» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
4 / 35
»»

Alien123 ::

Mr.B je izjavil:

Alien123,
Vprasaj tistega ki je to zemljo dodelil njim. Verjetno so v ozadju isti ljudje, ki vam dnevno prodajajo zemljo.
Blaginja je tudi v Avstriji, dokler pa se imas za hlapca, te tako tretirajo tako v sloveniji in v tujini, je nepomembno. Nihce te tudi ne sili delati za minimalca, to velja tudi za tujino. To da pa ti mislis, da bo za te ljudi poskrbela drzava, je pa smesno. Pa inate verjetno v sloveniji boljse pogoje da priplezate visje od minimalca. Verjetno handikep iz casov juge, bo stari vse zrihtal


no torej ti živiš v avstriji, če boš kdaj izgubil službo da se neš vrnil sem oz ko boš šel v penzijo da bi si tukaj kako bajto postavil in tu živel ;) avstrijcu si ti isto kot nam bosanci.

dejansko ljudje z diplomami pričakujejo da bo država za njih poskrbela, bog ne daj da bi prijel za kako drugo delo. Mu lahko krona z glave padne, zato pa še nima dan delovne dobe pr 30ih.. Jih poznam nekaj .. Pol pa se bunijo kak imajo lahko nekateri nešolani (opravljena srednja) lepe plače, ja normalno da ima če dela od 18iga leta jebote.. treba se znat prigurat, čeprav nepotizem tudi pomaga in ga podpiram 8)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

borisk ::

Alien123 je izjavil:

pa kdo koga nateguje človek :D a to kdo sili delat za minimalec? pol pa idi v tujino živet, če je tukaj tako slabo. Folk se še premalo zaveda da je blaginja tukaj.
itk bojo romi pa bosanci delali v magni preko manpowerja al prek česa zaposlujejo..
Top, medtem pa lepo odplake zlivali za firmo al kam mislijo to odpelat.. v Avstrijo nazaj?


v Magmi ne boš delal za minimalca, že zaradi tega ne, ker je blizu Avstrija sami sebi dvigajo ceno (in ostalih 500 firm v graškem bazenu) in sploh ne bodo dobili ljudi za minimalca, prek agencij pa je v magmi zaposlenih manj kot 20% ljudi. A misliš da lakirnici delajo napol pismeni ljudje z 4 razredi osnovne šole? Ja, odplake se bodo pa kar na dvorišču zlivale. A veste, da imajo takšne firme čistilne naprave, ravno tako kot jo ima teš pa tako opevan lek in krka, pa še xx firm po sloveniji. Poleg tega pa so magma podizvajalec za glavne pleyerje v avto industriji, ki pri podizvajalcih redno opravljajo audite, ki potekajo tudi več tednov in waste manegement je eno zelo veliko poglavje in ga vso podrobno pregledujejo.

Seveda bo sedaj prišel en, ki verjame v teorije zarote, in povedal, da je to magma kupla po naročilu rotshildov al kaj jes vem koga, samo zato da bodo namerno zastrupli in izstradal boge slovenčke, sam zato ker smo še edini steber razuma na zahodnem balkanu (kao).

Moja predikcija je, da bo podtalnica na področju firme in bližnji okolici boljša kot je trenutno.
Go ahead, make my day...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

MadMen ::

Alien123 je izjavil:


dejansko ljudje z diplomami pričakujejo da bo država za njih poskrbela, bog ne daj da bi prijel za kako drugo delo. Mu lahko krona z glave padne, zato pa še nima dan delovne dobe pr 30ih.. Jih poznam nekaj .. Pol pa se bunijo kak imajo lahko nekateri nešolani (opravljena srednja) lepe plače, ja normalno da ima če dela od 18iga leta jebote.. treba se znat prigurat, čeprav nepotizem tudi pomaga in ga podpiram 8)

Seveda ga podpiriš, ker očitno nepotizem izkoriščaš.

Ampak ja, grdi so pa tuji kapitalisti, če ti je pa mamica šiht zrihtala, je pa okej. /s

Mr.B ::

V glavnem, ker mnogi na tem forumi zivijo in delajo v / za js pac ne morete pluvati v lastno nesposobnost.

Glede na to kar se vam dogaja recimo v kemisu, v lasti nekih vasih slovenskih velepomemnezev, bi rekel da je problem iz prve alineje.
Alien123, ce se mas za hlaca te tam tudi tretirajo tako, glede na to da v sloveniji nekateri deale po pol leta zaston, se nebi cutil da to preslikavate tudi v druge. Je pa hudo imeti cefurja v avstriji za sefa, s tem bi imel ze v sloveniji marsikateri slovenc tezave. Nikar ne slikaj brezhrbtja na druge. In Alien, glede na razsutje sistema v sloveniji, ne za vrnitev v slovenijo edino skrbi, da je verjetnost prezivetja infarkta v sloveniji visje kot v avstriji. Ostalo pa me res ne veze na slovenijo, se sploh ker so cene iste kot v sloveniji, ponudba in servis pa je standardu primeren.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jernejl ::

... ampak moje mnenje je da je država naredila premalo da bi ponudila slabša zemljišča in iztržila boljše pogoje...

saj tako se je počelo zadnjih 26 let naše samostojne države.
Zato pa se slabo spominjamo velikih tujih investicij...
Povej mi zadnje podjetje ki je pred Magno zavzelo 90ha zemljišč ocenjenih z najvišjo oceno kmetijske zemlje in jih nameravalo pozidat... jaz se ga odkrito rečeno ne spomnim.

Mr.B ::

Se 1x kdo je to specificno zemljisce zahteval ? Verjetno ne ti tuji kapitalisti. Ste se vprasali, kdo je hotel pristaviti svoj loncek, po moznosti tudi zemljisca, v lastni rabi, pa ni slo skozi. Hm le zakaj ?
Torej za to odprite novo temo, in jasno povejte, da se temu kapitalistu glatko jebe, kaksna je bila namembnost tega zemljisca. Verjetno ga zanima le ustrezna infrastruktura.

Kapitalist, vkjucno tuji ni zavezan objavljati kolika je startns pozicija place. Ce se bo javilo 400 oseb, ki lahko delajo v eu, in bodo rekli delamo delo glede na vase zahteve za minimalca, bo pac kapitalist vzel te delavce. Le zakj bi vzel nekog ki bi delal isto delo z isto kvaliteto za vec ? To ni dolznost tujca, ki mora delat skladno s slovensko zakonodajo. Odprite drugo temo, za spremembo delovske zakonodaje in jamrajte dalje, da se nic ne morete.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Eh, eni trosijo neresnice in celo laži. Saj jim ozaveščeni kontrirajo, ampak negativna infomacija se bolj prime. Na žalost. Dejstva so:
- v Sloveniji zarašča gozd pašno in orno njivo, pa ni toliko hrupa
- ljudi bo v prvi fazi 400, na koncu verjetno okoli 1000,pa tu sploh niso upoštevani multiplikativni učinki
- ne, ne bodo imeli minimalnih plač
- večina zaposlenih bo Slovencev, največ 10% režijskih delavcev
- Magna ima lakirnico tudi v predmestju Gradca, pa je grajena po starejši tehnologij
- lakirnico imajo tudi na Dolenjskem za Renault
- uspešna izpeljava investicije bi pritegnila druge tuje investitorje

Če nam uspe ti zahebati, si pravzaprav zaslužimo takšno državo, kot jo imamo. Z Luko Mesecem in Ehjavcem na čelu.

Zeitgeist ::

arnecan1 je izjavil:


Če nam uspe ti zahebati, si pravzaprav zaslužimo takšno državo, kot jo imamo. Z Luko Mesecem in Ehjavcem na čelu.


+1

smesni so komentarji v smislu zakaj ne postavijo lakirnice v grazu ce ne skoduje zdravju in zakaj mora biti v mariboru. potem pa vprasas, kaksne so dovoljene vrednosti v grazu, kaksne v mariboru, kaksna je trenutna vrednost onesnazenosti v grazu in kaksna v mariboru. potem pa te cudno gledajo, ko cakas na odgovor.

sicer pa slovenci smo itak taki strokovnjaki, da se tisto zjeb*** kar dobimo na razpolago. glavno da se se vedno nabija o nacijih in komijih :)

prava tragikomedija pa je to da smo se pred 25 leti na morju delali norca iz cehov, slovakov in poljakov. potem pa so naenkrat pobegnili mimo nas...

res pa je da avstrijci verjetno gleda na lokacijo v mb tako iz ekonomskega, kot geografskega vidika. Tako kot vsak dober lastnik firme.

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Oprosti Alien123, nisem ti hotel pritisniti predlagaj izbris, ampak samo iti na naslednjo stran, ko so se iznenada prikazali novi posti, ko je nekdo postal. In sem ravno v tistem momentu pritisnil na knof miške. -.-

Drugače samo spremljam temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

krneki0001 ::

Alien123 je izjavil:

Kaj pa tisto ko je bmw hotel prit v maribor pa je ljubljana zajebala vse? Ker so žabarji hoteli da bi se odprlo v njihovem močvirju?
Hmmmmm


Zaje*al je mariborski župan, ki ni dovolil, da bi TAM ostal kot celota, ampak ga je takrat uspešno razbil in se je prodal po delih tajkunčkom in osebnim prijateljem župana. BMW je hotel pa celotno tovarno z vsem skupaj.
Tako da tukaj ljubljana ni imela prav dosti zraven.

Zeitgeist ::

krneki0001 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kaj pa tisto ko je bmw hotel prit v maribor pa je ljubljana zajebala vse? Ker so žabarji hoteli da bi se odprlo v njihovem močvirju?
Hmmmmm


Zaje*al je mariborski župan, ki ni dovolil, da bi TAM ostal kot celota, ampak ga je takrat uspešno razbil in se je prodal po delih tajkunčkom in osebnim prijateljem župana. BMW je hotel pa celotno tovarno z vsem skupaj.
Tako da tukaj ljubljana ni imela prav dosti zraven.


mogoce bo kitajsko letalstvo reslo mb in bi bila magna ena mala firmica :)

Alien123 ::

krneki0001 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kaj pa tisto ko je bmw hotel prit v maribor pa je ljubljana zajebala vse? Ker so žabarji hoteli da bi se odprlo v njihovem močvirju?
Hmmmmm


Zaje*al je mariborski župan, ki ni dovolil, da bi TAM ostal kot celota, ampak ga je takrat uspešno razbil in se je prodal po delih tajkunčkom in osebnim prijateljem župana. BMW je hotel pa celotno tovarno z vsem skupaj.
Tako da tukaj ljubljana ni imela prav dosti zraven.


Te pa že je tak, če ti tak praviš :D

krneki0001 ::

Alien123 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Kaj pa tisto ko je bmw hotel prit v maribor pa je ljubljana zajebala vse? Ker so žabarji hoteli da bi se odprlo v njihovem močvirju?
Hmmmmm


Zaje*al je mariborski župan, ki ni dovolil, da bi TAM ostal kot celota, ampak ga je takrat uspešno razbil in se je prodal po delih tajkunčkom in osebnim prijateljem župana. BMW je hotel pa celotno tovarno z vsem skupaj.
Tako da tukaj ljubljana ni imela prav dosti zraven.


Te pa že je tak, če ti tak praviš :D


Sej vem da bi Štajerci za vse radi krivili ljubljano, ampak zelo veliko ste kr sami zaje*al.

So pa na enak način razbili Litostroj. Direktor Litostroja je dobil naročilo osmih turbin, ki bi zagotovile denar za plače za dve leti, pa je naročilo zavrnil in sam odkupil livarno, ostalo pa razparceliral in prodal po kosih. Livarno pa je kasneje prodal firmi LTH za mastne pare.
Pač to je bila razprodaja slovenije in tako se je takrat delalo. Odgovarjal pa na žalost ne bo nihče.


Vendar, če bo 3000 služb res zagarantiranih s strani magne, mislim da je to vredno več kot tistih par njiv in par hektarjev gozda. 66 hektarjev gozda ni nič. Zaradi žleda je bilo par 100x toliko uničenega, zaradi lubadarja samo na dolenjskem tudi.

s1m0n ::

Jaz nikoli nisem razumel kako si lahko proti nečemu kar prinese mladini in okoliškim prebivalcem nova delovna mesta.

norc ::

Zato ker na dolenjskem, kjer je dovolj velika stopnja brezposelnosti, vse večje tovarne delavce uvažejo iz juga(preko meje) ali pa priseljence ki živijo v LJ/40km+ stran.
Mladi v okolici, pa z izobrazbo višje od osnovne šole, ne čutijo dovolj potrebe po delu, ampak raje živijo na sociali/pri starših...

Sicer sem za Magno, vendar pa bi se v tem času morala zadeva že zjasniti tako z ekonomskega, ekološkega, prostorskega, zaposlitvenega načrta...
Če pa je projekt po vsem tem času še v zraku, pa najbolje da se zahvalimo in najdemo drugo idejo...

sirotka ::

norc je izjavil:

Zato ker na dolenjskem, kjer je dovolj velika stopnja brezposelnosti, vse večje tovarne delavce uvažejo iz juga(preko meje) ali pa priseljence ki živijo v LJ/40km+ stran.
Mladi v okolici, pa z izobrazbo višje od osnovne šole, ne čutijo dovolj potrebe po delu, ampak raje živijo na sociali/pri starših...

Sicer sem za Magno, vendar pa bi se v tem času morala zadeva že zjasniti tako z ekonomskega, ekološkega, prostorskega, zaposlitvenega načrta...
Če pa je projekt po vsem tem času še v zraku, pa najbolje da se zahvalimo in najdemo drugo idejo...


Na dolenjskem pa res ni visoka brezposelnost in te "vse" večje tovarne, ki uvažajo delavce so si krive same. Pojdi za kak teden v Revoz in potem pridi nazaj govorit. Dokler pa plačujejo malo nad min. in je delo v skoraj nečloveških pogojih, tempirana vsaka minuta dela, bodo pa nažalost iskali ljudi drugje. Če bi bila plača vsaj malo višja, bi marsikdo stistil in oddelal tistih 8ur na dan, za 600€ pač ne.

Mr.B ::

Torej ti ni treba delat (ŠE), počasi s to mentaliteto in nižanjem sociale, glede na stroške, te bodo pogoji dela vedno manj motili. Ti delavci z juge že vejo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

scipascapa ::

Zanimivo, da v Avstriji z višjo socialno in občutno višjimi plačami, nimajo težav. Mr.B normalno, da se prenizke plače v Revozu krivda.....600€ NETO ni plača, lepo vas prosim.

krneki0001 ::

Naj dajo minimalno plačo na 1000 evrov, pa socialno samo 200 evrov.

sirotka ::

Mr.B je izjavil:

Torej ti ni treba delat (ŠE), počasi s to mentaliteto in nižanjem sociale, glede na stroške, te bodo pogoji dela vedno manj motili. Ti delavci z juge že vejo.

ah ne sekiraj se zame,jaz imam (dobro) službo. Vendar poznam par ljudi, ki delajo v Revozu, nihče ni ravno zadovoljen, kot sem rekel, ko bi bila vsaj plača solidna. Delavci z juge niso vajeni 600€, to je isto, kot bi našim ponudil 1000+, ni primerljivo.

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

Naj dajo minimalno plačo na 1000 evrov, pa socialno samo 200 evrov.


Naj se določi, kdo rabi socialno in kdo ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

To bi se moralo že tako ali tako.

scipascapa ::

Jaz sem zdaj dobil iz zavoda napotnico za zaposlitev na delovno mesto, imam diplomo, ki mi pomaga (skoraj) nič. Pazite to, kam me pošiljajo: delo v proizvodnji, osnovnošolska izobrazba, delavec v proizvodnji, večizmensko delo, delo za strojem, montaža izdelkov. 805€ bruto.
Človek ne ve ali bi se smejal ali jokal.

Smurf ::

In kaj je s tem narobe? Gres delati v proizvodnjo dokler ne dobis boljse sluzbe, ali pa reces ne in se odpoves socialni....

norc ::

Pojdi za kak teden v Revoz in potem pridi nazaj govorit.

Bil, oddelal, prav tako pri privatnikih za trakom... Revoz je boljši čeprav imaš mesečno 50€ neto manj. Profil ki jih trenutno največ iščejo:
Monotono delo za trakom, prvi teden dela se boš počutil kot kreten, ker imaš ponavljajoče gibe, in nimaš razvitega mišičnega spomina.
Po dveh tednih uloviš ritem in konkretno oddelaš 8ur, če imaš kak nujen biološki opravek pokličeš šefa ki te za teh nekaj minut nadomesti...
Res je, da je norma poračunana, ampak je tudi zadoščeno vsem normativom kolikokrat boš ponovil kak gib, koliko boš dvigal skozi dan, tipično delo na traku. Vsak zdrav 18-50 letnik jo zagotovo lahko izpolni.

Lahko nadomestljiv si z robotom. Edini razlog da nisi je umetno ohranjanje delovnih mest. V primerjavi s privatniki pa si na boljšem glede pogojev in varnosti.

Iščejo pa tudi dobre inženirje, kar je, začuda, tudi problem (plača sicer ni vrhunec, je pa daleč od slabe, z možnostjo napredovanja, tujine...).

Dokler pa plačujejo malo nad min. in je delo v skoraj nečloveških pogojih, tempirana vsaka minuta dela, bodo pa nažalost iskali ljudi drugje. Če bi bila plača vsaj malo višja, bi marsikdo stistil in oddelal tistih 8ur na dan, za 600€ pač ne.

Nečloveških pogojev v taki tovarni ne boš videl. Bi imeli s tem preveč stroškov. Je pa res, da je lažje vstajati ob 9h namesto ob 6h, ter imeti 500€ socialne...
Glede na opisano, ali ti deluje dodana vrednost takega delavca vredna 2k€ neto? V Magni bodo delavci plačani po istem principu.

Jaz sem zdaj dobil iz zavoda napotnico za zaposlitev na delovno mesto, imam diplomo, ki mi pomaga (skoraj) nič. Pazite to, kam me pošiljajo: delo v proizvodnji, osnovnošolska izobrazba, delavec v proizvodnji, večizmensko delo, delo za strojem, montaža izdelkov. 805€ bruto.
Človek ne ve ali bi se smejal ali jokal.

Sam sem z diplomo vzel tudi delo v proizvodnji. V času ko si tam pač iščeš boljše priložnosti. Napisana izobrazba je itak minalni zadostni pogoj, če bo PhD pripravljen delati ga bodo z veseljem vzeli. Ponavadi taka dela nimajo ravno dvomesečnih odpovednih rokov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norc ()

krneki0001 ::

Osebno sem zato da se minimalna plača dvigne na 1000 evrov neto, da bo delavec imel vsaj dostojno življenje. Pa da se dohodninski razredi popravijo tako kot so recimo v Avstriji.

Če pa firma ni sposobna plačat take plače, pa naj zapre in propade. Takih ki samo izkoriščajo, ne rabimo. Ne pa da so ekstremi tako hudi, kot primer delavci na minimalcu in firma ni izplačala zadnjih dveh plač pa regresa ni že drugo leto, direktor si pa izplača 350.000 evrov nagrade za dobro delo.

scipascapa ::

Smurf: nisem za fizična dela, hrbtenica jebe, kolenske vezi 2x operirane, zdaj še prepona ipd.....
norc: resno, si vzel potem?

PandaFlow2 ::

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem zato da se minimalna plača dvigne na 1000 evrov neto, da bo delavec imel vsaj dostojno življenje. Pa da se dohodninski razredi popravijo tako kot so recimo v Avstriji.


In s tem bo imelo 60% ali se vec ljudi minimalno placo. Najbolje da se dvigne na 1500 EUR, pa smo nazaj v socializmu.

Mato989 ::

norc je izjavil:

Pojdi za kak teden v Revoz in potem pridi nazaj govorit.

Bil, oddelal, prav tako pri privatnikih za trakom... Revoz je boljši čeprav imaš mesečno 50€ neto manj. Profil ki jih trenutno največ iščejo:
Monotono delo za trakom, prvi teden dela se boš počutil kot kreten, ker imaš ponavljajoče gibe, in nimaš razvitega mišičnega spomina.
Po dveh tednih uloviš ritem in konkretno oddelaš 8ur, če imaš kak nujen biološki opravek pokličeš šefa ki te za teh nekaj minut nadomesti...
Res je, da je norma poračunana, ampak je tudi zadoščeno vsem normativom kolikokrat boš ponovil kak gib, koliko boš dvigal skozi dan, tipično delo na traku. Vsak zdrav 18-50 letnik jo zagotovo lahko izpolni.

Lahko nadomestljiv si z robotom. Edini razlog da nisi, je umetno ohranjanje delovnih mest. V primerjavi s privatniki pa si na boljšem glede pogojev in varnosti.

Iščejo pa tudi dobre inženirje, kar je, začuda, tudi problem (plača sicer ni vrhunec, je pa daleč od slabe, z možnostjo napredovanja, tujine...).

Dokler pa plačujejo malo nad min. in je delo v skoraj nečloveških pogojih, tempirana vsaka minuta dela, bodo pa nažalost iskali ljudi drugje. Če bi bila plača vsaj malo višja, bi marsikdo stistil in oddelal tistih 8ur na dan, za 600€ pač ne.

Nečloveških pogojev v taki tovarni ne boš videl. Bi imeli s tem preveč stroškov. Je pa res, da je lažje vstajati ob 9h namesto ob 6h, ter imeti 500€ socialne...
Glede na opisano, ali ti deluje dodana vrednost takega delavca vredna 2k€ neto? V Magni bodo delavci plačani po istem principu.



Bil oddelal ja.... pa si delal 40 let? Da vidiš kako se počutiš po 40 letih, ali kar 30, ali 20tih? 6 mesecev vsak zmore, tudi 1-2 leti gre....

Končal sem certifikat za CNC programiranje, ki mi ga je ČASTIL zavod za NEzaposlovanje v višini skor 4.000€, 800ur... prekvalifikacija.... sem delal kot Operater na CNC stroju v SLO za reci in piši 25€ NETO več kot je bil minimalec 4 izmene.... to je blo še v časih ko ni bilo treba nočnega plačat izven minimalne...

No ti povem nekaj? Po 9 mesecih sem se odločil, da sem raje na 300€ socialne in delam na črno še za ene 200€, strank imam ogromno, kot pa da bi delal za 750€ z malico vred 4 izmene, pa da me bo še en izmenovodja zajebaval ki ma nareto poklicno šolo, ker je šefov kolega...

Pa ni bla to neke sp ali mala firma, je blo preko 100 zaposlenih...

Na koncu so me vabli v Graz za 1.600€, pa sem rekel hvala lepa, na takih pogojih kot je hrup umazanija in izmensko ne delam več za manj kot 2.000, ker vem da ne bi mogel tega delat 40 let... razumem da se radniki zapijejo, ampak s fotelja kot programer ipd. je lahko pametovat po slo techu.

s1m0n je izjavil:

Jaz nikoli nisem razumel kako si lahko proti nečemu kar prinese mladini in okoliškim prebivalcem nova delovna mesta.


Zavod je že povedal da imajo komaj za prvo fazo dovolj ljudi ki so brezposelni in še to le ob pogoju da bi bili VSI sprejeti in vsi ŽELELI tam delat... kar je utopija... Kdo bo torej delal?

Hrvati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Smurf ::

scipascapa je izjavil:

Smurf: nisem za fizična dela, hrbtenica jebe, kolenske vezi 2x operirane, zdaj še prepona ipd.....
norc: resno, si vzel potem?

To je drugo. Zate potem sluzba ni bila primerna zaradi zdrastvenih razlogov.

D3m ::

Delali bodo tisti, ki imajo voljo/željo.

Jamrači pa lahko ostanejo doma pri starših/sociali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

norc ::

No ti povem nekaj? Po 9 mesecih sem se odločil, da sem raje na 300EUR socialne in delam na črno še za ene 200EUR, strank imam ogromno, kot pa da bi delal za 750EUR z malico vred 4 izmene, pa da me bo še en izmenovodja zajebaval ki ma nareto poklicno šolo, ker je šefov kolega...


Resno vprašanje, brez podjebavanja:
Zakaj torej ne odpreš SP-ja? Očitno imaš znanje, strank dovolj, pa še malo lažje spiš ker se ne sekiraš kdaj bo tečen sosed preveč tečen...

Na koncu so me vabli v Graz za 1.600EUR, pa sem rekel hvala lepa, na takih pogojih kot je hrup umazanija in izmensko ne delam več za manj kot 2.000, ker vem da ne bi mogel tega delat 40 let... razumem da se radniki zapijejo, ampak s fotelja kot programer ipd. je lahko pametovat po slo techu.

Torej to delaš toliko časa da imaš neko finančno zaledje, nato pa si umiriš življenje. Again, delo v tovarni kot je npr. revoz ne more biti v umazaniji, previsokem hrupu... Imajo s tem prevelike stroške. Kaka manjša firma/privatnik pa si to seveda privošči...
Trenutno sanjam o izmenskem delu, ko dnevno ob treh ponoči odgovoarjam na mail-e in rešujem probleme, nato pa ob 6ih zjutraj ponavljam vajo....

@scipascapa:

Smurf: nisem za fizična dela, hrbtenica jebe, kolenske vezi 2x operirane, zdaj še prepona ipd.....
norc: resno, si vzel potem?

Sam sem delal par mesec, dokler nisem dobil boljše priložnosti.
Kot rečeno dva posta višje, tvoje okoliščine so torej drugačne. Povprašaj pa na zavodu če si to lahko zavedejo in te ne usmerjajo več v take primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norc ()

D3m ::

On je svobodni umetnik tega je v SLO veliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Resno vprašanje, brez podjebavanja:
Zakaj torej ne odpreš SP-ja? Očitno imaš znanje, strank dovolj, pa še malo lažje spiš ker se ne sekiraš kdaj bo tečen sosed preveč tečen...


Zato ker ga ni denarja da bi za njega v neumni Sloveniji s temi zakoni odprl lastno podjetje... Ko bodo pa spremenili da SPji plačujejo le % od dobička kot prispevke ipd. kot recimo v UK, bom pa razmislil... strank pa nimam toliko da bi mesečno naredo 1.000€+, ampak tam za ene 200-300€...

Sicer pa zdaj delam v tem kar me veseli, ekstra blizu doma, ko ne rabim avta in ničesar, res pa je "le" 100€ NETO nad minimalcem.... tam dobivam ven ene 850-900€ izplačila...

Torej to delaš toliko časa da imaš neko finančno zaledje, nato pa si umiriš življenje. Again, delo v tovarni kot je npr. revoz ne more biti v umazaniji, previsokem hrupu... Imajo s tem prevelike stroške. Kaka manjša firma/privatnik pa si to seveda privošči...
Trenutno sanjam o izmenskem delu, ko dnevno ob treh ponoči odgovoarjam na mail-e in rešujem probleme, nato pa ob 6ih zjutraj ponavljam vajo..


Saj pravim, kvaliteta življenja je več vredna od kratkoročne plače, razen če bi bila plača takšna da bi v 1 letu lahko skeširal 1 sobno stanovanje... To sem sicer 1x sam zajebal, ampak takrat so bile v igri izkušnje za CV... Drugače pa v vsaki tovarni je hrup, morda ne previsok po standardih in zahtevah ampak verjemi ko ob tebi brni CNC stroj 8ur dnevno, to ni prijetno, četudi imaš glušnike, včasih jih moraš dat dol da slišiš delovanje orodja in korigiraš pomične hitrosti obrate ipd... še 6 mesecev mi je večer v postli rahlo piskalo v ušesih...

Kot pravim, dal sem skozi več delovnih mest pri še ne 30 letih, najkrajše obdobje je bilo tisto s CNCji... še danes me včasih kličejo s kariere in adeccota ker so se nekako, verjetno preko šole dokopali da sem opravljal certifikat in mi ponujajo službe... pa sem delal na servisu, pa v trgovini, pa s CNCji, pa na reklamacijah pa spet v servisu... Kmalu bom mel končano drugo šolo (VSŠ) pa tretji certifikat (CNC, nemščina, CompTia A+(tole grem delat letos)) potem še IELTS...

Pa saj se ne pritožujem, ob 15:30 sem lahko že na pivu, samo je pa smešno ko delodajalci jamrajo da ni lojalnega kadra ki dobro dela.... seveda ga ni, za 650€ res ne... za minimalca +/- 100€ se dela minimalno... in v Sloveniji smo prišli do tega paradoksa, da je bolje biti na minimalcu in minimalno delat, ker ko prideš na neko zmesno stopnjo delaš 3x več za 100€ več, kar je neumnost... pa pustmo zdaj JU :)

Seveda je v LJ drugače, to verjamem, tam so ok šihti, če bi bil iz LJ bi že delal pri kakem dobavitelju ampak zdaj pa nočejo plačat prevoznih :)

scipascapa ::

s.p. je absolutno previsok strošek poslovanja v SLO.

mato: kje delaš nemščino? a1/a2 itd?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

PandaFlow2 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Osebno sem zato da se minimalna plača dvigne na 1000 evrov neto, da bo delavec imel vsaj dostojno življenje. Pa da se dohodninski razredi popravijo tako kot so recimo v Avstriji.


In s tem bo imelo 60% ali se vec ljudi minimalno placo. Najbolje da se dvigne na 1500 EUR, pa smo nazaj v socializmu.


Vseeno, lažje je štiričlanski familiji živet z 2000 evri na mesec, kot s 1000

scipascapa ::

Ne vem kaj delodajalci in vlada razmišlja pri nam, višjo plačo daš več bo folk trošil, več ddvja, več marže ipd....masa ljudi troši, ne direktorčki.....

Invictus ::

Ma kake neuporabne fakse ste pa delali, da vas pošiljajo delat v proizvodnjo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Plača je skladna s standardom države. Face it, če ti "nekateri2 mislite da ste premalo plačani, no ste v zadnjem lčasu kaj stroili da bi bili konkurenčni in opravičeni do višje plače. ŠE malo pa bo kdo izjavil višja plača je dolžnost države ali delodajalca..... BS.
Romunija ima nižje plače, pa nisem videl, da bi kdo od lsovencev šel rad taj, toda bi pa vseslo radi mnogi hoteli danes standard Youge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

Mato989 je izjavil:

Resno vprašanje, brez podjebavanja:
Zakaj torej ne odpreš SP-ja? Očitno imaš znanje, strank dovolj, pa še malo lažje spiš ker se ne sekiraš kdaj bo tečen sosed preveč tečen...


Zato ker ga ni denarja da bi za njega v neumni Sloveniji s temi zakoni odprl lastno podjetje... Ko bodo pa spremenili da SPji plačujejo le % od dobička kot prispevke ipd. kot recimo v UK, bom pa razmislil... strank pa nimam toliko da bi mesečno naredo 1.000€+, ampak tam za ene 200-300€...


Normiran SP. Če boš samozaposlen v svojem SP-ju, potem več kot 100.000 evrov ne smeš preseči, plačaš pa samo 20% od 20% zaslužka, ker gre 80% v stroške. Torej, če bi zaslužil 100k, bi plačal 4k davka + 360€ na mesec za to da si zavarovan in da ti tečejo leta.

Če pa tega nisi sposoben narest, potem si bolj ko ne nesposoben.

next3steps ::

Saj to je dejstvo, da je nesposoben.

scipascapa ::

Mr.B: standard? 600€ minimalc, razni tajkuni, Mramorji, Bavčarji in podobna golazen pa milione?

adhoc ::

scipascapa je izjavil:

Mr.B: standard? 600EUR minimalc, razni tajkuni, Mramorji, Bavčarji in podobna golazen pa milione?


Slovenija ima najnižji GINI koeficient na svetu. Ali ga je imela, še vedno smo pa na vrhu (top 3).

Ta argument je znanstveno dokazano neumen.

"The Gini coefficient was proposed by Gini as a measure of inequality of income or wealth...

...the income Gini coefficient ranged between 0.24 and 0.49, with Slovenia being the lowest and Chile the highest."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

scipascapa ::

Erm, čak, da vklopim podnapise. :)

adhoc ::

scipascapa je izjavil:

Erm, čak, da vklopim podnapise. :)


Ti bom jaz pomagal: kljub temu, da smo dobesedno najboljši na svetu v porazdelitvi bogastva, je to še vedno preslabo za tvojo nesposobno komunajzarsko rit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

scipascapa ::

Seveda, statistiki se vse verjame, samo realnost je druga. Kot nam laže Kemis in ostale institucije, nam laže statistični urad.

adhoc ::

Oziroma z drugimi besedami: znanost je napačna, tvoja osebna čustva so univerzalni indikator dejstev.

Zato, dragi moj, se boš ti vedno oziral za minimalnim zneskom in nič kaj bistveno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

sirotka ::

adhoc je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Erm, čak, da vklopim podnapise. :)


Ti bom jaz pomagal: kljub temu, da smo dobesedno najboljši na svetu v porazdelitvi bogastva, je to še vedno preslabo za tvojo nesposobno komunajzarsko rit.


Upam, da resno ne verjameš, da smo najboljši po razdelitvi bogastva?

adhoc ::

Verjamem? Mislis kot muh feefees? Ker to je znanstveno dokazan fakt.

borisk ::

kot je nebivedu povedal, normiran sp je praktično nelojalna konkurenca fušarjem, in ga bodo v kratkem tudi spremenili.

@sirotka : ja, statistika je lahko varljiva, ampak porazdelitev je pa dobra, nimaš enega tajkuna na vrhu vsega v Sloveniji. Če mislite da je vse tako rožnato in da vas privatniki in tajkuni izkoriščajo, lahko sami odprete sp, ne stane nič ali pa skoraj nič, pa začnite, lahko tudi s po vašem bolj pravičnim plačilom delavcem. Ne vem kaj tako jamrate, pri nas v firmi nima nihče minimalca, še čisti začetnik, ki ga moraš naučiti čisto vse, še pometat, dobi več. Pa smo več kot več kot uro vožnje od avstrije. V firmi kjer nas je cca 25, z urejenimi delovnimi pogoji, za 8ur in delovnikom od 6-14. Sej veste, izkoriščevalski privatniki pa to.
««
4 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18925021 (17415) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354103 (36218) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099017 (21644) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339703 (6297) gruntfürmich

Več podobnih tem