» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
72 / 127
»»

fpbs ::

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...


Evo ti ga še za 5,99 Eur cenejši in bil je pred tednom nazaj celo pod 1.000 Eur

https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

 LG OLED 55 BX3

LG OLED 55 BX3

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Ugodna cena: https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/l...
in hude lastnosti, "gained in translation", recimo:
Kickoffovi povratki izgledajo tako gladko kot pri linijskih sedežih s 50 dvorišči, z manj jecljanja, da upočasnijo velik pregon avtomobilov.

fpbs ::

klekej ::

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet?

klekej ::

klekej je izjavil:

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet? Al je kaksen dobr deal za kaj vecjega iz tujine?

easyrider3 ::

klekej je izjavil:

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet?


LG OLED CX ali malenkost za odtenek slabši BX potem imaš Sony OLED A8 imaš tudi Philips OLED 805 in potem še starejše modele Philips OLED 804, 754 samo to je totalno brez veze za kupit,ker imaš dosti boljših na razpolago.
Letos spomladi pridejo spet novi modeli OLED televizorjev in morda je dobro počakati z nakupom.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

klekej je izjavil:

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet?
LG OLED CX ali malenkost za odtenek slabši BX potem imaš Sony OLED A8 imaš tudi Philips OLED 805 in potem še starejše modele Philips OLED 804, 754 samo to je totalno brez veze za kupit,ker imaš dosti boljših na razpolago.Letos spomladi pridejo spet novi modeli OLED televizorjev in morda je dobro počakati z nakupom.
Najbolj ugodne cene nakupa OLEDa so ravno sedaj. Letošnji modeli pa drugo leto marec- april.

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

klekej je izjavil:

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet?
LG OLED CX ali malenkost za odtenek slabši BX potem imaš Sony OLED A8 imaš tudi Philips OLED 805 in potem še starejše modele Philips OLED 804, 754 samo to je totalno brez veze za kupit,ker imaš dosti boljših na razpolago.Letos spomladi pridejo spet novi modeli OLED televizorjev in morda je dobro počakati z nakupom.
Najbolj ugodne cene nakupa OLEDa so ravno sedaj. Letošnji modeli pa drugo leto marec- april.


Saj,kot pravim LG OLED ima najboljšo ponudbo glede cene in sploh pa kaj vse ponuja televizor. Seveda jaz bi mogoče vzel vseeno Sony A8 seveda po pametni ceni saj tiso,kar ima več LG OLED meni nikakor ne pride nič v poštev. Philipsa 805 pa sploh ne bi kupil nikoli saj,če me kaj razpizdi je potem to,da te neka stvar začne zajebavat že takoj ko je nova ja pa ne mislim na ta model televizorja ampak saj ni važno če je drek je drek vsepovsod:). Philips naj kupi kdor hoče jaz vem,da še strižniki za lase niso kaj prida sem tudi to moral vreči v smeti.

Zgodovina sprememb…

Jan50 ::

fpbs je izjavil:

Zelo ugodno: https://geizhals.eu/lg-oled-65bx3lb-a24...

Pa se da to dobiti iz Avstrije?

Cveto ::

fpbs je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

klekej je izjavil:

Kje se zdaj cenovno zacne OLED cenovno? Tam 55". Kaj vzet?
LG OLED CX ali malenkost za odtenek slabši BX potem imaš Sony OLED A8 imaš tudi Philips OLED 805 in potem še starejše modele Philips OLED 804, 754 samo to je totalno brez veze za kupit,ker imaš dosti boljših na razpolago.Letos spomladi pridejo spet novi modeli OLED televizorjev in morda je dobro počakati z nakupom.
Najbolj ugodne cene nakupa OLEDa so ravno sedaj. Letošnji modeli pa drugo leto marec- april.


Zakaj pa zdaj in ne recimo maja-junija, malo pred nogometnim prvenstvom? Bodo takrat že povsod novi modeli (po višji ceni), starih pa ne bok več?

Trenutno naj bi bilo tako:

CX - 1200 eur
805 - 1300 eur
A8 - 1500 eur

In glede na to, se vzame CX-a. Če bi kje dobil A8 ceneje, bi ga morda še vzel, 300 eur več se mi pa ne zdi vreden.

easyrider3 ::

....Cveto....
A ti to govoriš za 65" OLED televizorje,ker takih cen verjetno ne boš videl,če pa misliš za 55" potem jih imaš pa že sedaj pri takih cenah.

--https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/o...

 LG OLED55CX3

LG OLED55CX3



https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/k...

 SONY OLED55A8

SONY OLED55A8



https://www.emundia.si/philips-televizi...

 PHILIPS 55OLED805

PHILIPS 55OLED805

Cveto ::

Govorim za cene zdaj (za 55 col). Pričakujem še kaj nižje, čeprav ne verjamem.

Vprašanje torej ostaja, ali so res zdaj cene najnižje, ali bo šlo še kaj dol. Jaz sem se sicer namenil kupovat v maju-juniju (prej imam za uredit še ene druge zadeve), tako da upam, da bo še kaj ostalo od starih modelov. Cene novih so zaenkrat še precej divje.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Govorim za cene zdaj (za 55 col). Pričakujem še kaj nižje, čeprav ne verjamem.

Vprašanje torej ostaja, ali so res zdaj cene najnižje, ali bo šlo še kaj dol. Jaz sem se sicer namenil kupovat v maju-juniju (prej imam za uredit še ene druge zadeve), tako da upam, da bo še kaj ostalo od starih modelov. Cene novih so zaenkrat še precej divje.


Kaj ceneje od teh cen ne boš dobil:) Ker enostavno zaradi nabavnih cen to ni mogoče.. Lahko, da še bo kakšen model par evrov ceneje, toda nekakšnih večjih znižanj ni pričakovati:) Bodo pa letošnji modeli proti koncu leta že občutneje cenejši, in ne bodo kaj dosti dražji od lanskih modelov..

klekej ::

Kaj pa kaj vevcjega od 55" iz tujine?

easyrider3 ::

v maju ali juniju ne bo nič kaj ceneje saj nižje se sploh ne morejo spustiti,kar se tiče OLED televizorjev. Res pa je,da takrat ko imajo trgovine čiščenje zaloge,da imajo cene zelo nizke do določenih televizorjev ampak to so televizorji iz izložbe kateri so ves čas bili na policah je pa res,da je cena skoraj enkrat manjša kakor za televizor iz škatle.

fpbs ::

Cveto je izjavil:

Zakaj pa zdaj in ne recimo maja-junija, malo pred nogometnim prvenstvom? Bodo takrat že povsod novi modeli (po višji ceni), starih pa ne bok več?Trenutno naj bi bilo tako:
CX - 1200 eur
805 - 1300 eur
A8 - 1500 eur
In glede na to, se vzame CX-a. Če bi kje dobil A8 ceneje, bi ga morda še vzel, 300 eur več se mi pa ne zdi vreden.

Sonyja ne boš dobil niljer ceneje. Poleg tega je pa po nekaterih testih slabše ocenjen od CXa, poleg tega, da Sony ne omogoča HDMI2.1, VRR, ALLM, AV1....
Tistih 300€ plačaš več samo zato, da na njemu piše Sony.

easyrider3 ::

fpbs je izjavil:

Cveto je izjavil:

Zakaj pa zdaj in ne recimo maja-junija, malo pred nogometnim prvenstvom? Bodo takrat že povsod novi modeli (po višji ceni), starih pa ne bok več?Trenutno naj bi bilo tako:
CX - 1200 eur
805 - 1300 eur
A8 - 1500 eur
In glede na to, se vzame CX-a. Če bi kje dobil A8 ceneje, bi ga morda še vzel, 300 eur več se mi pa ne zdi vreden.

Sonyja ne boš dobil niljer ceneje. Poleg tega je pa po nekaterih testih slabše ocenjen od CXa, poleg tega, da Sony ne omogoča HDMI2.1, VRR, ALLM, AV1....
Tistih 300€ plačaš več samo zato, da na njemu piše Sony.



O ne ne tukaj si se zmotil vsepovsod je SONY najbolje ocenjen,kar se tiče prikazovanja slike in podobno tukaj je od njega boljši samo Panasonic kateri pa stane preveliko preveč. Kdor ne rabi tisti HDMI 2.1 je itak brez veze,če podpira tudi 500 Hz in VRR.ALLM..... nekateri rabimo samo sliko in nič več in tukaj je SONY takoj za Panasonicom edino tisto,kar je vprašljivo je pa ANDROID tem sistemu pa nikakor nikoli ne moreš biti siguren kako se bo obnesel saj pri telefonih ni nikoli brez napak vedno nekaj bo narobe. Pri samem sistemu pa je sigurno LG WEB OS boljši pa tudi njihova brezžična povezava MIRACAST je stokrat boljša kakor tisto sranje od Chromecast. Glede same kakovosti materialov in kvalitete bi se pa vedno raje odločil za Sony kakor Lg tukaj pa mislim,da je Sony boljši vsaj na rok trajanja televizorja.Je pa tako,da malo ljudi bi verjetno sploh opazilo razliko med televizorji sploh pa,ko imaš vedno samo enega pri sebi doma in ga gledaš se ti super zdi.

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

O ne ne tukaj si se zmotil vsepovsod je SONY najbolje ocenjen,kar se tiče prikazovanja slike in podobno tukaj je od njega boljši samo Panasonic kateri pa stane preveliko preveč. Kdor ne rabi tisti HDMI 2.1 je itak brez veze,če podpira tudi 500 Hz in VRR.ALLM..... nekateri rabimo samo sliko in nič več in tukaj je SONY takoj za Panasonicom edino tisto,kar je vprašljivo je pa ANDROID tem sistemu pa nikakor nikoli ne moreš biti siguren kako se bo obnesel saj pri telefonih ni nikoli brez napak vedno nekaj bo narobe. Pri samem sistemu pa je sigurno LG WEB OS boljši pa tudi njihova brezžična povezava MIRACAST je stokrat boljša kakor tisto sranje od Chromecast. Glede same kakovosti materialov in kvalitete bi se pa vedno raje odločil za Sony kakor Lg tukaj pa mislim,da je Sony boljši vsaj na rok trajanja televizorja.Je pa tako,da malo ljudi bi verjetno sploh opazilo razliko med televizorji sploh pa,ko imaš vedno samo enega pri sebi doma in ga gledaš se ti super zdi.
Tu si poglej LG skupna ocena 147 točk, Sony 143
https://www.avforums.com/reviews/lg-cx-...
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...

easyrider3 ::

Sem že dostikrat povedal,da se te točke za ocenjevanje skupaj seštevajo od vseh testiranj,kar sploh nima pravega pomena glede same slike.Treba je tiste točke skupaj sešteti katere imajo pomen za sliko ne pa kako je dober televizor za igranje iger in sto drugih stvari. Pa še nekaj ta AVFORUMS se mi je tudi totalno zameril saj so dali najvišjo oceno 10 SDR prikazovanje slike za televizor Panasonic GZ950 kar sploh naj ne bi bilo res.
Uporabnik je povedal da televizor veliko slabše prikazuje SDR sliko kakor LED televizor tako,da sploh ne verjamem več tem bluzarjem in kakemu drugemu.
https://www.avforums.com/reviews/panaso...

Treba je črto potegniti z večjimi testiranji in potem vidiš kaj je kje saj zelo čudno,da vsak drugače vse prikaže,ko so testirali iste televizorje.
LG ni imel in nikoli nima in verjetno tudi ne bo imel tako dobrega gibanje slike kakor Sony,tudi video processing ima slabši.............



 Motion Handling

Motion Handling



 Video Processing

Video Processing



 Blacks & Shadow Detail

Blacks & Shadow Detail



 Colour Accuracy

Colour Accuracy



 Uniformity

Uniformity



 Bright Room

Bright Room



 Best Living Room

Best Living Room



 Best Home Cinema

Best Home Cinema



 BEST TV of 2020

BEST TV of 2020

Cveto ::

Meni se gre bolj za DTS podporo. Doma imam NAS z par sto filmi in na večini je DTS zvok. Idealno bi bilo, če bi že predvajalnik v TV-ju znal posredovati DTS na zunanji ojačevalec oziroma ga uporabljal tudi pri predvajanju preko lastnih zvočnikov (ki v tem razredu niso tako slabi).

In od teh konkurentov ravno CX ne podpira DTS-a, ostala dva naj bi ga.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Meni se gre bolj za DTS podporo. Doma imam NAS z par sto filmi in na večini je DTS zvok. Idealno bi bilo, če bi že predvajalnik v TV-ju znal posredovati DTS na zunanji ojačevalec oziroma ga uporabljal tudi pri predvajanju preko lastnih zvočnikov (ki v tem razredu niso tako slabi).

In od teh konkurentov ravno CX ne podpira DTS-a, ostala dva naj bi ga.


Kar se tiče DTS zvoka še v glavnem omogočata ta format samo Philips in Sony. Samsung, Lg in Panasonic ne omogočajo ta format.

polde66 ::

Pa kaj se obremenjujete s temi zvoki in podporami filmov. Nabavte si en soliden android box pa mate vse probleme rešene. Na tv nimam niti stb priklopljen. Vse se gleda preko boxa. Box podpira vse kodeke, nanj naložim kup aplikacij, gledam filme prek kodija z vso podporo podnapisov. in gledam tv prek t2-go aplikacije ki je še hitrejša kot pa njihov stb box. Zato je čisto vseeno kater tv s kašno popodo si nabavim, bistvo mi je slika, zvok pa tudi ampak tega lahko občutno popravim z reciverjem, če mi paše. Tudi avto ne kupiš tak da ima vse kar potrebuješ. Za kolesa okol vozit boš vzeel kljuko ali pa kak drug nastavek. Tudi ne štekam zakaj bi kupoval nek hud tv brez kake podpore reciverja, 5.1, 5.2 ali 7.1 zvočnikov... jasno je da potem ljudje jokajo da niso zadovoljni z zvokom pa kaj vem čem še. Meni osebno je mora gledat film preko usb na tv.
polde

easyrider3 ::

polde66 je izjavil:

Pa kaj se obremenjujete s temi zvoki in podporami filmov. Nabavte si en soliden android box pa mate vse probleme rešene. Na tv nimam niti stb priklopljen. Vse se gleda preko boxa. Box podpira vse kodeke, nanj naložim kup aplikacij, gledam filme prek kodija z vso podporo podnapisov. in gledam tv prek t2-go aplikacije ki je še hitrejša kot pa njihov stb box. Zato je čisto vseeno kater tv s kašno popodo si nabavim, bistvo mi je slika, zvok pa tudi ampak tega lahko občutno popravim z reciverjem, če mi paše. Tudi avto ne kupiš tak da ima vse kar potrebuješ. Za kolesa okol vozit boš vzeel kljuko ali pa kak drug nastavek. Tudi ne štekam zakaj bi kupoval nek hud tv brez kake podpore reciverja, 5.1, 5.2 ali 7.1 zvočnikov... jasno je da potem ljudje jokajo da niso zadovoljni z zvokom pa kaj vem čem še. Meni osebno je mora gledat film preko usb na tv.


Nekaterim je najbolj enostavno gledat preko USB na TV,pa nekateri lahko z televizorjem vse gledajo brez kakega priklopa box škatlice saj televizor podpira velikooooo aplikacij in uporablja se samo eden daljinec. To,da televizorji ne morejo ali ne smejo podpirati vseh zvočnih zapisov je pa res ena velika žalost sploh v današnjih časih. Trenutno se lahko še vleče iz interneta dol filme ampak tudi to se bo enkrat nehalo in potem se bo moralo gledat na drug način kot je Netflix,Prime video,Hbo Go.....

JackOdpirac ::

OLED48CX za 900e na mimovrstah. Je bilo to pred kratkim? Je kdo to zasledil?
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

JackOdpirac je izjavil:

OLED48CX za 900e na mimovrstah. Je bilo to pred kratkim? Je kdo to zasledil?
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...


Se mi zdi,da je že nekaj časa tako kakor piše razprodano in cena 899 EUR in to ne bo nikoli za dobiti po tej ceni.

Cveto ::

To so te mimovrste "fore". Ali je clickbait, ali pa se je šlo za točno en aparat, ki je dobil kakšnega "internega" lastnika. Lahko je bila tudi pomota (ne bi bilo prvič). Včasih se splača dati na tak artikel alarm (ne vem sicer če se na "razprodano" da) in ko slučajno pride online (dajo ga online, cene pa še ne popravijo) takoj kupiš. Na ta način sem jaz čakal več mesecev na bazen in ga tudi dobil po divje nižji ceni.

Glede zvoka: imam receiver (resda starejši, samo z optiko in brez hdmi), dobre (full size) zvočnike, woofer in vse, imam tudi soliden android box. A pri vsakodnevnem gledanju se tega ne prižiga, tv pa posledično teče na (bolj ali manj gnilih) vgrajenih zvočnikih. In zato se mi gre, da so tudi ti ok. Boxa bi se pa tudi rešil, če bi se dalo.

Na koncu bo itak box ostal, za filme se bo vklapljalo receiver, tv pa bo CX. Lahko pa sanjam... :)

polde66 ::

Zadeve so le malce bolj "zakomplicirane" za boljši filing pri gledanju. Če gledaš recimo film preko kodija je treba v kodiju v nastavitvah sistema pod zvok tudi vpisati oz določiti koliko zvočnikov tvoj sistem uporablja. In seveda tudi določiti spodaj katere kodeke tvoj sistem podpira. Šele takrat pride vse do izraza, če ne določiš, gledaš ozz poslušaš v stereo. Zakaj recimo kodi? V njem lahko določim serverje s podnapisi recimo podnapisi.net, titlovi.com... določim velkost podnapisov, določim jezike, kateri me zanimajo za podnapise, dodam si bližnjico pod zavihek filmi do svojih datoitek, preko kodija gledam na STB vse zadeve iz mojega PC-ja.... Uporabna stvar. Tudi box ni najbolj obični imam Ugoos am6 plus star ene 3 dni prej pa sem imel Beelink gt king pro, na drugem tv v spalnici pa je Beelink gt king. Hči ima spodaj A95X F3 ki je čisto dovolj. Skratka boljši ko je box več nasavitev omogoča, več da od sebe a tudi ti boxi za 40 ali 50 eur vse to nudijo. Stvar okusa, sredstev in interesa. Reciver je prvi osnovni z podporo dolby atmos seveda potem še 5.1 zvočniki ki so recimo čisto srednji razred kupljeni v obdobju črnega petka. Ko to vse skup na pravilni način našaltaš se ni treba bat z procesiranjem, štetjem pixlov, in kaj vem čem še vse. Moj tv je LG55c9 oled. Tudi če bi imel kaj drugega bi bila izkušnja gledanja podobna-le tu je čista tema ko pride do črnine. Tega se navadiš tako kot velikosti ekrana. Preden ne kupiš je kup panike kaj kater in ali bo dovolj, potem pa ko imaš nima veze. kot ploščice za v kopalnico. 6 mesecev priprav ko pa so položene pa še porajtaš ne.
Kaj je moja poanta, če res želiš uživat v zvoku in sliki pač potrebuješ zraven še dodatke kot je recimo reciver, zvočniki, box, bluray predvajalnik...pa nekaj osnovnega znanja.
polde

Nikonja ::

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

fpbs ::

Nikonja je izjavil:

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

Poleg tega ti pa CX, oziroma vsi lanski LG OLEDi stereo zvok pretvori v 5.1, letošnji modeli pa v 5.1.2.

Morientes ::

fpbs je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

Poleg tega ti pa CX, oziroma vsi lanski LG OLEDi stereo zvok pretvori v 5.1, letošnji modeli pa v 5.1.2.



Pa iz fičota v la ferrari. Dostkrat sm stereo zvok prenašal iz boxe na Onkyota kao 5.1, žal je zelo slab približek DD ali DTS. Ti pa pač vsi zvočniki špilajo ni pa unga filinga, ko slišiš korake na zadnjem desnem zvočniku in take fore. Slaba tolažba.

fpbs ::

Morientes je izjavil:

fpbs je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

Poleg tega ti pa CX, oziroma vsi lanski LG OLEDi stereo zvok pretvori v 5.1, letošnji modeli pa v 5.1.2.
Pa iz fičota v la ferrari. Dostkrat sm stereo zvok prenašal iz boxe na Onkyota kao 5.1, žal je zelo slab približek DD ali DTS. Ti pa pač vsi zvočniki špilajo ni pa unga filinga, ko slišiš korake na zadnjem desnem zvočniku in take fore. Slaba tolažba.
Pa ne moreš tvojega nestrokovnega eksperimetiranja primerjati z nekim AI Alpha 9 Gen 4 processorjem.

jojw ::

fpbs je izjavil:

Morientes je izjavil:

fpbs je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

Poleg tega ti pa CX, oziroma vsi lanski LG OLEDi stereo zvok pretvori v 5.1, letošnji modeli pa v 5.1.2.
Pa iz fičota v la ferrari. Dostkrat sm stereo zvok prenašal iz boxe na Onkyota kao 5.1, žal je zelo slab približek DD ali DTS. Ti pa pač vsi zvočniki špilajo ni pa unga filinga, ko slišiš korake na zadnjem desnem zvočniku in take fore. Slaba tolažba.
Pa ne moreš tvojega nestrokovnega eksperimetiranja primerjati z nekim AI Alpha 9 Gen 4 processorjem.

Ja res...

easyrider3 ::

polde66 je izjavil:

Pa kaj se obremenjujete s temi zvoki in podporami filmov. Nabavte si en soliden android box pa mate vse probleme rešene. Na tv nimam niti stb priklopljen. Vse se gleda preko boxa. Box podpira vse kodeke, nanj naložim kup aplikacij, gledam filme prek kodija z vso podporo podnapisov. in gledam tv prek t2-go aplikacije ki je še hitrejša kot pa njihov stb box. Zato je čisto vseeno kater tv s kašno popodo si nabavim, bistvo mi je slika, zvok pa tudi ampak tega lahko občutno popravim z reciverjem, če mi paše. Tudi avto ne kupiš tak da ima vse kar potrebuješ. Za kolesa okol vozit boš vzeel kljuko ali pa kak drug nastavek. Tudi ne štekam zakaj bi kupoval nek hud tv brez kake podpore reciverja, 5.1, 5.2 ali 7.1 zvočnikov... jasno je da potem ljudje jokajo da niso zadovoljni z zvokom pa kaj vem čem še. Meni osebno je mora gledat film preko usb na tv.


Tista T-2 TV 2Go aplikacija ima samo določene programe in veliko jih manjka proti aplikaciji T-2 katera ima vse programe kot bi imel njihov vmesnik box.Zato ni neka dobra zadeva,da ne omenim od Telemacha kjer nimaš skoraj nič programov polovica je okrajnih programov recimo A kanal,Pop tv in 30 podobnih jih ni vsaj jaz jih nimam. Televizorji moral v današnjem času podpirati dosti takih zadev a jih nekateri ne in to je žalost. Dobra stvar vsaj zame je,da T-2 TV aplikacijo podpira vsaj nekaj znamk televizorjev LG,Samsung in vsi z Android sistemom recimo škoda,da Panasonic ne podpira

Morientes ::

fpbs je izjavil:

Morientes je izjavil:

fpbs je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Na svoji C9-ki če ne gledam Netflix,YT večinoma se vrti Plex, in mi se iskreno neda zaj... z dodatnim škatlicami ker iskreno ne vidim kaj dodatnega bom dobil. Vse to kaj je polde66 opisal da Kodi dela, isto tudi Plex naredi in vse brez dodatne škatle, dodatnega daljinca, sekiranja ali tv podpira kodeke ali ne. Moti me edino kaj nobeden k... tv ne omogoča tudi passthrough za HD codece, sej tudi andorid škatlice ne, izjema je samo Nvidin shield, ampak 200 ojrov za to pa ne dam.
Se strinjam da je totalno nepomembno kakšen kodek tv podpira ali ne, če poslušaš zvok na tv zvočniki ali soundbaru, ker v nobenem primeru ne boš slišal razlike.

Poleg tega ti pa CX, oziroma vsi lanski LG OLEDi stereo zvok pretvori v 5.1, letošnji modeli pa v 5.1.2.
Pa iz fičota v la ferrari. Dostkrat sm stereo zvok prenašal iz boxe na Onkyota kao 5.1, žal je zelo slab približek DD ali DTS. Ti pa pač vsi zvočniki špilajo ni pa unga filinga, ko slišiš korake na zadnjem desnem zvočniku in take fore. Slaba tolažba.
Pa ne moreš tvojega nestrokovnega eksperimetiranja primerjati z nekim AI Alpha 9 Gen 4 processorjem.



Sem mel priložnost poslušat na CX ta tvoj kvazi Gen 4 procesor, pa ti pravim, da to ni to. Sam očitno nisem dobro poslušal, bom se strokovnega mnenja držal.

easyrider3 ::

Kakor pravijo iz muhe ne moreš narediti slona obratno pa lahko. Kako je potem,ko se gleda Netflix na televizorju kateri ne podpirajo DTS a se potem lahko dobi zvok DTS na reciver in tako predvaja.

Cveto ::

Jaz bi rekel da ne. Saj ravno v tem je point. Za samo predvajanje na TV itak ne rabiš DTS (bi pa prav prišel kakšen downmix na 2 kanala), rabi pa se "passthrough" in teka novejši TV-ji nimajo (če prav razumem).

easyrider3 ::

Potem je vse brez zveze, če televizor prikazuje Netflix in ti ne moreš imeti pravi zvok kot naj bi bilo. Se pravi,da televizorji kateri podpirajo DTS ali Dolby Atmos bi pa morali enostavno se jih povezati z reciverjem pa bi špilalo.

XS!D3 ::

easyrider3 je izjavil:


da ne omenim od Telemacha kjer nimaš skoraj nič programov polovica je okrajnih programov recimo A kanal,Pop tv in 30 podobnih jih ni vsaj jaz jih nimam.

Na Telemach EON tako mobilnem kot TV appu so prav vsi kanali, ki jih imaš v shemi (torej enako kot na kabelski ali IP boxu, jaz jih imam 200+ tudi 100+ HD vključno s POP TV in A KNALOM ter ogledom za nazaj na vseh kanalih) z izjemo XXX zaradi omejitev storea in tistega enega ali dveh 4K kanalov. Če imaš ti shemo, ki jo dobiš brezplačno skupaj z mobilnim paketom in ima samo nek omejen nabor kanalov, to nima veze z appom.

polde66 ::

@easyrider kolikor jaz gledam mojo shemo L v t2 naročnini in primerjam stb box z programi, ki jih dam oz gledam preko t2go imam vse programe. Imam L paket, ki ne vključuje hd poptv in a kanala a preko aplikacije jih gledam v HD. Nimam pa nekega fetiša s šaltanjem in zbiranjem števila programov, gleda se jih okoli 10 če že in to je čez glavo. Tako da meni povprečnežu ta aplikacija popolnoma zadosti na 5 aparatih na različnih lokacijah.

@Nikonja, moj Ugoos am6 omogoča passthrough stane dobrih 142 eur, ampak ima tudi druge prednosti za ta denar. Prav tako omogočajo isto stvar tudi cenejši ugoos boxi, ker uporabljajo podoben ali enak firmware. https://ugoos.com/ugoos-products
Passthrough omogoča tudi beelink a tam moraš malce bolj naokrog ročno določit kodeke za podporo. Na isti način uporabljajo passthrough tudi cenejši boxi a ponavadi takim z amlogic x3 procesorjem manjka kak dolby trueHD. Tudi če to vse omogočim in na kodiju ne omogočim prehoda, kodekov, ki jih podpira naprava in števila zvočnikov v sistemu bom vse to po defaultu poslušal samo stereo.
polde

easyrider3 ::

polde66 je izjavil:

@easyrider kolikor jaz gledam mojo shemo L v t2 naročnini in primerjam stb box z programi, ki jih dam oz gledam preko t2go imam vse programe. Imam L paket, ki ne vključuje hd poptv in a kanala a preko aplikacije jih gledam v HD. Nimam pa nekega fetiša s šaltanjem in zbiranjem števila programov, gleda se jih okoli 10 če že in to je čez glavo. Tako da meni povprečnežu ta aplikacija popolnoma zadosti na 5 aparatih na različnih lokacijah.

@Nikonja, moj Ugoos am6 omogoča passthrough stane dobrih 142 eur, ampak ima tudi druge prednosti za ta denar. Prav tako omogočajo isto stvar tudi cenejši ugoos boxi, ker uporabljajo podoben ali enak firmware. https://ugoos.com/ugoos-products
Passthrough omogoča tudi beelink a tam moraš malce bolj naokrog ročno določit kodeke za podporo. Na isti način uporabljajo passthrough tudi cenejši boxi a ponavadi takim z amlogic x3 procesorjem manjka kak dolby trueHD. Tudi če to vse omogočim in na kodiju ne omogočim prehoda, kodekov, ki jih podpira naprava in števila zvočnikov v sistemu bom vse to po defaultu poslušal samo stereo.


To nikakor ne drži kar ti praviš,da ima T-2 tv2go vse programe saj imam že nekaj let in dobro vem da od šport programov lahko gledaš samo šport TV 1,2 in 3 recimo šport klube ni bilo možno gledat in kar dosti drugih programov tudi ne Jaz imam paket oranžni diamant HBO in dobro vem kaj lahko gledam in kaj ne.Na aplikaciji si izberi možno predvajanje in boš videl koliko je programov in potem izberi vsi programi

polde66 ::

Moj je okrnjen L in gledam vse, nimam športnega paketa zraven, gleedam pa lahko Areno šport 1 in 2, euro eport 1 in 2, sport tv hd , 2 in 3. skratka vse kar imam na seznamu. https://www.t-2.net/primerjalnik-progra... na tem seznamu ne vidim tvojih šport klubov niti v tvoji hd hbo shemi XL.
https://www.t-2.net/novice/iz-programsk... da boš malce bolj na tekočem.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

easyrider3 ::

Ja saj že več kot pol leta nimajo sport kluba saj edino Telemach jih ima,ja in drugače njih se ni dalo gledat preko aplikacije T-2 tv2go pa recimo program AMC se tudi ne,da. Sem trenutno v službi bom pa doma pregledal kaj vse se da gledat in kaj ne, mogoče sedaj je kaj več kakor poprej. Seveda so pa glavni programi vedno bili omogočeni za gledanje.

darck ::

Mislim,da je to trenutno res zelo ugodna cena

 LG OLED 55CX3

LG OLED 55CX3



https://www.ceneje.si/Izdelek/17956500/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Morientes ::

Darck seveda.

Malo ceneje pride še na Telekomu če se vežeš za 24m - 1053€

Pa še hišnega kina ti ne bo treba kupovat, ta TV ti zna iz 2.0 pričarat 5.1 in več. Še tuki prišparaš 1000€+.

darck ::

Morientes je izjavil:

Darck seveda.

Malo ceneje pride še na Telekomu če se vežeš za 24m - 1053€

Pa še hišnega kina ti ne bo treba kupovat, ta TV ti zna iz 2.0 pričarat 5.1 in več. Še tuki prišparaš 1000€+.

Potem tisto pri Telekomu je še bolje samo tisto glede zvoka 5.1 in podobno pa se ne strinjam in NIKOLI ne bo noben televizor ali kaj podobnega naredilo z zvokom kakor razporejeni zvočniki v prostoru.To nikakor ne more nobena tehnologija narediti pa lahko še tako delajo na tem in pišejo vse možne stvari. Iz televizorja mi sigurno ne bo nobeden televizor pripeljal zvoka iz zadaj hrbtne strani to je možno samo da imaš pravo ozvočenje zvočniki+reciver+ojačevalec in seveda subwooferje. Kdor bo trdil,da mi z televizorjem,da pravi kinematografski zvok ta laže soundbar je en drek televizor pa nič bolje.

darck ::

darck je izjavil:

Morientes je izjavil:

Darck seveda.

Malo ceneje pride še na Telekomu če se vežeš za 24m - 1053€

Pa še hišnega kina ti ne bo treba kupovat, ta TV ti zna iz 2.0 pričarat 5.1 in več. Še tuki prišparaš 1000€+.

Potem tisto pri Telekomu je še bolje samo tisto glede zvoka 5.1 in podobno pa se ne strinjam in NIKOLI ne bo noben televizor ali kaj podobnega naredilo z zvokom kakor razporejeni zvočniki v prostoru.To nikakor ne more nobena tehnologija narediti pa lahko še tako delajo na tem in pišejo vse možne stvari. Iz televizorja mi sigurno ne bo nobeden televizor pripeljal zvoka iz zadaj hrbtne strani to je možno samo da imaš pravo ozvočenje zvočniki+reciver+ojačevalec in seveda subwooferje. Kdor bo trdil,da mi z televizorjem,da pravi kinematografski zvok ta laže soundbar je en drek televizor pa nič bolje.


 5.1 sistem

5.1 sistem



 7.1 sistem

7.1 sistem



 7.1.4. sistem

7.1.4. sistem



 7.1.4.

7.1.4.



Nikoli televizor ne bo dal takega učinka kot z takim sistemom

fpbs ::

darck je izjavil:

Morientes je izjavil:

Darck seveda.Malo ceneje pride še na Telekomu če se vežeš za 24m - 1053€Pa še hišnega kina ti ne bo treba kupovat, ta TV ti zna iz 2.0 pričarat 5.1 in več. Še tuki prišparaš 1000€+.

Potem tisto pri Telekomu je še bolje samo tisto glede zvoka 5.1 in podobno pa se ne strinjam in NIKOLI ne bo noben televizor ali kaj podobnega naredilo z zvokom kakor razporejeni zvočniki v prostoru.To nikakor ne more nobena tehnologija narediti pa lahko še tako delajo na tem in pišejo vse možne stvari. Iz televizorja mi sigurno ne bo nobeden televizor pripeljal zvoka iz zadaj hrbtne strani to je možno samo da imaš pravo ozvočenje zvočniki+reciver+ojačevalec in seveda subwooferje. Kdor bo trdil,da mi z televizorjem,da pravi kinematografski zvok ta laže soundbar je en drek televizor pa nič bolje.

Morientes s tem postom si jasno dokazal, da ne razumeš za kaj gre pri tej pretvorbi iz 2.0 na 5.1. Za 5.1 ti še vedno rabiš reciver - ojačevalec ki omogoča 5.1 in pa seveda ustrezne zvočnike.
Tu si malo prečitaj:

"Coming as no surprise to anyone, LG's 2021 OLEDs have with a new version of the company's Alpha 9 processor. The predictably named Alpha 9 Gen 4 features the same AI Upscaling, Clearer Text, Auto Genre Selection and Genre Optimisation as before, but also upgrades a couple of existing features and brings two brand new ones to the table.

Those upgraded features are Object Enhancement, which now goes beyond faces to recognise and enhance entire bodies and objects such as cars and animals, and stereo upmixing, which can now be done up to 5.1.2 channels, rather than the 5.1 of before.

The brand new features, meanwhile, are Scene Detection, which automatically optimises the picture on a scene-by-scene basis, and Auto Volume Levelling, which ensures that volume remains consistent as you switch between channels and sources.

The idea is that these technologies all work together to automatically get the best picture and sound from all sources. As an example, it will detect that you’re watching a film, then that it’s a night scene, then it will detect and enhance individual objects, and then it will up-mix the audio to 5.1.2. Switch to watching the news and it will instead enhance the on-screen text and switch to Clear Voice in order to make the dialogue clearer.

Morientes ::

Razumu, razumu. Misliš da je LG toplo vodo odkril? Če neveš, recevierji že vsaj 10 let znajo upmixat stereo zvok in simulirat približku 5.1 ali celo 7.1 zvoku, kot sem ti že pojasnil zgoraj med mojim nestrokovnim eksperimentiranjem in z razlago da je to slaba tolažba proti DTS, če TV nima passtrough.
Dolby Surround: expands 2-channel or 5.1 audio to play over systems with more speakers e.g. 7.1 or 5.1.2
DTS Neural:X: expands 2-channel or 5.1 audio to play over systems with more speakers e.g. 7.1 or 5.1.2
DTS Virtual:X: creates a 3D surround effect with virtual height and surround processing.

Si sploh prebral kar si tukaj zdej prelimal? Mah, mi je že kar žal, da sem sploh kaj omenil, bom take nesmisle drugič preskočil.

easyrider3 ::

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.
««
72 / 127
»»