» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
11 / 14
»»

undertacker ::

Sem nabavil Canon 6351 in sem super zadovoljen. Imam pa eno vprašanje kako rešit to "težavo", namreč kako odklopit funkcijo, da se tiskalnik ne bi po nekaj minutah samodejno ugasnil oz. da ne gre v offline način. Ker potem če hočem ponovno printat moram tiskalnik fizično vklopit in potem mi tiskalnik zazna na telefonu,.... Se pravi da je vedno prižgan oz. da ne gre v način spanja
Hvala

Han ::

undertacker ::

Super hvala, deluje

robertko ::

Prosim za pomoč pri nakupu tiskalnika za domačo uporabo.
Uporaba parkrat na mesec (starejši ljudje).
Je kaj primerljivega temu, ki več ni dobavljiv - HP 5075...

...da so poceni kartuše (pa da je glava integrirana na kartušah, zamenjaš kartušo če se zaradi daljše neuporabe glava zasuši),
skratka multifunkcijski, kot zgoraj omenjeni.

Map ::

Kaj pa nekaj za manjšo pisarno, par 100 strani mesečno?

Kartuše so drage, zato razmišljam o inkjetu. Duplex itd. ne rabim poudarjat. Pogoj pa je, da mi ne teži, da ne morem printat črno, če nimam modre barve. Ali pa, da je čez čas kaj programsko onemogočeno, dokler ne pride serviser in podobno. Nimam pojma, kaj so dobre, zanesljive firme.

Cena 300-500 eur.

novak-t ::

A ima kdo zaupanja vrednega dobavitelja za toner refill? Rabim za ricoh c250fwb

cordoba ::

Zdravo, za res hobi domačo uporabo iščem tiskalnik. Uporaba direktno s telefona wifi in pc. Je kaj ugodnega, pa da je tudi toner ok cena, recimo 150 - 200 eur tiskalnik? Hvala za pomoč

undertacker ::

Imam Canon 6351 in je za domačo uporabo čist super, wifi povezava dela bp, je bil na Amazonu v januarju na akciji za 110€

cordoba ::

Kolk pa pol toner stane, pa na koliko časa menjaš to pol?

Han ::

Ko so kartuše v akciji, dobiš dva XXL kompleta za 31,98 eur.

https://www.amazon.it/dp/B09HK65N48

undertacker ::

Kartuše so kar poceni napram drugim znamkam

Han ::

Kompatibilne, original Canon so svinjsko drage, pa še XL ali XXL praktično ne dobiš.

sbawe64 ::

Map je izjavil:

Kaj pa nekaj za manjšo pisarno, par 100 strani mesečno?

Kartuše so drage, zato razmišljam o inkjetu. Duplex itd. ne rabim poudarjat. Pogoj pa je, da mi ne teži, da ne morem printat črno, če nimam modre barve. Ali pa, da je čez čas kaj programsko onemogočeno, dokler ne pride serviser in podobno. Nimam pojma, kaj so dobre, zanesljive firme.

Cena 300-500 eur.

https://www.printink.si/izberi-tiskalni...

HP Smart tank 675 za 235 oz 725 za 260 (na flaške namesto dragih kartuš) sta prva dva.

Če gledaš dalje Epson eco tank, Canon pixma.


Mimovrste, tiskalniki na flaške,
filter na duplex:
https://www.mimovrste.com/tiskalniki-cr...


cordoba
Tiskaš redno ali 1 list na mesec ?
Če slednje, potem raje laserca.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

Ena opomba (sicer sem tudi že višje napisal) - tele tiskalniki na flaške so namenoma malo okrnjeni, da so manj privlačni za poslovno rabo.

Eno je, da so večinoma samo na wifi in ne na kabel, drugo pa, da je pri multifunkcijskih verzijah skener zelo bogi in primeren samo za zelo občasno uporabo. Gonilniki so tudi malo bolj kršavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

cordoba ::

Sbawe, ja lahko se zgodi. Kaj je razlika pol pri laser printerju?

cordoba ::

Ja, po prebranem bi raje vzel laser printer. Kakšen dober model lahko priporočate, pa koliko je potem toner cena?

darck ::

A lahko kdo potrdi,če se lahko NE original Canon kartuše uporablja imam Pixma TS8350 s kartušami PGI580 in CLI581. Preklel sem boga in pol že ta poprejšnji Epson EcoTank tiskalnik in škoda,da nisem takrat kupil Canon MegaTank kot sem mislil saj sem siguren,da bi lahko vsaj normalno tiskal saj to sranje od Epsona je katastrofa nikoli ne natisne dobro in lahko dam na vse mogoče čiščenja in poravnave kartuš in glav. Epson sranje tiska za en drek ali pa je tiskalnik bil že kot nov kaj zjeban okrog teh glav in edina dobra stvar je,da zdržijo barve zelo dolgo to je edina + stvar tega tiskalnika.

Han ::

TS835x ima iste kartuše kot TS635x serija, dodatno še foto modro. Kompatibilne z ustreznim čipom lahko uporabljaš brez težav.

https://www.amazon.it/dp/B09HK65N47

darck ::

Han je izjavil:

TS835x ima iste kartuše kot TS635x serija, dodatno še foto modro. Kompatibilne z ustreznim čipom lahko uporabljaš brez težav.

https://www.amazon.it/dp/B09HK65N47



 .

.

refosk ::

Meni je Canon MX925 po nekaj letih odpovedal poslušnost, enostavno printa prazne liste, nobenega errorja, nič. Sedaj razmišljam, da bi nabavil laser multifunkcijski aparat. Gledam Xerox B225DNI in Brother MFC-L2712DN. Kakšno je vaše mnenje, kaj kupiti da ima ADF in LAN do 300€? HP se načeloma izogibam!

Ales ::

refosk je izjavil:

Meni je Canon MX925 po nekaj letih odpovedal poslušnost, enostavno printa prazne liste, nobenega errorja, nič. ...

Mogoče je to za drugo temo, a vseeno, si pognal kako diagnostiko? Testni izpis?

refosk ::

Sem zagnal cleaning, deep cleaning, nozzle check in testni izpis je vedno bel papir. Bolj se nagibam k nakupu laserja, v igri je še brother mfc-b7710dn, ker ima nižjo ceno izpisa.

Melanholija ::

https://www.arhcomp.si/brother-hl-l3270...

Zanima me mnenje. Ali je to dober nakup ali se dobi kaj boljšega. Rad bi barvnega laserca, ki pa nebi bil več kot €350. Ne rabim nujno večnamenske naprave. Verjetno bi to tudi podražilo vse skupaj.

darkolord ::

Pri barvnih lasercih moraš paziti v glavnem samo eno - koliko je cena tiska/tonerja na stran.

Barvni laser za 100 eur ima tonerje 4x80 eur, natisnejo pa 1500 strani.
Barvni laser za 1500 eur ima tonerje za 4x80 eur, natisnejo pa 18000 strani.
Barvni laser za 5000 eur ima tonerje za 4x80 eur, natisnejo pa 30000 strani.


In tako tudi vse vmes. Dražji je printer, cenejši je tisk.

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

Ja edino, če ga na obroke vzamem. To bi pa še šlo. Imaš kakšen predlog za kakšen dražji model? 18.000 strani se veliko lepše sliši. :D

darkolord ::

Koliko strani mesečno planiraš natisniti?

Melanholija ::

Odvisno. Bolj se mi gre da, ko rabim bo printer vedno na voljo. Ker pri teh navadnih so vedno kakšne pizdarije. Recimo občasno natisnem več 100 strani na enkrat. Pa si želim, da je tisk takrat hiter in brez težav. Nisem pa tako velik porabnik. Recimo največ 2k na mesec.

Ales ::

Melanholija je izjavil:

Odvisno. Bolj se mi gre da, ko rabim bo printer vedno na voljo. Ker pri teh navadnih so vedno kakšne pizdarije. Recimo občasno natisnem več 100 strani na enkrat. Pa si želim, da je tisk takrat hiter in brez težav. Nisem pa tako velik porabnik. Recimo največ 2k na mesec.

To niti ni tako malo, z drugimi besedami cca. 24k strani na leto. Ni to spet tako ogromno, a za to se že splača malo boljši tiskalnik.

sbawe64 ::

darkolord je izjavil:

Ena opomba (sicer sem tudi že višje napisal) - tele tiskalniki na flaške so namenoma malo okrnjeni, da so manj privlačni za poslovno rabo.

Eno je, da so večinoma samo na wifi in ne na kabel, drugo pa, da je pri multifunkcijskih verzijah skener zelo bogi in primeren samo za zelo občasno uporabo. Gonilniki so tudi malo bolj kršavi.

Okrnjeni so v tem smislu, da nimajo avtomatskega obojestranskega tiskanja (duplex) (vsaj oni do 200 EUR) kot imajo poslovni tiskalniki, Epson ecotank 3250 je na kabel in wifi, skener dela podobno kot na HP deskjetu na kartuše, sem za test skeniral na obeh in neke razlike v minus/plus ni bilo videti.
Aplikacija preko wifi dela bp (Epson iprint), tiskanje/skeniranje.


cordoba je izjavil:

Sbawe, ja lahko se zgodi. Kaj je razlika pol pri laser printerju?

Sušenje glav/kartuš (inkjet sindrom), pri lasercu tega ni.


Sam tiskam vsaj 1x na teden.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

Jap, tisti Brother zgoraj je namenjen do 1500 strani na mesec. Saj gre več, ampak npr. bobni zdržijo 18k strani, transfer belt 50k strani, škatla za odpadni toner 50k strani.

V dveh letih je to potem:
- minimalno 16 tonerjev (če so samo črnobele stani), če so full color pa vse tja to 56 tonerjev
- 3 kompleti bobnov
- transfer belt
- škatla za odpadni toner

Dražji Brother ima tonerje za 9k, bobne za 30k strani.

V dveh letih potem menjaš:
- minimalno 5 tonerjev (za ČB)
- 1 komplet bobnov
- transfer belt
- škatla za odpadni toner

Na primer Canon iR ADV C257i (cca 1000 eur) ima pa tonerje za 23k strani, bobne za 45k strani.

sbawe64 je izjavil:

Epson ecotank 3250 je na kabel in wifi, skener dela podobno kot na HP deskjetu na kartuše, sem za test skeniral na obeh in neke razlike v minus/plus ni bilo videti.
To skeniranje je uporabno v sili, ne pa za redno uporabo. Če bi na teh moral skenirati npr. dobavnice ali račune na firmi, bi se vrgel skozi okno.

Tale zgoraj omenjeni Canon skenira 190 strani na minuto. Za orientacijo, kje smo leta 2023 s tehnologijo skeniranja.

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

Ales je izjavil:

Melanholija je izjavil:

Odvisno. Bolj se mi gre da, ko rabim bo printer vedno na voljo. Ker pri teh navadnih so vedno kakšne pizdarije. Recimo občasno natisnem več 100 strani na enkrat. Pa si želim, da je tisk takrat hiter in brez težav. Nisem pa tako velik porabnik. Recimo največ 2k na mesec.

To niti ni tako malo, z drugimi besedami cca. 24k strani na leto. Ni to spet tako ogromno, a za to se že splača malo boljši tiskalnik.


Ja saj razmišljam da bo treba več denarja riskirat. Se splača na dolgi rok.

darkolord je izjavil:

Jap, tisti Brother zgoraj je namenjen do 1500 strani na mesec. Saj gre več, ampak npr. bobni zdržijo 18k strani, transfer belt 50k strani, škatla za odpadni toner 50k strani.

V dveh letih je to potem:
- minimalno 16 tonerjev (če so samo črnobele stani), če so full color pa vse tja to 56 tonerjev
- 3 kompleti bobnov
- transfer belt
- škatla za odpadni toner

Dražji Brother ima tonerje za 9k, bobne za 30k strani.

V dveh letih potem menjaš:
- minimalno 5 tonerjev (za ČB)
- 1 komplet bobnov
- transfer belt
- škatla za odpadni toner

Na primer Canon iR ADV C257i (cca 1000 eur) ima pa tonerje za 23k strani, bobne za 45k strani.

sbawe64 je izjavil:

Epson ecotank 3250 je na kabel in wifi, skener dela podobno kot na HP deskjetu na kartuše, sem za test skeniral na obeh in neke razlike v minus/plus ni bilo videti.
To skeniranje je uporabno v sili, ne pa za redno uporabo. Če bi na teh moral skenirati npr. dobavnice ali račune na firmi, bi se vrgel skozi okno.

Tale zgoraj omenjeni Canon skenira 190 strani na minuto. Za orientacijo, kje smo leta 2023 s tehnologijo skeniranja.


Hvala za informacije bom še sam malo raziskal. Vidim, da je boljše dati v osnovi več in kupiti dražji model.

Zgodovina sprememb…

karmiee ::

Hojla.

Danes me zanima, kateri tiskalnik priporočate, da:
- tiska barvno
- je multifunkcijski
- niso dragi stroški (kartuše...)
- tiska tudi iz mobilnega telefona
- ni drag

Po možnosti, da dela tudi po tem, ko ga nekaj časa ne uporabljaš.. ker ga ne bi rabila vsak dan, ampak na vsake kvatre enkrat, dvakrat...

Je kaj takega tam zunaj?

Han ::

Na zadnji strani imaš vse napisano... Canon Pixma TS635x.

undertacker ::

Imam sam Canon ts6351a in sem super zadovoljen, kartuše neorigonalne smešno poceni, ima vse kar potrebuješ ( tiskanje, skeniranje, wlan,..).

scipascapa ::

Zelo ugodno tiskanje.

https://www.avtera.si/iskanje/?query=Ca...

oziroma še bolje

https://www.avtera.si/ve%C4%8Dfunkcijsk...

na flaške, pozabiš na ceno tiskanja.

Zgodovina sprememb…

mRhcPf ::

eu že zahteva pravico do refilla tinte-tonerja v originalne kartuše (da se dela več svinjarije)? ice avti so že ne-ne...

kompatibilne kartuše preko ebaya sicer so ugodne ampak še vedno se nalagajo na odpadu, je pa nekaj zanimivih youtube-howtojev, ki to naučijo refilati isto toner-kartuše tudi s kakšnim vročim luknjanjem, ker proizvajalec namenoma ne onemogoča lažjega načina.

Lonsarg ::

1. Če ga ne uporabljaš vsaj na približno en teden, potem se bo brizgalni prej ko slej začel zasuševat in bo treba občasno reševati, mimo tega ne gre. To je pač pri brizgalnem treba vzeti v zakup. Eni manj drugi bolj, vsi pa sčasoma pridejo do teh težav če ni rednega printanja.

2. Poceni barvno lasersko tiskanje pa sicer ne obstaja, vsaj ne na način da bi hkrati tudi začetna investicija bila poceni. Kompromis ki sem ga jaz izbral je poceni barvni laserski z dragim barvnim tiskom (HP MFP M182), ampak ker tiskam večinoma črno-belo in zgolj nekaj barvnih stani na leto mi zaenkrat statistika kaže da bodo barvni tonerji ki so zraven prišli v kompletu (uradno za 500 strani) zdržali ene 15 let, tak da all good :) Pač realno, če je za lastno uporabo ni razloga da bi moralo biti barvno, prav tako za razno printanje za urejanje razne birokracije se vsi zadovljijo z črno-belim.

3. NUJNO ko kupujete tiskalnik poglejte da podpira Mopria standard (v primeru Appla še AirPrint). V primeru Windows je to popolnoma driverless izkušnja, samo search stisneš in mora biti v istem network omrežju in začne delat, v primeru Androida pa rabiš Mopria aplikacijo (in lahko potem printaš iz vseh aplikacij, ne samo iz Mopria aplikacije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Lonsarg je izjavil:

1. Če ga ne uporabljaš vsaj na približno en teden, potem se bo brizgalni prej ko slej začel zasuševat in bo treba občasno reševati, mimo tega ne gre. To je pač pri brizgalnem treba vzeti v zakup. Eni manj drugi bolj, vsi pa sčasoma pridejo do teh težav če ni rednega printanja.
Pri marsikaterem modelu zadostuje že, da je tiskalnik prižgan (v sleep) in na neke intervale samodejno naredi kratko čiščenje.

misek ::

Menda pri tiskalnikih na flaške ne sme zmanjkati barve v tanku. Je to res? Torej da ne potegne slučajno zraka.

darkolord ::

Ne, ni hudega. Na začetku je itak samo zrak notri. Samo priming je treba še enkrat sprožiti.

Zgodovina sprememb…

manic ::

So kakšne izkušnje z HP OFFICEJET PRO 9010E? Do sedaj vedno imel HP tiskalnik in zelo zadovoljen s kvaliteto tiska in življenjsko dobo (3x po 8 let). Epsona se načeloma izogibam, spogledujem se pa tudi z modeli od Brothera, če je kakšna alternativa v tem rangu. Hvala!
Techno inside!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: manic ()

aborko ::

Nekaj izkušenj s canon maxify MB2150 in MB2750. Vgrajen CISS iz Alija za 20€, na ebayu kupljen 1L barve za nekih 40€, skupaj natisnjenih preko 33k strani, kakšne 30% barvnih, zadnjih 10k strani popolnoma brez problemov. Pred tem se je občasno dogajalo da je v kotu ali na robu lista ostala kakšna kapljica barve. Nato sem 2 cevki za waste ink, ki so sicer speljane v spužvo znotraj tiskalnika (bila že čisto premočena, sw tiskalnika že 2x javil, da ne bo več printal, naj tiskalnik dam na servis da zamenjajo spužvo. Zgooglal neki app in naredil SW reset števca strani), speljal cevki v zunanjo posodo/stekleničko + malo smo pazili da zunanji CIS tank ne napolnimo čisto do vrha, ampak nekje do 60-70% in sedaj bo zgleda zadeva funkcionirala do odpovedi glave.

darkolord ::

manic je izjavil:

So kakšne izkušnje z HP OFFICEJET PRO 9010E?
Ta printer ne dela, če nima povezave z internetom ali če HP-jeva storitev ne dela.

Tace stran.

manic ::

Hvala za opozorilo
Techno inside!!!

primozzzz ::

manic je izjavil:

So kakšne izkušnje z HP OFFICEJET PRO 9010E? Do sedaj vedno imel HP tiskalnik in zelo zadovoljen s kvaliteto tiska in življenjsko dobo (3x po 8 let). Epsona se načeloma izogibam, spogledujem se pa tudi z modeli od Brothera, če je kakšna alternativa v tem rangu. Hvala!

Brother 520 ali 720 če rabiš obojestransko. 920 je predrag :D
NI PODPISA

scipascapa ::

Vedran ::

Ali se izplača tiskalnik HP LaserJet Tank 2504dw po ceni od 234 EUR?
Ta tiskalnik baje nima toner ampak se barva kupuje v 'vrečkah' in vsipa v tiskalnik.
Zanima me kam gre odpadna barva pri tiskanju?
Ali je krajša življenjska doba tega laserskega tiskalnika, če se res odpadna barva nabira v njemu?
Ali kdo ima sploh kake izkušnje s serijo HP LaserJet Tank?

Povezava:
https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Han ::

"Izplača" je relativen pojem. Naredi analizo, koliko te bo prišel izpis na stran, kako (ne)zanesljiv je tiskalnik, ali lahko crkne že po 2 letih ipd.

Odpadna barva se ne nabira, ker je to laserski tiskalnik na črn prah (toner).

Osebno bi rajši kupil preverjeno "klasiko", ki sprejme 3-5× cenejše kompatibilne kartuše z valjem, in blokiral firmware posodobitve.

scipascapa ::

Vedran: odvisno kaj in koliko tiskaš? Drum/boben imaš, na 50k menjaš.

Zgodovina sprememb…

estons ::

Prosim za priporočilo:

- barvni laserski
- multifunkcijski (skener, funkcija kopiranja opcijsko)
- duplex
- kompatibilen z Linux/Ubuntu

Vse ostalo so bombončki in ni toliko pomembno (npr. wifi, Android, itd). Printa se cca 100 str/mesec - ni veliko, ampak hočem "pisarniško" izkušnjo ne pa zafrkavanje. Budžet 500-750€, se pa stegnem za več, če je upravičeno.
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362277 (862) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
707894 (3101) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037001 (20715) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422097 (14371) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829752 (23450) Bye

Več podobnih tem