» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
64 / 127
»»

jijetelu ::

Ondre je izjavil:

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr

Ondre ::

jijetelu je izjavil:

Ondre je izjavil:

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr



Imam ga od februarja pa še tega nisem imel.

Machete ::

Ka je fora s tem burnom. Kaj moram pazit? Hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Amdforce ::

Staticne slike, logoti ipd. Gre pa vecina oledov na screensaver ce si nekaj casa na pavzi ipd. Vecina modelov ze avtomatsko dimma tudi logote postaj. Jaz se na nobenem oledu nisem imel burn ina, sem pa imel na prvem oled(star lg eg9100) image retention, ki pa je kmalu izginil ko je sla slika spet v gibanje po premoru.

Machete ::

Ok kul. Bom pozoren, sicer na pcju je tega manj, ampak je pa že samo windows/sw okolje potem nevarno, če pustiš idlat. Kaj pa je nevaren čas? 1h? 5h? 20h?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jijetelu ::

jijetelu je izjavil:

Ondre je izjavil:

Ne da se. Izklopiš tv za 10 min, da ščisti sliko.
Meni se večkrat to pokaže saj je tv čez dan vedno vklopljen. Otrok, pravi, naj dam tv spat >:D

Včasih se pa pojavi tekst, da bo trajalo uro, vendat tudi to vzamem v zakup zaradi nevarnosti burn in-a


no shit, TV je bil ugasnjen 2 uri, pa še kr


pol po dodatnih 2 urah se je očitno zadeva končno skalibrirala, sam FFS, evo točno zarad te fore sem jst zaključil s Philipsom, od 17ih naprej zarad neke debilne fore nisem mogel uporabljat TVja, če bi mel TV cel dan prižgan, bi čovek še zastopil, ob 15ih sem prišel domov s službe, fuck off

sicer je cel kup pritožb uporabnikov na to temo na spletu, tko da daleč od tega da sem edini

Amdforce ::

Meni se resetira vsake par dni, po izklopu tvja in traja cca 20 sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

Klemen86 ::

Klemen86 je izjavil:

Zdravo, kupil sem Philips OLED 754, imam pa težave s "smart" funkcijami. Ne morem jih uporabljati, saj vedno dobim obvestilo, da se ne more povezat na Philips strežnik. Tv sem posodobil na zadnji firmware (preko USB), datum in ura sta prava. Na netu sem opazil, da je to kar standardni problem pri Philipsu, rešitve pa ni nobene. Ima kdo kakšno idejo?


Zadevo sem rešil, na enem YouTube videu sem med komentarji našel rešitev. Rešitev je bila v tem, da sem začasno spremenil DNS server na svojem routerju (s T2 DNS-ja na Googlov - 8.8.8.8). Takoj ko sem to spremenil, so se na TV pojavili splošni pogoji, ki sem jih sprejel. Nato sem nastavitve DNS vrnil na prvotne in TV normalno deluje naprej z njimi (vse "smart" aplikacije, ki jih Saphi ponuja).

Argica ::

easyrider3 ::

Argica je izjavil:





BEST TV OF 2020
1.Panasonic HZ2000 (35 točk)
2.Sony A8 (32,5 točk)





Best Home Cinema TV:
1.Panasonic HZ2000 (24 točk)
2.Sony A8 (21,5 točk)


Best Living Room TV:
1.Sony A8 (17,5 točk)
2.Panasonic HZ2000 (17 točk)


Bight Room:
1.Samsung Q90T (5 točk)
2.LG CX,Philips 935,Panasonic HZ2000 (4 točke)


Gaming:
1.LG CX (4,5 točk)
2.Samsung q90T (4 točke)


Motion Handing:
1.Sony A8 (4,5 točk)
2.Panasonic HZ2000,Samsung Q90T (4 točke)


Video Processing:
1.Samsung Q90T (4,67 točk)
2.Panasonic HZ2000,Sony A8 (4 točke)


Colour Accuracy:
1.LG CX,Panasonic HZ2000,Sony A8 (5 točk)
2.Philips 935 (4 točke)


Blacks & Shadow detail:
1.Panasonic HZ2000 (5 točk)
2.LG CX,Philips 935,Sony A8 (4,5 točk)




BEST TV OF 2020
1.Panasonic HZ2000 (35 točk)
2.Sony A8 (32,5 točk)


 BEST TV 2020

BEST TV 2020

Argica ::

Machete ::

Dodatek: Do konca novembra so obljubili tudi G-sync popravek.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Argica ::

to za LG CX?

Machete ::

Argica je izjavil:

to za LG CX?

Ja. Chroma kompresija 444 jih nek zeza..
https://www.forbes.com/sites/johnarcher...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Machete ::

Določeni pravijo, da fix obstaja?
https://amp.reddit.com/r/OLED/comments/...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Prebral thread, fix ne obstaja. Para se mi srce, ker g-sync je bil eden od selling adutov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Tako je z LG televizorji. Veliko obljubljajo na papirju, v praksi pa pol teh stvari ne deluje kakor treba:) Letošnji Lg televizorji še DTS zvok ne omogočajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rawlit ()

rawlit ::

Daj ne bluzi, toliko kot imam slabih izkušenj s Philipsom, pa ne samo TVjem, jih nimam z nobeno drugo znamko. Konstantno samo smetiš ta forum, idi v Mercator pa tam prodajaj ta šrot.

andrej69 ::

rawlit je izjavil:

Daj ne bluzi, toliko kot imam slabih izkušenj s Philipsom, pa ne samo TVjem, jih nimam z nobeno drugo znamko. Konstantno samo smetiš ta forum, idi v Mercator pa tam prodajaj ta šrot.


Seveda si eden izmed tistih 3-5 %, ki imajo težave:) Perfektnega televizorja ni verjetno to veš.. Enako je tudi z drugim tehničnim blagom..

easyrider3 ::

Evo ze pada spet cena dol sedaj že za 1.382 EUR OLED Sony 55 A8 v trgovini extreme digital
https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

Argica ::

Argica je izjavil:

LG 65CX dobre 2 jurja

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


1920€ !!!!

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-t...

neocodexx ::

Z Gsyncom so nasplošno že tak težave. Jaz ga na monitorju nikoli nisem imel vklopljenega ravno zaradi tega ker je na momentene blinkalo kot zmešano, čeprav naj bi bilo to "normalno". Da ne dela perfektno na tvjih me sploh ne preseneča. Ni problem v tvju ampak v gsyncu že od samega začetka.

Machete ::

Ja saj več ljudi na yt pove isto. Eni celo skoraj ne opazijo. Gaming je tudi brez vrhunski, 120fps pa še vedno mogočih. Ni pa problem v (samo) 40Gbps, zato bo vseeno zanimivo, če LG uspe pofixat. Verjetno pa raje topove usmerijo v c11.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fpbs ::

Machete je izjavil:

Ja saj več ljudi na yt pove isto. Eni celo skoraj ne opazijo. Gaming je tudi brez vrhunski, 120fps pa še vedno mogočih. Ni pa problem v (samo) 40Gbps, zato bo vseeno zanimivo, če LG uspe pofixat. Verjetno pa raje topove usmerijo v c11.
Si mislil v C1?

zlabra ::

Argica je izjavil:

Argica je izjavil:

LG 65CX dobre 2 jurja

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


1920€ !!!!

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-t...


Tole je dober deal, če bo še kakšna korekcija cene za black friday pa sploh

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

A se da kako shraniti profil ali nastavitve na CX?
TV ti vsakič sformatira vse nastavitve, ko updejtaš firmware, ko preklopiš ali vir ali vrata na tv ali samo mode določenega HDMIja (znotraj home nadzorne plošče). Sicer jih vem že precej na pamet, pa vseeno je ogromno za popravit, če se ti resetirajo. Čisti mazohizem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zlabra ::

Argica je izjavil:

Argica je izjavil:

LG 65CX dobre 2 jurja

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemn...


1920€ !!!!

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-t...



Če boste kje našli za nižjo ceno za black friday ali cyber monday prosim link

Lp

sitriani ::

Škoda ker so CX serije brez DTS podpore ;(

zlabra ::

sitriani je izjavil:

Škoda ker so CX serije brez DTS podpore ;(


Če imaš reciver, pa prek hdmi pobira sam, al pa prek tv optike nazaj v reciver

streki ::

Machete je izjavil:

A se da kako shraniti profil ali nastavitve na CX?
TV ti vsakič sformatira vse nastavitve, ko updejtaš firmware, ko preklopiš ali vir ali vrata na tv ali samo mode določenega HDMIja (znotraj home nadzorne plošče). Sicer jih vem že precej na pamet, pa vseeno je ogromno za popravit, če se ti resetirajo. Čisti mazohizem.

A nimaš pod nastavitev slike opcijo da shraniš nastavitve za vse vire?

LeQuack ::

A potem OLED-i ne bodo nikoli postali affordable?
Quack !

Machete ::

streki je izjavil:

Machete je izjavil:

A se da kako shraniti profil ali nastavitve na CX?
TV ti vsakič sformatira vse nastavitve, ko updejtaš firmware, ko preklopiš ali vir ali vrata na tv ali samo mode določenega HDMIja (znotraj home nadzorne plošče). Sicer jih vem že precej na pamet, pa vseeno je ogromno za popravit, če se ti resetirajo. Čisti mazohizem.

A nimaš pod nastavitev slike opcijo da shraniš nastavitve za vse vire?


Nič ti to ne pomaga, če uproabljaš en vir in se resetira za vsak drek. Upam, da bo sedaj mir.

PS: finta za LG CX modele - 8x hitro pritisneš zeleno tipko na daljincu in vidiš VRR mode, ločljivost in Hz.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zlabra ::

kot sem že rekel, če bo kdo zasledil dober deal za philips ali lg oled prosim link...

andrej69 ::

zlabra je izjavil:

kot sem že rekel, če bo kdo zasledil dober deal za philips ali lg oled prosim link...


Kakšna cena je za tebe dober deal..? In kakšna velikost.?

zlabra ::

65" čakal sem sicer na philipsa pa se cene nikamor ne premaknejo, zato sedaj LG CX3 ker ima na 4K 120hz, kar philips oled nima.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

andrej69 ::

zlabra je izjavil:

65" čakal sem sicer na philipsa pa se cene nikamor ne premaknejo, zato sedaj LG CX3 ker ima na 4K 120hz, kar philips oled nima.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


Kaj potrebuješ za igre..?

zlabra ::

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.

andrej69 ::

zlabra je izjavil:

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.


P5 res na papirju omogoča 120Hz pri 4k, toda v praksi ima preslab Hardwer, tako, da ne bo omogočal 120Hz.. Če pa že bo, po prej ali slej skurilo ta Hardwer:)
Pa tudi zelo malo iger omogoča 120Hz.. Tako, da je to zopet marketing..

zlabra ::

andrej69 je izjavil:

zlabra je izjavil:

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.


P5 res na papirju omogoča 120Hz pri 4k, toda v praksi ima preslab Hardwer, tako, da ne bo omogočal 120Hz.. Če pa že bo, po prej ali slej skurilo ta Hardwer:)
Pa tudi zelo malo iger omogoča 120Hz.. Tako, da je to zopet marketing..


nevem, nej bi se z updejti za ps5 tudi to popravilo, pa keč je tud v hdmi kablu itd...
no kateri je potem boljši 65 oled lg(se mi zdi da je novejši model) ali philips

Andy9 ::

zlabra je izjavil:

andrej69 je izjavil:

zlabra je izjavil:

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.


P5 res na papirju omogoča 120Hz pri 4k, toda v praksi ima preslab Hardwer, tako, da ne bo omogočal 120Hz.. Če pa že bo, po prej ali slej skurilo ta Hardwer:)
Pa tudi zelo malo iger omogoča 120Hz.. Tako, da je to zopet marketing..


nevem, nej bi se z updejti za ps5 tudi to popravilo, pa keč je tud v hdmi kablu itd...
no kateri je potem boljši 65 oled lg(se mi zdi da je novejši model) ali philips

Pazi komu boš verjel ob tem vprašanju! Na forumu so prijavljeni tudi zelo zavzeti prodajalci Philipsov...

rawlit ::

Zakaj se te osebe ne umakne s foruma? To, da se v pogovore tako očitno meša prodajalec neke znamke sigurno ni dobro za potrošniško debato.

Horas ::

vi pa lahk nonstop silite s svojimi gnusmasi pa LomiGa?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hdx ::

andrej69 je izjavil:

zlabra je izjavil:

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.


P5 res na papirju omogoča 120Hz pri 4k, toda v praksi ima preslab Hardwer, tako, da ne bo omogočal 120Hz.. Če pa že bo, po prej ali slej skurilo ta Hardwer:)
Pa tudi zelo malo iger omogoča 120Hz.. Tako, da je to zopet marketing..


A to je tudi marketing? Pismo, a sploh obstaja kakšna stvar, ki ni marketing razen Philipsa?

andrej69 ::

hdx je izjavil:

andrej69 je izjavil:

zlabra je izjavil:

prvo za filme, sedaj imam hisense 65"
drugo bo tudi ps5 priklopljen gor da, bojda da bo podpiral 120hz osveževanje pri 4k.


P5 res na papirju omogoča 120Hz pri 4k, toda v praksi ima preslab Hardwer, tako, da ne bo omogočal 120Hz.. Če pa že bo, po prej ali slej skurilo ta Hardwer:)
Pa tudi zelo malo iger omogoča 120Hz.. Tako, da je to zopet marketing..


A to je tudi marketing? Pismo, a sploh obstaja kakšna stvar, ki ni marketing razen Philipsa?


Poglej zaradi mene lahko kupi karkoli, za kar misli, da mu bo najbolje delovalo z P5.. Toda bo razočaran, ko bo poskusil določene igre in videl, da to ni kar je pričakoval:))

XS!D3 ::

Če je hw prešvoh, da bi fural nek konstanten dovolj visok framerate, je VRR še toliko bolj pomemben.

andrej69 ::

XS!D3 je izjavil:

Če je hw prešvoh, da bi fural nek konstanten dovolj visok framerate, je VRR še toliko bolj pomemben.


Da se razumemo vse te zadeve so pomembne, toda morajo delovat v praksi ne samo na papirju:))


https://www.computerbild.de/artikel/avf...
https://www.world-today-news.com/there-...

lazni ::

Andrej ti stalno zavajaš s svojimi prispevki.

Če že lepiš videje od Vincenta (ki je zame eden od najbolj kredibilnih virov) na forum, vsaj nalepi najbolj aktualne.



Tudi on je mnenja da so Phillipsovi OLEDI slabši od ostalih. S tem da so tukaj imel 935, ki ima boljši procesor slike kot 805 (ki je cenovno primerljiv z CX ampak še vedno dražji) čeprav po specifikacija naj bi imela oba isti procesor P5 4. generacije (spet zavajanje kupcov s strani Philipsa)

Zaključek je da pri Philipsu dobiš manj za več denarja kot pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

easyrider3 ::

Sem tudi že jaz enkrat omenil ta posnetek kjer Vincent lepo prikaže in pove primerjavo z tem da sploh ne ve kateri televizor gleda saj so jih polimali. Philips je skoraj v večina primerov čisto zadnji najbolj zanimivo ko andrej69 non stop govori kako je dober P5 procesor ampak pri Vincentu Philipsa sploh ni nikjer. Ne maram LG ampak ga sigurno bi kupil poprej kakor Philipsa saj v večina primerih je boljši in nikoli ne bo televizorja lai bilo kateregi aparat kjer ne bo kdaj android zaštekal ali nepravilno deloval. Saj na telefonih tudi ne deluje 100% recimo imaš vklopljeno samodejno osvetlevanje zaslona pa ti ne deluje pravilno in je potrebno narediti ponovni zagon da bo spet delovalo kot treba. Jaz pravim,da bo vedno nekakšen problem z androidom itak od kar so mobiteli zunaj sem vedno imel te probleme in še vedno so.
««
64 / 127
»»