» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
5 / 14
»»

smarty ::

Kaj pa model Canon Pixma TS6050, ker ima 5x kartuš?
A je kej razlike med integrirano glavo v kartušah ali ima 2x kartuše ali 5x?

Ker ko gledam te z 5x kartušami so cenovno full poceni?

hotig ::

@ smarty

A to pa nisem vedel, sem mislil da uporabljata enake kartuše. Očitno je model TS5050 precej cenejši od TS5150 glede kartuš. Kar zadeva glave se pa ne spoznam natančno ampak mislim, da je glava del tiskalnika (ki se ob vsaki menjavi kartuše ob ponovnem zagonu samodejno nastavi - naj me popravi nekdo ki se bolj spozna), katuše pa imajo čipe. Sicer pa TS6050 uporablja enake kartuše kot TS5050. Je pa njegova cena skoraj 2x tolikšna kot za TS5150 in ga tudi nikjer (vsaj pri slo trgovinah) ni na voljo, medtem ko je cena TS5050 nekje med 90€ in 100€, ampak ga tudi ni v ponudbi.

dela ::

Očitno vse Canon 570/571XL naprave gredo iz ponudbe, že slabi 2 leti nazaj, ko sem kupoval, so prodajali samo še stare zaloge MG5750 in je bil marsikje razprodan, zdaj pa očitno že TS5050 ni nikjer za dobit. Pametnega naslednika pa ni na vidiku, sem na hitro pogledal in so pod 100EUR samo HP in Canon inkjet MF naprave na voljo pri nas, od drugih proizvajalcev nič. Pa še ti dvojni imajo še samo najbolj poceni naprave z glavo na (dragih) kartušah in dražje "tank" naprave z ugodnim tiskom, vmesno varianto pa ukinjajo, tako je videti. Morda se pa spet najdejo kje stare zaloge čez par tednov, včasih se to še zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

smarty ::

Kaj pa tale?
Sicer je dražji ampak vseeno je kaj od njega in cenovno glede kartuš, ker jih ima tudi 5x?

Canon Pixma TS6350

Filip8 ::

Pozdravljeni, teta hoče tiskalnik, enega ima doma, ampak se ga ne da priklopiti na prenosnik. Iščem nekaj preprostega za uporabo, poceni, saj mislim da hoče tiskati bolj kot ne samo word dokumente in še to v majhnih količinah tako, da neke velike uporabe ne bo. Ima kdo kakšen predlog?

dela ::

smarty je izjavil:

Kaj pa tale?
Sicer je dražji ampak vseeno je kaj od njega in cenovno glede kartuš, ker jih ima tudi 5x?

Canon Pixma TS6350


Predrag po moje, raje dodaš še 30 € in vzameš "tank" inkjeta.

Filip8 ::

Filip8 je izjavil:

Pozdravljeni, teta hoče tiskalnik, enega ima doma, ampak se ga ne da priklopiti na prenosnik. Iščem nekaj preprostega za uporabo, poceni, saj mislim da hoče tiskati bolj kot ne samo word dokumente in še to v majhnih količinah tako, da neke velike uporabe ne bo. Ima kdo kakšen predlog?


any1?

Han ::

dela ::

dela je izjavil:

smarty je izjavil:

Kaj pa tale?
Sicer je dražji ampak vseeno je kaj od njega in cenovno glede kartuš, ker jih ima tudi 5x?

Canon Pixma TS6350


Predrag po moje, raje dodaš še 30 € in vzameš "tank" inkjeta.


Vidim pa, da ima ta TS6350 spet drugačne kartuše "580", ki so podobne 570kam, verjetno gre za najnovejši model, ker teh kartuš drugi še niso začeli na veliko kopirat in zato še niso poceni. Mogoče bo Canon še dodal kakšno cenejšo napravo v linijo s temi kartušami in ta bi lahko bila v prihodnosti podobno zanimiva, kot je bila TS5050.

Filip8 ::

Filip8 je izjavil:

Pozdravljeni, teta hoče tiskalnik, enega ima doma, ampak se ga ne da priklopiti na prenosnik. Iščem nekaj preprostega za uporabo, poceni, saj mislim da hoče tiskati bolj kot ne samo word dokumente in še to v majhnih količinah tako, da neke velike uporabe ne bo. Ima kdo kakšen predlog?


nekaj, da lahko naroči iz Slovenije, da je čim ceneje in, da ji omogoča čim cenejše printanje.

Han ::

To ne gre skupaj - poceni tiskalnik in poceni tisk, sploh če bo tiskala malo.

Filip8 ::

Zakaj ne?

Han ::

Ker so v tem primeru majhne in drage kartuše, ki se bodo poleg tega še zasušile.

Filip8 ::

Kaj pa naj potem naroči? Da je iz Slovenije, saj je računalniško na pol pismena..

Han ::

XEROX B210DN.

mare_ ::

tudi jaz iščem nov tiskalnik + skener za domačo uporabo. Kakšna grozna huda kvaliteta ne rabi bit (slike in podobno se ne bodo printale). Želja je seveda, da je tisk čim cenejši. Printa se ene 100-300 strani/mesec (vmes so lahko tut obdobja, ko se par tednov nič ne printa).
Za občutek - do sedaj sem bil čisto zadovoljen s starim canon pixma mp540 z neoriginalnimi kartušami, ki pa je žal crknil. Edino zoprno je bilo, da na račun neoriginalnih kartuš ni blo podatkov o količini črnila.
Kaj bi priporočali?
Malo sem gledal te Epson EcoTank printerje... bi bli ok?

dela ::

mare_ je izjavil:

tudi jaz iščem nov tiskalnik + skener za domačo uporabo. Kakšna grozna huda kvaliteta ne rabi bit (slike in podobno se ne bodo printale). Želja je seveda, da je tisk čim cenejši. Printa se ene 100-300 strani/mesec (vmes so lahko tut obdobja, ko se par tednov nič ne printa).
Za občutek - do sedaj sem bil čisto zadovoljen s starim canon pixma mp540 z neoriginalnimi kartušami, ki pa je žal crknil. Edino zoprno je bilo, da na račun neoriginalnih kartuš ni blo podatkov o količini črnila.
Kaj bi priporočali?
Malo sem gledal te Epson EcoTank printerje... bi bli ok?


100+ strani na mesec ni malo in inkjeti na kartuše za tako količino IMO odpadejo. Imam Pixmo z zelo poceni kartušami, pa printam okoli 10 strani na mesec povprečno, ampak za 30 ali več strani na mesec pa inkjetov na kartuše niti približno ne bi povohal, se z ekonomskega vidika ne splača (če privzameš življenjsko dobo 5 let). Torej ali "tank" inkjeta (imajo vsi proizvajalci kak model) ali kak laser. Ponudbe natančno ne poznam, samo vem, da so ob takih količinah na kolikor toliko dolgi rok inkjeti na kartuše predragi (material + nabavna cena).

yoco ::

Pozdravljeni! Si kdo lasti ta tiskalnik? https://www.mimovrste.com/brizgalni-tis... Zanima me, če je dober? Doma imam HP Deskjet 2645 že leta, in mi dela dobro, a nima WiFi, zato bi menjal za nekaj novega. Mesečno sprintam par računov, predračunov, če je potrebo kaj za ostale člane družine itd. Pomembno mi je, da dobro skenira in ima "v izi" program za te zadeve.

mare_ ::

dela je izjavil:

100+ strani na mesec ni malo in inkjeti na kartuše za tako količino IMO odpadejo. Imam Pixmo z zelo poceni kartušami, pa printam okoli 10 strani na mesec povprečno, ampak za 30 ali več strani na mesec pa inkjetov na kartuše niti približno ne bi povohal, se z ekonomskega vidika ne splača (če privzameš življenjsko dobo 5 let). Torej ali "tank" inkjeta (imajo vsi proizvajalci kak model) ali kak laser. Ponudbe natančno ne poznam, samo vem, da so ob takih količinah na kolikor toliko dolgi rok inkjeti na kartuše predragi (material + nabavna cena).

No, saj zato sem pa začel gledati ecotank... barvni laserski mfc (barvni tisk mora bit) so pa verjetno vseeno predragi, ali?

VeganCyclist ::

Zanimiva tema. A še kdo poleg mene printa fotke za v albume in občasn A4? To je seveda dons itak bolj kot ne nonsense, ampak jst rad to delam in uživam v tem. Pa prijet en orenk paketek A4 fotk v roke in jih prelistat mi je enostavno fajn občutek. Pa komu sm pa tja pokažem mapco,... :)
Uglavnem, ze tretje leto jih printam na Epson L805. Papir pa kar pade. Najbolj me je presenetla kvaliteta izpisa. Pomoje nisem mel printerja že kake 20let in ko sm prvič vidu te slike sm samo zazijal. A to je mogoče doma sprintat? Wow! Poleg tega je izpis zarad tinte v flaškah izredno poceni, papir pa, vsaj ta potrošni tudi.

Edin minus, ki ga te printerji majo je pa obstojnost barv. Injket na soncu zbledi v par dneh,..v albumih naj bi sicer zadeva trajala nekoliko dlje.

šernk ::

Sem in tja sprintam kako sliko tud sam na tanku od HPja. Sploh tiste bolj začasne, ko itak veš da bodo čez kakšno leto šle v smeti.

sem pa gledal sedaj ponudbo in ceno kartuš. Epson ecotank se ti izplača praktično že ob drugi menjavi kartuš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Han ::

10 let stara Canon Pixma MP630 natisne boljše fotke na Canonov foto papir kot jih dobiš npr. iz dandanašnjih namenskih naprav, kakršne imajo npr. v Hoferju, obstojnost originalnih barv je fenomenalna (po 10 letih nisem opazil nobenega bledenja), cena originalnih kartuš pa za glavobol. ;)

radmannsdorf ::

Iščem multifunkcijsko napravo do 70€. Pogoj je wifi povezljivost. Priporočate kaj?

Han ::

Canon Pixma TS5150.

J.McLane ::

Evo po 10 letih je spustil dušo HP OfficeJet 6500, v bistvu je dušo spustil že pred ene 5 leti, ampak sem ga dokaj uspešno spravil k sebi (lepil koleščke, namakal glavo v alkoholu...). :)) Statistika pravi, da je natisnil 9200 strani, koliko kartuš je šlo pa nisem štel verjetno okrog komplet na leto (deklariranih 1200 strani težko natisneš z enim kompletom).

Sedaj sem naredil malo analizo tega kaj je na trgu.
Canon PIXMA - trenutno nisem dobil naprave, ki bi imela ugodne kartuše. Najbližje pride TS5150, ki za 600 strani zahteva 50 € (komplet XL kartuš), oz 40€ kompatibilna. Kot kaže tule Canon uspešno preprečuje da bi bile kompatibilne kartuše lahko poceni, oz ko pridejo poceni kartuše na trg, Canon ukine uporabo teh kartuš v novih modelih.
Canon MAXIFY - model MB2150 (130€) z WiFi in duplexom pride 130 €, komplet kartuš za 50 € za 1200 strani, komplet neoriginalnih 24 €. Slabost je resolucija za print fotografij.
Brother DCP-L2532DW (170€) - ČB laser, 1200 strani za 50€ ali 20€ z neoriginalnim tonerjem. ČB tisk težko gre skozi pri nas, bi bila pa to verjetno najbolj bulletproof varianta, da se rešiš zasušenih glav.
Brother DCP-J105W (165€) 1300 strani za 35 € z original kartušami, oz. 12 € s kompatibilnimi.
Epson- L3151 ECOTANK (170 €) z refill sistemom, 30 € za komplet original črnila za 2500 strani
Canon Pixma G3411 (190 €) z refill sistemom, slabo kaže da je kaj na zalogi

Ali ima kdo izkušnje kako kaj posamezne znamke obvladajo mrežno tiskanje, trenutno na HPju me to malo moti, ker se dogaja da print jobi ostajajo na računalnikih, potem se pa ob zagonu začne kar nekaj tiskat, zato HP-ja nimam na seznamu, morda mu delam krivico, ampak bom šel raje na drugo znamko. Na šihtu imamo dva Canona in ni nikoli problemov. Morda tudi kdo kaj ve koliko je kakšna znamka dovzetna do sušenja črnila? Ali je to vse isti k.

Še najbolj se nagibam prosti Canon MAXIFY v upanju da je to dobra stara (4 leta star model) utečena mašina za biznis uporabo, obenem pa ima dokaj poceni kartuše.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

aborko ::

Do enakih ugotovitev sem prišel tudi sam, sedaj se odločam med MB2150 ter Canon G serijo. Edini večji minus MB2150 je kot si ugotovil kvaliteta fotk ter da ne podpira brezrobnega tiskanja. Je pa dokaj poceni.. od 120€ naprej.

Canon G serijo zgleda idealna, v teoriji se barve manj sušijo, izjemno poceni brezrobni tisk, ki pa baje ni čisto na nivoju Pixma serij, ki imajo dve črni (eno za ČB tisk in eno za barvni). Po reviewih je kvaliteta samih materialov na G seriji bolj tako-tako, poceni majajoča plastika, kjer se vsakič malo bojiš, da ne bi kaj zlomil...
Sam rabim še duplex, tako da se morem stegniti vsaj do G5040. Pripravljenih imam teh 200€, a sedaj noben noče mojega denarja, folk je zgleda vse razgrabil, cene nekaterih printerjev in MF so šle konkretno gor. DO sedaj sem imel Brother J100, pa so bili stalno problemi s sušenjem barv, upam da tega pri Canonu ne bo.

J.McLane ::

Evo sem kar naročil MAXIFY MB2150, dovolj časa sem zabil na tem raziskovanju, zdaj naj pa samo služi še 10 let, Yeah I wish :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

radmannsdorf ::

Jaz pa Canon PIXMA TS3350 za 42€, ker Canon Pixma TS5150 nikjer ne dobim na zalogi v AT.

LeXani ::

V hoferju bo od 7.12.
Čas prve prijave 04.11.2005

radmannsdorf ::

Kul, če bi vedel prej, bi počakal. No, danes sem namestil Pixma TS3351, povezal na wifi in zadeva deluje tako kot mora. Tudi hitro tiska. Sem pa uporabil tale link za namestitev. http://ij.start.canon/

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

A je med Canonom Pixma MG3650, TS5150 ter TR4550 kakšna očitna razlika?

goranv ::

So pri multifunkcijskih laserskih loceni deli skener od tiskanja ce se en pokvari?

J.McLane ::

Odvisno kaj se ti pokvari, ampak tudi če ti deluje skener imaš potem precej veliko napravo zaradi enega skenerja.

Če koga zanima prodam za simbolično ceno okvarjen HP DJ 6500, skener deluje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Filip8 ::

https://www.printink.si/vecfunkcijska-n... za nezahtevno uporabnico, ki se komaj v word spozna?

kurjač ::

Printer je načeloma OK, samo meni osebno predrag. Hofer je imel ta model 29.10 skoraj za pol ceneje.
Probaj tole dobit TS5150
Mimogrede ne mečkaj.....

Filip8 ::

ne mečkam, sam ko mi teži ta oseba, meni se pa res ne da. enkrat bi tako, drugič tako. https://www.harveynorman.si/vecnamenska... kaj pa to? tega v hoferju sm ji poslal pa da vidimo kaj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filip8 ()

kurjač ::

Osebno mi HP ne diši tako da bo kdo drug povedal. So pa šle cene nenormalno gor tako tiskalnikom kot prenosnikom. Prodali so skoraj vse, razen nekaj precenjenih smeti je ostalo. Prejšnji teden mi je uspelo kupiti MB2150 za ugodnih 110€ po delni zaslugi J.McLane
Mimogrede TS5150 se je prodajal za cca80€. Ga pa trenutno najdeš na zalogi tudi čez 100€

SkIDiver ::

Iščem ČB laserski tiskalnik. Pogoj je, da ima zaprt predal za liste in WiFi. Kakšen predlog kaj kupiti?

yxiz ::

se pridružujem vprašanju.

čb laserski printer, z wifi, če je kak skener tut prav pride, če ne pa ne.
kaj je najboljše, p/p?

hvala, lp

2f4u ::

Evo, jaz sem 3tji za isto. BW, laser, za tiskanje za solo. p/p, med 50 in 100eu recimo.

2f4u ::

Tole?
Ostal bi na hp zaradi driverjev.

https://www.printink.si/tiskalnik-hp-la...

showsover ::

Ko kupite hp printer, pod nujno izklopite firmware auto update, ker hp ima (res grdo, tudi v času venčnega-dolzaklepa) navado, da ti upgradea firmware, te zaklene iz kompatibilnih tonerjev in izsili nakup originalnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Han ::

M102w je 5 let star model. Prejšnji mesec si dobil dva boljša predloga v Kateri tiskalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

2f4u ::

Xerox Phaser 3020i

To sem ze gledal, pa je slabo ocenjen. Pcmag al nekje sem bral.

Kaj pa Brother al pa samsung?

https://uk.bestreviews.guide/black-and-...

Kaj od tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Han ::

Za zmerno domačo uporabo je vsak Xerox soliden, boljši in cenejši kot Samsung ali Brother.

https://www.shoppster.si/crno_beli_lase...

mat xxl ::

Kaj pa barvni, pa nek scaner zraven ? Po možnosti tak z poceni kompatibilnimi, samostojnimi, (vsaka barva svoja kartuša) kartušami ?

Vanadium ::

@mat xxl: če iščeš inkjet ima epson, brother, hp in cannon multifunkcijske naprave take kjer se tinta naliva. So pa refili orginalni tok ugodni da se ne splača jajcat z ponaredki...

Npr:

https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...

P.s.: sam ne priporočam tega modela ker si ga ne lastim, imam epson L655, ampak je samo kot primer kaj iskat.

rs1975 ::

yxiz je izjavil:

se pridružujem vprašanju.

čb laserski printer, z wifi, če je kak skener tut prav pride, če ne pa ne.
kaj je najboljše, p/p?

hvala, lp

Jaz sem 4 leta nazaj vzel Samsunga M2070, multifunkcijski ČB. Sicer ne vem kakšna imaš pričakovanja, meni tale dobro služi. Do sedaj 1x zamenjal toner in to je to. Moj nima Wi-Fi, ima pa ga model https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

rdecaluc ::

Zdravo.

Po nekaj letih uporabe nam je crknil HP Officejet 8610. Piše da tiskalna glava manjka ali pa je v okvari. Poskusil vzet vn kartuše pa reset in ne pomaga.

Katero multifunkcijsko napravo vzet da ima poleg tiskanja še skener in faks?

Vidim da ima HP nekaj ponudbe Officejetov in pa Laserjetov sam vsi nekaj jamrajo o kvaliteti :/

Ima kdo izkušnje z drugimi znamkami?

Hvala in lp
Est modus in rebus. ,typos

mat xxl ::

rdeculac

Tole vam bo najbolj sedlo, glede na predhodnika :


https://www.pigo.si/katalog/za_racunaln...
««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362279 (864) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
707895 (3102) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037014 (20728) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422102 (14376) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829756 (23454) Bye

Več podobnih tem