» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
6 / 14
»»

yoco ::

Katero aplikacijo uporabljate za skeniranje dokumentov, slik, itd?

Zimonem ::

rdecaluc je izjavil:

Zdravo.

Po nekaj letih uporabe nam je crknil HP Officejet 8610. Piše da tiskalna glava manjka ali pa je v okvari. Poskusil vzet vn kartuše pa reset in ne pomaga.

Katero multifunkcijsko napravo vzet da ima poleg tiskanja še skener in faks?

Vidim da ima HP nekaj ponudbe Officejetov in pa Laserjetov sam vsi nekaj jamrajo o kvaliteti :/

Ima kdo izkušnje z drugimi znamkami?

Hvala in lp

Že nekaj časa gledam in berem reviewe. Če je pogoj še wifi bolj ali manj izgleda, da je brother trenutno najbolj neproblematičen. Gledam pa bolj ali manj naprave z add in duplexom. Hp je katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

mat xxl ::

Ne vem nam pa HP dela noro 476 dw predelan na Ciss je že na 180.000 izpisih, pa ni težav, nam je pa eden crknil, ker je stal pol leta in je glavo zasušilo..... imam pa dele, če bi, kdo, kaj rabil.....

OldSkul ::

yoco je izjavil:

Katero aplikacijo uporabljate za skeniranje dokumentov, slik, itd?


Sicer ne vem čisto točno imaš v mislih, ampak jaz uporabljam tole: https://www.naps2.com/

yoco ::

OldSkul je izjavil:

yoco je izjavil:

Katero aplikacijo uporabljate za skeniranje dokumentov, slik, itd?


Sicer ne vem čisto točno imaš v mislih, ampak jaz uporabljam tole: https://www.naps2.com/

Hvala, sem tudi sam že našel isto aplikacijo.

sunshine403 ::

Na starem je sel toner in ker sem cakal da ga pokurim potem pa zamenjam (v letu 2021 bi se spodobilo da je barvni in ne BW), je torej cas za nov printer. Kaj predlagate?

Pogoji:
- laser
- barvni
- zaprt predal za papir
- po moznosti duplex
- kompatibilen z Mac OSX
- fino bi bilo ce bi imel ethernet

Printam dobesedno nic (10-15 strani mesecno, v trenutnih razmerah ko se racunov ne printam se manj), tako da bi bila tej kolicini tudi primerna cena... se pravi cim manj :)

matobeli ::

pomoje ena multifunkcijska inkjet od canona z rezervarji za črnilo. oziroma ekvivalent od konkurence.

Han ::

Ostani na starem - gotovo se zanj dobi kvaliteten in poceni kompatibilen toner.

Sicer nov ČB laser z želenimi lastnostmi. Poceni je npr. Xerox B210DN.

sunshine403 ::

Ja vem da se dobi kvaliteten in poceni kompatibilen toner. Ampak iscem BARVNI in LASERSKI printer. Barvni je tisti, ki zmore sprintati tudi recimo rdeco barvo in ne zgolj crno. Laserski je pa tisti, ki NI inkjet. Ce bo slucajno pomagalo pri funkcionalni nepismenosti vecine na forumu.

Han ::

To kar iščeš, ni poceni in se tudi ne splača za 10 strani na mesec.

Ker si prelen, da bi sam pobrskal, izvoli "najcenejšega"...

https://www.mlacom.si/canon-lbp623cdw-3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

darkolord ::

OKI C532dn

Ima vse kar si naštel. Kakovost tiska je odlična.

Slabost je, da original tonerji niso poceni (kar niso nikjer, so pa pri temu zelo veliki) in da je naprava zelo velika.

Opcija je tudi OKI C332dn, ki ima prav tako vse zgoraj našteto in je občutno cenejši. So pa dražji tonerji (stanejo enako, samo so precej manjši), tako da pri naslednji menjavi prineseš razliko not ...

Zgodovina sprememb…

Slooki ::

Pozdravljeni, iščem multifunkcijski printer za domačo rabo v rangu do 200EUR. Katerega priporočate?
Tiskalo se bo približno do 100 strani na mesec. 70% črnobelo.

Pogoji so:
-Barvni
-Brizgalni
-Obojestransko tiskanje
-Brezrobo tiskanje
-Posoda za črnilo "tank" oz. možnost nakupa cenejših kartuš/polnil na eBayu
-WiFi

Kandidat:
-Canon PIXMA TS6350 (kako je s črnilom?) 139EUR Mimovrste

Hvala za nasvete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slooki ()

šernk ::

sem 3 dni nazaj enemu nameščal tanka HP 510. Napram mojemu 3 leta staremu GT5820 je vrhunski. zraven so pa dobili 3x črno + 1x barvni komplet črnil. Za 170eur ne niti povoham več navadnih inkjetov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Slooki ::

šernk je izjavil:

sem 3 dni nazaj enemu nameščal tanka HP 510. Napram mojemu 3 leta staremu GT5820 je vrhunski. zraven so pa dobili 3x črno + 1x barvni komplet črnil. Za 170eur ne niti povoham več navadnih inkjetov.

HP 510? Ne razumem čist kaj si želel povedati.

šernk ::

In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Slooki ::

šernk je izjavil:

https://support.hp.com/in-en/drivers/se...

Opa se opravičujem. Mi je zdaj jasno. Ko sem vpisal HP 510 v Google mi je vrgl vn nek industrijski printr HP DesignJet 510 in mi ni bilo čisto jasno zakaj bi meni prav prišel :)

Robert ::

Kateri barvni, brizgalni tiskalnik (multifunkcijski) priporočate kot trenutni bestbuy nakup, imel naj bi: skeniranje, kopiranje (obojestransko), tiskanje (obojestransko), wi-fi ni nujen, cena do 250 €.

Zimonem ::

Barvni dadf laserc, kaj se da dobit sploh pri nas. Tam do 500e.

darkolord ::

djmato ::

Lep pozdrav,
si bom sposodil temo.

Zaradi narave dela (projektiranje) iščem tiskalnik formata A3 in A4 + skener. Uglavnem, če je vse v eni škatli, bi blo vrhunsko. Verjetno se brizgalni ne splača, ker so kartuše na dolgi rok drage, zato razmišljam o laserskem. Sam laik na tem področju in prosim, če mi lahko prilepite kakšen predlog ali dva.

Hvala :)

matobeli ::

Nasvet, kupi posamezno, ne bo bistveno dražje, bo pa bistveno ceneje ko ena izmed naprav crkne. Seveda če nisi strogo omejen s prostorom. Canon A3 inkjet printer, malo starejši model kjer iz ebaya nabaviš kartuše za 1eur/kom ali celo vgradiš polnilne bo dobra izbira. Za skener pa nimam pojma.

Zimonem ::

darkolord je izjavil:

https://oki.si/barvne-vecopravilne-napr...

Good, sicer ni dafd ampak bo zadoščal za doma.

darkolord ::

djmato je izjavil:

Zaradi narave dela (projektiranje) iščem tiskalnik formata A3 in A4 + skener. Uglavnem, če je vse v eni škatli, bi blo vrhunsko. Verjetno se brizgalni ne splača, ker so kartuše na dolgi rok drage, zato razmišljam o laserskem. Sam laik na tem področju in prosim, če mi lahko prilepite kakšen predlog ali dva.)
A3 laserji so brutalno dragi, se začnejo blizu 1000 eur.

A3 brizgalni z posodami za barvo (namesto kartuš) bo verjetno najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Zimonem ::

darkolord ::

Zimonem je izjavil:

https://oki.si/barvne-vecopravilne-napr...
Kaj pa tale reč.
Je OK, ampak so tonerji FUL dražji. Že pri prvi menjavi prineseš razliko not.

Zimonem ::

Saj tonerja bo šlo malo, adf pa duplex scaner, 200 listov cca na leto. Printamo ravno tisto kar je treba.
Oki in Android se razumeta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

darkolord ::

Podpira vse možne protokole printanja (IPP, Windows Rally, Google Cloud Print, ...) tako da pomoje se razumeta.

djmato ::

darkolord je izjavil:

djmato je izjavil:

Zaradi narave dela (projektiranje) iščem tiskalnik formata A3 in A4 + skener. Uglavnem, če je vse v eni škatli, bi blo vrhunsko. Verjetno se brizgalni ne splača, ker so kartuše na dolgi rok drage, zato razmišljam o laserskem. Sam laik na tem področju in prosim, če mi lahko prilepite kakšen predlog ali dva.)
A3 laserji so brutalno dragi, se začnejo blizu 1000 eur.

A3 brizgalni z posodami za barvo (namesto kartuš) bo verjetno najbolje.


tale varianta bi bla ok?
https://www.printink.si/vecfunkcijska-n...
Se te kartuše dajo polnit?

Ni tale laserski A3? https://www.printink.si/vecfunkcijska-n...
e: ČB, šele zdaj videl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djmato ()

IL_DIAVOLO ::

Nedolgo časa je bilo govora o nekem 100 evrov(ali še manj) vrednem tiskalniku, kjer se barve ne "sušijo". Mislim, da brez kartuš? Ve kdo, kateri je to bil?

Hvala
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

šernk ::

za 100eur dns ne vem če dobiš sploh tiskalnik še :D

cene so vzletele v nebo.

No meni so prejšnji teden pri HP Deskjet GT5820 (tank) odpovedale glave. (4170 printov je v tem času naredil, odpovedala je pa magenta, ki je tudi najbolj obremenjena. Tiskam namreč za društvo razne dokumente itd v photoquality in se mi magenta in yellow najhitreje praznita, lahko z lahkoto rečemo da je tu notri 1000 95% pokritost bordless highquality printov). Glave so mi zdržale nekje 1,5 flaškice kar znese nekje 100-110ml barve. Črne sem umes porabil že cca 200ml. Strošek novih glav reci in piši cca 30eur s poštnino vred.

če pogledam me je trenutno stal tiskalnik z vsemi barvami vred v roku 3 let od nakupa:
150 eur + 3*10 + 12 +26 eur= 218 eur.

trenutno imam vse barve na max in novo glavo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dela ::

dela je izjavil:

49106 je izjavil:

Kje se da ugodno nabaviti dobre kartuše za omenjeni printer?


Če so dobre ali ne, ne vem, delajo pa, kot morajo, zaenkrat.

https://www.ebay.de/itm/10x-XL-DRUCKER-...


Update: na eni od teh kartuš mi je očitno crknil čip po par mesecih uporabe, črnila je bilo še več kot 3/4 not, printer začel kazat, kot da ni kartuše. Ostale iz istega kompleta še delujejo BP. Crknjeno sem menjal, nisem pa potem imel več nobene take na zalogi. Potem sem pa ravno čez par dni opazil, da ima en poljski preprodajalec en "rabljen" komplet za 13 € z dostavo vred - 19 kartuš, v osnovi 4 kompleti, samo ena modra manjka, ostale vse še zapakirane. Podobne kot te na zgornjem linku, verjetno drug proizvajalec, ker imajo drugačne nalepke. Sem nabavil še to, zdaj pa imam verjetno dovolj zalog za celo življenjsko dobo printerja (4-5 kompletov), za vse kartuše do zdaj sem skupaj dal manj kot 40 €. Samo držim pesti, da bo printer dovolj dolgo živel, da čimveč tega ponucam :))

dela ::

Pa še en približni pregled stroškov in količin: printer 70 € (kupljen približno 2 leti nazaj), kartuše skupno okoli 40 € (večina še neporabljenega). Porabil sem originalni priložen komplet in en cel komplet kartuš, pa še malo tretjega (verjetno skupno okoli 150 ml), naredil sem verjetno okoli 1000 kopij (zelo groba ocena), večina dokumentov, 20 ml črnila bo verjetno romalo v kanto zaradi fuč čipa na eni kartuši (razen če bom poskusil čip menjat), 60 ml ga je še v kartušah v printerju, na zalogi imam pa še okoli 380 ml črnila v nedotaknjenih kartušah.

Robert ::

Zanima me kakšne so to kartuše z vgrajeno glavo za tiskanje, kateri tiskalniki to podpirajo, ali so to originalne ali kopije, je potrebno imeti za take kartuše poseben tiskalnik......

mat xxl ::

To imajo samo cenovno, najnižje postavljeni tiskalniki in je potem tisk odurno drag.

matobeli ::

Tud kopije teh kartuš so ponavadi precej drage, vsaj v primerjavi z posameznimi.

BTW, canonove kartuše (trenutno so najnovejše 581 se mi zdi) se da lepo polnit, edini minus je ta da ne deluje zaznavanje količine preostalega črnila.

mat xxl ::

Evo, kartuše z vsem za 2,6 eur po kosu : https://www.ebay.de/itm/40x-XXL-TINTE-P...

aborko ::

A to je poceni? Ker jst sem ene toliko dal za kartuše za canon mb2150, pa se mi ni zdelo ravno zelo poceni - sem gledal kartuše za canona pixma ts5050, pa so še skoraj pol cenejše. Malo razmišljam o CISS sistemu za canon mb2150, ker res dosti tiskam, nekje 2k strani na mesec, 100 barvnih ostalo ČB. Verjetno bi ceno CISS kmalu dobil notri (30€ + 20€ za pol litra barve)

matobeli ::

te 580/581 so drage ko pes, niso zgleda še dost fake čipov naštancal. za 1500 kartuše maš pa itak refillable kartiše+resetable chip, kar je dobra alternativa pravemu ciss sistemu kjer morš dodaten plac met, pa tiste cevčice smotane.

Pocen so 550/551, se jih dobi pod dolarjem če vzameš par kompletov. Sam k printerjev ni več za njih...

easyrider3 ::

Jaz tudi gledam in iščem drugi tiskalnik,ker z tem leto starim Epson EcoTank ITS L4150 nisem sploh zadovoljen škoda,da nisem takrat vzel Canon PIXMA G3400. Stvar je v tem,da tiskalnik skoraj že od vsega začetka ne tiska normalno kot bi moral. Lahko dam petkrat zapored vse od čiščenja glav do poravnav glav vse kar je možno a on še vedno ne natisne vse. Mater sedaj še izvid od zdravnika ne morem natisnit saj vmes,kar malo zmanjka pri zapisu. Sovražim EPSON in sigurno nikoli več noben njihov izdelek ne kupim.
Kakšen tiskalnik se bi priporočal za natisniti tudi kdaj pa kdaj kako sliko in,da tiska do A3 velikosti pa da niso barve drage ali pa,da se dobijo ne original. Gledal sem tudi že za tiskalnik CANON PIXMA iX6850 kateri je edini z tiskanjem z Ločljivost: do 9600 × 2400 dpi pa tudi A3 velikost se lahko tiska sedaj ne vem kako je z barvami ali se dobijo tudi ne original in koliko stanejo. A mogoče ta ločljivost tudi ni tako pomembna za dober tisk na foto papir saj večina tiskalnikov ima ločljivost tiskanja manjšo kakor ta omenjeni Canon. Kakor sem omenil tiskalnik mora imeti možnost tiskanja do A3 formata,dobro tiskat na foto papir in da niso barve drage ostalo pa ni pomembno.
https://www.canon.si/printers/inkjet/pi...

matobeli ::

iX6850 mam v firmi, kartuše so 551/550, kar pomeni da so skor zastonj (okol pol evra komad, pri nekaj kompletih) Maš pa tudi opcijo polnilnih.

Printer sam po sebi je dober, če že ne kar zelo dober, ampak malo nepraktičen, ker je A3. Papir nima predala, kar pomeni da se ti prah nabira na njem, nima avtomatike da bi samostojno odprl loputo za izhodni papir.

Sicer pa... kje hudiča ga boš dobil?

easyrider3 ::

Šele sedaj sem opazil ko sem šel iskat po netu,da nikjer ni za dobit Canon ix6850 in bo treba poiskati neko drugo zadevo seveda je podobna zadeva za dobiti Canon ip8750 samo je predrago za mene cena preko 400 Eur. Sem našel mogoče neko drugo varianto Canon Pixma TS9550 samo cena je spet skoraj malo preveč blizu 300 Eur tako,da verjetno bom črtal tiskalnik za tiskanje A3 velikosti in se raje posvetil,da ima obojestransko tiskanje,skener in pa možnost tiskanja na DVD,CD.
A je ta tiskalnik CANON Pixma TS8350 dobra stvar cena je še ugodna saj je izpod 200 eur to je glih tista meja koliko bi dal za njega.

Gledam tudi to,da ima tiskalnik več kartuš kakor samo dve saj vsi nižji modeli TS imajo samo po dve kartuši črna+barvna.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

matobeli je izjavil:

te 580/581 so drage ko pes, niso zgleda še dost fake čipov naštancal. za 1500 kartuše maš pa itak refillable kartiše+resetable chip, kar je dobra alternativa pravemu ciss sistemu kjer morš dodaten plac met, pa tiste cevčice smotane.

Pocen so 550/551, se jih dobi pod dolarjem če vzameš par kompletov. Sam k printerjev ni več za njih...


Tako je, sam uporabljam 550/551 kupim na Tinten diskont, z čipom, v vakumu pakirane je kos tam z poštnino pod 0,7 eur/ kos

Tako, da bi jih polnil, kot smo 15 let nazaj čarali pa resetirali čipe, mi na kraj pameti ne pade, da bi si roke s tem mazal, ne odtehta umazanih rok.

LeQuack ::

A ni tko da so laserski printerji nezdravi za uporabo?
Quack !

mat xxl ::

aborko je izjavil:

A to je poceni? Ker jst sem ene toliko dal za kartuše za canon mb2150, pa se mi ni zdelo ravno zelo poceni - sem gledal kartuše za canona pixma ts5050, pa so še skoraj pol cenejše. Malo razmišljam o CISS sistemu za canon mb2150, ker res dosti tiskam, nekje 2k strani na mesec, 100 barvnih ostalo ČB. Verjetno bi ceno CISS kmalu dobil notri (30€ + 20€ za pol litra barve)


Ne vem, sam pa kolega sva, kar nekaj HP jev na letev odffice pro 476dw predelala na Ciss, samo ja je 100 in ena težava, dokler vse ne pokapiraš vse "tajne velikih kuhara" , šele potem dela, tudi sama predelava ima 100 in eno finto, kaj zakaj kako......

Sicer pa, če se boš igral z tem, poglej si, kaj Optiprint daje v najem, pa ali najami, ali pa, kaj takega, kot oni spravi na Ciss.

Če pa najdeš, še kje 476dw, ti pa lahko pomagam, pa imaš raketo z 35 barvnimi izpisi na minuto, strošek tiska pa smešen, samo, kot sem napisal 100 in ena skrivnost, osnovna je že ta, katero tinto, da kislina ne razžre glave, da se ne maši, pa, da je adekvatno originalu, to mnogi celo tako skrivajo, da barve prelivajo v svoje flaše, da ni sledi ......... in to znanje je problem, če tega vsega ne veš.

easyrider3 ::

A se pri Canon tiskalnikih resetira nivo količine barve v kartuši,če ni original saj za poprej še nazaj vem,da je morala biti original. A morda lahko kakšne take kartuše kot na sliki spodaj nadomestijo original ali NE.

 CLI 581

CLI 581

mat xxl ::

Načeloma absolutno DA, vsaj pri 550 in 551 in 526 in podobnih je tako iz prve roke......

matobeli ::

Se resetira, sam... a se ti res daje ful keša za kartuše ki so glih tolk kvalitetne kot 550/551, ampak z drugim čipom.

Čip iz original kartuš lahko uporabljaš v nedogled, brez spremljanja nivoja barve. Lahko direkt nafilaš original kartuše (pod folijo pri vdrtini je kuglica ii je kot čepek), ali pa čip odstraniš in ga daš na prozorne refillable 550 kartiše, pol pa vsake tolko pogledaš kolk je črnila.

Je pa čip malo prilepljen, morš ga z lepilom skupaj ven vzet, drugač odtrgaš (svinjina na strani canona). 5min dela, sam vedet morš.

>Tako, da bi jih polnil, kot smo 15 let nazaj čarali pa resetirali čipe, mi na kraj pameti ne pade

če bi bli printerji večni se o tem ne bi pogovarjali in bi vsi veselo uporabljali 550.

Danes pa niti rabljenega ne dobiš več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

easyrider3 ::

Kakor piše so za Canon standardne kartuše TS8350 PGI580 in CLI581. Mene samo zanima, ko se original barve izrabijo kaj je najboljša cenovna varianta za zamenjavo še bolj me zanima koliko bi mi res zdržale original kartuše? Po Youtube je kar nekaj posnetkov prikazov kako nekateri polnijo original ali polnile kartuše in potem resetirajo čip čeprav pri tem je kar nekaj dela preden je resetiran. Kaj jaz vem,ker z tem tiskalnikom sploh ne bi tako veliko tiskal samo tisto kar je potrebno kakšni dokumenti,kdaj pa kdaj kako foto sliko a se mi potem sploh splača zajebavt z filanjem ali se mi sploh splača neki boljši tiskalnik čeprav rad bi imel dobrega takrat,ko ga potrebujem. Točno ne vem kako je z drugimi ECO TANK tiskalniki samo Epsona nikoli več morda je od Canona celo dobr. Pred leti sem imel najcenejši Canon tiskalnik MP230 ki je stal 50 Eur pa lahko rečem,da je bolje delal slike in normalno tiskal kakor ta Epson Eco Tank L4150 ki je bil skoraj 200 Eur. Edino sranje pri tistem Canonu so bile kartuše saj original črna + barvna so stale skoraj toliko kot nov tiskalnik. Mogoče moram prvo še najti tisti pravi tiskalnik in ne kar naenkrat se zagnati v enega. Drugače je tole res super zadeva ko vliješ barve v tiskalnik in potem lahko tiskaš na polno koliko hočeš in se počasi zelo počasi barva prazni po vrhu so pa še poceni te stekleničke barv.

 kartuše

kartuše

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Eno hitro vprašanje. Imam en xerox laserski tiskalnik, ki ni bil v uporabi 6 let pa me zanima, če je toner še v redu? Pri navadnih printerjih se kartuša lahko zasuši, pri lasercih to naj ne bi bilo mogoče? Correct?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

Prah (toner) se lahko zlepi.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362286 (871) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
707919 (3126) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037022 (20736) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422112 (14386) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829761 (23459) Bye

Več podobnih tem