» »

Program za ADSL

Program za ADSL

ska-core ::

Torej stvar je taka...program za se povezat na internet ki sem ga dobil od SIOLa mi ni prevec vsec, tako da bi prosu za nasvet, ce kdo pozna kaksen dober program za povezavo v ADSL internet. Malo sem pogledal stare teme in vidu da nekdo svetuje RASPPPOE, a je ta v redu? Ali je potrebno kej dodatno stimat za se povezat na SIOL? Vem da sem dobil neko knjizico od SIOLa, kjer je pisal njihov IP, ampak sem jo zgubu :\ ...na njihovi strani (od siola) pa ne pise nic, niti natavitve, niti pomoc, ne nic..samo reklame za ADSL kupit so...;( Hvala za kakrsnokoli pomoc.

Jackal ::

Lahko brez skrbi uporabiš RasPPPoE. Preberi si readme za tole, da boš znal nastavit. Ni kaj posebnega.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

ZUM ::

Varuj se SiOLovega crapa.

RASPPPoE je zasigurno taprava zadeva. Readme si preberi, pa ne bo nobenih težav.

ska-core ::

Sem instaliral RASPPPOE in dela super. :D :D :D Ni treba vec cakat ce se hocem povezat takoj ko zazne windowse, dela vedno na prvo (prej ni) in neverjetno, internet mi dela stokrat hitreje...tudi ce igram kaksno igro preko neta sem prej imel ping vedno nad 500, zdej pa okoli 100. 8-) Tako da moja osebna izkusnja je da program za se povezat na net, ki ga ponuja SIOL je katastrofa.
Aja imam Win2k, v WinXp baje sploh ne rabis programa ker ga imajo ze vgrajenega.

lopov ::

Ce mas XP lahko uporabis kar vgrajene drajverje za ADSL.
Jaz jih sicer imam, a vseeno uporabljam RASPPoE :))

Vedeti moras samo uporabnisko ime in geslo, nobenih DNS in podobno.

SFfreak ::

js mam tud XP-je, pa mam raj windowsov klient, ker sm navajen, pa se ni treba preveč zezat....

Tr0n ::

Cokolesnik ::

Meni ni jasno, zakaj potemtakem vztrajajo pri SiOL-u z njihovim programčkom, če domala nihče še ni pohvalil njihovega orodja v primerjavi z alternativo. Ali pa naročnik ni pri njih car?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Tomi ::

Mogoče zato, ker morajo za povezavo vseh (tudi ljudi, ki ne berejo Slo-techa in podobnih strani) pridati nekaj, kar bodo znali uporabljati? To je samo moje ugibanje.
metrodusa.blogspot.com

Cokolesnik ::

Ne vem, kakšno uslugo si delajo, ko stranki ne deluje ADSL oz. deluje po presledkih, nekdo na tehnični podpori mora to pojasnjevati in slednji na koncu priporoči tisto, kar oni ne dajejo v pakete, ker kao ni primerno po njihovem. Pravzaprav so oni tisti "carji"... :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BaRtMaN ::

Tr0n: cFos je baaad. Sem danes stestiral vse 3 kliente in je rasPPPoE najboljši, ko ga pravilno namestiš in skonfiguriraš. Edino nisem probal testirati pri različnih pogojih (uploadi, downloadi). Na čisti liniji se pa najbolje obnese rasPPPoE, potem cFos in potem šele WinXP driver.

Tr0n ::

cFos ima edini packet prioritizing in deluje zelo dobro, ce ga znas nastavit :).

BaRtMaN ::

Je res, da se nisem z njim ukvarjal dolgo, ampak po prvih vtisih mi ni to to. Čakanje pol minute, da se poveže s SiOLom je več kot zadosten razlog, da probam ZASTONJ raspppoe.

Birkoff ::

Pri Windowsih XP si lahko nastaviš ADSL povezavo tko kot dial-up, vendar preden to storiš moraš definirati ip naslov in masko podomrežja, da ne boš čaku za povezavo pol minute.Poveže pa se v manj kot pol sekunde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Birkoff ()

BaRtMaN ::

No, pol je tudi ta težava rešena. Kljub temu se mi zdi rasPPPoE bolj elegantna rešitev.

mamut ::

Mam ADSL komaj en teden in valjda so bile s povezovanjem tezave.
Tudi sam sem si nastimal RasPPPoE in dela dobro.
Edino ni mi uspelo nastimat, da se mi konekta ko se zazenejo winsi. Sem sledil navodilom pa klub temu ne gre.
Kje bi ga lahko usral?

ali3n ::

@mamut: shortcut "dial up" povezave, ki jo naredi raspppoe flikni v Start > Startup
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Paramedic ::

Sm js tut dal gor, ampak nism siguren, če se res splača napram windowsovemu protokolu v xp. Predvsem to, ker je v xp že vgrajen, ga daje v prednost. Pa to me moti, ker je rasppoe prikazan kot dial up modem (isdn), namesto kot broadband connection, kot to naredi pppoe od xp. Mislim pa, da se je mal izboljšala hitrost odziva, hitrost nalaganja pa ne. Kaj se naj bi sploh pohitrilo? Kaj je treba potem še nastavit? Js sm samo inštaliral protokol in naredu povezavo in to, da se ne bo prekinjala med switch-user...
End transmission.

BaRtMaN ::

Saj glih tile featurji so glavna prednost raspppoe.

mamut ::

sem dal shortcut v sturtup pa ga ne zažene???

alesrosina ::

se en problem z raspppoe: Namrec, mam server (win2k server) na adslju in povezavo poslihtano z raspppoe. Samo problem nastane ko mi na vsake tolk cajta (recimo po enmu tednu - na prblizn take intervale) povezavo enostavno prekine. In ne pomaga ponovna vzpostavitev povezave (skoz mori z errorji - vcasih da ni response od serverja, vcasih da username ni ta prav) ampak morm kisto resetirat. Pol pa spet dela ko urca. Mam pa staticni ip na siolu. Pa server je przgan 24ur.
Komu kej jasn? Je pa res da sm faq na raspppoe samo preletel in nism nasu resitve.

Kaboom ::

meni pa raspppoe ne dela v win98SE, pa zazna BSN-10 ampak kao da se klicani računalnik ne odziva. pa tega errorja ni nikjer zapisanega... ah :O
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Predator ::

mamut : če se ne motim, če samo narediš shortcut za connection v startup, se ti bo odprlo samo okno, kjer moraš potrdit username/pass, če bi rad da se ti auto connecta v properties na connection v tabu option izklopi "prompt for name, password...", pol se ti autoconnecta samo da zaženeš ta shortcut in potem bi ti mogel iz startupa automatsko zagnat, al je mogoče kje drugje problem?
aja če boš na silo ugasnil komp ( zmanjka elektrike... ) včasih vrže ven password tako da če ti javlja wrong passowrd vklopi nazaj "prompt..." pa nastavi pass

aspmaster: isti problem , samo pri meni večinoma pomaga da samo diseblam mrežno in enablam nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

majk2000 ::

Meni so na Siolu rekl, da njihov klient uradno sploh ne podpira Win XP. Zato na tej platformi predlagajo uporabo vgrajenega oz. 3rd party klientov. Zame je to cisto ok, vsaj ne bluzijo in blefirajo

mamut ::

Ne ni v tem fora. Sploh mi niti okna ne odpre. Enostavno ne zažene te bljiznice. Pozene vse drugo iz startupa (FTPserv, AntiVir, ZAP, GetRight,no-ip).
Kaksna ideja??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cFos pppoe driver

Oddelek: Omrežja in internet
111132 (967) BaRtMaN
»

Auto. povezava v internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
7954 (849) Krmec
»

SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
222408 (1767) sash
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332273 (1717) Vrvy
»

client za adsl povezavo - zopet a malo bolj specificno..

Oddelek: Programska oprema
91223 (1075) matic

Več podobnih tem