» »

SIOL ADSL

SIOL ADSL

romario ::

pozdravljeni!

Ali je možno kako vzpostaviti povezavo s siol ADSL, ne da bi bilo potrebno zagnati PPPoE Service? Kot npr. pri kabelskem internetu (torej z nastavitvami v TCP/IP)

lp

mario
  • premaknil: Tomi ()

Hux ::

Edina varianta je samodejni connect ob zagonu racunalnika.

iration ::

Ker ima ta tema že primerno ime:

Ali je možno nastaviti tako, da bi se mi CFOS (PPPoE client) samodejno zagnal ob startup-u? Tako kot se da to narest pri RASPPPOE-ju. Ali drugače: ali tudi CFOS uporablja rasphone.exe - tako bi lahko uporabil isti princip kot pri RASPPPOE-ju.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Mobidick ::

Kaj pa, če narediš bljižnico adsl povezave v Start Up v Start meniju?
The future is digital!

iration ::

Hja, bom probal. Je pa tako, da je treba pri Raspppoe-ju še ene parametre nastavt pri shortcutu, zato je možno, da je tudi pri tem tako.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Kar se bo po moje zgodilo: odprlo mi bo dialog za connection, jaz pa rabim, da mi "pritisne" še 'OK' :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Mobidick ::

Potem pa idi na lastnosti raspppoe Dial-Up povezave in glej, da boš imel pod Options obkljukano samo "Display progress while connecting" ostalim trem pa umakni kljukice (katera jo pač ima).
The future is digital!

Cokolesnik ::

Ce zelis, da je tvoj racunalnik povezan neposredno po zagonu sistema brez da bi vzpostavljal posebno povezavo, temvec da zadosca le nastavljanje TCP/IP lastnosti, potem je resitev router, ki ga enkrat nastavis, potem pa je slednji vedno online in posledicno tudi vsi racunalniki, prikljuceni nanj.

Ali pa gres na kabl.:D Pri KKS.net taksna odlocitev sploh ni slaba.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

iration ::

Če ne bo delalo, grem nazaj na raspppoe. Čeprav se mi zdi, da cfos deluje še malo bolje.
Drugače sem pa iz lj, tako da kks ne pride v poštev :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Duhec ::

Router je še najbolj elegantna zadeva. Dobiš ga že za 16 KSIT ali kakšnega jurja manj.
http://www.anni.si

TriSiX ::

Jaz imam RASPPPoE in Emule v StartUp-u in oboje na AutoConect, vedno ko se mašina zalaufa ali ko me skine na Siolu, se vse samo porihta!

iration ::

"Router je še najbolj elegantna zadeva. Dobiš ga že za 16 KSIT ali kakšnega jurja manj."

Ker sem imel na enem PPPoE clientu naštiman na 'autoconnect at startup' in me zanima, kako bi isto dosegel pri drugem clientu in zaradi te malenkosti pa res ne grem routerja kupovat ;)

Pa tudi če že, nikoli pri Anni-ju.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::

Čudno, da se tebi zdi to elegantna rešitev :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

gumby ::

raspppoe (rasphone) dela brez problemov... lahko ga daš v startup mapo, pa se bo zagnal brez klikanja

Hux ::

Jaz samo kreiram novo povezavo z Raspppoeje in zafrcim v starup folder in dela brez da bi neki rasphone al kaj koli saro. Enako kot WinXP client ter Cofos ki je samo nategovanje.

iration ::

Zakaj je nategovanje in zakaj ne uporabljaš več cfos-a?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Hux ::

ker kasirajo dnar za kaj je samo tweak in lahko dosezez z WinXP ali pa RAS clientom ki sta free. Oz en vgrajen.

romario ::

kaj pa če mi RASPPPoE sploh ne gre namestiti? Vedno mi javi iste napake pol pa bi naj ponovno namestil aplikacijo.

čudno


uporabljam Win2000 Prof

romario ::

kaj je boljše?

EnterNet ki ga dobimo od siola ali RasPPPoE? ali kakšen drugi PPPoE program?

iration ::

RASPPPoE
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

TriSiX ::

Od zgoraj naštetih se je meni samo RASPPPoE samodejno povezal ob prekinitvi. VinXP Client se mi ob prekinitvi samodejno poveže le občasno, o SIOL-ovem pa sploh nebom zgubljal besed, ker je zanič! Skratka RASPPPoE je najboljši.

Kakšno napako ti pa javi ob namestitivi?

pivmik ::

Jazst uporabljam RASPPPoE od vsega začetka.
Deluje vse brezhibno, samo en proglem imam:
nikakor mi ga ne uspe prepričati da se avtomatsko poveže na internet ov zagonu Windowsov. Dal sem ga v register Run, RunServices, instaliral sem ga kot servis, ga dal v StartMenu StartUp, Task Scheduler, vse živo... ampak vedno se mi zažene tazadnji od vseh programov ki so v startupu(Trillian se mi prvi in pol teži da ki se ne more povezati na server)!
POMOČ!

Rešitev z Routerjem smrdi do neba, da bom še plačeval za slabšo stvar??? (problemi z filesharing programi, ircom, icq... oz. jebanje z natavitvami??? pfff!)
LP, Gregor GRE^

sash ::

Rešitev z Routerjem smrdi do neba, da bom še plačeval za slabšo stvar??? (problemi z filesharing programi, ircom, icq... oz. jebanje z natavitvami??? pfff!)


od kot pa tebi take ideje ???

Res je sicer da če imaš samo en mašin ali pa morda dva (in že imaš Switch) se ti router res ne splača nabavljat, sicer pa se ti, vsaj take so moje izkušnje. Nekako ko sem imel povezavo direkt (ADSL u komp) mi je komp včasih na deloval nekoliko okorno, počasi,... medtem ko odkar sem povezan preko routerja (5 mesecev) tega še nisem zasledil, pa tud nobene povezave ne rabim kreirat :D ker zadeva dela že ob namestitvi vindovsev.

Kar se pa tiče nastavljanja routerja pa je tega nastavljanja sigurno manj ko pri ostalih klijentih saj je edina stvar ki jo je potrebno nastavit uporabniško ime in geslo, vse ostalo pa lahko (ni pa nujno) nastavljaš po želji - podobno kot lahko pri teh klijentih dodatno nastavljaš določene parametre. Tud za probleme z filesharingom nisem nikol slišal, ker meni lepo delajo v vsi šering programi (Kazaa, Mula, DC++)
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimizacija ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
263395 (2297) CubiX
»

cFos pppoe driver

Oddelek: Omrežja in internet
111131 (966) BaRtMaN
»

Program za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
241864 (1259) mamut
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332273 (1717) Vrvy
»

ADSL na enem računalniku ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
281682 (1375) ali3n

Več podobnih tem