» »

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel?

Audi A4 B8.5 - rošenje stekel?

«
1
2

Mitja223 ::

Ima še kdo ta avto in probleme z rošenjem šip? Če imam nastavljeno notranjo ventilacijo, da mi ne vleče svinjarije od zunaj ko se za kom vozim, potem včasih, ko je zelo vlažen zrak ni šans, da se stekla odrosijo s klimo, ne glede na to kam usmerim pihanje ali na katero temperaturo nastavim, z A/C on/off... ni variante, da so jasna stekla če je edini pogoj, da želim, da samo notranji zrak kroži po avtu.

Naprej je moje vprašanje, če ima ta avto (letnik 2015) razvlaževalec zraka? Na Porsche Maribor mi na servisu niso znali tega povedati po telefonu, naslednji servis pa imam komaj če pol leta, ko več nebo toliko vlage v zraku in spet živi bog nebo vedel kaj je problem.

Če avto razvlaževalca nima in klima dela bp ker sem jim to izrecno naročil naj preverijo - potem je to normalno? Vem, da recimo kakšni Opli nimajo takšnih problemov s tem, nastaviš klimo na full na sprednjo steklo in je mir.

Tilen ::

Ne, nimam problemov z rošenjem. Avto je prav tako večino časa zunaj, ni v garaži. Imam klimo 24/7, poleti in pozimi. Je pa res, da sem pozimi imel ene 2 dni zarošene šipe, ker avtomobila pri notranjem čiščenju niso dovolj dobro posušili in je rabil kak dan, dva, da se je ob vožnji razvlažilo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

steev ::

Sej je klima razvlaževalec. Jaz bi prej rekel, da tebi klima ne dela pri teh zunanjih temperaturah.

Edit: Sicer pa ne razumem zakaj maš na notranje kroženje. A doma maš tud ves čas okna zaprta?

@Tilen Ti tudi furaš notranje kroženje non-stop?
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Tilen ::

Ves čas imam AC / Auto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

steev ::

Torej zunanji zrak.
:|

Tilen ::

Ne vem, se ne spoznam tako podrobno na delovanje avtomobilov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mitja223 ::

Jaz imam avto skoz zunaj, od zadnjega notranjega čiščenja je že vsej en mesec. Če so zunaj ok razmere je načeloma ok, če je zunaj vlažen zrak pa se niti sprednje steklo ne odrosi v celoti... poleti je klima delala ok, zdaj pozimi tudi greje - problem je "razvlaževanje".

Jaz če imam samo na AC / Auto potem je včasih cel avto v megli, malo boljše je edino če pritisnem prvo tipko od leve proti desni, tisto ko samo na sprednjo šipo piha.

steev ::

Ja itak, če maš na notranje kroženje zraka, klima pa ne dela pri teh temperaturah.
:|

Mitja223 ::



Samo če tole vklopim se sprednje steklo odrosi, stranska in zadnja pa seveda ne ko je bolj vlažno zunaj...

Potem to pomeni, da je neki narobe s klimo?

Tilen ::

Daj oba gumba na AC/AUTO in se pelji v Portorož.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

K0l1br1 ::

Stranska in zadnja so vedno zadnja na vrsti, če sploh.
Puisti na Avto, dela samo dovolj dobro.

Mitja223 ::

Tilen je izjavil:

Daj oba gumba na AC/AUTO in se pelji v Portorož.


Grem v ponedeljek ampak vem, da če bo zunaj vlažno bom preden pridem do avtoceste cel v megli...

Bom pa poskusil še enkrat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

steev ::

Če maš na svež zrak, pa ti vseeno rosi, ti pa mogoče kje zamaka. Je kaj mokro po tepihih po dežju?

Kaj pa mikrofilter, si ga kdaj zamenjal? Če je še prvi (2015), ti priporočam menjavo. Ko sem ga matki menjal po 30.000 km (1 leto), je bil prejšnji kilo težji od novega, tolko nesnage/vlage se je nabralo v njem.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Mitja223 ::

Nisem niti bil pozoren če je mokro pod predpražniki, ker nisem pričakoval tega - bom naslednjič preveril, hvala!

Mikrofilter, pojma nimam, uradni servis bi to sam menjal, ja?

Tilen ::

Lahko, da si tudi vodo vnesel v avto, ko si čistil sneg, če ga imaš zunaj. Tiste metlice, če jih ne očistiš, ko jih daš v avto, lahko veliko vlage vpijejo.

Skratka, pelji se v Porotorž oziroma na eno daljšo turo AC/Auto in poročaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mitja223 ::

Bom, v ponedeljek grem v KP pa bom malo bolj pozoren kaj se dogaja. Probleme z rošenjem sem imel že lani pred novim letom preden je bil sneg tako, da ne vem.

Tilen ::

Povsem možno, da je krivo notranje kroženje zraka, med tem, ko ti vnašaš vlago v avto in se klima ne vklaplja. Spremembe na AC/Auto takoj ne moreš opaziti, ker imaš notri že preveč vlage.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

šernk ::

Klima se mislim da pod +3°C ne vklopi.

glavni pogoji za rošenje šip:
- voda nekje v avtu (ogromno se jo lahko prinese z mokro bundo/dežnikom)
- umazane šipe
- star filter kabine
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

Filter ne more biti kriv, ker je avto od OP star 2 leti in pooblaščen servis v tem času sploh še ne predvideva menjave filtrov kabine. :)

Hecno, ampak je res. Prvi zračni filter menjajo po 90.000 km.

Dodatna dela

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

steev ::

Tilen je izjavil:

Filter ne more biti kriv, ker je avto od OP star 2 leti in pooblaščen servis v tem času sploh še ne predvideva menjave filtrov kabine. :)

Hecno, ampak je res. Prvi filter menjajo po treh letih.

Torej ne more biti kriv, ker je tovarna predvidela menjavo šele po treh letih? Krneki.

Jaz bi najprej tole menjal, ogljeni filter stane 30 eur. Zamenjaš ga lahko sam. Verjetno nekje pod sovoznikovim predalom.

Seveda pa kar naredi tisto vožnjo do Kopra brez notranjega kroženja. Sicer v ponedeljek bo sneg/dež. Torej bo spet polno vlage vsepovsod.
:|

Nikonja ::

Kot je zgoraj napisano klima se ne vklopi če zunanja temperatura pade pod +3C, in zato se po zimi šipe ful počasi odrosijo.
Zakaj ne dela pod to temperaturo mi se iskreno ne da tipkat :) sm preveč len ampak google vse ve itak !

Tilen ::

Glede na to, da ostali nimamo teh težav, v klimi najverjetneje ne bo problem. Meni se sedaj sploh ne zarosijo. Niti malo. Izjemoma, ko je bil na notranjem čiščenju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

steev ::

Nikonja je izjavil:

Kot je zgoraj napisano klima se ne vklopi če zunanja temperatura pade pod +3C, in zato se po zimi šipe ful počasi odrosijo.
Zakaj ne dela pod to temperaturo mi se iskreno ne da tipkat :) sm preveč len ampak google vse ve itak !

Ker takrat klima ni tako učinkovita kot pri 30C. Pa vlago iz zraka pri 3 stopinjah brez problam odstraniš samo z gretjem.

Pa klime majo že tako temperaturno stikalo, ki ne pusti, da bi temperatura evaporatorja padla pod 0 in bi s tem kondenz zaćel zamrzovati. In če je zunaj 3 stopinje, hitro pade evaporator pod ničlo.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

tony10 ::

Tilen je izjavil:

Filter ne more biti kriv, ker je avto od OP star 2 leti in pooblaščen servis v tem času sploh še ne predvideva menjave filtrov kabine. :)

Hecno, ampak je res. Prvi zračni filter menjajo po 90.000 km.

Dodatna dela



Dej poglej malo bolj natančno - lepo piše "protiprašni filter" na 30k km ali 2 leti !!!

Drugače pa obvezno brez notranjega kroženja pa klimatronik na AUTO z vklopljeno klimo. Da pa zarosi sedaj je pa normalno pr tej vlagi...
kruha in iger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony10 ()

clothes ::

Mitja223 je izjavil:

... Če imam nastavljeno notranjo ventilacijo...ko je zelo vlažen zrak ni šans, da se stekla odrosijo...


Normalno da se stekla rosijo, če imas tako nastavljeno.
Notranja ventilacija naj bi se uporabljala le krajsi cas. Npr. za čas vožnje skozi tunel, ali dokler čakaš na semaforju za smrdečim dizlom. Potem je treba preklopiti na zajem zunanjega zraka.

bobby ::

Tisto stikalo je gretje prednje šipe.
Sekundarno, ce imas notranjo cirkulacijo se zrak v kabini regenerira in, vsaj pri meni je tako, da takrat reze, ki pihajo v prednje steklo postane intake notranjega zraka cez sistem in nazaj v kabino.

Lahko pa, da ni cisto nic narobe razen tega, da ti je samoumevno, da znas na pamet svoj avto in nisi izvedel RTFM. ?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

radmannsdorf ::

Izklopi notranje kroženje zraka. To je splošno znana fora, če imaš izklopljen dovod zraka.

dexterboy ::

A je tole resno vprašanje ali troll tema?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

4knative ::

Zgleda da mojster švica in ima kroženje švica oz. notranje kroženje vključeno.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

Scorpia ::

Kot so rekli klima ne dela v tem casu in da izklopis notranje krozenje zraka in tudi, da mal "savno" naredis v avtu, da vlaga gre ven ob morrbitnrm luftanju avta. Ce se vlaga se zmeraj nabira na sipi, so sipe umazane/mastne. Zelo pomaga ce se temeljito ocistijo.
////

blackbfm ::

parkrat segreješ zrak na max v avtu in odpreš stranska okna da se zlufta.. kaj folk z nekimi klimami čara mi ni jasno

Scorpia ::

blackbfm je izjavil:

parkrat segreješ zrak na max v avtu in odpreš stranska okna da se zlufta.. kaj folk z nekimi klimami čara mi ni jasno


Ko kompresor klime lahko dela, klima zelo pomaga pri odroševanju. Ne vem zakaj te moti, da čarajo, če zelo pomaga. Drugače ima vsak avto z avtomatsko klimo gumb za odroševanje. Če nisi bi pozoren, boš videl, da samodejno vklopi klimo, če je le to mogoče.
////

fikus_ ::

Krivec je notranje kroženje! Vlaga narašča (ker dihaš, mokri tepihi, metlica, dežnik, . . . ) in pri določeni temp. je zrak nasičen z vlago, zunaj je hladneje. Logična posledica je, da začne vlaga kondenzirati na hladnih površinah, kot so stekla.
Verjetno pa imaš tudi stekla znotraj malo umazana in do še dodatno povzroča kondenzacijo.

bambam20 ::

Ena od zadev mu ne deluje. Verjetno sušilec zraka, ki srka vlago.. mislim, daje tam nekje kot je pečka pod armaturko..

bambam20 ::

Mitja223 je izjavil:

Ima še kdo ta avto in probleme z rošenjem šip? Če imam nastavljeno notranjo ventilacijo, da mi ne vleče svinjarije od zunaj ko se za kom vozim, potem včasih, ko je zelo vlažen zrak ni šans, da se


Drugače pa ne vem kaj bi ti notri vleklo, če imaš filter zraka. V tem primeru mora biti filter tudi že zelo zadelan. Kroženje je mišljeno v primeru, da stojiš v kakšnem tunelu, v koloni..

videc ::

Preveri stanje klime oz. plina v klimi. In jo dal napolniti.

Gambino ::

Daj prodaj ta jajca pa kupi avto :)

Mitja223 ::

Evo, danes sem dobil pošto od Porsche Maribor, v določenih B8 so grelci problem in bodo delali recall.

Gambino ::

Mitja223 je izjavil:

Evo, danes sem dobil pošto od Porsche Maribor, v določenih B8 so grelci problem in bodo delali recall.


No vidiš. Jajca nemška :)

Mitja223 ::

Mah, dokler se problem reši se pač ne sekiram.

krucymucy ::

Mitja223 je izjavil:

Evo, danes sem dobil pošto od Porsche Maribor, v določenih B8 so grelci problem in bodo delali recall.


Kaksni grelci? Grelec imas samo elektricni, ki deluje v hladnem dokler se ne segreje avto. Potem se izkljuci.

Mitja223 ::



Recall je že tudi na https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/a... ampak na tem seznamu ni moje VIN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja223 ()

krucymucy ::

To je ta elektricni grelec, ki dela samo dokler se dovolj ne segreje motor.
Tudi ne dela recimo ce je zunanja temperatura nad neko vrednostjo. (ne vem koliko)
In nima veze z rosenjem stekel.

Sipe se ti rosijo, kot so ze povedali vsi ostali, ker imas notranje krozenje zraka. In res ne vem zakaj bi to imel.
Vklopis auto in pustis na miru. V bistvu imas celo temperaturo cez celo leto nastavljeno enako, recimo jaz imam na 22°C.

koyotee ::

krucymucy je izjavil:

To je ta elektricni grelec, ki dela samo dokler se dovolj ne segreje motor.
Tudi ne dela recimo ce je zunanja temperatura nad neko vrednostjo. (ne vem koliko)
In nima veze z rosenjem stekel.

Sipe se ti rosijo, kot so ze povedali vsi ostali, ker imas notranje krozenje zraka. In res ne vem zakaj bi to imel.
Vklopis auto in pustis na miru. V bistvu imas celo temperaturo cez celo leto nastavljeno enako, recimo jaz imam na 22°C.



Poleti ko je zunaj 37 mas ti na 22?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

K0l1br1 ::

koyotee je izjavil:

Poleti ko je zunaj 37 mas ti na 22?
Jaz tudi.

krucymucy ::

koyotee je izjavil:


Poleti ko je zunaj 37 mas ti na 22?

Da. Kaj je narobe? Mi vsaj v avtu ni vroce.

MostWanted ::

koyotee je izjavil:

krucymucy je izjavil:

To je ta elektricni grelec, ki dela samo dokler se dovolj ne segreje motor.
Tudi ne dela recimo ce je zunanja temperatura nad neko vrednostjo. (ne vem koliko)
In nima veze z rosenjem stekel.

Sipe se ti rosijo, kot so ze povedali vsi ostali, ker imas notranje krozenje zraka. In res ne vem zakaj bi to imel.
Vklopis auto in pustis na miru. V bistvu imas celo temperaturo cez celo leto nastavljeno enako, recimo jaz imam na 22°C.



Poleti ko je zunaj 37 mas ti na 22?


pa klima vklopljena anede kenede

Scorpia ::

Poleti ko je 37 ni problem imeti 22 ali pa se manj. Ce imas dolgo relacijo, pa sploh ni panike. Pogoj pa da pred izstopom avta vsaj 10-15 min. postopoma dvigujes temperaturo v kabini, seveda med voznjo, da ne dozivis temp. sok pri izstopu avta.
////

pia2001slo ::

@Mitja223

lahko tudi v nogavico streseš mačji pesek, jo zavežeš in vržeš nekam v avtu, da nase vleče vlago

steev ::

Pozimi daš na 22 samo, če se prej slečeš. Za kratke fure, ko si v bundi, je čisto dovolj 18, če ne je prevelik šok, ko iztopiš.
:|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8720987 (7978) bambam20
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810302 (8046) bambam20
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319661 (18351) energetik
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419064 (7641) energetik
»

Rošenje šipe v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419896 (17656) clothes

Več podobnih tem