» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
4 / 14
»»

darkolord ::

Al pa laser.

fopi ::

A lahko kdo priporoča kakšnega barvnega laserca?

A to se potem menjajo samo tonerji ali še boben ali kako gre to pri lasercih?

matobeli ::

tonerji se menjajo, pa dragi so ponavad.

Ni ga čez inkjet kjer sam filaš kartuše ali pa je celo tako narjen da ima lastne rezervarčke.

dela ::

fopi je izjavil:

energetik je izjavil:

Mislim, da brez skenerja že kar težko dobiš. Vzami nekaj poceni, samo glej da je glava integrirana v kartušo. Ker ob redkem printanju je velika možnost, da se šobe zasušijo. Če je integrirana, kupiš novo in dela kot da ni bilo nič.


A ti TS5050 imajo integriranov kartušo?


Ne, TS5050 nima glave na kartušah, je pa to tudi prednost, ker ima zato veliko cenejše in bolj razširjene kompatibilne kartuše kot tisti, ki imajo na njih še integrirano glavo. Prav tako je pri TS5050 glava tako enostavno dostopna, da jo lahko odstraniš in sam očistiš v par minutah ali pa zamenjaš, če jo kje poceni dobiš, ni treba celega printerja razstavit, kot pri nekaterih. Ima pa tudi celotna naprava tako nizko nabavno ceno, da jo brez večje sekirancije zabrišeš v kanto, če se ti slučajno kaj tako fejst zasuši, da zadeva ni več rešljiva.

Printam s TS5050 zelo malo, ampak naprintam vsak mesec preventivno eno testno stran, da se ne zasuši in da vidim stanje šob. Poleti tega nisem naredil slaba dva meseca in je začelo print "prekinjat", potem sem natisnil ene 5 teh testnih strani in je bilo spet brezhibno. Tako da se mi ne zdi to zasuševanje tako velik riziko, da bi bilo zaradi tega vredno kupovat printer z občutno dražjimi kartušami. Vzameš si tistih 5 min na mesec, pa je.

energetik ::

dela je izjavil:

Prav tako je pri TS5050 glava tako enostavno dostopna, da jo lahko odstraniš in sam očistiš v par minutah ali pa zamenjaš, če jo kje poceni dobiš, ni treba celega printerja razstavit, kot pri nekaterih. Ima pa tudi celotna naprava tako nizko nabavno ceno, da jo brez večje sekirancije zabrišeš v kanto, če se ti slučajno kaj tako fejst zasuši, da zadeva ni več rešljiva.

Printam s TS5050 zelo malo, ampak naprintam vsak mesec preventivno eno testno stran, da se ne zasuši in da vidim stanje šob. Poleti tega nisem naredil slaba dva meseca in je začelo print "prekinjat", potem sem natisnil ene 5 teh testnih strani in je bilo spet brezhibno. Tako da se mi ne zdi to zasuševanje tako velik riziko, da bi bilo zaradi tega vredno kupovat printer z občutno dražjimi kartušami. Vzameš si tistih 5 min na mesec, pa je.
Pri mojem HP 5075 kartuše niso občutno dražje, če sploh so. 12-14€. Če se zasuši, kupiš novo in dela kakor da se ni nič zgodilo.
Tudi jaz sem hotel nabavit printer ki ima refill tanke, pa sem potem premislil in ugotovil, da printamo zelo malo, tako da se ni splačalo, sploh če gledaš potential, da se zasuši. Povprečno tiskamo bolj tam 1x na mesec, par strani. Se refill tanki ne splačajo.

dela ::

energetik je izjavil:

dela je izjavil:

Prav tako je pri TS5050 glava tako enostavno dostopna, da jo lahko odstraniš in sam očistiš v par minutah ali pa zamenjaš, če jo kje poceni dobiš, ni treba celega printerja razstavit, kot pri nekaterih. Ima pa tudi celotna naprava tako nizko nabavno ceno, da jo brez večje sekirancije zabrišeš v kanto, če se ti slučajno kaj tako fejst zasuši, da zadeva ni več rešljiva.

Printam s TS5050 zelo malo, ampak naprintam vsak mesec preventivno eno testno stran, da se ne zasuši in da vidim stanje šob. Poleti tega nisem naredil slaba dva meseca in je začelo print "prekinjat", potem sem natisnil ene 5 teh testnih strani in je bilo spet brezhibno. Tako da se mi ne zdi to zasuševanje tako velik riziko, da bi bilo zaradi tega vredno kupovat printer z občutno dražjimi kartušami. Vzameš si tistih 5 min na mesec, pa je.
Pri mojem HP 5075 kartuše niso občutno dražje, če sploh so. 12-14€. Če se zasuši, kupiš novo in dela kakor da se ni nič zgodilo. Tudi jaz sem hotel nabavit printer ki ima refill tanke, pa sem potem premislil in ugotovil, da printamo zelo malo, tako da se ni splačalo, sploh če gledaš potential, da se zasuši. Povprečno tiskamo bolj tam 1x na mesec, par strani. Se refill tanki ne splačajo.


Če se ne motim, za ta denar dobiš pri tem HPju eno neoriginalno XL kartušo (trobarvno ali črno) z okoli 20 ml črnila skupno. Za canona dobiš za enak denar komplet neoriginalnih 5 XL kartuš (približno 1x 22 ml + 4x 11 ml) in še posebej lahko neoriginalno kartušo ene barve kupiš za okoli 5 €, če ti samo ene zmanjka. Refill kartuš pa tudi jaz ne uporabljam, ker premalo printam, da bi se mi splačalo, ampak opcija pri tem canonu je.

Če vsaj 1x na mesec printaš, po mojem z nobenim inkjetom ni za pričakovati problemov z zasušitvijo. Jaz približno tako pogosto printam, pa nimam težav z omenjenim canonom. Se pa toliko potrudim, da veliko več kot en mesec načeloma ne stoji pri miru in sprintam testno stran, da vse barve malo brizgne. Pa tudi če bi stal dlje, je po tem pri canonu še opcija ročnega pucanja enostavno odstranljive ločene glave, kar verjetno marsikdaj pomaga.

energetik ::

Ne, za ta denar dobim original kartušo.
Sicer pa imam tudi jaz eno stran v Wordu s črnim kvadratom in potem še vse 3 osnovne barve. Printnem 1x na 2 tedna.

dela ::

Verjetno tamalo, ne XL?

energetik ::

Ne vem, nisem še gledal ali obstaja XL in koliko stane. Tole sem ravno naročil:
https://www.mimovrste.com/material-potr...
https://www.mimovrste.com/material-potr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dela ::

energetik je izjavil:

Ne vem, nisem še gledal ali obstaja XL in koliko stane. Tole sem ravno naročil:
https://www.mimovrste.com/material-potr...
https://www.mimovrste.com/material-potr...


Tele naj bi pa imele samo po 6 ml. O HP originalnih XL za ta model sploh nič ne najdem, samo neoriginalne XL se oglašujejo, sumljivo. Za canona obstajajo originalne male in XL, XLke imajo 22 ml za črno in 4x 11 ml za ostale barve, komplet neoriginalnih XL pa dobiš za okoli 14 €.

matobeli ::

za canone ki imajo ločene kartuše se aftermarket iz ebaya dobijo pod 1USD na komad, xl velikost. Variira sicer katera generacija, najnovejša je ob izidu nelak dražja, kmalu pa pade.

Delajo normalno, moj printer je šel v parih letih čez goro teh kartuš (model z 7 kartušami), domače čiščenje ene glave, potem pa mu je odpovedalo krmilno vezje.

Trenutni dela na enake kartuše, sem pa nabavil refillable in tudi ni problemov, bomo vidli ko spraznem tistih 100ml barve.

dela ::

Najcenejše neoriginalne kartuše 570/571XL za TS5050 & co. so na ebayu okol 4 $ posamično (5 jih je), tudi v Sloveniji jih najdeš za približno toliko, dobiš pa količinske popuste za komplet. Na trgu so pa te kartuše vsaj že 7 let.

matobeli ::

So ja, sicer bolj 6 kot 7 ampak je vseeno.

20 517 kartuš je 18€ https://www.ebay.com/itm/20x-tinte-Patr...

Nove/zapakirane se ne izsušijo tolk hitr.

dela ::

matobeli je izjavil:

So ja, sicer bolj 6 kot 7 ampak je vseeno.

20 517 kartuš je 18€ https://www.ebay.com/itm/20x-tinte-Patr...

Nove/zapakirane se ne izsušijo tolk hitr.


Uf, to se splača, četudi se ti jih pol vmes zasuši ali ti glava vmes crkne. Jaz sem pred kratkim za komplet petih dal malo čez 12 € na ebayu, 20 bi mi jih pa verjetno zadoščalo za 10 let. :D

matobeli ::

Ko še nisem imel za filat sem imel točno zračunan kolk jih vzamem lahko za najnižjo ceno in so bile resne razlike med količino in prodajalci. 0,78€/kom, slabih 5let nazaj za 551/550, je bilo pomoje top.

smuthie ::

Kaj mislite https://www.mimovrste.com/laserske-mult...

Ga ima kdo?

Kar se tiče funkcij ki jih iščem je najcenejši (laserski, barvni, obojestransko).

igor0203 ::

Iščem MFC za domačo rabo, s katerim bi na vsake toliko sprintal malo večjo količino fotografij (50+) in bi rad da so le te malce boljše kvalitete. Iščem nekaj čimbolj ugodnega, bi recimo Canon Pixma TS5050 bila ok ali bi rabil kaj boljšega, recimo G3411?

flameir ::

Živjo, kateri laser tiskalnik nabavit, če printaš cca 300 strani mesečno, pa da je obojestranc in barvni. Predvsem vem, da se pri kartušah pozna, pa ne vem, a je recimo Canon vs HP kaj razlike pri ceni original tonerjev/na kopijo al pa ceni fejk tonerjev/na kopijo.

Gledal sem, da bi vzel tole: https://demo.printink.si/tiskalnik-cano...
Sam vem, da je ključna potem cena kartuš...
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

mat xxl ::

Jaz bi za to, kar iščeš vzel sigurno ink jet , je veliko boljša slika, boljša resolucija...., gledal bi canona, da ima barvne kartuše vsako za sebe in pa, da se dobijo fake kartuše , na Ebayu pri Tinten diskontu za tak model, pa imaš potem obratovanje skoraj zastonj, saj so kartuše z čipom pod 1 eur z dostavo, če jih le malo več skupaj naročiš. Pa dobro je, da že od prvič uporabljaš take kartuše, da se kemija ne meša ....... Imam tak printer v uporabi že 8 let, vsaj 40 setov kartuš je šlo že čez takih pocenskih, pa vse deluje .....

dvihtelic ::

predlagaš kakšen točen model?

Ori ::

Tudi sam gledam za novim tiskalnikom, in sm prišel do izbora hp Advantage 5075 vseč mi je ker ima predal za papir in ne pladenj, kjer se potem nabira prah gor. ali je še kakšen podeben v tem cenovnem razredu.dober mi zgleda tudi canon pixma mg5750 samo ga ni nikjer na zalogi, canon ts5050 pa nima predala kokr vidim.
printalo bi se vsake toliko časa, mora pa imeti wifi in predal za papir in nekje do 100€ pa da se kartuše poceni :)

igor0203 ::

Ima kdo izkušnje s Canon Pixma TS8350?

akulp ::

Ne odkrijem v čem je kaka bistvena razlika med HP Envy 5055 in HP DeskJet 5075?

Odločam se med tem dvema ...
Lukcc

Han ::

Razlika je zgolj v nazivu.

deleted ::

Kaj bi mi priporocali za vsaj 100 strani tiskanja DNEVNO. Samo crno belo. Ne rabim nobenih priklopov, sam 1 usb, nobenih fancy reci.

Pri vseh printerjih, dragih in cenenih, isti smorn, mi kaj hitro odpove podajalnik listov, tako da to mi je najbolj vazno. Pa da je zanesljiv in cheap vse skupi glede na mojo porabo..

akulp ::

100 strani dnevno, je že kar resen print.

Priporočam kak Lexmark.

Obrni se na Alterno.
Lukcc

profii ::

Igor0203, pred 2 tednoma sem kupil Canon Pixma G6040, zadovoljen zaenkrat. Tiska hitro, tiho, ločen predal za papir (ne zadaj tisti šop papirja)... priporočam. Dobiš en model manj, brez skenerja.

igor0203 ::

Sem že vzel Pixmo MG5750, za doma bo čist ok :)

tt2 ::

Si bom kar sposodil temo. Iščem neko čim cenejšo barvno multifuncijsko napravo za domačo uporabo. Tiskam nič kaj preveč pomembnega. Trenutno kakšen tekst ali pa kakšne kode za pošiljanje paketov, včasih prekopiram kak dokument. Gledam tele pa me samo zanima, če je kakšna bistvena razlika med njimi. Predvsem me zamima cena tiska oziroma, da kartuše niso predrage ter da se ne porabijo prehitro...

https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...
https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...
https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...
https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...
https://www.mimovrste.com/multifunkcijs...


Ali priporočate kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

dope1337 ::

Imamo kaksno alternativo temu?

https://www.ideo.si/crno_bele_laserske_...

Zahteve:
- monokromatski laser (črno/belo)
- skener (lahko tudi 600x600)
- wifi
- obojestransko
- dostopne/poceni kartuše

Kej več pa ne bi rabil. Kupuje se na firmo (potrebujem račun).

LP

P.S. Čim ceneje, tem bolj. Frekvenca printanja bo mala, kadar se bo, bo velika količina tiska naenkrat (100-1000 v enem dnevu). Pripravljen se odpovedati obojestranskemu tisku, če je kakih 100EUR ceneje.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dope1337 ::

Oke ... malo sem se dodatno raziskal.

Vzel bi BROTHER DCP-1622WE

Nima obojestranskega, nima RJ45 prikljucka ... Vendar za ~150EUR to pozerem.

Cena je solidna, ima prilozeno kartuso za 1500 strani (ostali v istem rangu po 700 strani), nove original kartuse so po 25EUR? proti ostalim (xerox, hp - 60EUR/1500 strani) smesno poceni.

Sem kej spregledal?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

angus35 ::

mailer ::

Kje bi lahko kupil kvaliteten oz OEM prah za toner? Zaenkrat bi potreboval črnega za OKI laser. Je pisalo na originalu, da je za 2500 strani pa jih nisem natiskal 1000.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

dvihtelic ::

Mi lahko nekdo priporoča katerega izmed teh dveh bi vzel:
-https://www.printink.si/tiskalnik-broth...

-https://www.ideo.si/barvne_laserske_mul...

lepo prosim za pomoč pri nakupu.

mat xxl ::

Jaz bi absolutno HP, ja, ker bo obratovanje ceneje, z neoriginalnimi kartušami.

dvihtelic ::

se dobijo ? ker jih nisem nikjer zasledil

dvihtelic ::

Kaj pa mislite o teh EcoTank Epson tiskalnikih?
https://www.epson.si/products/printers/...

clancy ::

Imam model 6170. Enak kot z linka, le da moj ima zgoraj avtomatski podajalnik.
Imam ga od avgusta lani in sem z njim super zadovoljen. Je hiter in brez težav brezžično tiska z katerekoli prenosne naprave v hiši.

Sedaj nimam več skrbi z nakupovanjem dragih kartuš. Ob natisnjenih 800 straneh, je črna barva še na 2/3, ostale 3 barvne, pa so še 3/4 napolnjene. Ko se posodice z barvo izpraznijo, me v predalu čaka še en komplet barv, saj pri nakupu dobiš dva kompleta. Tako da sem z barvami vsaj še za tri leta preskrbljen.
Poizkusil sem natisniti tudi nekaj fotografij in so super izpadle.
Težav z sušenjem glav še nisem imel, čeprav vmes po en mesec nismo nič tiskali. Upam, da tako tudi ostane.

Da pa ne bom samo hvalil, sem na začetku zabil kar nekaj časa, da sem nastavil hitrost skeniranja/kopiranja, ker je po defaultu bilo nastavljeno na visoko kakovost in je skeniral/kopiral zelo počasi. Tudi ostale nastavitve so vsaj meni bile dokaj zakomplicirane in je trajalo kar nekaj časa, da sem se navadil.
Drugi fail pa je bil, da sem kupil model 6170 z avtomatskim podajalnikom, ki pa ga dejansko ne rabim in tudi počasen je zelo in skoraj neuporaben. Bi moral vzeti takega z zgornjega linka, ki je 50€ cenejši.

dvihtelic ::

Ok hvala ti za podrobnosti, sem naročil 6190, ker drugega nisem nikjer dobil. Upam da bom vsaj pol toliko zadovoljen kot ti :)

SG_101 ::

Prosim za pomoc pri nakupu tiskalnika. Do sedaj smo imeli doma modele epson stylus, za nase potrebe so bili TOP. Ker je zadeva crknila iscem nekaj drugega, vendar Epson zgleda nima vec modelov taksnega ranga. Imeli smo 3 epson stylus printerje, cena pa od 40 do 70 eur, kartuse so pa na ebayu stale 20 eur (v kompletu si jih pa dobil ogromno).

Prosim za pomoc pri iskanju novega printerja. Mora imeti tudi sklener. Cena do 70 eur in pa obvezno poceni barve (neoriginal).

dela ::

SG_101 je izjavil:

Prosim za pomoc pri nakupu tiskalnika. Do sedaj smo imeli doma modele epson stylus, za nase potrebe so bili TOP. Ker je zadeva crknila iscem nekaj drugega, vendar Epson zgleda nima vec modelov taksnega ranga. Imeli smo 3 epson stylus printerje, cena pa od 40 do 70 eur, kartuse so pa na ebayu stale 20 eur (v kompletu si jih pa dobil ogromno).

Prosim za pomoc pri iskanju novega printerja. Mora imeti tudi sklener. Cena do 70 eur in pa obvezno poceni barve (neoriginal).


Če iščeš printer nižjega ranga z integrirano glavo, ki je potem ni na kartušah, zaradi česar so neoriginalne kartuše potem poceni na ebayu v kompletih, smo se malo višje v temi pogovarjali o Canon TS5050 in MG5750. Samo pod 70 EUR jih je težko dobit, kolikor se spomnim, tam za 70-90 EUR pa mislim, da še dobiš. Oz. če je kak drug model s kartušami Canon 570/571 XL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

49106 ::

Kje se da ugodno nabaviti dobre kartuše za omenjeni printer?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dela ::

49106 je izjavil:

Kje se da ugodno nabaviti dobre kartuše za omenjeni printer?


Če so dobre ali ne, ne vem, delajo pa, kot morajo, zaenkrat.

https://www.ebay.de/itm/10x-XL-DRUCKER-...

49106 ::

Hvala.

A so primerne tudi za kakšno fotografijo? Tudi če niso, so ugodne.

Simon22 ::

Sam priporočam canon ts5050 ali kaj podobnega v tem rangu. Če gledaš s strani printanja fotografij je canon moja prva izbira. Dovolj izi za printat fotografije 10*15 do A4, pa še fotopapir je kar soliden oz. dober od canona odvisno kaj nabaviš za kakšno rabo.

ko sem sam nabavljal sem gledal na ceno in pa na izpis za fotografije za domačo rabo.

SG_101 je izjavil:

Prosim za pomoc pri nakupu tiskalnika. Do sedaj smo imeli doma modele epson stylus, za nase potrebe so bili TOP. Ker je zadeva crknila iscem nekaj drugega, vendar Epson zgleda nima vec modelov taksnega ranga. Imeli smo 3 epson stylus printerje, cena pa od 40 do 70 eur, kartuse so pa na ebayu stale 20 eur (v kompletu si jih pa dobil ogromno).

Prosim za pomoc pri iskanju novega printerja. Mora imeti tudi sklener. Cena do 70 eur in pa obvezno poceni barve (neoriginal).

5erson ::

profii je izjavil:

Igor0203, pred 2 tednoma sem kupil Canon Pixma G6040, zadovoljen zaenkrat. Tiska hitro, tiho, ločen predal za papir (ne zadaj tisti šop papirja)... priporočam. Dobiš en model manj, brez skenerja.


Na netu sem našel tudi G6050 model z istimi specifikacijami. Je to novejši model ali za drugi trg?

Si že naštudiral katere neoriginalne barve se bo splačalo kupiti?

kurjač ::

Prosim za pomoč.
Kje lahko kupim več funkcijsko napravo, ki uporablja omenjene kartuše (570+571)?
Edinega ts5050 sem našel zasoljenega za 120€.

smarty ::

Glede, da priporočate Canon Pixma TS5050 nikjer ga ni za dobiti?
Ali je kakšna alternativa temu?
Iščen poceni tiskalnik za domačo uporabi in, da ima poceni kartuše torej bi bil ta model OK?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

hotig ::

@smarty

Canon Pixma TS5050 je starejši model. Trenutno se da dobit novejša verzija TS5150 (mogoče ne ravno hitro :)) tukaj ali tukaj. Drugače pa cena kartuše ni ravno poceni, črna okoli 17EUR in barvna 22EUR (original). Printer je ok za nezahtevno uporabo, ima pa malce neurejen program od canona za bolj zahtevno delo in si je treba vzeti čas za spoznavanje nastavitev.

P.S.
Sam sicer kupujem XL verzije kartuš od "kitajcev" in so čist ok za 15EUR črna in 17EUR barvna (odvisno od prodajalca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

smarty ::

hotig je izjavil:

@smarty

Canon Pixma TS5050 je starejši model. Trenutno se da dobit novejša verzija TS5150 (mogoče ne ravno hitro :)) tukaj ali tukaj. Drugače pa cena kartuše ni ravno poceni, črna okoli 17EUR in barvna 22EUR (original). Printer je ok za nezahtevno uporabo, ima pa malce neurejen program od canona za bolj zahtevno delo in si je treba vzeti čas za spoznavanje nastavitev.

P.S.
Sam sicer kupujem XL verzije kartuš od "kitajcev" in so čist ok za 15EUR črna in 17EUR barvna (odvisno od prodajalca).


Hvala.
Samo model TS5050 ima 5x kartuš katere sem gledal je vsak po okoli 3 eure kar ni veliko in nima glave v kartuši?
Ta model kateri si omenil ima pa samo 2x kartuši kar je dražje ali se motim ter ima glave v kartušah?
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362149 (734) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
707699 (2906) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036716 (20430) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421945 (14219) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye

Več podobnih tem