» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
14 / 14
»
»»

scipascapa ::

scipascapa ::

Sh4dy ::

Kateri tiskalnik priporočate za ~40 ČB in ~10 barvnih A4 strani na mesec? Rabim obojestransko tiskanje, wi-fi, skener, scan to email. Budget do 300€. Raje dam malo več, da deluje kot je treba brez težav. Ne vem pa ali vzet laser ali inkjet, do sedaj sem imel inkjeta. Bi bil Canon GX3040 ok?

Lonsarg ::

Injekt je samo način kako ti gredo živci ker se kaj zasuši ravno ko rabiš.

Ta Canon zgleda čist ok, važno je da podpira Mopria standard (da se izogneš inštalaciji driverjev in da dela printanje od povsod, tudi iz telefona) in ta ga ima.

Kupi seveda v tujini (recimo amazon.de), ker v Sloveniji ni 300EUR ampak 400EUR vsaj kolikor sm gledal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Han ::

Canon Maxify GX3040 je ca. 265 eur z dostavo vred.

https://www.senetic.si/product/5777C009

Sh4dy ::

Hvala! Pozabil sem omenit da se bo tudi dosti skeniralo dokumente, tako da bi bil velik plus sheet-fed skener oz. da ti skener sam pobira liste iz kupa. Kaj vi priporočali v tem primeru? Lahko je tudi ločena enota.

Han ::

Če ostaneš pri Maxify seriji, npr. GX4040, GX6040, GX6050. Če želiš dvostransko avtomatsko skeniranje, pa GX7040 ali GX7050.

scipascapa ::

sem že omenil, pazite glede garancije.

Lonsarg ::

Aja pardon napačen model sem gledal, kar si ti pastal je injekt.

Injekti so krš :)

polozweii ::

Kateri DTG printer je najbolj ugoden glede cen materiala, vzdrževanja?

Han ::

Lonsarg je izjavil:

Injekti so krš :)
Maxify serija je dokaj v redu.

Sicer pa so tudi novodobni laserji krš, predvsem tisti s črko E na koncu. Tako EKO, da brez spletne povezave nočejo tiskat, kompatibilnih kartuš ne prebavijo, kar naprej se nekaj posodabljajo (na slabše), po izteku garancije je vse več problemov...

Sh4dy ::

Kater laserski pa bi bil potem boljši nakup kot Canon MAXIFY GX4040?

scipascapa ::

CANON C1333i + tonerji.

Han ::

Origianl tonerji za 5k strani so po 100+ eur. Ker rabiš 4, si hitro na 450 eur, kolikor stane cel tiskalnik. Pri Maxify seriji dobiš za 100 eur komplet flašk za 14k strani.

darkolord ::

Črni toner je za 7400 strani za ~80 eur.

scipascapa ::

kdor bi rad C1333i ZS ali nasplošno tiskalnik v SLO.

T-I-N ::

No Brother ima kar ok laser tiskalnike. S hitrimi scanerji in veliko funkcij. So naprave sicer od 600 do 1200€. S Chipless tonerji, kar pomeni da so praktično zastonj.

lp.

razer ::

Zdravo,

Naš HP je tudi počasi v odhodu in sedaj iščem neko kvalitetno alternativo čb ali če je cenovno ugoden tudi barvni laserski tiskalnik.
- scan-folder/mail
- duplex način
- ethernet
- cca 50 strani/mes

Zahteve niso velike toda brizgalni se vedno zasušijo ravno takrat ko ga najbolj rabiš. če ima kdo kako idejo kaj se trenutno izplača?

scipascapa ::

akcija
https://www.avtera.si/laserski-tiskalni...
90+ddv

probaš najti kompatibilen 135x toner....winner.

Zgodovina sprememb…

alekskac ::

razer je izjavil:


Zahteve niso velike toda brizgalni se vedno zasušijo ravno takrat ko ga najbolj rabiš. če ima kdo kako idejo kaj se trenutno izplača?

Od kod vam to da se sušijo, pa ne vem. Doma mam 15 let starga Canona MP540. Na mesec natisnem točno eno stran A4, barvno (UPN iz edavkov za popoldanca, ker hoče žena imet). 15 let staro. Vsake 2 let moram vzet ink absorber ven zarad 6c10 napake. Splaknem pod pipo in dam nazaj not. Kartuše s čipom kupim na druckerpatronenexpress, za 12 eur za 10 let kartuš. Edino driverji so problem, ampak zadeva še vseeno dela. Prej ne o več hotel ubogat ukaza "tiskaj" zarad softvera, kot pa da bi se tu kaj hardversko pokvarlo ali posušilo. Predno smo začeli s tem tiskom ene strani na mesec je stal 4 leta brez tiskanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

sbawe64 ::

alekskac
6c10 napaka je zaradi polnega ink absorberja [1].
Vsakič ko daš na mesečni ravni tiskati eno stran Canon dela clean printer head full time, zato je tudi [1] poln.Se vidi po tem, ko daš tiskati in prvo samo nekaj ropota v tiskalniku.
Brizgalnik mora na tedenski ravni natisniti vsaj eno stran.
Pri nekaterih modelih moraš razdreti praktično cel tiskalnik, da prideš do posodice z odvečno tinto.


razer
Črno bel mft laser, duplex tiskanje, wifi/lan/USB povezava, TonerBenefit serija
https://www.lemit.si/izdelek/BRDCPB7520...

https://www.brother.si/printers/laser-p...


scan-folder/mail

to ne vem če ima.


scipascapa
Pri ceni si pozabil kakšno dvojko spredaj ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

scipascapa ::

ne, 90+ddv preko mene, ZS.

jaz delam v firmi s printerji itd...pa imma b2b dostope itd.....

alekskac ::

sbawe64 je izjavil:

alekskac
6c10 napaka je zaradi polnega ink absorberja [1].
Vsakič ko daš na mesečni ravni tiskati eno stran Canon dela clean printer head full time, zato je tudi [1] poln.Se vidi po tem, ko daš tiskati in prvo samo nekaj ropota v tiskalniku.
Brizgalnik mora na tedenski ravni natisniti vsaj eno stran.
Pri nekaterih modelih moraš razdreti praktično cel tiskalnik, da prideš do posodice z odvečno tinto.

To je jasno vsakomur ki ima 3 minute in jutube. Pri starih pixmah dvigneš havbo, počakaš da se glava zapelje na sredino, in vzameš ven absorberje. Spucaš, sestaviš nazaj, resetiraš counter, gotovo. 5 minut nimaš kej delat. Da je treba natisnit eno stran na teden je tud mit. Pred tem sem imel epson inkjet foto tiskalnik. Fak če si lahko privoščiš kar tako s tem tiskat eno stran tedensko. Jaz nisem. Teral sem ga, dokler so držali driverji. Nikoli težave. Razen ko smo prešli na XP, potem je blo veselja konc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

darkolord ::

Nekaj brizgalnikov - za Brother sem siguren - ima funkcijo, da vsake toliko časa (nekaj dni?) malo pljune ven, da sčisti glave.

Pogoj za to je seveda, da je skozi vklopljen (spanje je OK).

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Ker mi je že ves čas od novega zajebaval Epson EcoTank L4150 sedaj je še dodatno kar zaribal sem ga vrgel stran in po decembru 2023 šel priklopit nazaj Canon Pixma TS8300. Ta Canon mi je ves čas stal na omari odklopljen iz elektrike in na njemu sem natisnil samo nekaj tiska vendar tiskalnik je zalaufal čisto normalno in tisk je čisto normalen in to brez kakih problemov. Zdaj pa naj še kdo reče,da je potrebno enkrat na teden natisniti eno stran papirja pa tudi sedaj je ves čas ugašnjen edino,če je potrebno kaj natisniti se potem prižge.
Canon dela in še kar dela in dela,ko ga potrebuješ a Epson pa nikoli ni sploh dobr delal. Sedaj pa bom šel nabaviti-naročiti še XXL kartuše in to tiste ta poceni na amazonu ali kje drugje pa,da še to sprobam.
Škoda samo,da nisem takrat namesto Epsona kupil Canon tank printer pa celo imel sem ta plan ampak sem se premislil na podlagi nekaterih specifikacij in po domače povedano orenk zajebal.
Canon je zakon

sbawe64 ::

alekskac
Hvala za skok v preteklost.Ta tvoj star Canon je bolj izjema kot pravilo.
Mene je včasih hp mft brizgalnik in še prej HP deskjet (oba na kartuše) vedno zasušil glavo, če je stal.

easyrider3
Canon na tank je isto sranje kot HP Smart tank (sem 1x lani malo raziskoval, razdreti moraš pol tiskalnika, da lahko zamenjaš cca 1/2 vse vpojne vate, za ostalo pa celega, kar nihče ne počne).
Ironično ima samo Epson Eco tank posodo za odvečno črnilo.

Za brother na tank ne vem.
2020 is new 1984
Corona World order

Han ::

Če že Canon na flaške, potem obvezno Maxify serija!

vres.ales ::

Jaz imam istega Canon TS8300 (kupljen enkrat v šparu v akciji) in šibam vse na fake kartušah.
Sem pri toner123 naročil februarja dva kompleta kartuš + 2x foto modra za 37,32€. Pa je to že tretji komplet, ki sem ga porabil.
Pa ni bilo še nikoli problemov s temi fake kartušami. Original pa je en komplet 130€

easyrider3 ::

Na amazonu je še cenejša varianta in to 12 kartuš XXL za nekih 30 EUR se mi zdi

vres.ales ::

Ja saj to je isto, s tem, da ni 12€ poštnine pri nas

easyrider3 ::

vres.ales ::

10 + 2

Račun za oboje skupaj je bil 37,32
Amazon pa plačaš za isto stvar 29,99 + 12,41 poštnine

sbawe64 ::

Han je izjavil:

Če že Canon na flaške, potem obvezno Maxify serija!

Canon Maxify in flaške ?
Jaz ne najdem takega modela.
2020 is new 1984
Corona World order

Han ::

easyrider3 ::

vres.ales je izjavil:

10 + 2

Račun za oboje skupaj je bil 37,32
Amazon pa plačaš za isto stvar 29,99 + 12,41 poštnine


Jaz pri toner123 najdem edino tako kot si ti omenil 10.komadv za 29,89EUR potem pa tiste dve foto modre staneta 9.78 EUR a poštnina je potem pa zastonj?

vres.ales ::

Poštnina je zastojn ja

razer ::

alekskac je izjavil:

razer je izjavil:


Zahteve niso velike toda brizgalni se vedno zasušijo ravno takrat ko ga najbolj rabiš. če ima kdo kako idejo kaj se trenutno izplača?

Od kod vam to da se sušijo, pa ne vem. Doma mam 15 let starga Canona MP540. Na mesec natisnem točno eno stran A4, barvno (UPN iz edavkov za popoldanca, ker hoče žena imet). 15 let staro. Vsake 2 let moram vzet ink absorber ven zarad 6c10 napake. Splaknem pod pipo in dam nazaj not. Kartuše s čipom kupim na druckerpatronenexpress, za 12 eur za 10 let kartuš. Edino driverji so problem, ampak zadeva še vseeno dela. Prej ne o več hotel ubogat ukaza "tiskaj" zarad softvera, kot pa da bi se tu kaj hardversko pokvarlo ali posušilo. Predno smo začeli s tem tiskom ene strani na mesec je stal 4 leta brez tiskanja.



Vsak tiskalnik na kartuše je do sedaj imel iste težave, zato smo bili do nedavnega na lasercu ki je delal brez težav samo sedaj javlja napako pri skeniranju dokumentov in je poškodovan podajalnik.
Zato smo se odločili za nakup novega samo iščemo če je kje kaka ugodna rešitev da ne dajemo 400€ za tiskalnik.

scipascapa je izjavil:

akcija
https://www.avtera.si/laserski-tiskalni...
90+ddv

probaš najti kompatibilen 135x toner....winner.


Tole na hitro je samo tiskalnik, želja je po multifunkcijski napravi (scan-mail,scan-folder,kopiranje, etc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: razer ()

easyrider3 ::

Jaz bi moral videti kako barvni laser tiska šele potem bi se v bodoče morda odločil za njega samo kakor je pod 100% zapisano,da slike ne naredi tako dobro kot brizgalni.
Našel sem celo tiskalnik z 10.kartušami menda je to še toliko boljši za tiskanje slike ampak vseeno trenutno ta Pixma TS8300 serija dela u piko pa čeprav je stal več kot 4.mesece pri miru na omari. Kako to,da se ni glava zasušila ni to malo čudno ali je Canon naredil kako drugače to glavo. Sedaj moram naročiti te NE-original kartuše katere je tukaj omenil že uporabnik vres.ales in sprobati ali tudi meni delujejo in če delujejo potem pa ha ha ha sam gasa tiskanje in nič šparanja.
Itak bom pa sedaj po novem enkrat na teden naredil eden tisk,ker tako že pravite,da je potrebno. Drugače pa ta tiskalnik tiska prav super ni to neko čist poceni sranje od tiskalnika ima tudi prav dodatno foto modro barvo za toliko boljši tisk slike.

Han ::

Ko so primerjali fotografije s tvojega in TS6350, ki nima foto modre, niso opazili razlike. :P

alekskac ::

Mensezdi da so vseeno boljši inkjeti, ki imajo svojo glavo, kot pa ti, ki imajo glavo na kartuši. Večja masa je, manj se greje. Videl sem da so zdaj tudi Canoni pixma že tako, da so šobice že gor na kartuši, kot je imel HP včasih (in je bilo res horrible). Pixma serija ima sedaj sam dve kartuši, blesavi HP design iz 90ih. Stara pixma ima šobe/glavo v napravi, in 5 ali več posameznih kartuš. Glavo lahko vzameš v sili ven in opereš. Tako da če bom kaj kupoval Canona, bo najbrž rabljeno z bolhe.

Lonsarg ::

Men je pa super kombinacija da pač fotografije tiskam za tisti 0.1EUR na profi mašinah, kjerkoli že. Vse ostalo pa doma na laserju. Mislm kok velikokrat pa rabiš tiskat fotografije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

alekskac je izjavil:

da so šobice že gor na kartuši, kot je imel HP včasih (in je bilo res horrible).
Horrible je bilo samo iz vidika cene. Nekje imam še enega 20 let starega HP inkjeta - če dam notri nove kartuše, bo printal tako kot prvi dan.

Lonsarg je izjavil:

Mislm kok velikokrat pa rabiš tiskat fotografije.
Že če se hobi ukvarjaš s fotografijo, se ti odpre čisto nov svet, če lahko svoje slike - kvalitetno, tako da rečeš WOW - natisneš in vidiš, kaj si naredil. Čisto nekaj drugega, kot da jih gledaš na bogem ekranu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

easyrider3 ::

Jaz lahko tudi DVD,CD tiskam s svojim Canonom in zaenkrat nobenih problemov in pa imel pred 15-20 leti HP multifunkcijski tiskalnik kateri je delal dobro dokler ni več barve bilo v njem razmatane kakor v kartuši. Točno se ne spomnim več kaj je bilo narobe,da sem ga vrgu v smeti pa čeprav sem takrat za njega odštel veliko. Tako,da do sedaj sem imel HP,Epson in sam problem z njima za njim sem imel najcenejšega Canona z dvema kartušema kateri je deloval normalno vendar sem ga na koncu vrgu tud za smeti ker toliko drago dajati za kartuši adijo pamet. Katuši sta stali okrog 45 Eur a novi tak tiskalnik pa je stal 50 Eur s kartuši vred a res,da tisti kartuši nimata isto količino polnila ampak vseeno nenormalne cene kartuš in pa neoriginal pa sploh nisi mogel uporabljati. Probal sem tudi kombinacijo nafilati original kartuši in potem resetirati a nikakor mi ni uspelo.

T-I-N ::

Obstaja več vrst brizgalnih glav. Ne jih enačit.

musli ::

Živjo,

iščem multifunkcijsko napravo za home office, ki ima:
- duplex barvno tiskanje
- podajalnik papirjev za skeniranje
- kaseto za papir A4
- WIFI

Tiskalo bi se nekaj 10 barvnih in nekaj 100 ČB strani na mesec.

Gledal sem tele, ampak kaj sploh priporočate, barvni laserski ali brizgalni na flaše?
https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...
https://www.printink.si/vecfunkcijska-n...
https://www.senetic.si/product/4470C009...

scipascapa ::

L6270 je čisto dovolj.

Han ::

Maxify je po kvaliteti dve stopnički nad EcoTankom.

easyrider3 ::

Sem sedaj naročil kartuše katere priporoča vres.ales pa,da vidim kako se bodo obnesle. Zaenkrat sem za prvič vzel samo eden komplet,da vidim ali se dobro obnese in za teh dobrih 20 Eur se ne bom sekiral,če bi bilo kaj narobe.


 kartuše za Canon TS 8350

kartuše za Canon TS 8350

««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362314 (899) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
708003 (3210) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037126 (20840) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422163 (14437) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829814 (23512) Bye

Več podobnih tem