» »

Polnjenje telefona IZKLJUČNO z 18650 celico

Polnjenje telefona IZKLJUČNO z 18650 celico

xda develope ::

Zanima me ali bi delovalo če bi USB kabel vezal direktno na celico in kabel priklopil v telefon. Telefon konec koncev sam pretvarja iz 5V na 3.7 ko polni tako pa mu nebi bilo treba. Ve kdo če bi delovalo?

SaXsIm ::

Ne.
SaXsIm

hojnikb ::

ne, bo treba prvo boostat na 5v
#brezpodpisa

specing ::

Ne. Daljši odgovor: telefoni imajo CC/CV pretvornik buck topologije iz 5V na večinoma 4.2V ali 4.35V. Za polnjenje iz celice bi potreboval boost-buck topologijo, ki bi prvo dvignila napetost na >4.5V in nato spustila na zahtevano za polnjenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

xda develope ::

Sepravi bi rabil step up pretvornik na 5V?
A imam kaj za izgubit če poskusim brez?

hojnikb ::

dej ne ga srackat, diy powerbank za te celice je 70c
http://www.ebay.com/itm/Portable-2600mA...
#brezpodpisa

xda develope ::

Hojnikb vem ampak rabim do drugega vikenda ze imeti. Malo pozno sem se spomnil.

SaXsIm ::

Lahko probaš. Delalo ne bo.
SaXsIm

hojnikb ::

brez boost konverterja nebo slo...
#brezpodpisa

blackbfm ::

kere komplikacije, pejt v najblizjo trgovino in nabavi powerbank

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

dej ne ga srackat, diy powerbank za te celice je 70c
http://www.ebay.com/itm/Portable-2600mA...

Tile se skurijo kot bi mignil, če gor priklopiš telefon, ki se malo hitreje polne(potegne večji tok)

hojnikb ::

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.
#brezpodpisa

N0t0ri0us ::

lol če polnim na 0.5A svoj telefon rabim realno 12h, da ga napolnim :))

12V 2A #1ura :)

Na bolhi verjetno najdeš kak poceni powerbank.. so go for it..

xda develope ::

hojnikb je izjavil:

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.

Takega sem imel...pod brandom Xplore pa sem dal gor porabnik ki si vzame kolikor toka mu pusti pa je potegnil ven 4A in delovalo 10sek potem ga je pa zmanjkalo.

FX6300B ::

jah 4A, pa sej pač glede na to da je čip šit ne prčakuješ d bi ti šlo do 10 A ali pač?

logično, mam identičnega za fon polnit je čisto ok...

enostavno ni namenjen takim tokovom...
May the force be with you!

hojnikb ::

xda develope je izjavil:

hojnikb je izjavil:

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.

Takega sem imel...pod brandom Xplore pa sem dal gor porabnik ki si vzame kolikor toka mu pusti pa je potegnil ven 4A in delovalo 10sek potem ga je pa zmanjkalo.

ce je usb naprava, ki se drzi usb specsov, nebo vlekla vec k 0.5a
#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.

Misli si ja:)) Telefonček gladko potegne 2A za par s. Potem se pa itak že pokadi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

twom ::

Za dve 16850 zaporedno ne rabiš up konverterja...

xda develope ::

peter_mn samo potem bi imel previsoko voltažo.

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.

Misli si ja:)) Telefonček gladko potegne 2A za par s. Potem se pa itak že pokadi

nwm kake telefone maš ti, ampak meni na cheap chinese power banku ne vleče več kot 0.5-0.6A (zmerjeno z namenskim usb doctorjem) navaden polnilc medtem bp potegne cca 2A.

pač, tele blodnje bo treba mal podkrepit s čim.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xda develope ::

hojnokb iz takega kot si ti prej linkal mi je upokojena s4ka vlekla 1amper...z 10cm kablom ce sem imel daljsi kabel je pa prislo pol manj....

hojnikb ::

men s4 iz takega ne vleče več kot 0.5-0.6A
#brezpodpisa

xda develope ::

Cudno.

hojnikb ::

s cim si meru ?
#brezpodpisa

mzakelj ::

2x 18650 celica in zadaj en SBEC katerega dobiš v vsaki modelarski trgovini. Ta ti bo spravil na 5V in samo še konektor na koncu pa imaš polnilc.

Magic1 ::

hojnikb je izjavil:

men s4 iz takega ne vleče več kot 0.5-0.6A

Potem je omejitev na strani powerbanka. Večina telefonov ima polnilno vezje, ki polni baterijo z 0.7-1A, ostali ki omogočajo fast charge pa še več.
Magic

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

men s4 iz takega ne vleče več kot 0.5-0.6A

Mogoče nimaš pravega kabla?

Fast Charging USB?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

kaj ima kabel veze pri butastem powerbanku ?

btw, probano z original kablom
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Magic1 ::

Normalen kabel polni do 1A (zmore tudi več, vendar je standard tak), razen če je ekstra dolg s super tenkimi žilami in je potem problem s padcem napetosti.
Magic

hojnikb ::

again, ce stvar vlece vec kot 0.5A brez da bi dobila signal, da lahko to pocne, je tezava v napravi ne v powerbanku
#brezpodpisa

Magic1 ::

Dobila signal??? Ali je kaj narobe s polnilnim vezjem v telefonu in dela v zmanjšanem režimu(normalen charge pri S4 bi moral polniti z 0.9-1A), ali pa power bank zmore le 0.6A. Noben signal ni potreben za normalno polnjenje do 1A, le + in - line.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

hojnikb ::

power bank sigurno vec, k mam gor priklopljene orange pi in lahko vlece cez 1a

Noben signal ni potreben za normalno polnjenje do 1A, le + in - line.

nope, ce data +- ni sklenjen, nesme polnit vec kot 0.5A
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

techfreak :) ::

Mogoce je powerbank bil napacno zvezan.

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

jest10 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

telefon nebo vleku nic vec kot 0.5A, razn ce mu bo elektronika v powerbanku povedala za vec. 0.5A bo pa tut cheapass powerbank zdrzal.

Misli si ja:)) Telefonček gladko potegne 2A za par s. Potem se pa itak že pokadi

nwm kake telefone maš ti, ampak meni na cheap chinese power banku ne vleče več kot 0.5-0.6A (zmerjeno z namenskim usb doctorjem) navaden polnilc medtem bp potegne cca 2A.

pač, tele blodnje bo treba mal podkrepit s čim.

Saj bi ti fliknil v naročje skurjen PB, pa je že davno v smeteh. Pa ne eden, ampak trije različni. Dejstvo je, da so vsi kitajčki, ki imajo kao 1A izhod prešvoh za polnenje sodobnih telefonov. Če uporabiš tanek priložen kabel še gre, če pa povežeš s spodobnim kablom, pa takoj potegne preko 1A in skuri zadevščino.
PB ki naj bi polnili z 2 ozeroma 2,1A(dejansko dajo od sebe nekje med 1 in 1,5A) pa preživijo brez težav.

hojnikb ::

če je tako, se to pač reši tako, da se podatkovne pine na usbju powerbanka enostavno poreže in tako telefon misli, da je najbol zanič polnilec (aka 0.5A)
#brezpodpisa

jest10 ::

Ali pa daš 2$ več in vzameš spodobnejši PB

blackbfm ::

jz ko polnim tel mi omeji na standard 500ma, dvigne limit po sekundi dveh, nato pocasi stopnjuje do 1600..pa se to mora bit tip top kabel, pa hladen tel

ne verjamem da bi katerkol tel kar nasopal 1amp ali vec v momentu priklopa, ker to je cist izven standardov

d4vid ::

Cist tako, sem mel mini power bank (vgraviran napis telemach) s eno 18650 pa se mi je ob priklopu note4 sesedel. Do naslednjega polnjenja ga ni bilo sploh mogoce prizgat.

Je pa definitivno boljse powerbank kot neko eksperimentiranje s celicami. Ce mas se nezascitene, mas hitro pozar. Tko da bolse da se ti telefon izprazne kot da mas kako eksplozijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276269 (5139) Karen
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630265 (11055) k4vz0024
»

Powerbank z USB-C izhodom

Oddelek: Kaj kupiti
232569 (1763) fujtajksel
»

Prenosni polnilec - powerbank

Oddelek: Mobilne tehnologije
123281 (2953) bradp904
»

USB Spajkalnik (5V, 8W) + 18650 (Quad, Hex) PowerBank

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153542 (3082) Kamran

Več podobnih tem