» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
70 / 70
»
»»

fpbs ::

Tsunamii je izjavil:

Če bodo cene nizje bo super...drugace bo se vedno 70'+ OLEDi predragi...no za navadne smrtnike seveda.
Letošnjim LG OLED modelom bo dodana še serja A1 z nekoliko nižjo ceno.

Cveto ::

Se pravi nižje od B1? Upam da ne bo še temnejši panel...

Machete ::

Zakaj to delajo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
Galaxy S10

Sem pogledal in v bistvu se B serija ukinja, nadomešča jo A serija. In ja, ta bo imela starejši procesor in (verjetno) temnejši panel (novi "evo" so itak samo v top seriji).

LG 2021 OLED LINEUP
Series Sizes (inches) Resolution Evo panel Gallery design Processor
Z1 88, 77 8K No No A9 Gen 4 8K
G1 77, 65, 55 4K Yes Yes A9 Gen 4
C1 83, 77, 65, 55, 48 4K No No A9 Gen 4
A1 77, 65, 55, 48 4K No No A7 Gen 4

Za pravi napredek se bo torej treba stegniti do G (Gallery) serije.

easyrider3 ::

Machete je izjavil:

Zakaj to delajo?

Da bo OLED televizor dostopen večji populaciji ker cena bo ali mora biti identična že LED televizorjem saj drugače se njim sploh ne splača delat in prodajat če bo cena višja. Ta model A1 bo imel 50Hz panel,HDMI 2.0 tako,da ne bo podpiral VRR bo pa podpiral ALLM in eARC imel tudi ne bo Oled Motion PRO kot ga drugi bodo imeli zato mora biti ta Oled televizor za majhne denarje da tisti ki bo hotel Oled televizor brez kakih ekstra dodatkov bo lahko tega kupil.
Nekdo ki bi rad televizor kot je Qled ali Fald bo sedaj lahko izbral tega za manj denarja tako si jaz to predstavljam in 55" tak televizor ne more ali sme biti dražji kakor 1.000 eur še to je veliko mogoče bo še ceneje.
A1 in B1 bosta tudi imela slabši procesor Alpha 7-4 evo tukaj na tem naslovu je tudi tabela http://prntscr.com/wmedhb

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

LG A1 OLED TVs
In addition to the new LG C1, G1 and Z1 OLED TVs that were officially announced at CES 2021, FlatpanelsHD can now share official information on LG's A1 and B1 ranges.

LG A1 will be available in 48, 55, 65 and 77 inches. It is a range of affordable 4K OLED TVs that will help take the advanced self-emissive display technology mainstream. You are still getting deep blacks and high contrast, accurate colors, HDR picture quality (with support for up to Dolby Vision IQ), and fast response time.

However, there are some downgrades. A1 will have a 50/60Hz panel, as opposed to the 100/120Hz panel in other OLED TVs, and HDMI 2.0 – which makes sense given its 50/60Hz limitation. It will not support VRR either but will still offer eARC and ALLM, both of which can be supported on HDMI 2.0 chipsets. It has the non-Pro version of 'OLED Motion'.

B1 replaces BX
LG will also launch B1 as the successor to BX. So what is the difference between A1 and B1? B1 has a 100/120Hz OLED panel, HDMI 2.1 for 4K120 and VRR (also FreeSync and G-Sync Compatible), and 'OLED Motion Pro'.

LG B1 will be available in 55, 65 and 77 inches.

Both A1 and B1 will be powered by the company's Alpha 7 Gen4 video processor, and both feature webOS 6.0, Game Optimizer, Dolby Atmos decoding, Apple AirPlay 2, HomeKit, Google Assistant, HGiG, Filmmaker Mode, and TV Sound Mode Share. They are also both compatible with the new Gallery floor stand.

LG and Samsung launched the first OLED TVs in 2012/2013 but Samsung ultimately had to give up on its approach (RGB OLED TV). In 2021, LG will try to take the technology mainstream but it remains to be seen how big of a compromise A1 is compared to other OLED TVs. On the other hand we expect it to soundly outperform most, if not all, mid-range LCD TVs.

Cveto je izjavil:

Sem pogledal in v bistvu se B serija ukinja, nadomešča jo A serija. In ja, ta bo imela starejši procesor in (verjetno) temnejši panel (novi "evo" so itak samo v top seriji)
Nič se ne ukinja:
"The LG 2021 TV range will also include the A1 and B1 series OLEDs , two series that were only named on the sidelines of the conference held yesterday at CES . Let's start with the lower-end proposal: the A1 will constitute the entry threshold for the current year. LG talks about products that will be offered at a significantly lower price. The available cuts are 48 " , 55" , 65 " and 77" .

All panels have an Ultra HD resolution with a reduced refresh rate compared to the other models: from 100/120 Hz to 50/60 Hz . This feature also involves the unavailability of the Motion Pro OLED function , the inclusion of black frames to improve moving images operating at a maximum of 120 Hz from 2019 (which is why it is not possible to use it).

Compared to C1, G1 and Z1 the processor also changes, a fact rather obvious since already with the OLEDs of the B series (BX last year but also B9 and B8 previously) the Korean brand usually uses slightly less advanced electronics . On the A1 there is the Alpha 7 Gen 4 AI processor . The last difference is finally linked to the inputs: on the A1 we find three HDMI 2.0 ports capable of supporting eARC and Auto Low Latency Mode .

The B1 series is positioned on a higher level and replaces the previous BX. The panels are Ultra HD in 55 " , 65" and 77 " sizes . The refresh rate is 100/120 Hz as on higher-end televisions. Motion Pro OLED is therefore also available. HDMI inputs in version 2.1 are also available. if the number is not specified. As regards the supported functions, compatibility with eARC , Auto Low Latency Mode , Variable Refresh Rate (HDMI Forum VRR, FreeSync and G-Sync ) and Ultra HD at 120 Hz is confirmed. The video processor is still the Alpha 7 Gen 4 AI."

easyrider3 ::

tukaj vse lahko vidite lasnosti med modeli

http://prntscr.com/wmeyhz

easyrider3 je izjavil:

Nekdo ki bi rad televizor kot je Qled ali Fald bo sedaj lahko izbral tega za manj denarja tako si jaz to predstavljam in 55" tak televizor ne more ali sme biti dražji kakor 1.000 eur še to je veliko mogoče bo še ceneje.
Mogoče bodo začetne cene nekaj čez 1000€, kasneje se bodo pa zagotovo spustile na cca 800€, kar bo precejšen pritisk na te nižje cenovne modele, naprimer na Philipsove DLEDe.

neocodexx ::

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: neocodexx ()

LeQuack ::

easyrider3 je izjavil:

Machete je izjavil:

Zakaj to delajo?

Da bo OLED televizor dostopen večji populaciji ker cena bo ali mora biti identična že LED televizorjem saj drugače se njim sploh ne splača delat in prodajat če bo cena višja.

Zato so začeli tudi manjše delati. Da lahko tem manjši dajo isto ceno kot so imeli prej 55 inčni, 55 incčne pa konkretno podražijo.
Quack !

katimm ::

neocodexx je izjavil:

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))

Malce offtopic ampak meni je tole Led tv delal. Prvi prizig po 15 min se je zacelo pokanje kaksne 15 min se na vsako minuto. Med delovanjem pa ni skoraj nikdar vec pocilo. Problem je bil ko sem ga izklopil pa je potem se 20 min pokalo... sem imel pa Tv v isti sobi kot spim in mi je bilo za znoret nadlezno. Na garancijo je sel, zavrnjeno ker aparat dela brezhibno in nimajo kaj sem se obrisal pod nosem. Na koncu sem ga senkal dejansko po letu uporabe in kupil malo drazji TV da se mi spet kaj podobnega ne pripeti. Je pa bil TV od Toshibe in zagotovo ne kupim nic vec od te firme :D ampak ja nesreca pa glih tega sem moral vzet

««
70 / 70
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung qled televizije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11111355 (1442) Mirkokovačec
»

TV tech novosti, novi modeli, dogodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7411795 (3600) fpbs

Več podobnih tem