko ga ugasneš, tako da niti ne veš za da ga, po 2.000 urah delovanja pa se zgodi "večji" refresh, kjer je TV prižgan in gre čez barve.



Pri Philipsu pa se če sem prav zastopil zgodi na 12 ur. Nisem pa prepričan. No eni so poročal da jim ga naredi po večkrat na teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

easyrider3 ::

Kako se pa to dogaja pri drugih proizvajalcih kot sta Panasonic,Sony.

Ondre ::

Cveto je izjavil:

Kolikokrat (na mesec) se pa dela ta obnovitev zaslona? Če TV recimo dela 16 ur na dan?


Če ni vklopljen 10 ue skupaj potem nikoli.

Večje čiščenje zaslona, ki traja 90 min pa mislim, da na 1000 ur. V "živo" ga še nisem doživel.

lazni ::

Ondre je izjavil:

Cveto je izjavil:



Če ni vklopljen 10 ue skupaj potem nikoli.

Večje čiščenje zaslona, ki traja 90 min pa mislim, da na 1000 ur. V "živo" ga še nisem doživel.


O kateri televiziji je govora?

neocodexx ::

lazni je izjavil:

Mislim da tudi LG naredi hitri refresh ko ga ugasneš, tako da niti ne veš za da ga, po 2.000 urah delovanja pa se zgodi "večji" refresh, kjer je TV prižgan in gre čez barve.



Pri Philipsu pa se če sem prav zastopil zgodi na 12 ur. Nisem pa prepričan. No eni so poročal da jim ga naredi po večkrat na teden.


Heh, njegov 5% zdaj zgleda skoraj lepše kot moj, ne vem pa zakaj forsira manual refresh če nima nobenega image retentiona, čisto brez veze še dodatno ubija panel.

16 ur na dan + ročni refresh idealen recept da ga hitro spraviš v pokoj.

in pa lol mrtve piksle ima že. meni bi se zmešalo.

Še btw tole, sem šel preverit 10 let staro LG plazmo pri starših, kjer se veliko gleda samo navadna TV na istem kanalu, in foter zelo rad uporabljat teletekst (in ob prižganem teletekstu večkrat zadrema) in zanimivo, čisto nobenega burnina, panel je čist kot nov in zelo lep gray uniformity lepši kot na novem oledu.

Pa tista plazma nima nobenih anti-burnin pixel refresh itd. tehnologij. :) tk da ne bit kot ta biser in ročno to poganjat pa nekaj skušat popravlat, če ni problemov jih ne iskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ondre ::

lazni je izjavil:

Ondre je izjavil:

Cveto je izjavil:



Če ni vklopljen 10 ue skupaj potem nikoli.

Večje čiščenje zaslona, ki traja 90 min pa mislim, da na 1000 ur. V "živo" ga še nisem doživel.


O kateri televiziji je govora?


Philips 65OLED804

easyrider3 ::



LG CX Firmware

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

Telekom ima tokrat LG 55CX3 za 24x44€ do 24x50€. Odvisno pač od paketa na katerega si naročen.

Upam da pride še ta teden!

Machete ::

Če ni nujno, pravi Vincent, da bodo 2021 modeli mala revolucija v OLED svetu po kar nekaj letih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

scipascapa ::

Pizda imate vi srečo na Telekomu, T2 pa nima ničesar oz. ima previsoke cene.

easyrider3 ::

scipascapa je izjavil:

Pizda imate vi srečo na Telekomu, T2 pa nima ničesar oz. ima previsoke cene.


Ma ja to je res T-2 ima take visoke cene,da si naj vse skupaj nekam porine.

Machete je izjavil:

Če ni nujno, pravi Vincent, da bodo 2021 modeli mala revolucija v OLED svetu po kar nekaj letih.



Ma to spet ne največ kar bo bolje je to,da bodo svetilnost malo pojačali in morda še kaj malega itak bomo res vidli kaj bo letos prišlo na bolje pri OLED

Cene bodo sigurno spet v tisti višji ravni in morda bodo lanskim modelom kaj cena zato dol padla

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Revolucija bodo modeli serije G1. Pri C1 dvomim da kaj opazne razlike. Bodo pa gotovo cene nove serije vsaj v začetku višje, recimo 1500-1600 za 55 colarja.

A mislite, da zna CX55 še kaj pasti cena do prihoda nove serije? Kako je bilo pri C9, ko je prišel CX? Takrat nisem še tako aktivno spremljal tega... Če bi kje dobil C9 bi ga itak takoj vzel, ker ima DTS...

Gatsu ::

Imam občutek da lanskim modelom ne bo nič kaj prida cena padla ker jih ni tolko na zalogi ko prejšnja leta. Vsaj jaz se nebi zanašal kaj preveč na to. BX je pa že sedaj zelo pocen, ampak je za moje potrebe enostavno preveč kompromisov za to nižjo ceno.

Kar se pa Telekoma vs T-2 tiče so pa očitno minili časi ko je bil T2 cenejši in boljši od Telekoma. Sej kvaliteta slike je sigurno še vedno na njihovi strani, ampak cenovno so šli pa v adijo pamet sfero, naprave pri njih so pa itak najdražje v Sloveniji, ampak pač nudijo obročno odplačevanje, kar je bz ker krepko ceneje skozi prideš pri Mimovrste + Leanpay.

skyform ::

scipascapa je izjavil:

Pizda imate vi srečo na Telekomu, T2 pa nima ničesar oz. ima previsoke cene.


T2 je res drag, ima pa daleč najboljšo sliko, za tiste, ki večinoma gledajo opereterja je T2 daleč najboljši kar se tiče slike. Sem pred dvema tednoma šel iz T2 na Telemach zaradi interneta, tu nimamo optike in sem že skor znorel zaradi počasnim neta. Prej sem imel 10/1 sedaj pa 300/30 in plačujem pol manj kot pri T2 ampak moram pa reči da je slika obupna proti T2, totalno razočaranje ampak meni osebno je vseeno, ker mi je glavno hiter net, gledam večinoma netflix, youtube in bluray ripe. Sem pred kratkim tu na slotech prepral, ko je nekdo šel iz Temacha na Telekom in je rekel, da je slabša slika na Telekomu ampak da je vmesnik/aplikacija Neo boljši kot Eon, kakšna slika je potem na Telekomu, če je že na Telemahu obupna in še aplikacija Eon je crap proti T2 ampak kot sem rekel meni je hitrost interneta bila prioriteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Meni je T-2 res super pa sem imel v vseh letih vse operaterje edino slaba stvar je,ker nimam OPTIKE in bog si ga vedi,če bo kdaj T-2 imel mislim da ne. Lahko bi imel že priključen kabel za optiko samo foter pred več kot 5-6 let nazaj ni hotel dati prekopati dvorišča da bi kabel potegnili tako,da nimam sedaj nič. Pa še to lahko bi na optičnem kablu imel samo Telekom bivši Amis in pa lokalnega operaterja katerega je letos prevzel Telemach. Tak,da čakam da morda pride kaka nova metoda za prenos podatkov ali pa mogoče grem na brezžični prenosker ne mislim se prestavljat k drugim operaterjem.
Bi pa imel hitrost interneta 750/150 če bi imel optiko tako pa imam sedaj 40/20 kaj čmo

 T-2  Oranžni diamant HBO

T-2 Oranžni diamant HBO

scipascapa ::

Stepst fotra, ni druge.

XS!D3 ::

skyform je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pizda imate vi srečo na Telekomu, T2 pa nima ničesar oz. ima previsoke cene.


T2 je res drag, ima pa daleč najboljšo sliko, za tiste, ki večinoma gledajo opereterja je T2 daleč najboljši kar se tiče slike. Sem pred dvema tednoma šel iz T2 na Telemach zaradi interneta, tu nimamo optike in sem že skor znorel zaradi počasnim neta. Prej sem imel 10/1 sedaj pa 300/30 in plačujem pol manj kot pri T2 ampak moram pa reči da je slika obupna proti T2, totalno razočaranje ampak meni osebno je vseeno, ker mi je glavno hiter net, gledam večinoma netflix, youtube in bluray ripe. Sem pred kratkim tu na slotech prepral, ko je nekdo šel iz Temacha na Telekom in je rekel, da je slabša slika na Telekomu ampak da je vmesnik/aplikacija Neo boljši kot Eon, kakšna slika je potem na Telekomu, če je že na Telemahu obupna in še aplikacija Eon je crap proti T2 ampak kot sem rekel meni je hitrost interneta bila prioriteta.

Na kateri napravi pa gledaš Telamach in s kakšnimi nastavitvami? Jaz imam EON SmartTV app na LG OLEDu (B7), imel se pa en mesec tudi T-2 TV in je slika tam tam z T-2 TV appom, medtem ko je na DVB-C slika na Telemachu boljša kot na EON SmartTV appu in T-2 TV appu.

skyform ::

XS!D3 je izjavil:

skyform je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Pizda imate vi srečo na Telekomu, T2 pa nima ničesar oz. ima previsoke cene.


T2 je res drag, ima pa daleč najboljšo sliko, za tiste, ki večinoma gledajo opereterja je T2 daleč najboljši kar se tiče slike. Sem pred dvema tednoma šel iz T2 na Telemach zaradi interneta, tu nimamo optike in sem že skor znorel zaradi počasnim neta. Prej sem imel 10/1 sedaj pa 300/30 in plačujem pol manj kot pri T2 ampak moram pa reči da je slika obupna proti T2, totalno razočaranje ampak meni osebno je vseeno, ker mi je glavno hiter net, gledam večinoma netflix, youtube in bluray ripe. Sem pred kratkim tu na slotech prepral, ko je nekdo šel iz Temacha na Telekom in je rekel, da je slabša slika na Telekomu ampak da je vmesnik/aplikacija Neo boljši kot Eon, kakšna slika je potem na Telekomu, če je že na Telemahu obupna in še aplikacija Eon je crap proti T2 ampak kot sem rekel meni je hitrost interneta bila prioriteta.

Na kateri napravi pa gledaš Telamach in s kakšnimi nastavitvami? Jaz imam EON SmartTV app na LG OLEDu (B7), imel se pa en mesec tudi T-2 TV in je slika tam tam z T-2 TV appom, medtem ko je na DVB-C slika na Telemachu boljša kot na EON SmartTV appu in T-2 TV appu.


Sprobal sem več TVjev, kot Sony XE9005, XG9505, PUs7502 in en Samsung iz leta 2017. Sprobal oboje, box in aplikacijo direkt na TVjih in nikakor ni slika blizu T2. Telemach je čist mimo, sprve kar se opazil je da ima popolnoma drugačne barve kot T2, T2 ima takšne barve in kontrast kot ima source bluray ali kaj pač predvajajo. Sem že delal primerjave med 1080p ripi z T2 in so na T2 bile skoraj vedno enake barve, konstrst in te fore kot na 1080p ripih, samo včasih malo black crusha. Telmach pa ima prav nek filter, ful bolj žive barve, drugačen kontrast in kot da bi imeli noise reduction na pune vklopljen, čist voščena slika, ves detajl se zgubi. V nastavitvah v Eon aplikaciji je slika nastavljena na najvišjo kvaliteto, pa seveda sem tudi nastavitve na TVjih uporabil enake kot pri T2. T2 in Telemach sem primerjal celo istočasno, ker še mi T2 niso odklopli, tak da ne nista enaka, Telemach je navadn šrot proti T2 kar se tiče slike in aplikacije ampak kot sem rekel meni je vseeno, rabim hiter net.

neocodexx ::

Wow. Ja sliši se kot da telemach res pribija z nekimi filtri (mogoče poskušajo zakriti nizki bitrate?). A si mel še kdaj priložnost kako je pa na telekomu?

skyform ::

Ne Telekom še nisem sprobal ali videl, je pa nekdo tu na Slo-techu napisal, da ima slabšo sliko kot Telemach in če to drži je potem slika res podn od podna.

neocodexx ::

Mene pa tole skrbi glede burnina, tale rtingsov test. Ne vem sicer če so takrat B6 modeli že meli anti-logo burnin tehniko (mislim da ne), čeprav se je tudi da izkazala da tudi naredi burnin, samo kasneje.

V glavnem, ko je Vincent naredil svoj realističen real life test (16 ur na dan občasna menjava kanalov) in ni imel burnina, me je prepričalo da če bom malo pazil ga sigurno tudi jaz ne bom imel (ga niti nikoli ni bilo na plazmi niti pri meni niti pri starših, že skoraj 10 let stara plazma brez burnina)

Na rtings so pa testirali tako: https://www.rtings.com/tv/learn/permane...

In sem že večkrat pogledal te teste in videje, ampak tokrat sem pa šel res v detajle, kako točno so testirali, in pogledal slike od tedna do tedna, ker če dobro prebereš kako točno so testirali, je v tem testu v bistvu še kar realističen primer, ni to čisti torture, predvsem bodite pozornji na zadnja dva elementa:

A 5.5 hour video loop is used as the test pattern. It has been designed to mix static content with moving images to represent some typical content. The base material is a recording of over the air antenna TV with RTINGS overlay logos of different opacities and durations, and letterbox black bars added. These additional elements are:


Top and bottom: Letterbox bars present for 2 hours, then absent for 3.5 hours (movie example)
Top left: 100% solid logo, present for the whole clip (torture test)
Top right: 50% opacity logo, present for the whole clip (network logo torture test)
Bottom left: 100% solid logo, present for 2 hours then absent for 3.5 hours (video games example)
Bottom right: 50% opacity logo, present for 10 minutes then absent for 2 minutes (sports or TV shows example)



Torej igral si igro s statičnim HUD elementom 2 uri in potem 3 ure gledal filme/serije, oz. statika je bila 10 minut in potem se je za 2 minuti ugasnila (dosti bolj realističen primer), za njo pa je bila dinamična vsebina ki naj bi naravno osvežila piksla

Traja 20 ur, torej ponovijo cikel 5x na dan. Dosti več kot navaden uporanbik, ki bi mogoče dal na dan le 1-2 takšna cikla..

Po 10 tednih je bil že tak rezultat (spodaj levo in desno, zgornja dva sta nerealistična torture testa)







Ker pa nihče to ne počne 20 ur na dan, pa je še vedno čisto možno da bi se ti to pojavilo v cca 40 tednih.

Na srečo burnina ni bilo na sivi (kjer se bi najbolj opazil), kljub temu da sta v logotipu siva in bela črka, burnin teh ni opazen niti v barvnih testih niti na sivi podlagi. Vsaj prvih nekaj tednov ne...

Burnin na beli (črka R) se je začel pojavljati nekje po 50. tednu (realistično bi to bilo med 100-200im tednom):



Kaj me tu skrbi. Kljub temu, da so se statični elementi redno ugašali, in so menjavali content, je še vedno prišlo do burnina. Torej to dokaže, da ne pomaga da menjaš content in poskušaš "očistiti sliko" z mešano vsebino (prav tako so poganjali pixel refresher 1x tedensko), piksli na tistih mestih so se preprosto izrabili. In ne da se jih očistiti.

Najbolj realističen test je spodaj desno (10 minut prižgano, 2 minute ugasnjeno za 3 ure, potem 2 ure brez), pa je še vedno prišlo do burnina. :|

Zgodovina sprememb…

Gatsu ::

Dej no tist RTINGS test je z njihovim logotipom je čisti BS ki se ti bo zgodil samo če boš gledal teletext...

Ekola dobil sem LG CX zdej me pa zanima a res ni nobene šanse na njemu gledat NBA League pass brez da kupim chromecast al pa kej podobnega? Resno sem šokiran da LG TVji te aplikacije nimajo in se sploh nisem prej pozanimal glede tega lol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

c3fizl ::

Gatsu je izjavil:

Dej no tist RTINGS test je z njihovim logotipom je čisti BS ki se ti bo zgodil samo če boš gledal teletext...

Ekola dobil sem LG CX zdej me pa zanima a res ni nobene šanse na njemu gledat NBA League pass brez da kupim chromecast al pa kej podobnega? Resno sem šokiran da LG TVji te aplikacije nimajo in se sploh nisem prej pozanimal glede tega lol...


V web browserju nba league pass spletno stran naloži, pa probaj če dela video. Načeloma bi moglo, ker tut youtube pa razni streami delajo.
««
71 / 127
»»