» »

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

GT500 ::

Pozdravljeni
Vprašal bi nekoga ki se spozna na multifunkcijske naprave za mnenje kaj se najbolj izplača kupiti.
Načeloma sem najprej hotel kupiti Brotherja, s katerim sem imel kar vredu izkušnje, sedaj pa se je v tem cenovnem razredu našel še en Epson, kateri ne potrebuje kartuš, ampak se fila s flaškam barve, katere so neverjetno poceni.
skratka, moji favoriti so;
1.) https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar... Cena 144,8€
2.) https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar... Cena 147,8€
3.) https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar... Cena 160,6€
4.) https://www.mimovrste.com/brizgalne-bar... Cena 205,3€
Vsi imajo 3 leta garancije ob spletni registraciji, vključno z Epsonom.

Potrošni materijal za:
1.) flaška barve cca 6€ za 5-6 tisoč strani 4x (1x črna, 3x barvna)
2.) in 3.) Kartuša cca 11€, črna za 2400 strani, barvna za 1300, potrebuje 4, črno in tri barvne
4.) Flaška črnila za ta tiskalnik je okoli 11€, isto za okoli 5-6 tisoč strani, potrebuje 4, črno in tri barvne

Tiskalnik 1.) Epson T382 ITS in 2.) Brother DCP-j100 nimata wi-fi, 3.) & 4.) ga imata.

Najbolj pomembna mi je zanesljivost tiskalnika, ter da se ne mašijo oz. sušijo glave/šobe ob neuporabi. Brother tiskalniki so bili okoli tega kar vredu, saj so se čistili celo sami, Epson kolikor vem te tehnologije nima, kar so mi "potrdili" tudi na dveh servisih, na servisih so mi priporočili Brotherja j105W (na kartuše) in T500W na dolivanje barve.

Za mojo zmerno uporabo se mi zdi najbolj smiselno vzeti Brother j105w (koristil bom bon za 15€ na mimovrste), bi pa morda za še cenejšo ceno lahko probal tudi tega Epsona T382 ITS in se lahko potem s takimi smešno nizkimi cenami flašk barve (6€/kom) dejansko lahko printa tudi razne slike in podobno.
Žal ali na srečo nimam izkušenj z Epsoni, tako da bi prosil nekoga ki se dobro spozna na te zadeve za kako mnenje.
Če nudi Epson 3 leta garancije oz 30000 strani, potem kvaliteta ne bi smela biti ravno na nizkem nivoju, res pa je da tiskalniki na "dolivanje" so mišljeni za masovno printanje, kar pa ne pomeni da se dobro obnesejo ob začasni neuporabi (sušenje).

Hvala za kako konstruktivno mnenje oz. namig.
Lp

borisk ::

pri nas v podjetju imamo dva HP8600 in malce novejši HP8620.

http://siol.net/digisvet/vtisi/ocenili-...
http://www.chip.de/artikel/HP-Officejet...

WarpedGone ::

Poslušam odgovore ... ravno iščem neki na bazi (barvnega?) laserja
Zbogom in hvala za vse ribe

Tomson ::

@GT500

V tem cenovnem rangu je odlična opcija tudi Canon Pixma G3400, dobiš od 169€ dalje. Lahko iz prakse potrdim da je super, zelo kvaliteten izpis, flaške z barvo zelo poceni napram kartušam, izpis dovolj hiter, le med najtišjimi ni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cjen ::

Mene pa zanima, če je kdo v praksi preizkusil 1200x1200dpi LED barvni tiskalnik.
Cena je praktično identična ostalim "navadnim" laserskim tiskalnikom, vendar se mi zdi resolucija in LED tehnologija kar velik deal breaker na tem področju.
https://geizhals.eu/oki-mc563dn-4635713...

Hvala

GT500 ::

Hvala za odgovore. Posebej uporaben je od Tomson-a, tale Canon Pixma G3400 ni slaba izbira za nekoga, ki bi rad tiskal veliko ter s čimmanjšimi stroški. Za to opcijo se nisem odločil ker stane G3400 185EUR, ter je MF z barvami, katerim bi se rad ognil (ne potrebujem).
Prej sem napisal obširno razlago kaj, zakaj in kako sem se nakoncu odločil, pa mi je objavo zbrisalo, češ da nisem (več) logiran.
Skratka, tako je naneslo da sem kupil črno-beli Epson workforce M100 z integriranimi rezervoarji (ITS), kateri je sicer samo inkjet tiskalnik, nima opcije skeniranja, kopiranja in wifi, sem ga pa dobil precej poceni kot zadnji kos odprodaje. Sicer bi raje imel Epson workforce M200 kateri to ima (razen Wi-Fi), a bi plačal skoraj še enkrat toliko, se bom že nekako znašel s kopiranjem in skeniranjem, kupil sem ga namreč zadnjo minuto.

Lahko za referenco napišem katere sem imel ogledane in napišem po kaki ceni je tiskanje, kot osnovo bom dal ceno črnila,kartuš, tonerjev in bobnov katere se porabi pri tiskanju 50.000 strani, ki jih npr Epson M100 in M200 še dovoljuje v garancijskem roku.

Stroški izpisa so računani za tem, ko se porabijo že priložena črnila: (možno je manjše odstopanje, če kje prilagajo dve ČB flaške namesto ene, katero sem spregledal).

1.) Canon Pixma G3400, črna flaška 135ml 6EUR, barve so po 70ml in 6EUR/kom. Garancije eno leto. S črno flaško črnila se natisne 6000 strani, torej bi bil strošek tiskanja za 50.000 ČB strani 44EUR, izredno ugodno.

2.) Brother DCP-J105W, črna kartuša za 2600 strani 11,2EUR, za 50K ČB kopij je cena 204EUR

3.) Brother DCP-T500W, flaška črnila 70ml stane 11EUR, za 6000 ČB strani, cena za 50K cca 82EUR

4.) Laserski MF tiskalnik Brother DCP-L2500D ima neoriginalen toner za 2600 strani za 19,5EUR in neoriginalen boben za 30,5EUR (zdrži 12000 printov), torej pride strošek s tonerji in bobni za 50k strani cca 355EUR (tonerji) + 96EUR bobni, skupaj strošek tiska 451EUR. pri originalenm tonerju in bobnu cene, toner 72EUR in boben 97EUR, pride cena tiska 50k strani BIZARNIH (1312+307 =) 1619EUR ?!

5.) Epson L382 ITS, flaška ČB črnila 70ml stane 6EUR za 6000strani/komad, priložena ima dva, (ta tip ima garancije samo do 30.000 strani! oz.2leta, kar je prej), izpis 50k strani stane teoretičnih 38EUR.

6.) Črno-beli tiskalnik Epson workforce M100, flaška ČB barve 140ml stane 14EUR in je za 6000 strani, priložene ima 2, torej tisk 50k strani stane 88EUR

7.) Črno-beli MF naprava Epson workforce M200, cena izpisa ista kot pri M100, torej 88EUR.

Opomba: vsi tiskalniki razen Epson M100, Epson M200 in laserski Brother DCP-L2500D imajo še ostale barve, katere predstavljajo dodaten strošek in teoretične 3x večje možnosti zasušenja šob oz. glav. Izračun je narejen striktno in samo za črno-beli tisk v obsegu 50.000 strani s 5% pokritostjo.

Zmagovalec je Epson L382 s ceno tiska 50k strani 38EUR, sledi mu Canon Pixma G3400 s 44EUR, nato Brother DCP-T500W z 82EUR, za tem Epson M100 in M200 z 88EUR, Brother DCP-J100 (in J105W) 204EUR, ter DALEČ nakoncu Brother DCP-L2500D z neoriginalnimi tonerji/bobni 451EUR in 1519EUR z originalnimi.
Ironija je pa sledeča, da sem namensko iskal laserca z najcenejšimi neoriginalnimi tonerji in bobni, pa je cena tiska še vedno 5x toliko kot "najdražji" inkjet iz zgornjega seznama. Poraba el energ. 480W med delovanjem laserca tudi ni zanemarljiv podatek, me je povsem odvrnilo.

To bi bilo to, kar sem ugotovil na tej odisejadi iskanja cenovno ugodnega tiskalnika, lahko bi šel še bolj v detajle vendar nima smisla, meni osebno gre bolj za zanesljivost (in daljšo garancijo), ter poceni tisk, kvaliteta izpisa je lahko povprečna.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GT500 ()

GT500 ::

Popravek, pri Epsonu L382 je garancije eno leto, oz. 3leta ob spletni registraciji, oziroma max 30.000 strani.
Ter pri lasercu, skupni strošek tiskanja z originalnimi tonerji in bobni 1619€, ne 1519€.

Če že pišem ponovno, za tiste ki potrebujejo tudi barve, se cenovno najbolj izplača Canon Pixma G3400 (tepe ga le eno leto garancije, kar mene osebno odbija), nato Epson L382 (1leto garancije, oz. 3leta garancije ob spletni registraciji), in šele potem Brother DCP-T500W (2leti garancije oz. 3leta ob spletni registraciji izdelka), to pa zaradi skoraj dvojne cene črnil (11€) v primerjavi z Epsonom in Canonom (6€). Sicer oglašujejo vsi približno enako število izpisov s 70ml flaškami barve, gre se bolj za njeno ceno, Brother me s skoraj dvojno ceno črnila pri meni osebno izpade iz igre.

Prebral sem kar nekaj review-jev za vse zgoraj naštete tiskalnike in so ljudje še kar zadovoljni, povprečna ocena 4-4,5, razen določen promil ljudi ki so dobili defektne ali poškodovane izdelke.
Lp

guererro ::

Bom uporabil kar to temo...
Tudi jaz nabavljal novo MFC v rangu 150-200EUR. Ker se printa bolj v intervalih in so obdobja brez printanja lahko kar dolga (tudi 1 mesec) gledam raje laserske (črno bele) MFC. Pri kartušah namreč obstaja verjetnost da se v tem času nedelovanj zamašijo oz posušijo.

V tem rangu sem gledal predvsem Brother DCP-L2500D. Zgoraj berem da je cena tiska sicer dokaj draga ampak nisem pa našel laserja ki bi v tem rangu imel cenejši tisk. Pa še ta ponudba se mi zdi zelo ok (je pa res da jaz take količine ne bom rabil naročevat).

Ima kdo še kakšen predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

GT500 ::

Pozdravljen
Ko sem sam ugotavljal kateri laserski tiskalnik je najbolj cenovno ugoden za printat, sem izhajal predvsem preko cen neoriginalnih tonerjev, osnova cena/št.kopij.
npr: https://biro.si/si?page=search&cmd=sear...

Iz tega je razvidno, da so za določene tiskalnike Dell, Xerox in Brother, tonerji s kapaciteto 2000 strani ali več, pod 15-16€, seznam je do max 20€. Sicer nisem šel vsakega posebej preverjat, ker mi je cena in dejanska dobavljivost same naprave precej pomembna.

Brother FAX2850, FAX8070P, MFC4800, MFC9030, MFC9070, MFC9160 8€ 3000 strani
Dell 1320C, Dell 2130cn, Dell 2135cn 8,5€ 2000strani
Xerox 106R01484 za Xerox Phaser 6140, Phaser 6140n 10€ 2600 strani
Dell 2150/2155Bk za Dell 2150CN, Dell 2150CDN, Dell 2155CN, Dell 2155CDN 12,2€ 3000 strani
HP LaserJet P1505, P1505n, M1120, M1522n, M1522nf 18€ 2000 strani
Canon i-SENSYS serija 18€ 2100 strani
HP LaserJet 1010, 1012, 1018, 1015, 1020, 1022, M1005 MFP, 3020, 3030 in 3015 all in one 19€ 2000 strani
Brother TN-2320 za HL-L2300d, L2320d, L2340dn, DCP-L2500, L2520, L2540, MFC-L2700, L2720, L2740 19,5€ 2600 strani.....

Zagotovo večina ljudi, ki ima laserce kupuje neoriginalne tonerje, ker dvomim da bi kdo bil pripravljen dati 1600€ ( referenca: 50.000strani) za originalen potrošni materijal, da bi kobajagi obdržal 3letno garancijo za napravo v vrednosti 150€...
Če najdeš še bobne v bulk pakiranju kot so te 4kom tonerji, si zmagal, printanje je nato skoraj 4x cenejše kot tu, saj namreć en toner stane 19,5€.
Skupni nakup pa tudi ni problem, obstaja to tudi na tem forumu, kjer objaviš kaj bi želel kupiti in si nato z nekom razdeliš kupnino in poštnino.

Tudi če bi kupil 4 tonerje za 26€ in jih ne porabiš, jih lahko še zmeraj prodaš na bolhi ali jih imaš za rezervo, s prahom v samih tonerjih ob primernem skladiščenju se nima kaj zgoditi.
Žal pa nikoli ne veš kakšna je kvaliteta teh neoriginalnih tonerjev, ko sem prebiral razne teme kako je ljudem zapacalo bobne in podobne neumnosti, me je od tega rahlo odvrnilo.
Skratka, boljša referenca je cena potrošnega materijala, nato se pa podrobno preveri mnenja uporabnikov samih naprav, katere jih uporabljajo in se izbere najbolj zanesljivo ali karkoli je pač kupcu prioritetno. Brother DCP-L2500D je kar ok izbira, naprava stane okoli 150€, mnenja kupcev so pozitivna, potrošni materijal (neoriginalen) pa en izmed najcenejših (kot je meni znano). Zagotovo se najde še kaj, treba malo pobrskati po internetu.
lp

guererro ::

Najlepša hvala za tole :).
Sem pa malo gledal tudi barvne laserske MSC. Kakšno menje glede LaserJet Color Pro MFP M274n? Oz nasploh glede laserskih HP-jev.

GT500 ::

Živjo
Tega laserca ki si ga navedel ne poznam, ima pa originalen toner nemarno drag, 92-108€, tudi po 120€ za črno in 80€ za posamezno barvo, na ebay.de so ponaredki 4kom po 100€, originali 4kom 288€ (črna+3barve).
Če že, lahko komentiram le barvni laserski tiskalnik HP Color LaserJet Pro MFP M177fw, katerega ima sestra. So zelo zadovoljni z njim, originalen črni toner je bil na birotehni okoli 60€, sem pa gledal na ebay nedavno za ponaredke, mislim da pridejo 4 tonerji, en črn in trije barvni cca 40€, kar je zelo poceni, kako bulk pakiranje je verjetno še cenejše, kot npr. 8kos za 80€.

Kot naprava sama je ta ki si jo ti predlagal (LaserJet Color Pro MFP M274n) nekoliko boljša in bolj zmogljiva, ima pa potrošni materijal skoraj še enkrat dražji kot M177fw. Še nekaj sem opazil , M274n nudi "Garancija: 1 leto (možnost brezplačnega podaljšanja na 3-leta na linku http://h41201.www4.hp.com/AdLanding/894... )", medtem ko za M177fw nudijo le eno leto, kdor pa želi 3 leta garancije jo mora pa dokupit in stane cca 45€.
Je za premislit kaj se bolj izplača, cena obeh naprav je približno ista in imata obe svoje pluse in minuse.
lp

J-ronimo ::

GT500, moj poklon za tale prispevek. Zelo konstruktiven in tehničen pristop.

Me je pa ob tvojem pisanju zabolela glava, ko sem primerjal zgornje številke s kartušami za HP 9800: 17ml (550 strani) cca. 15€, original 11ml 29€.8-O Je pa res, da za svoje delo potrebujem A3 print. Bo potrebna računica za break even point glede na uporabo.

GT500 ::

Pozdravljen

Vse se da najti ceneje, samo med lokalnimi trgovci nisi najbolj priljubljen... ;-)
Preveri ponudbo neoriginalnih kartuš za HP 9800, za take cene lahko printaš vsaj 1x ceneje (od lokalnih ponaredkov) če ne še več, npr 3črne+3barvne kartuše stanejo 45EUR, originalne sem pa ob hitrem pregledu našel najcenejše za 3delni komplet (2xČB in 1xbarvna) za 58EUR.
https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=hp...

Omenil bi še, da se izplača na raznih ebay-jih in podobno preveriti mnenja kupcev, če so zadovoljni potem črnilo ni problematično in da trgovec dejansko pošlje kar je bilo naročeno.
Načeloma grejo marže trgovcev tudi do 70%, samo treba je najti manj pogoltnega, se pa najde vse če se hoče.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GT500 ()

guererro ::

@GT500: v tem primeru se verjetno res bolj splača model MFP M177fw. Ker razlika v ceni tonerjev je res taka, da dvomim da odraža razliko v kvaliteti...sploh ker se ga bo potrebovalo za domačo rabo.

Sem pa našel v Nemčiji tudi tega Brother DCP 9022CDWG1 , ki se mi zdi za naše razmere zelo ugoden. Sploh ker ima nizke cene neoriginalnih tonerjev.
Pri nas je npr primerjljiv DCP-9020CDW precej dražji.

GT500 ::

@guererro: Opcij je zagotovo še kar nekaj, vendar je pri obeh tiskalnikih ki si jih dal kot primer nekam težko najti tonerje, razen na ebay-ju, ponaredkov pri nas ni ravno v izobilju.
Kaj kdo izbere oz. kupi je njihova odločitev, vendar se mi zdi bolj smotrno kupovati preverjeno robo z lahko dobavljivimi tonerji, bobni itd., kot pa neke mejno eksotične zadeve katere le redki poznajo iz prve roke.
Mislim da je M177fw boljša izbira, ugoden tisk, model tiskalnika je že nekaj časa na sceni in se okvirno vejo njegove hibe (if any).

guererro ::

Ja to je tudi res.
Sem pa še nekoliko primerjal ceno tiska med HP Color LaserJet Pro MFP M177fw in HP Color LaserJet Pro MFP M274n.
Na prvi pogled res zgleda kot da so tonerji pri M274n precej dražji. Ampak ko sem nekoliko bolj natančno preveril, sem ugotovil da so tonerji za M177fw več kot 1x manjši. Če gledam kompatibilne:

Črna za M177fw: 1300 kopij
Barvne za M177fw: 1000 kopij
Komplet cca 43EUR
Cena 50k kopij (upoštevajoč samo toner): cca 509EUR

Črna za M274n: 2800 kopij
Barvne za M274n: 2300 kopij
Komplet cca 98EUR
Cena 50k kopij (upoštevajoč samo toner): cca 505EUR

Če primerjamo količino strani ki jih natistnemo z eno kopijo ter ceno za tonerje, ugotovimo da sta cenovno skoraj izenačena :)
Enako je tudi če gledamo originalne tonerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: guererro ()

GT500 ::

Zadnji post sem bolj na hitro napisal in se mi ni dalo preveč secirati vsakega oglasa za toner.
Drugače pa ja, gre se za ceno/št. strani, vse ostalo so le marketinške fore.
Vsak se odloči po lastni presoji, so pa te debate dobrodošle predvsem zato, da se olajša izbiro še komu drugemu, povsem nesmiselno bi bilo da bi vsak ki nekaj kupuje, odkrival toplo vodo če so jo že drugi.
Zdaj ko veš kaj želiš, ti bo lažje najti favorita, ko bo do tega prišlo pa lahko javiš kako se je printer obnesel, za referenco drugim.

matjaz000 ::

Jaz pa kupujem ČB lasersko multifunkc. napravo in tuhtam med Xerox 3345 DNI in Brother MFC L2740 DW.
Ima kdo kakšne izkušnje s katerim od njiju? Katerga mi priporočate?

LP, Matjaž

kajetan ::

guererro je izjavil:

@GT500: v tem primeru se verjetno res bolj splača model MFP M177fw. Ker razlika v ceni tonerjev je res taka, da dvomim da odraža razliko v kvaliteti...sploh ker se ga bo potrebovalo za domačo rabo.

Sem pa našel v Nemčiji tudi tega Brother DCP 9022CDWG1 , ki se mi zdi za naše razmere zelo ugoden. Sploh ker ima nizke cene neoriginalnih tonerjev.
Pri nas je npr primerjljiv DCP-9020CDW precej dražji.


ti brotherji so mi hudi!

DCP-9015CDW vs DCP-9020CDW vs DCP-9022CDW

kateri je najboljši med temi? kaj so sploh razlike?

zgleda hudo!

tv6865 ::

Pozdravljeni.

Kopujem novo lasersko barvno MF mašino pa pojma nimam kaj naj vzamem. Cena do nekje 250€, pa ne neka gromozanska kišta zaradi prostorske stiske. Pa WI-Fi bil blo fajn da ima. Kaj proporočate? Sam gledam http://www.profiservis.si/si/izdelek/57...

Dami ::

Jaz sem vzel Canon MF635Cx in sem razočaran nad touch displayem, ki je katastrofa, ter prav tako nad uporabniškim vmesnikom. Sem imel prej pixmo mx885, ki sicer nima toucha, je pa GUI svetlobna leta prijaznejši. Veliko osnovnih nastavitev sploh ni na voljo, tisto kar pa je, je pa zaklenjeno in se moraš za vsako loginat prej preko gnilega toucha. Ker ga ne uporabljamo velik, bom nekak že preživel. Vsekakor pa odsvetujem nakup, če bo potrebno dosti klikanja po njem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tv6865 ::

tv6865 ::

maslo12 ::

Si bom sposodil temo.
Potrebujem obvezno velikost A3, MF, barvno, Wifi, direct printi USB in avtomatski double side.
Seveda čimcenejše printanje oz. polnjenje kartuš.
Gledam tole: Epson WorkForce WF-7720DTWF A3 - https://www.epson.co.uk/products/printe...
Delno hvaljen je Epson WF-7620, pri katerem sam refilaš barve ima pa nekaj pomanjkljuivosti - ni direct printa iz USB (pdf) ipd.
Ima kdo izkušnje WF-7720? Se da barve tudi sam refilat?
Hvala...

Dionis ::

Pozdravljeni,

obračam se še tukaj za nasvet kateri MFC tiskalnik se odločiti. Prebral sem že nekaj forumov, nekaj testov, vendar se težko zadeva skrči, ker testirajo samo kakšen model od znamke.

Če je kdo bolj v tem bi ga prosil za nasvet, drugače bom moral nekaj po občutku kupiti :).

Skratka moje želje oz. dileme so naslednje:
1. izbira vrsta printerja (na mimovrstah imaš razdeljeno na brizgalne in laserske, medtem ko imaš na bigbangu poleg teh dveh še injekt, ploter in termalni). Problem je ker še sam ne vem točnih razlik med njimi. Potem pa sama polnila oz. Kartuši/tonerji. Eni so prou kartuše, druge imaš tiste tekočine itd. itd. Se pravi nimam tukaj razjasjenih osnovih pojmov.

Glede na želje, bo morda kdo od vas bolje vedel, kaj je primerno zame.

Želje:
- Barvni printer
- Da zadevo skenira ob zadovoljivem času (prejšnji je po moje mlel zadevo vsaj 1 minuto in če je teh zadev več, si lahko skoraj 1 uro zraven). V službi imamo pač profi varianto in je res to nekaj sekund. Ne pričakujem da bo hobi varianta podobno, ampak da je vsaj pod nekih 20s bi bilo super :).
- Hitrost printanja ni bistvena (tudi če printaš več listov na enkrat, ne potrebno biti zraven)
- Sam printer ni mišljen za količinsko printanje ampak občasno. Zna se zgoditi, da tudi kak mesec ne bi nič sprintal, tako da tukaj se pojavi problem, kaj je v tem primeru najbolje zame. Nekaj sem bral, da se znajo neke šobe zasušiti, pa ne vem katera vrsta je najbolj problematiča oz. kako imajo to modernejši printerji rešeno. Drugače pa ja, če imam večje količine za printati imam na voljo tudi v službi, tako da glede cen barv mi ni toliko prioritetno (marsikdo mi je svetoval, da naj gledam na čim cenejša polnila, vendar to pri meni ni bistveni dejavnik zarad majhnih količin). Rad bi še omenil, da se marsikdaj zgodi, da rabim print čimprej, tako da služba ni vedno na voljo :).
- Pri printanju mi je pomoje bolj pomembno, da je mehanizem soliden in se mi ne zatikajo listi ali kaj podobnega, tako da če je to tudi faktor cene pri printerju, mi to ni ovira.
- Mora imeti USB port, ker trenutno ne morem imeti ob stacionarnem računalniku printerja, je pa zaželjen tudi Wifi.

Nekako mi je na hitro bil primeren Canon multifunkcijska naprava Pixma TR8550, vendar tu žal ne vidim hitrosti skeniranja na primer (vsaj na mimovrstah ne).

Za pomoč bi se pa že v naprej rad lepo zahvalil.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dionis ()

boset ::

Pozdrav
tudi sam sem bil v dilemi, ampak je GT500 zelo dobro napisal kaj in kako.
Pri meni garancija ne igra vloge,
želim le barvno tiskanje,
lahko je glasen,
(MFC je dorodošel, ampak ne rabim)
+ možnost ''refila'' barv

moji favoriti, ki bi jih kupil:
Brother DCP-T500W IB
Canon Pixma G3411
Epson L382 ITS (najverjetneje ga bom kupil)

Lp
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

1309976 ::

GT500...no takšni posti so pa razlog, da še vedno čekiram slo-tech. Hvala za tole. Zelo verjetno si prepričal še enega v nakup te zadeve (Epson L382 ITS). Bom pa preveril tudi Canon Pixma, pri čemer moram povedati da sem to serijo, ko je prišla ven pred leti že imel in je sicer delovala dokaj solidno, a se je kmalu po preteku garancije pokvarila ena zadeva v tiskalniku, menjave slednje bi me pa prišla približno toliko kot nov printer, tako da se je nato ta MFN poslovila od našega doma. Takrat sem sicer rekel, ker sem po prebranem na internetu videl, da je šlo za zelo pogosto napako, da Canona ne bom kupil več...a bom kljub temu tole napravo vseeno malo prečekiral.

Pohvale, za prispevek.

Lp

1309976 ::

Mogoče zna kdo priporočiti eno takšno MFC zadevo (faxa ne rabimo), ki ima po možnosti avtomatski obojestranski print, pa nizke stroške?

Nihče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Ima kdo doma ali v pisarni HP Ink tank WL 419? Kako se kaj obnese zadeva?

1309976 ::

Je kdo stestiral Epsona ITS L3050 ali ga trenutno uporablja? Mnenje?

boset ::

1309976, sem ga nabavil zaenkrat dela ok,
sem v fazi testiranja nastavitev.
Za tekstovne dokumente z slikami je ok.
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

1309976 ::

Sem ga kupil tudi sam. Prvi vtisi: wifi povezava je bolj tak (dokaj počasna in vse jo zmoti), dostikrat se mu nekaj zalomi med printanjem (če gre za večji file), pa pričakoval sem hitrejši print (niti blizu deklarirani hitrosti). Je pa res da sem šele v fazi spoznavanja zadeve in možno da se bo dalo z nastavitvami probleme odpraviti. Aja, moti me kako je nastavljeno podajanje papirja in da žal ni avtomatskega duplexa (ki ga je recimo moj 10 star laserc že imel). Upam pa, da se bo tale varianta res izkazala kot poceni print varianta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137100 (1003) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036714 (20428) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421944 (14218) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (do 200 EUR)???

Oddelek: Kaj kupiti
194423 (2518)          
»

Tiskalnik za ''majhno'' podjetje - pisarno

Oddelek: Pomoč in nasveti
284087 (2845) Anney

Več podobnih tem