» »

cFos pppoe driver

cFos pppoe driver

bradek ::

Velik tem je ze bilo glede pppoe driverjev, mene pa zanima predvsem cFos.
Ima kdo kaj izkusenj z njim?
Glede na to kar obljubljajo tukaj bi morala zadeva bit nora ce uploadas in downloadas naenkrat? Koliko od tega drzi? Tisto o 3x hitrosti je top-shop varjanta :D
Rabim namrec dober pppoe driver za streznik (win2003) ker bo kar precej zaseden upload, in glede na cFosove trditve zna zelo lepo delat z paketki...

Izkusnje?

Hvala.
  • spremenil: bradek ()

Gandalfar ::

ja .. to velja v primeru, da imas upload cist cist cist cist do konca zabit .. v nasprotnem primeru so razlike pomojem minilane.. ok mal manjso latenco mas..

borchi ::

ni zastonj ;-) sem ga pa že preiskusil in "works like advertized".

tk da če maš $ go for it.
l'jga

pingo76 ::

Hmm, sem namestil to čudo in prišel do naslednjih ugovovitev (ADSL 1Mbit):
- Povezuje se polžje (10-20 sek) RasPPPoE pa je potreboval le 2-3 sek.
- Emule deluje bistveno hitreje (no ja morda je slučaj, bom še poročal)
- Z vklopljenim emule lahko sedaj igram Action half-life z zadovoljivim pingom (pod 100ms)
- Spletne strani vključno z slo-tech se nalagajo hitreje kakor prej (eMule v ozadju U:9.8 D:47.2)

Sicer pa mi gre na živce tisto trapasto kič okence Star Trek style ki ga je potrebno vedno ukinit da ne gnajvi.
Mogoče je samo lažni feeling ampak zdi se mi da je zadeva kar dobra razen zgoraj omenjenih minusov. Boooo skratka. Dela pa:D.
Glede stabilnosti pa zaenkrat še nimam kaj povedati. Raspppoe je bil prav fajn. Siolov klient pa jajc na kubik.

pivmik ::

Za limitirat upload uporabi NetLimiter.
Limitiraj celoten upload na 80% celotne upload zmogljivosti tvoje povezave.
Ali pa nastavi za vsak program posebej, koliko lahko maximalno uploada.
LP, Gregor GRE^

BaRtMaN ::

Sem ga imel sam nekaj časa, pa sem ugotovil, da mu je RASPPPoE dokaj enakovreden tekmec. Pri cFosu me moti predvsem tisto nadležno okence oz. ikonca v systrayu. Ni tako seamless integration kot je RASPPPoE.

bradek ::

pingo, glede casa povezovanja sem nekje zasledil da pomaga ce izklopis "register on network" in se neko zadevo...
Jutri se vrzem v to in porocam :)

tnx.

pingo76 ::

Hvala Brad3k. Že čačkam po nastavitvah:D . Sicer pa mislim, da bom spet prešaltal na raspppoe. Razlog? Tisto smrdljivo okence:D.

Tr0n ::

Jaz sem po par dnevih cFosa tudi presaltal nazaj na RASPPPoE. Se mi zdi, da deluje bolj optimizirano.

bradek ::

Men se je okn prikazal samo enkrat, potem ga pa ni vec bilo na spregled? Katero verzijo mate? :)
Btw, men dela ful lepo, raspppoe se mi dlje konekta kot cfos :)

Bom se mal sprobal kako se obnasa pri full uploadu in sporocil.

lp

pingo76 ::

Verzija je 5.0.5.2641 in se povezuje celo večnost proti rasppoe (1-2 sek). Bom kar nazaj rasppoe usposobil saj poleg nevidnosti veretno tudi manj resource-ov pije.
Vsekakor ni neka ah in oh zadeva. Saj je dober a kaj ko je rasppoe prav fajn.

BaRtMaN ::

Brad3k: če raspppoe nastaviš. da se poveže že ob zagonu, povezovanja ti sploh občutil ne boš. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cFosSpeed

Oddelek: Omrežja in internet
102109 (1719) steev
»

Adsl povezava

Oddelek: Programska oprema
171596 (1242) zvitorepec
»

Program za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
241864 (1259) mamut
»

SIOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
222408 (1767) sash
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332273 (1717) Vrvy

Več podobnih tem