» »

smrad po klimi

smrad po klimi

shinko ::

Zdravo,

opažam da v avtu smrdi ko prižgem klimo. Kaj priporočate? Kakšno dezinfekcijo? Pred časom sem videl ene takšno piksno ki jo daš na tla pred sedež, zapreš vrata, vključiš klimo na max in kroženje zraka.

A to kaj pomaga? Ali naj raje pelje na servis?

Prosim za nasvete.

eales ::

Menjavi filtra se ne boš izognil, če se želiš znebiti neprijetnega vonja.

konspirator ::

Vsako leto enaka vprašanja.
Klima samo za hlajenje:
preden ugasneš motor in klimo, pusti da par minut piha brez klime/toplo - tako boš posušil mokre/vlažne kanale, v katerih se zaredijo bakterije in posledično smrdi naslednjo sezono, ko vklopiš hlajenje.
--

shinko ::

@konspirator

Hvala, tvoj nasvet je preventivne narave. Ko pa enkrat že smrdi pa pomaga samo menjava filtra ali še kaj drugega?

Invictus ::

Probaj, a ne...

Sicer je pa filter pametno menjati, ker so tako poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shinko ::

Kaj naj probam? Naj najprej kupim sprej za dezinfekcijo in če ne bo pomagalo še menjam filter? Ali obratno?

fikus_ ::

Kar oboje!

D3m ::

Oboje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ganon ::

Problematični sta dve stvari. Filter kabine in uparjalnik. Če filtra že dolgo nisi zamenjal, zna biti celo plesniv. Pri uparjalniku je enako, zaradi kondenza in umazanije postane leglo bakterij.

1. Zamenjaj filter kabine
2. Preden vstaviš nov filter, po uparjalniku in dovodnih ceveh dobro razpršiš tale sprej: http://www.at-team.si/p-2007-air-co-cle...

BlaY0 ::

Mene to tudi blazno moti. Varianta je, da je filter ampak v mojem primeru ni nikoli bil filter. Filter sam menjam in zato vem da ni. V bistvu v večini primerov zasmrdi samo takoj ko se prižge klimo. Pri prejšnjem avtomobilu recimo ni nikoli smrdelo, dokler nisem enkrat zajahal dvižnega količka in zaradi tega moral zamenjati kompleten radiator s klimo vred (bilo v bistvu skupaj v enem kosu) + napeljavo. Nisem dal original ampak neko cenejšo varianto. Od takrat naprej je smrdelo. So mi vmes še v vse kanale našopali neko aktivno peno + sam sem zamenjal filter in ni pomagalo. Ni nujno niti da je kriv sam radiator/uparjalnik... lahko da so kaj narobe zmontirali zvili kakšen kanal za kakšno stopinjo in se je tam začel nabirati kondenz. Verjetno bi moral podreti pol avtomobila da bi našel dejanski vzrok. Sem raje prodal.

shinko ::

Hvala vsem!

Sem pisal še na pooblaščeni vw servis, kjer so mi napisali da stane dezinfekcija 50-70€ :)

Ma celo zimo nisem uporabljal klime, zdaj ko je vroče pa sem jo prižgal in je zasmrdelo. Vsaki dan sicer manj, ampak še zmeraj... Avto je star 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shinko ()

steev ::

Sam sem dva dni nazaj kupil dezinfekcijski sprej od Wurhta. Ni tisti sprej, ki ga postaviš v avto in daš na kroženje, ampak sprej s sondo, s katero dosežeš 'pečko'. Takrat je najboljši učinek. Bom verjetno jutri testiral.
:|

shinko ::

OK, prosim za feedback ko urediš :)

RejZoR ::

Razni spreji in čistila so brezvezna. Pejt do kakšnega avto servisa kjer čistijo klime z generatorjem ozona. Postopek traja cca 30-45 minut in stane okol 70€. Šubelj v Radomljah vem da dela to, imajo pa verjetno še kje. Če imaš blizu kakšen večji avto servis vprašaj če to delajo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

Da ne menjaš tega vonja za vklop el. pečke, ki spusti neke čudne vonje, ko zaštarta?

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Razni spreji in čistila so brezvezna.


Teoretik. Jaz sem se s pomočjo spreja znebil smradu. Zakaj bi torej plačal 70 evrov?

RejZoR ::

Teoretik ahahaahahaha. Sure pal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Heisenberg ::

Uporabljaš dizla? Ena možnost da ti smrdi v kabini je tudi EGR cev, ki pušča.

Assass1n ::

Meni ne smrdi ko prižgem ampak ko jo ugasnem, po zatohlem...vendar sem opazil da se tega ne da rešit.
Spredaj sem razdrl pol avta da sem dosegel uparjalnik katerega sem našprical z uničevalcem plesni, neko kuhinjsko čistilo. Spral z vodo in ponovil 2x. Nasprejal sem ga z čistom za klime 2x isto sem naredil z pečko za gretje.
Pa ta vonj še vedno ostaja. Sem zamenjal tudi filter kabine.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Tilen ::

Imel si torej veliko dela, porabil precej sredstev in še vedno nisi odpravil težave. Zakaj ne greš na servis?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Vzameš piksno namenskega čistila, vžgeš avto, ventilacijo daš na notranje kroženje, ventilator daš na max in vklopiš klimo. Piksno postaviš na sredo avta, zatakneš pin na njej, da spušča čistilo v zrak in greš ven iz avta, pa pustiš tako delovat nekje 10 do 15 minut.

Preverjeno očisti kompletno ventilacijo.

Piksno čistila dobiš na vsakem petrolu ali trgovini z avtodeli.

steev ::

Assass1n je izjavil:

Meni ne smrdi ko prižgem ampak ko jo ugasnem, po zatohlem...vendar sem opazil da se tega ne da rešit.
Spredaj sem razdrl pol avta da sem dosegel uparjalnik katerega sem našprical z uničevalcem plesni, neko kuhinjsko čistilo. Spral z vodo in ponovil 2x. Nasprejal sem ga z čistom za klime 2x isto sem naredil z pečko za gretje.
Pa ta vonj še vedno ostaja. Sem zamenjal tudi filter kabine.

Tole je pa zlo čudno, da ti ni ratalo. Da nisi pozabil kake miši kje?

No, sam sem včeraj pol tistega Wurth spreja pošprical po uparjalniku, kolikor se je pač dalo. Pustil delovati pol ure pri ugasnjenem avtu. Potem pa še pol spreja pri prižganem avtu/klimi/ventilaciji v vstopno odprtino za zrak. Poleg tega sem razdrl vse plastike okoli filtrov, jih opral, ter seveda zamenjal oba kabinska filtra. Je pa na osnovi izopropanola tale Wurth, tako da me je zvečer malo glava bolela po 30 minutni vožnji :D

No, danes ni nobenega vonja, poročam popoldne, ko bom prižgal klimo. Vprašanje je koliko časa bo to zdržalo.

Se mi pa zdi, da bi tak sprej lahko sam naredil. Naslednjič, ko se pojavi vonj, bom kupil Asepsol v lekarni, ga zmešal z izopropanolom in ga na enak način našprical.
:|

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Vzameš piksno namenskega čistila, vžgeš avto, ventilacijo daš na notranje kroženje, ventilator daš na max in vklopiš klimo. Piksno postaviš na sredo avta, zatakneš pin na njej, da spušča čistilo v zrak in greš ven iz avta, pa pustiš tako delovat nekje 10 do 15 minut.

Preverjeno očisti kompletno ventilacijo.

Piksno čistila dobiš na vsakem petrolu ali trgovini z avtodeli.



kabinski filter pa ne menjaš?

Oww c'mon man.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Assass1n je izjavil:

Meni ne smrdi ko prižgem ampak ko jo ugasnem, po zatohlem...vendar sem opazil da se tega ne da rešit.
Spredaj sem razdrl pol avta da sem dosegel uparjalnik katerega sem našprical z uničevalcem plesni, neko kuhinjsko čistilo. Spral z vodo in ponovil 2x. Nasprejal sem ga z čistom za klime 2x isto sem naredil z pečko za gretje.
Pa ta vonj še vedno ostaja. Sem zamenjal tudi filter kabine.


Če bi delal po pravilih bi moral par minut pred prihodom na cilj klimo izklopit in pustit, da zrak stemperira in posuši zračnike. Tko pa prideš na cilj s klimo, vsi zračniki so zelo hladni, avto ugasneš, ventilacija se ugasne in v ceveh se začne delat kondenz. V tem kondenzu pa potem lepo uspevajo raznorazni fungusi. Ko naslednjič zalaufaš klimo so zračniki večinoma sicer suhi, ampak z delovanjem se ustvarja kondenz, ki pobere esenco fungusov in ti jo razprši v kabino. Zato ti smrdi samo ali ko deluje klima ali pa nakoncu ko jo izklopiš in ti bo razpihavalo kondenz s svinjarijo v kabino.

Torej, da povzamem bistvo, dokler se ne znebiš vira se ne boš rešil problema. Vir so torej tvoje glivice in fungusi v zračnikih. Zakaj so spreji manj učinkoviti kot ozonski generator? Spreji so aerosoli, torej veliki delci razpršeni v zrak, večina se jih usede na površine, neki malega pride na svinjarijo in to je to. Ozon (O3) je izjemno toksičen plin s kratko razpolovno dobo, ker je nestabilen. Ker je plin se ne bo nikamor usedel, nikjer zataknil. Šel bo povsod, skozi vse reže, pore in celice svinjarije in jih pomoril. Poleg tega deluje kot naravni deodorant, da ti bo nevtraliziral obstoječo nesnago. Po cca 24 urah sam razpade nazaj v kisik oz ti ga seveda prezračijo po postopku čiščenja.

Ampak kot je nekdo zgoraj rekel, da sem "teoretik". Science bitches.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

steev ::

Tale ozon bi bil verjetno kar kul stvar. Pa sem nekje zasledil ta ne vpliva dobro na plastiko in gumi tesnila. Mogoče veš kaj več o tem? Si sam naredil ta postopek? Ker sam imam možnost si sposodit generator ozona. Bi blo fajn to zapret v avto in pustit kako uro. S tem bi se znebil tudi vonjav iz tepihov in sedežov.
:|

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vzameš piksno namenskega čistila, vžgeš avto, ventilacijo daš na notranje kroženje, ventilator daš na max in vklopiš klimo. Piksno postaviš na sredo avta, zatakneš pin na njej, da spušča čistilo v zrak in greš ven iz avta, pa pustiš tako delovat nekje 10 do 15 minut.

Preverjeno očisti kompletno ventilacijo.

Piksno čistila dobiš na vsakem petrolu ali trgovini z avtodeli.



kabinski filter pa ne menjaš?

Oww c'mon man.


Seveda da ga, ampak šele po tem.
Drgač se to čistilo zažre v nov filter in ti potem smrdi po avtu še par dni to čistilo.

RejZoR ::

steev je izjavil:

Tale ozon bi bil verjetno kar kul stvar. Pa sem nekje zasledil ta ne vpliva dobro na plastiko in gumi tesnila. Mogoče veš kaj več o tem? Si sam naredil ta postopek? Ker sam imam možnost si sposodit generator ozona. Bi blo fajn to zapret v avto in pustit kako uro. S tem bi se znebil tudi vonjav iz tepihov in sedežov.


Če bi to non stop gonil, potem bi se znalo kaj pokazat na materialih, če pa uporabiš parkrat v življenski dobi avta pa ne bo nič drugače kot če ga parkrat pustiš na žgočem soncu kjer je vročina in UV svetloba.

Sam sicer nisem uporabil tega postopka, ga pa je oče. Mislim da je postopek trajal cca 45 minut, tko da ja, 1 ura je v verjetno razumen čas. Obvezno to delaj zunaj na odprtem in po koncu seveda odpri vse kar se na avtu da odpret in pusti ventilacijo, da laufa, da ozon spraviš ven. Z ozonom se ni za hecat, da ga ne boš slučajno vdihaval, ker bo koncentracija v kabini zelo visoka. Naj ti tisti, ki ti ga bo posodil generator opremi z vsem kar rabiš in pove na kaj moraš pazit, da ne boš naredil kakšne neumnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Tilen je izjavil:

Imel si torej veliko dela, porabil precej sredstev in še vedno nisi odpravil težave. Zakaj ne greš na servis?

Ker so tam nesposobni. Če jim računalnik ne pokaže napake potem je za njih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

Ne hodi na uradne servise ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Sej ni nujno da servis znamke vozila. Imaš tud servise klimatskih naprav, oni garantirano bolj vejo zakaj se gre...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlaY0 ::

Dvomim. Poznajo običajne trike in metode, in če gre za znan feler pri kakšnem modelu/znamki, potem imajo malo več izkušenj. Če je pa treba razdret pol avta da se mogoče najde pravi vzrok, potem boš pa plačal precej...

Ganon ::

RejZoR je izjavil:

Teoretik ahahaahahaha. Sure pal.


Natanko tako. Spreji definitivno niso "brezveze", ker sem se zelo uspešno znebil smradu. Ti teoretik, ti.

RejZoR ::

A bejž no bejž, a misliš da ga jezst pa nisem uporabil? Zakaj misliš, da je šel fotr zdej na ozonsko čiščenje po sprejih? Zato ker ni pomagalo. Ostalo sem že razložil gor. Če misliš gonit svoje, pol pa daj. Sej boš ti na izgubi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shinko ::

No pa da poročam o rezultatu. Menjal sem samo filter kabine, kupil sem eno piksno s sprejem, ki jo postaviš na tla za sovoznikov sedež in vklopiš klimo na max z notranjim kroženjem in potem prezračiš. Rezultat je super. Smrad je popolnoma odstranjen.

Hvala vsem za odgovore in pomoč.

GupeM ::

@shinko: Lepo, da si zadevo rešil. Če bom imel kdaj podoben problem, bom vedel, da se splača poseči po spreju.

Za naprej ti pa svetujem, da klimo ugasneš nekaj minut preden prispeš na cilj (2-3 minute). Poleg tega klimo uporabljaj tudi pozimi. Stekla se ti bodo manj rosila, saj klima zelo osuši zrak.

andraz1002 ::

Zdravo, kako lahko egr cev ki pušča vpliva na smrad v kabini? kje bi prišlo v ventilacijo? a bi se v predelu mašine videl dim. Pri mojem dizlu kia smrdi iz ventilacije (ne iz klime, klima je izklopljena) po izpušnem plinu?

starfotr ::

Pušča lahko kjerkoli, med mašino in izpuhom. Pelji k mehaniku, naj ti ugotovi, nato se pa sanira zadeva. Zajem. Zraka je spredaj, itak, da ti vleče noter, če kje v bližini pušča. Je pa ta avto nevaren za vožnjo, tako, da pazi, da boš dobro prezračil med vožnjo.

TheBlueOne ::

Cimprej do mehanika. Plin v kabini je lahko sranje.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121527 (17012) hojnikb
»

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506743 (5052) MostWanted
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116942 (13477) konspirator
»

Smrad iz klime

Oddelek: Na cesti
146167 (5835) alexa-lol
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419037 (7614) energetik

Več podobnih tem