» »

kateri tiskalnik

kateri tiskalnik

««
3 / 14
»»

JanezC ::

Pozdrav!
Potrebujem nov laserski tiskalnik. Gledam HP LaserJet PRO M102w.
Tudi PRO M12w je v istem cenovnem rangu.
No, 102 mi je bolj všeč po specifikacijah.
Mi pa ni jasno, kaj naprimer pomeni, da ima "HP LaserJet Imaging Drum"
poleg samega tonerja.
Zakaj ima recimo M12 samo toner in nič drugega.
Oznake tonerjev za M102:
HP 17A Original Black LaserJet Toner Cartridge CF217A (1,600 pages)
HP 19A Original LaserJet Imaging Drum CF219A (12,000 pages)

Imaging drum se potem menja na 12.000 strani (po potrebi)?

Katerega je potem bolje vzeti, M102 ali M12 in zakaj?
Hitrost mi namreč ni pomembna, tiskam bolj malo pa še to
nekaj listov, če pa imaš strošek še z dodatnim drumom, ki ga
moraš kupiti, potem je M12 bolj smiselen.

Hvala za odgovore!

LP

scipascapa ::

Znorel bom res.

poceni tiskanje, wifi, obojestransko, spredaj papir. cena lahko tudi 150€ ali več.

tips?

hancy ::

Pri Anderwaldu so multifunkcijski tiskalniki v akciji do 31.3. V službi smo vzeli tega: https://www.anderwald.si/multifunkcijsk..., imajo pa tudi cenejše.

juroz ::

JanezC je izjavil:

Pozdrav!
Potrebujem nov laserski tiskalnik. Gledam HP LaserJet PRO M102w.
Tudi PRO M12w je v istem cenovnem rangu.
No, 102 mi je bolj všeč po specifikacijah.
Mi pa ni jasno, kaj naprimer pomeni, da ima "HP LaserJet Imaging Drum"
poleg samega tonerja.
Zakaj ima recimo M12 samo toner in nič drugega.
Oznake tonerjev za M102:
HP 17A Original Black LaserJet Toner Cartridge CF217A (1,600 pages)
HP 19A Original LaserJet Imaging Drum CF219A (12,000 pages)

Imaging drum se potem menja na 12.000 strani (po potrebi)?

Katerega je potem bolje vzeti, M102 ali M12 in zakaj?
Hitrost mi namreč ni pomembna, tiskam bolj malo pa še to
nekaj listov, če pa imaš strošek še z dodatnim drumom, ki ga
moraš kupiti, potem je M12 bolj smiselen.

Hvala za odgovore!

LP

ja če je še drum zraven je to dodaten strošek, se veliko bolj splača vzet nekaj kjer je oboje skupaj, sploh če misliš uporabljat kompatibilne tonerje notri. po mojih izkušnjah je tako manj komplikacij pa ceneje.

Dionis ::

Pozdravljeni,

obračam se še tukaj za nasvet kateri MFC tiskalnik se odločiti. Prebral sem že nekaj forumov, nekaj testov, vendar se težko zadeva skrči, ker testirajo samo kakšen model od znamke.

Če je kdo bolj v tem bi ga prosil za nasvet, drugače bom moral nekaj po občutku kupiti :).

Skratka moje želje oz. dileme so naslednje:
1. izbira vrsta printerja (na mimovrstah imaš razdeljeno na brizgalne in laserske, medtem ko imaš na bigbangu poleg teh dveh še injekt, ploter in termalni). Problem je ker še sam ne vem točnih razlik med njimi. Potem pa sama polnila oz. Kartuši/tonerji. Eni so prou kartuše, druge imaš tiste tekočine itd. itd. Se pravi nimam tukaj razjasjenih osnovih pojmov.

Glede na želje, bo morda kdo od vas bolje vedel, kaj je primerno zame.

Želje:
- Barvni printer
- Da zadevo skenira ob zadovoljivem času (prejšnji je po moje mlel zadevo vsaj 1 minuto in če je teh zadev več, si lahko skoraj 1 uro zraven). V službi imamo pač profi varianto in je res to nekaj sekund. Ne pričakujem da bo hobi varianta podobno, ampak da je vsaj pod nekih 20s bi bilo super :).
- Hitrost printanja ni bistvena (tudi če printaš več listov na enkrat, ne potrebno biti zraven)
- Sam printer ni mišljen za količinsko printanje ampak občasno. Zna se zgoditi, da tudi kak mesec ne bi nič sprintal, tako da tukaj se pojavi problem, kaj je v tem primeru najbolje zame. Nekaj sem bral, da se znajo neke šobe zasušiti, pa ne vem katera vrsta je najbolj problematiča oz. kako imajo to modernejši printerji rešeno. Drugače pa ja, če imam večje količine za printati imam na voljo tudi v službi, tako da glede cen barv mi ni toliko prioritetno (marsikdo mi je svetoval, da naj gledam na čim cenejša polnila, vendar to pri meni ni bistveni dejavnik zarad majhnih količin). Rad bi še omenil, da se marsikdaj zgodi, da rabim print čimprej, tako da služba ni vedno na voljo :).
- Pri printanju mi je pomoje bolj pomembno, da je mehanizem soliden in se mi ne zatikajo listi ali kaj podobnega, tako da če je to tudi faktor cene pri printerju, mi to ni ovira.
- Mora imeti USB port, ker trenutno ne morem imeti ob stacionarnem računalniku printerja, je pa zaželjen tudi Wifi.

Nekako mi je na hitro bil primeren Canon multifunkcijska naprava Pixma TR8550, vendar tu žal ne vidim hitrosti skeniranja na primer (vsaj na mimovrstah ne).

Za pomoč bi se pa že v naprej rad lepo zahvalil.

Lp

neo5468 ::

Glej izključno laserske. Če želiš barvnega, pride dosti dražje, ga res potrebuješ?

Barvni z skenerjom: https://www.mimovrste.com/barvni-tiskal...

Črno-bela verzija: https://www.mimovrste.com/laserske-mult...

Za tonerje rabiš Cyan, Magenta, Yellow in Black, za nekaj strani dobiš že priloženo, za 1000-1500 strani jih imaš pa po 50€ each. Komplet vseh 4 maš na mimovrste za 180€.

00mare00 ::

Tudi jaz iščem nov tiskalnik za domačo uporabo.

Gledal sem nekaj v tej smeri:

https://www.mojpaket.si/hp-officejet-pr...

Cenovno je dokaj ugoden pa tudi kartuše niso tako drage. Gledal sem tudi laserske tiskalnike, vendar so cenovno kar dražji (rad bi, da ima tiskalnik imel ADF, barvno tiskanje, WiFi, sceniranje,...)

Če imate kakšen boljši predlog pa le povejte.

Dionis ::

Živjo,

jaz sem na koncu vzel tega: Canon Pixma tr8550

Sem tudi delal ˝raziskave˝ pa nikjer nisem mogel narediti pravega zaključka.

Vzel sem ga v trgovini Chiptehnika, mislim da iz Maribora in je prišlo 150€ in brezplačna poštnina na dom - najceneje pri nas. Na mimovrstah je 200€.

Za kartuše se sploh ne spomnim več koliko je komplet, ampak mislim da ni med najdražjimi :). Sem si itak rekel, če imam kaj večjega sprintam v službi, za male prčkarije in da rabim na hitro pa doma. Včasih se zgodi, da tudi 3 tedne ne printam. Ni nobenih problemov z mašenjem šob.
Ne bom trdil, ampak mislim, da novi printerji s to injekt tehnologijo teh težav nimajo več, da se menda sami čistijo (za tole me ne držati za besedo). V glavnem pri meni teh težav ni, pa načeloma redko printam. Aplikacijo na telefonu imajo za moje pojme precej solidno narejeno.
Nisem pa prepričan če ima ADF. Nisem preverjal.

matobeli ::

Meni je moj 5+ let star Canon Pixma MG7150 spustil dušo in iščem nekaj enakovrednega.

Torej A4, skener, full duplex,, wifi, lan, CD print (nice to have) in relativno spodoben print fotk. Imel je 6 kartuš, C,M,Y,K, grey in pigment K.

Kar je bilo pri njem fino so izjemno poceni kartuše, cca 1usd.

Posledično sem precej printal, ker je bilo pač poceni in bi to rad počel še naprej.

Sem misl vzet novega canona, ki ima drug tip kartuš in namesto sive photo modro. Whateva, fotke dela isto dobre, ostale funkcije so iste.

Problem je ker se zanj ne dobi poceni aftermarket kartuš.

Ima kdo kakšno rešitev ali predlog zame?

Staremu printerju je nažalost šlo nekaj drugega kot napajalc kar pomeni da je popravilo ekonomsko neupravičeno.

mat xxl ::

Imam sila malo rabljenega Canona multipas https://www.canon.si/printers/inkjet/pi...

Bil samo rezerva ima iste kartuše, kot ta, ki se ti je pokvaril cena kartuše z čipom 0,80 eur z dostavo Printink, Ebay.

Če te zanima ti ga dam ugodno, ker mi napoto dela , več na ZS ..........

energetik ::

Še jaz bi prosil za nasvet. Torej rabim poleg barvnega printanja še skeniranje, brezžična povezava je nujna, ker ne bo stal pri PCju.
Želeno je, da ima lahko stalno vsaj par 10 listov naloženih ter da so kartuše poceni.
Tiska se zelo malo, večinoma tudi po 1 mesec nič, nato lahko v šusu par 10 strani. Cena do 80EUR.
Ogledujem si Canona TS5050, ki ima ločene barvne kartuše po 12EUR komad, se to splača?
Ali bolje npr. DeskJet Ink Advantage 3790, ki ima 3 color kartušo, vendar za samo 11EUR. Tukaj bolj gledam na zasuševanje kartuš. Pri HP-ju se menja komplet glava, pri Canonu samo tanki s črnilom.

Razlog - prastari Deskjet 5150 še vedno odlično deluje, samo obe kartuši staneta skupaj skoraj 100EUR, ker so šle iz proizvodnje, adijo pamet. Sedaj bom samo zaradi ekonomike metal stran delujočo napravo. ;((

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

lahk tuki vprašam neki? 10 let mam že Canon Pixma MP160 in je oddelal svoje se zdi, kartuše sm hodu filat konkretno v Cartridge World, ker če se ne motm sm zmeri plačal le 50% polne cene ker so mi samo nafilali staro prazno kartušo. kako je sploh stanje printerjev če ga dons novga kupim glede kartuš? a majo proizvajalci res tete njihove fore da ko je original kartuša prazna, morš pol prou kupit novo original njihovo kartušo in sploh ne morš to njihovo prazno jit samo nafilat u Cartridge World in dat 50% cene manj? nov tiskalnik more met tako kot sedaj multifunkcijsko print/copy/scan in kaj se splača kupt? več kot ene 40-60€ nimam namena dat, kaka je pa kaj sploh razlika med HP, Epson, Canon?

mat xxl ::

Za 40 do 60 eur boš pač mastno plačeval za kartuše ......

Tam, kjer so ti polnili kartuše za 1/2 cene novih originalnih so te dobro lupili......

Svetujem, da si izračunaš strošek priterja, kartuš na ene 5 let, potem boš bolj vedel, koliko se splača dati za printer.....

roko11111 ::

v bistvi 95% časa kadar morm kaj sprintat nucam samo črno barvo(kartušo) in pa eneparkrat na let samo barvno kartušo. v slabih 10 letih sm pomoje šou nafilat samo 2-3x barvno kartušo. se pravi uporablam samo črno in ko jo grem nafilat plačam tam okrog 10€ in to je eneparkrat na let tko da se niti ne spomnem točno kok plačam, tam nek se mi zdi. ne vem na kak način so me pol lupili?

in kolk se mi pol splača dat za nov printer če dam na leto približno recimo ene 20, 30 ali max 40€ za nafilat črno barvo? printam doma pa eneparkrat na mesc s črno...

za vsako malenkost sprintat/skenirat/kopirat se mi pa tut ne da hodit v knjižnico ipd...

energetik ::

energetik je izjavil:

Ogledujem si Canona TS5050, ki ima ločene barvne kartuše po 12EUR komad, se to splača?
Ali bolje npr. DeskJet Ink Advantage 3790, ki ima 3 color kartušo, vendar za samo 11EUR. Tukaj bolj gledam na zasuševanje kartuš. Pri HP-ju se menja komplet glava, pri Canonu samo tanki s črnilom.
Ekola, naročil HP Deskjet 5075. Tribarvna kartuša stane 11€ in je za 200 listov. Premalo printamo, da bi se mi splačal kak drugi sistem. Če se mi slučajno zgodi, da se mi po 2 mesecih neuporabe zasuši, nabavim novo kartušo in deluje kot nov, saj so šobe vgrajene. Pri Canonu z ločenimi barvami moraš v takem primeru na servis menjat glave.
Poročam, ko dobim in sprobam.

Han ::

Soliden tiskalnik z grdim ČB ekranom na dotik.

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

mene zanima kateri tiskalnik priporočate za poslovno rabo. Specifikacije, ki so potrebne: tiskanje, skeniranje, kopiranje, duplex, barvno, obvezno mora biti možnost povezave preko mreže, mogoče tudi kar preko mobilnega telefona. Tiskalnik bo v pisarni, kjer ga lahko uporablja več ljudi. Kakšna so kaj priporočila ali naj bo brizgalni, laserski, itd.

Hvala za odgovore že vnaprej.

mat xxl ::

https://www.senetic.si/product/D3Q20B?u...


Sam imam tega, kupljenega tudi tu, garancija pri nas velja.....

100mib ::

Doma kupujemo tiskalnik oz. multifunkcijo napravo, pa me zanima na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu. Tiskalo bi se samo občasno.

Trenutno ima Hofer v ponudbi "CANON Multifunkcijska naprava TR4550" za 45€, je ta ok?

Han ::

Omenjeni tiskalnik mi deluje kot poceni igračka. Nekoliko boljši je npr. HP DeskJet Ink Advantage 5075.

Pozoren si ponavadi na kvaliteto izdelave, da ni neka plastik fantastik roba, na ceno, kapaciteto in zasušitev kartuš, na možnost brezžičnega tiska (WiFi) in na možnost samodejnega obračanja listov oziroma dvostranskega tiska (duplex).

Poceni tiskalnik ima ponavadi drage kartuše s kapaciteto 200 do 300 strani. Če se ti na pol izpraznjene zasušijo, je strošek toliko večji, ker rabiš nove. Če se zasuši ali pokvari tiskalna glava (nekateri inkjeti nimajo kartuš z integrirano "glavo"), je lahko strošek menjave dražji od novega tiskalnika...

Skratka, za občasen tisk (1× na mesec) je boljša opcija laser, a je barvni konkretno dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Invictus ::

Barvni laser, MFP, 147 EUR...

https://www.amazon.de/gp/product/B07VH3...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Barvni laser, MFP, 147 EUR...

https://www.amazon.de/gp/product/B07VH3...
Komplet tonerjev zanj je pa 300 EUR ...

100mib ::

Kakšna pa je nekje normalna cena kartuš? Za tega Canona TR4550 pridejo nekje cca. 30EUR https://www.mimovrste.com/material-potr...


Specifikacije: https://www.mimovrste.com/brizgalne-mul...

A se dobi kaj boljšega za ta denar, na mimovrste je sicer za 30EUR dražji kot v Hoferju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 100mib ()

Han ::

HP je cenejši. Originalna črna kartuša stane okrog 13 eur in ima nazivno kapaciteto 360 strani, z barvno za 11 eur lahko natisneš 200 strani.

100mib ::

https://www.mimovrste.com/brizgalne-mul...

Tale?

Sicer kolikor vidim ne printa dvostransko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 100mib ()

Han ::

5075 ima duplex.

energetik ::

100mib je izjavil:

https://www.mimovrste.com/brizgalne-mul...

Tale?

Sicer kolikor vidim ne printa dvostransko.
Imam tega, seveda printa obojestransko samodejno. Printaš in skeniraš lahko direktno s telefona, vse dela preko Wifi brez problema. Kartuše so cca. 11EUR komad. Vendar če je velika poraba, ga ne priporočam, ker boste kupovali kartuše ko nori. Če veliko printate, vzameite kakšnega z ink tankom, torej da se vsaka barva dotaka po potrebi in je precej precej cenejša na mililiter. Taki pridejo od 100EUR naprej.

Jaz sem 5075 vzel zanalašč, ker printamo glih 1 stran/mesec in bi se nam večje kartuše zasušile.

Zgodovina sprememb…

seminal ::

Ne vidim prednosti HPja pa imam enega pri sorodnikih. Tale canon je v štartu 35€ cenejši, kartuše so približno enaka cena, ima isto glavo že na kartuši. in ostale funkcije.

energetik ::

Že takoj vidim eno veliko prednost; HP ima podajalnik za liste lepo spodaj zaprt, nič ne štrli ven. Pri Pixma TR4550 če prav vidim, moraš imeti spredaj stalno odprtega, če hočeš imeti nove liste vložene.
Kartuše za HP-ja so nekaj cenejše.

Zgodovina sprememb…

matejm1994 ::

Tudi jaz gledam nekaj v podobnem cenovnem rangu..
Kaj pa tale? https://www.bigbang.si/tiskalniki/deskj...
Meni zgleda vredu, celo kartuše ima nekaj cenejše kot tisti v Hoferju.

100mib ::

V mojem primeru, se ne bo vsakodnevno printalo, samo toliko da je, če je že treba kaj sprintat.

Han ::

matejm1994 je izjavil:

Kaj pa tale? https://www.bigbang.si/tiskalniki/deskj...

Jajc od tiskalnika. Prste stran...

matejm1994 ::

Han je izjavil:

matejm1994 je izjavil:

Kaj pa tale? https://www.bigbang.si/tiskalniki/deskj...

Jajc od tiskalnika. Prste stran...


Zakaj pa? Da vem, kaj moram potem pazit pri drugih, če jih bom gledal.

Han ::

Razloge sem navedel zgoraj v prvem današnjem odgovoru... Na kratko: nima duplexa, nima pokritega predala za papir, cena kartuš je ×2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Bye ::

Rabil bi čim manjši čb laser z wifi in samodejnim duplex tiskanjem. MFC je bonus, ni pa pogoj. Prosim konkretne predloge.

Kleemen ::

Kupujem nov tiskalnik, tam okrog 50-60eur. Uporaba nič posebnega, več ali manj za domačo rabo, glavno da se lahko brezžično povežem na njega brez kabla (wifi ali še boljše bluetooth), po možnosti da ima še skener (ni nujno) in da ima sprejemljivo ceno kartuš. Do sedaj sem imel Canon Pixmo in bil zadovoljen, pa tudi kartuše sem vedno kupoval kompatibilne za 10-15eur komplet vseh 5 kartuš, tako da nekaj v tem stilu iščem sedaj, samo da se lahko še brezžično povežem nanj. Ogledanega imam Canon Pixma MG5750, edino kar me moti je to, da je že star model. Prosim za predloge in nasvete. Hvala.

mat xxl ::

Pa kaj je važno star nov model, važno, da poceni obratuje !!!

Kleemen ::

Ja ampak bolj kot je nov bolj dolgo bo še poceni "obratoval", glede na to da gre potem izven prodaje in počasi ne delajo več kartuš za njega. Sicer pa 5750 ni še toliko star, tako da to je še sprejemljivo. Še kakšen predloge prosim. :)

dela ::

Kleemen je izjavil:

Ja ampak bolj kot je nov bolj dolgo bo še poceni "obratoval", glede na to da gre potem izven prodaje in počasi ne delajo več kartuš za njega. Sicer pa 5750 ni še toliko star, tako da to je še sprejemljivo. Še kakšen predloge prosim. :)


Nekateri novejši modeli uporabljajo iste kartuše, npr. TS5050, tako da jih verjetno ne bo zmanjkalo še kmalu, sploh pa kompatibilnih kartuš od tretjih proizvajalcev. Sem pred enim letom kupoval poceni MF napravo za malo printanja in me je zanimala MG5750 zaradi ugodnih kartuš, ampak sem takrat našel TS5050 (novejša, manjša, brez auto duplexa) še ceneje in ugotovil, da ima iste kartuše, zato sem kupil to, sicer bi vzel MG5750. MG5750 me je pa začela zanimat, ker je nekdo na s-t že ohoho let nazaj priporočal še eno starejšo MF z istimi kartušami.

S TS5050 sem precej zadovoljen zaenkrat po enem letu, ampak se zavedam, da so vse našteto printerji za naprintat ene 20-30 strani na mesec v povprečju, če printaš bistveno več, je pa na dolgi rok ugodneje gledat inkjete s tovarniškim CISS ali laserje. Ti Canoni s kartušami 570/571XL so pa po potrošnem materialu med najbolj ugodnimi napravami v tem ugodnem rangu (nekje do 100 € nabavne cene) za občasno tiskanje, če računamo na življenjsko dobo nekje 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Kleemen ::

Hvala za informacije. Torej kakšna je prednost TS5050 proti MG5750? V ceni je TS5050 10eur dražji tako da to ni problem, če ima kakšno stvar boljšo od MG5050. :)

dela ::

Ni mi znano, da bi imela TS5050 kakšno bistveno prednost pred MG5750. Iz spomina se mi zdi, da je malo manjša, lažja in ima malo večji ekranček, ampak meni nič od tega ni ravno pomembno, TS5050 sem vzel samo zaradi tega, ker se jo je dalo takrat dobit ceneje kot MG5750 pri slovenskih štacunah, če bi bilo obratno, bi vzel MG5750.

Kleemen ::

Aha, ker MG5750 je 10eur ceneje, kartuše ima pa enake kot si rekel, tako da predvidevam da printa enako. Obojestranski print imata oba, skener tudi, wifi/bluetooth povezava tudi, ostalega pa ne rabim. Tako da verjetno kar MG5750 it is. :)

dela ::

TS5050 nima auto duplexa, MG5750 pa mislim, da ima, tako da je to na strani MG.

Kleemen ::

Sem mislil vzet MG5750 pa je razprodan po skoraj vseh trgovinah, kjer so imeli dobro ceno. Tako da raje dam par eur več in vzamem 3 leta novejši TS5050.

Ogledanega sem imel tudi TS5150 in že mislil vzet za 60eur, ampak potem ugotovil da ima zelo drage kartuše, tako da raje dam 20eur več za TS5050 in imam potem poceni kartuše od konkurence, pa še bolši print naj bi imel TS5050, ki ima 5 kartuš, TS5150 pa samo dve.

dela ::

Na TS5150 sem tudi jaz lani skoraj nabasal, ker je bila najcenejša med vsemi in zarad imena misliš, da ima iste kartuše. Se mi zdi, da se linija s temi kartušami nadaljuje s TS5051 in TS6050 ali nekaj takega. Navihano poimenovanje modelov :)

fopi ::

Mi pa rabimo en ugoden printer za tiskanje nekajkrat na mesec brez opcije skeniranja, wifi..... A se da dobiti kaj boljšega od TS5050 / MG5750?

fopi ::

fopi je izjavil:

Mi pa rabimo en ugoden printer za tiskanje nekajkrat na mesec brez opcije skeniranja, wifi..... A se da dobiti kaj boljšega od TS5050 / MG5750?


nekajkrat na mesec mislim 1-2x

energetik ::

Mislim, da brez skenerja že kar težko dobiš. Vzami nekaj poceni, samo glej da je glava integrirana v kartušo. Ker ob redkem printanju je velika možnost, da se šobe zasušijo. Če je integrirana, kupiš novo in dela kot da ni bilo nič.

fopi ::

energetik je izjavil:

Mislim, da brez skenerja že kar težko dobiš. Vzami nekaj poceni, samo glej da je glava integrirana v kartušo. Ker ob redkem printanju je velika možnost, da se šobe zasušijo. Če je integrirana, kupiš novo in dela kot da ni bilo nič.


A ti TS5050 imajo integriranov kartušo?

energetik ::

Če se ne motim, niso integrirane. Menja se samo tank za črnilo. Če se ti glava zasuši, pa na servis. Išči drugega.
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
362149 (734) Lonsarg
»

Ali za skeniranje potrebujemo polne kartuše? HP: Seveda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
707700 (2907) msjr
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036718 (20432) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421946 (14220) Spock83
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829625 (23323) Bye

Več podobnih tem