» »

HTC s mesečno naročnino za VR platformo napada virtualne milijone

HTC s mesečno naročnino za VR platformo napada virtualne milijone

TechCrunch - V sredo bo minilo leto dni odkar je luč sveta ugledal HTCjev virtualni set za PC Vive. Kitajski velikan bo ob obletnici vsem uporabnikom ponudil novo platformo za Vive poimenovano Viveport, prek katere bodo dostopne vsebine za virtualni svet. Uporabniki bodo v zameno za sedem dolarjev na mesec dobili vsak mesec pet iger ali aplikacij za Vive, ki jih bodo lahko uporabljali, dokler bodo naročniki. Ob splavitvi bo na Viveportu na voljo le 50 iger in aplikacij, vendar Kitajci obljubljajo, da bo število skozi čas zraslo.

Do sedaj so ponosni lastniki Viva igre in druge aplikacije dobili prek digitalne platforme Steam podjetja Valve. Ta je namreč razvil operacijski sistem SteamVR, ki ga uporablja tudi Vive. Na Steamu je zaenkrat za kitajsko virtualno resničnost na voljo več kot 1500 iger in aplikacij.

Velike ambicije

HTC se je razvoja lastne platforme seveda lotil zaradi večjih prihodkov. Platforma bo namreč odprta vsem razvijalcem, Kitajci pa si bodo odrezali 40-odstotni kos pogače od vsake prodane igre ali aplikacije. HTC do konca leta pričakuje vsaj 250 tisoč naročnikov na Viveport. Uradno sicer ni znano, koliko Viveov je HTC do sedaj prodal. Analitiki sicer ocenjujejo, da je nove lastnike v zadnjem letu našlo približno pol milijona Viveov. Analitiki pa so ob najavi HTCja tudi dodali, da je podjetje sprejelo pravilno odločitev. Predvsem iz vidika težav, ki jih ima trenutni paradni konj virtualne resničnost Facebookov Oculus rift.

12 komentarjev

OK.d ::

Nakup za 800€ + naročnina;((, iz te moke na žalost ne bo kruha.
LPOK.d

shadeX ::

Kitajski velikan bo ob obletnici vsem uporabnikom ponudil novo platformo za Vive poimenovano Viveport, prek katere bodo dostopne vsebine za virtualni svet.


Ni HTC tajvanski?

OK.d ::

LPOK.d

Samael ::

Nisem grammar nazi in se običajno ne pizdim čez te reči, ampak tale "s" v naslovu mi je neverjetno moteč.

Z mesečno.

shadeX ::

OK.d je izjavil:

Tajvan @ Wikipedia


Dejansko nisem vedel, da spada pod kitajsko.

Fail z moje strani :)

NikolormousB ::

Saj ne spada pod Kitajsko. It's complicated. Taiwan sam sebi pravi Republic of China, ima svojo ustavo, vlado... Tisto kar mi poznamo kot Kitajska je Peoples republic of China.

mtosev ::

Taiwan je de facto samostojna država.

OK.d je izjavil:

Nakup za 800€ + naročnina;((, iz te moke na žalost ne bo kruha.
za rich people je cena še celo prenizka lol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

OK.d ::

Ja ampak oni računajo na denarce zaradi množice uporabnikov, katerih pa zaradi zasoljenosti viva ne bo.
LPOK.d

jand ::

Samael je izjavil:

Nisem grammar nazi in se običajno ne pizdim čez te reči, ampak tale "s" v naslovu mi je neverjetno moteč.

Z mesečno.


Zares. In še kar naprej stoji tam...

stalker ::

jand je izjavil:

Samael je izjavil:

Nisem grammar nazi in se običajno ne pizdim čez te reči, ampak tale "s" v naslovu mi je neverjetno moteč.

Z mesečno.


Zares. In še kar naprej stoji tam...

In kot kaže bo stal tam do bridkega konca :'(

Jst ::

Redno poslušam tech podcaste in ljudje, družine z otroci, ki se preseljujejo, si "množično" iščejo takšne hiše, kjer v eni sobi postavijo VR game room. Glavni podcast na twit.tv: This week in tech.

Ponavadi so vsi lastniki obeh, Vive in Oculus in vsi se strinjajo, da je Vive neprimerno boljši.

Preden si mislite, kakšno neumnost ste prebrali: V USA nimajo ljudje takšne "čustvene" navezave na hiše, zato tudi v večini primerov niso lastniki "svojih" hiš. Ni jim problem se preseliti v drugo hišo 5 kilometrov (oz. milj) stran ali iz ene obale na drugo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Netrunner ::

ni še čas za VR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTCjevi VR naočniki Vive Cosmos prispejo v začetku oktobra

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
124073 (3061) Cico
»

Zuckerberg prihodnost Facebooka vidi predvsem v VR in AR

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
226838 (5610) Utk
»

HTC s mesečno naročnino za VR platformo napada virtualne milijone

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123987 (3154) Netrunner
»

HTC Vive

Oddelek: Zvok in slika
253174 (1127) JanezNi
»

Facebook z Oculus Riftom ima prihodnost VR-ja še vedno v svojih rokah

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
397432 (6125) Spock83

Več podobnih tem