» »

MAGNA razgovor

MAGNA razgovor

««
5 / 35
»»

sirotka ::

adhoc je izjavil:

Verjamem? Mislis kot muh feefees? Ker to je znanstveno dokazan fakt.

GINI je zlo kontroverzen in velikokrat pove manj, kot si misliš...

Invictus ::

borisk je izjavil:

kot je nebivedu povedal, normiran sp je praktično nelojalna konkurenca fušarjem, in ga bodo v kratkem tudi spremenili.

To se govori že več kot leto, pa še nič na tem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

borisk je izjavil:

kot je nebivedu povedal, normiran sp je praktično nelojalna konkurenca fušarjem, in ga bodo v kratkem tudi spremenili.

@sirotka : ja, statistika je lahko varljiva, ampak porazdelitev je pa dobra, nimaš enega tajkuna na vrhu vsega v Sloveniji. Če mislite da je vse tako rožnato in da vas privatniki in tajkuni izkoriščajo, lahko sami odprete sp, ne stane nič ali pa skoraj nič, pa začnite, lahko tudi s po vašem bolj pravičnim plačilom delavcem. Ne vem kaj tako jamrate, pri nas v firmi nima nihče minimalca, še čisti začetnik, ki ga moraš naučiti čisto vse, še pometat, dobi več. Pa smo več kot več kot uro vožnje od avstrije. V firmi kjer nas je cca 25, z urejenimi delovnimi pogoji, za 8ur in delovnikom od 6-14. Sej veste, izkoriščevalski privatniki pa to.


Kdo pa pravi, da so privatniki izkoriščevalski? Jaz sem samo rekel, da je Revoz sam kriv, da mora po jugi iskat delavce, saj za to kar zahteva ne ponuja dostojnega plačila, vrh vsega pa so še delavni pogoji slabi, morala pa tudi ni ravno visoka.

adhoc ::

sirotka je izjavil:

adhoc je izjavil:

Verjamem? Mislis kot muh feefees? Ker to je znanstveno dokazan fakt.

GINI je zlo kontroverzen in velikokrat pove manj, kot si misliš...


Slovenija je zakon država za živeti in da se rodiš v Sloveniji, je kot bi zadel na loteriji. Je pa res, da od minimalca nimaš veliko - imaš pa več, kot v nekaterih tukaj opevanih državah.

Ne verjameš? Pojdi se izkusiti. Do takrat to jemljem zgolj kot prazno nabijanje.

Smo najboljši na svetu? Ne, smo pa kar precej faking blizu.

D3m ::

Smo najboljši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

borisk ::

slabih delovnih pogojev še nisi videl očitno, v avtomobilski industriji je delovno okolje čisto, stvari so jasno označene, ni preveč hrupa, ni prevroče ni prehladno, če se manipulira s težkimi predmeti se uporablja kompenzatorje itd.

je pa to delo na tekočem traku in je kot tako bolj primerno za ljudi z nižnim inteligenčnim kvocientom in za ženske, zaradi ponavljajočih in/ali finomotoričnih opravil. Če bo nekdo prišel v revoz na linijo, in bo že prvi dan dosegal normo, potem je nekaj hudo narobe z normami, po kakšnih 2-3 tednih pa se že moral toliko prilagoditi in razviti mišični spomin, da delo ne bo preveč utrujajoče in dovolj učinkovito.

jernejl ::

Slabih delovnih pogojev še nisi videl očitno, v avtomobilski industriji je delovno okolje čisto, stvari so jasno označene, ni preveč hrupa, ni prevroče ni prehladno, če se manipulira s težkimi predmeti se uporablja kompenzatorje itd.

Tako. V avstrijski Magnini tovarni je (žalostno, a resnično) bolj čisto in urejeno, kot ima marsikdo doma. V umazaniji in neredu se dandanes kaj resnega pač ne da delati.
  Graz

Graz

vir: zurnal24.si

scipascapa ::

Z zakonsko podlago za Magnino naložbo se bo ukvarjalo ustavno sodišče

Še kdo dvomi, da se to ne bo zavleklo in bo rekla Austrija aufidezen in zdrav mi ostani?

D3m ::

Ma ne no.

:(
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Sem bil enkrat na ogledu (dan odprtih vrat) podjetja iz kovino industrije.
V takšnem objektu pričakuješ nečistočo pa je tak čisto, da bi lahko jedel iz tal :)

D3m ::

Smo rekorderji, kar se tiče pisanje zakonov.

Za vsak šit je zakon, ki se tudi ne preverja, če se tepe s kakšnim drugim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

scipascapa ::

Zato, da ima sistem delo in previsoke plače.

AndrejS ::

Z zakonsko podlago za Magnino naložbo se bo ukvarjalo ustavno sodišče

Glede na hitrost naših sodišč - bližajo se pa tudi sodne počitnice - verjetno Magne ne bo pri nas

scipascapa ::

Oni imajo počitnice 365 dni.

Wrop ::

scipascapa je izjavil:

Oni imajo počitnice 365 dni.


In to vsako leto. Razen, ko je treba sodbo Bavčarju ali pa Janši napisat, potem si vzamejo čas in pridejo iz dopusta.

FireSnake ::

scipascapa je izjavil:

Z zakonsko podlago za Magnino naložbo se bo ukvarjalo ustavno sodišče

Še kdo dvomi, da se to ne bo zavleklo in bo rekla Austrija aufidezen in zdrav mi ostani?


Jaz sem bil prepričan, da bo tokrat uspelo (če so že IBM, kjer bi bila povprečna plača 2600€, izgnali v Zagreb).

Očitno nam prav paše, da smo v dreku. Ko bereš komentarje na 24 kur ti pa lahko samo slabo rata.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

VaeVictis ::

Meni osebno ne bo nikoli jasno zakaj rabimo posebne zakone za določena podjetja.

Zakaj rabimo specialne zakone za privatna podjetja?

Zakaj Magna Steyr dobi tako in tako subvencijo, slovenski Janez Novak s.p. pa ne...

Če more slovenski Janez Novak s.p. izpolnjevati določene pogoje, zakaj teh pogojev ni treba izpolnjevati tuji Magni Steyr?

ps: Načeloma nimam nič proti Magni, Kemisu, tujim naložbam ali pa Janez Novak s.p., samo rad bi, da so pravila jasna in enaka za vse in vnaprej znana!

Alien123 ::

Pri novak janezu se ne splača krast, pri takšnih vsotah pa bi vsak imel del pogače.. daj malo se zresnite, itq se ve da je slovenija kar skorupirana država

Crossfire ::

Skorumpirana? To je del igre. Od zmeraj. Med lobiranjem in korupcijo je zelo tanka črta. Na eni strani so zadeve legalne, na drugi ne. Gre pa se za iste principe. Pa ne samo pri nas, povsod.

adhoc ::

Crossfire je izjavil:

Skorumpirana? To je del igre. Od zmeraj. Med lobiranjem in korupcijo je zelo tanka črta. Na eni strani so zadeve legalne, na drugi ne. Gre pa se za iste principe. Pa ne samo pri nas, povsod.


Dober denar je v igri, seveda bodo lončki pristavljeni. Mi imamo sicer zaenkrat samo razvojni oddelek tukaj, ampak se tudi po tihem pogovarjamo, da bi test bede in mogoče celo vetrovni tunel sem privlekli.

Me prav zanima kaj bo ljubljanska gospoda porekla na to, ko bodo avstrijci želeli nove Rolls Royce vozit sem na teste. Najbrž bo mariborski zrak prefin?

pegasus ::

adhoc je izjavil:

se tudi po tihem pogovarjamo, da bi test bede in mogoče celo vetrovni tunel sem privlekli
Digitalni ali mehanski? :) Pri obeh lahko pomagam.

adhoc ::

pegasus je izjavil:

adhoc je izjavil:

se tudi po tihem pogovarjamo, da bi test bede in mogoče celo vetrovni tunel sem privlekli
Digitalni ali mehanski? :) Pri obeh lahko pomagam.


Zaenkrat samo razmišljamo v tej smeri - to še zna trajati par let, če sploh bo kaj iz tega. Naši v Grazu vedno potrebujejo sposobne ljudi, če si to ti kar piši gor. Verjemi, da boš dobro plačan. Če si "v fohu" pa tako veš o kom govorim - delamo lastne state-of-the-art test bed-e.

next3steps ::

jernejl je izjavil:

Slabih delovnih pogojev še nisi videl očitno, v avtomobilski industriji je delovno okolje čisto, stvari so jasno označene, ni preveč hrupa, ni prevroče ni prehladno, če se manipulira s težkimi predmeti se uporablja kompenzatorje itd.

Tako. V avstrijski Magnini tovarni je (žalostno, a resnično) bolj čisto in urejeno, kot ima marsikdo doma. V umazaniji in neredu se dandanes kaj resnega pač ne da delati.
  Graz

Graz

vir: zurnal24.si

Kar je logično, saj je nesmiselno lakirati v prašnatem okolju.

adhoc je izjavil:

pegasus je izjavil:

adhoc je izjavil:

se tudi po tihem pogovarjamo, da bi test bede in mogoče celo vetrovni tunel sem privlekli
Digitalni ali mehanski? :) Pri obeh lahko pomagam.


Zaenkrat samo razmišljamo v tej smeri - to še zna trajati par let, če sploh bo kaj iz tega. Naši v Grazu vedno potrebujejo sposobne ljudi, če si to ti kar piši gor. Verjemi, da boš dobro plačan. Če si "v fohu" pa tako veš o kom govorim - delamo lastne state-of-the-art test bed-e.

Dobro as in avstrijska minimalka? K večjemu solidno za naše razmere, slabo za njihove.

Zgodovina sprememb…

adhoc ::

Nah, kar dobro tudi za njihove razmere, ampak se moraš voziti gor. Žal ne razpolagam s točnimi ciframi, ampak vem da ni slabo nadomestilo, definitivno konkurenčno avstrijskim plačam za inženirje.

Tekom teme ste se pogovarjali tudi o boljših plačah in razvojnih centrih v Sloveniji - mi vedno zaposlujemo. Samo v preteklem mesecu smo zaposlili - za nedoločen čas - mislim da 3 nove osebe. In iščemo. Tudi študente. Ljudi pa ni.

Tako da kdor bi rad kot strojni inženir razvijal avtomobilsko tehnologijo jutrišnjega dne ... delamo tudi na tem, da bi imeli pisarne v Ljubljani, tako da se iz Ljubljanske univerze ne bi rabili sodelavci več voziti v Maribor, plače so dobre (niso nemške, niso pa slovenske - seveda delno tudi po dogovoru), itd. Pa sami izgovori. Sem že v eni drugi temi pisal o tem - pa mi ni NIHČE pisal na zasebno sporočilo za kontakt, bilo je pa več ducat ljudi noter, ki so jamrali kako bi radi to in ono, pa ni, država je kriva, sosed je kriv, vsi so krivi, ...

Aja, pa to pišem v prostem času iz lastnega interesa, ne predstavljam podjetja, ampak bi dejansko bil vesel novih sodelavcev. Dela imamo preveč, pa mogoče še kaki bonus dobim če koga pripeljem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

pegasus ::

Pa ... mislim da sem trenutno plačan več za zadeve, ki bodo spreminjale svet in življenje, ne samo avtomobilske tehnologije ... mi je aerodinamika zgolj hobi :)

adhoc ::

pegasus je izjavil:

Pa ... mislim da sem trenutno plačan več za zadeve, ki bodo spreminjale svet in življenje, ne samo avtomobilske tehnologije ... mi je aerodinamika zgolj hobi :)


Mi smo enkrat za hec razvili fritezo na zrak. Bam, ni samo avtomobilska tehnologija, z našo fritezo lahko pripravite manj masten pomfrit! :D

Ampak ja, me ne čudi tvoj status. Sposobni delamo, ostali pa jamrajo po forumih kako se več kot minimalca v Sloveniji itak ne da dobit, pa še to na napotnico preko servisa za 1 mesec.

sirotka ::

adhoc je izjavil:

sirotka je izjavil:

adhoc je izjavil:

Verjamem? Mislis kot muh feefees? Ker to je znanstveno dokazan fakt.

GINI je zlo kontroverzen in velikokrat pove manj, kot si misliš...


Slovenija je zakon država za živeti in da se rodiš v Sloveniji, je kot bi zadel na loteriji. Je pa res, da od minimalca nimaš veliko - imaš pa več, kot v nekaterih tukaj opevanih državah.

Ne verjameš? Pojdi se izkusiti. Do takrat to jemljem zgolj kot prazno nabijanje.

Smo najboljši na svetu? Ne, smo pa kar precej faking blizu.


S tem, da je zakon, se jaz več kot strinjam. Saj nisem nikjer bil proti novi tovarni, rabimo jo! Trdim pa le, da je revoz sam kriv za manjek delavcev in da je gini kontroverzen. Zaenkrat me še niste prepričali, da bi bil v zmoti.
minimalec pa ne hvala, s 600€ se ne da preživet in pika, je prenizko postavljen.

scipascapa ::

Seveda je prenizko....zelo poceni najem stanovanja 200-250EUR, stroški okoli 100EUR, kje so ostali stroški, hrana, pijača, obleka, oprema, prevoz in stroški itd....bog ne daj da kaj ckrne. Ampak to je za drugo temo.

Zgodovina sprememb…

adhoc ::

Je prenizko in iskreno želim vsakemu, ki je na minimalni plači iz kakršnihkoli razlogov že, da mu uspe zlesti višje čimprej. Treba se je pa zavedati, da nobena država ne omogoča dostojnega življenja z minimalno plačo.

arnecan1 ::

krneki0001 je izjavil:

Vendar, če bo 3000 služb res zagarantiranih s strani magne, mislim da je to vredno več kot tistih par njiv in par hektarjev gozda. 66 hektarjev gozda ni nič. Zaradi žleda je bilo par 100x toliko uničenega, zaradi lubadarja samo na dolenjskem tudi.

Zagarantiranih je 1000 služb, morebiti 3000. Ampak glede na multiplikativni učinek podjetja z 1000 zaposlenimi, mislim da je še 3000 zaposlitev, ki so posredno vezane na obratovanje firme.
No, odlično, če se zadeva zavleče zaradi sodišča in gredo Avstrijci na Madžarsko, vsaj vemo, zakaj nas Čehi, Poljaki, Slovaki in Balti prehitevajo. Žalostno, res žalostno.

P.S.: In kljub lepemu govoru Matoza temu smo pri pravni državi na repu, tam nekje z Ciprom. Predvsem pri gospodarskih sporih, ki so hrbtenica za pravno in sigurno gospodarsko okolje, smo pa repu.
Slovenija ima najdražji sodni sistem in največ sodnikov na prebivalca: http://siol.net/novice/svet/slovenija-i...

Kje so razlogi za to, da ima Slovenija največ sodnikov na prebivalca: http://www.mladina.si/166775/prevec-sod...

D3m ::

Ker imajo sodniki imuniteto, kar se tiče efektivnosti pri opravljanju dela?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

FireSnake je izjavil:


Jaz sem bil prepričan, da bo tokrat uspelo (če so že IBM, kjer bi bila povprečna plača 2600€, izgnali v Zagreb).

IBM še niso nič izgnali. Še vedno je tukaj center za jugovzhodno Evropo.

scipascapa je izjavil:

Seveda je prenizko....zelo poceni najem stanovanja 200-250EUR, stroški okoli 100EUR, kje so ostali stroški, hrana, pijača, obleka, oprema, prevoz in stroški itd....bog ne daj da kaj ckrne. Ampak to je za drugo temo.

Če se bo dvignil minimalc, se bodo tudi stroški, sploh stanovanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

...:TOMI:... ::

Magna, 2. tir ipd. Vedno ista zgodba.

"Pripeljali smo tujo investicijo/naredili bomo drugi tir..." Nato ljudje znorijo, zaradi takih in drugačnih zadev (točno ta lokacija, uničenih veliko površin, poseben zakon, razlastitve, subvncije.../zelo draga izvedba 2. tira, madžari...)

Država ne pristaja na kompromise in se, ko (bo) zadeva padla, bodo kalimerovsko rekli, da so dali priložnost novim delovnim mestom, novim tujim investicijam, novi infrastukturi...

Država je neučinkovita. Toliko tudi mojega denarja je dala za subevncije, da se mi kar temni pred očmi. Če je to tako dober biznis, ne rabijo subvencij. To je eno samo pranje denarja.

Sem za magno. Sem za 2. tir. Vendar brez takih balkanskih for. In če bo referendum o enem ali drugem, bom proti, zaradi omenjenih balkanskih for. Če bi pa bile zadeve čiste, sem takoj za.
Tomi

s1m0n ::

Saj vedno se nekdo najde, ki stvari blokira!
Podobno je bilo pri nas pri izgradnji krožišča na zelo nevarnem križišču, ki ga je zaustavi eden od meječih krožišču.

Podobno se je oviralo gradnjo daljnovoda do Madžarske, ki je v večini potekal po njivah a ljudje niso hoteli dati zemlje.
Teh zgodb je na pretek...

Floralys ::

HotBurek je izjavil:

In kje bos dobil 1000 inzenirjev pri nas...

Zgolj ugibam, da jih je vsaj toliko, če ne še več, takoj na razpolago :)

Predlagaj nek realen načrt...

Ob predpostavki, da dobiš 46.000 evrov na zaposlenega?

Če drži, da za letno vezavo dobiš 0,03%, in bi dal 46.000 evrov za eno leto v banko, bi dobil 1380 evrov. Pa nisi prsta premaknal. :)


Nimaš pojma. Si že slišal za inflacijo?

Mato989 ::

krneki0001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Resno vprašanje, brez podjebavanja:
Zakaj torej ne odpreš SP-ja? Očitno imaš znanje, strank dovolj, pa še malo lažje spiš ker se ne sekiraš kdaj bo tečen sosed preveč tečen...


Zato ker ga ni denarja da bi za njega v neumni Sloveniji s temi zakoni odprl lastno podjetje... Ko bodo pa spremenili da SPji plačujejo le % od dobička kot prispevke ipd. kot recimo v UK, bom pa razmislil... strank pa nimam toliko da bi mesečno naredo 1.000€+, ampak tam za ene 200-300€...


Normiran SP. Če boš samozaposlen v svojem SP-ju, potem več kot 100.000 evrov ne smeš preseči, plačaš pa samo 20% od 20% zaslužka, ker gre 80% v stroške. Torej, če bi zaslužil 100k, bi plačal 4k davka + 360€ na mesec za to da si zavarovan in da ti tečejo leta.

Če pa tega nisi sposoben narest, potem si bolj ko ne nesposoben.


Odprem takoj ko se nazaj vspostavi takratni SDK... ker prvi pacient ki mi ne plača v roku dobi šus v glavo :) Zato raje ne odpiram vidiš ;)

SDK manjka SLoveniji za odpiranje podjetja, takrat ni blo težave...

scipascapa je izjavil:

s.p. je absolutno previsok strošek poslovanja v SLO.

mato: kje delaš nemščino? a1/a2 itd?


Nemščino sem samo entry level naredo, trenutno delam na A+ CompTIA, no bolj pavziram zdaj, delam VSŠ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

adhoc je izjavil:

Nah, kar dobro tudi za njihove razmere, ampak se moraš voziti gor. Žal ne razpolagam s točnimi ciframi, ampak vem da ni slabo nadomestilo, definitivno konkurenčno avstrijskim plačam za inženirje.

Tekom teme ste se pogovarjali tudi o boljših plačah in razvojnih centrih v Sloveniji - mi vedno zaposlujemo. Samo v preteklem mesecu smo zaposlili - za nedoločen čas - mislim da 3 nove osebe. In iščemo. Tudi študente. Ljudi pa ni.

Tako da kdor bi rad kot strojni inženir razvijal avtomobilsko tehnologijo jutrišnjega dne ... delamo tudi na tem, da bi imeli pisarne v Ljubljani, tako da se iz Ljubljanske univerze ne bi rabili sodelavci več voziti v Maribor, plače so dobre (niso nemške, niso pa slovenske - seveda delno tudi po dogovoru), itd. Pa sami izgovori. Sem že v eni drugi temi pisal o tem - pa mi ni NIHČE pisal na zasebno sporočilo za kontakt, bilo je pa več ducat ljudi noter, ki so jamrali kako bi radi to in ono, pa ni, država je kriva, sosed je kriv, vsi so krivi, ...

Aja, pa to pišem v prostem času iz lastnega interesa, ne predstavljam podjetja, ampak bi dejansko bil vesel novih sodelavcev. Dela imamo preveč, pa mogoče še kaki bonus dobim če koga pripeljem. :D


Ampak tu je ravno fora, vi skoz iščete, nista pa pripravljeni postopoma dvigovat plače... grem stavit da če bi vsak mesec oglaševano plačo dvignili za 100€ NETO bi se prej ali slej kak Slovenec bil pripravljen preselit iz tujine sem... tako bi dobili ljudi.

Obratno seveda vsako podjetje dela in zato dandanes privoščim vsem ki ne dvigujejo plač težave z dobrimi kadri.

konspirator ::

Ne vem zakaj bi se omejevali na Slovence v tujini, za pravo plačilo bi dobili tudi druge, Nemce, Angleže, Švede, Francoze, Singapurce, you name it.
--

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Mato989 je izjavil:

Odprem takoj ko se nazaj vspostavi takratni SDK... ker prvi pacient ki mi ne plača v roku dobi šus v glavo :) Zato raje ne odpiram vidiš ;)

SDK manjka SLoveniji za odpiranje podjetja, takrat ni blo težave...


Zakaj ti pa nebi plačal? Sej mu izdaš račun za gotovino. Ko ti prinese denar, dobi izdelek. Misliš, da jaz kaj drugače poslujem preko svojega normiranca? Če ni denarja, ni izdelka in se sploh ne ukvarjam z neplačniki.

tikitoki ::

Meni se sicer smilijo osebe, ki kaj vprasajo na forumu polnih tepcev, ki zasvinjajo temo tako hudo, da OP lahko mirno pozabi, da bo izluscil karkoli koristnega iz fo0rumeskega prepira, ki sledi vprasanju.

next3steps ::

Mato989 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Resno vprašanje, brez podjebavanja:
Zakaj torej ne odpreš SP-ja? Očitno imaš znanje, strank dovolj, pa še malo lažje spiš ker se ne sekiraš kdaj bo tečen sosed preveč tečen...


Zato ker ga ni denarja da bi za njega v neumni Sloveniji s temi zakoni odprl lastno podjetje... Ko bodo pa spremenili da SPji plačujejo le % od dobička kot prispevke ipd. kot recimo v UK, bom pa razmislil... strank pa nimam toliko da bi mesečno naredo 1.000€+, ampak tam za ene 200-300€...


Normiran SP. Če boš samozaposlen v svojem SP-ju, potem več kot 100.000 evrov ne smeš preseči, plačaš pa samo 20% od 20% zaslužka, ker gre 80% v stroške. Torej, če bi zaslužil 100k, bi plačal 4k davka + 360€ na mesec za to da si zavarovan in da ti tečejo leta.

Če pa tega nisi sposoben narest, potem si bolj ko ne nesposoben.


Odprem takoj ko se nazaj vspostavi takratni SDK... ker prvi pacient ki mi ne plača v roku dobi šus v glavo :) Zato raje ne odpiram vidiš ;)

SDK manjka SLoveniji za odpiranje podjetja, takrat ni blo težave...

scipascapa je izjavil:

s.p. je absolutno previsok strošek poslovanja v SLO.

mato: kje delaš nemščino? a1/a2 itd?


Nemščino sem samo entry level naredo, trenutno delam na A+ CompTIA, no bolj pavziram zdaj, delam VSŠ

Menda podjetja pregledajo likvidnost svojih strank. Ti tega ne počenjaš?

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

Plača je skladna s standardom države. Face it, če ti "nekateri2 mislite da ste premalo plačani, no ste v zadnjem lčasu kaj stroili da bi bili konkurenčni in opravičeni do višje plače. ŠE malo pa bo kdo izjavil višja plača je dolžnost države ali delodajalca..... BS.
Romunija ima nižje plače, pa nisem videl, da bi kdo od lsovencev šel rad taj, toda bi pa vseslo radi mnogi hoteli danes standard Youge.


I am here:) Romunom gre prekleto dobro. Prvic v zivljenju sem videl delovna mesta kjer se nic ampak res nic ne dela. Ce znas nemsko placa okoli 1300 - 1400 neto. S temi dinarcki se lepo zivi tu:)

P.s. nobenih jebenih zaposlitvenih agencij.

P.p.s firme ti ponudijo tudi brezplacno nastanitev za 2 - 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Floralys je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Če drži, da za letno vezavo dobiš 0,03%, in bi dal 46.000 evrov za eno leto v banko, bi dobil 1380 evrov. Pa nisi prsta premaknal. :)


Nimaš pojma. Si že slišal za inflacijo?

Pusti ga. Tudi o matematiki človek nima pojma, kaj šele o inflaciji.

0,03% = 0,0003
0,0003 * 46.000 EUR = 13,80 EUR

Koliko je to realno? Nekaj malega pod 1,20 EUR mesečno?

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Plača je skladna s standardom države. Face it, če ti "nekateri2 mislite da ste premalo plačani, no ste v zadnjem lčasu kaj stroili da bi bili konkurenčni in opravičeni do višje plače. ŠE malo pa bo kdo izjavil višja plača je dolžnost države ali delodajalca..... BS.
Romunija ima nižje plače, pa nisem videl, da bi kdo od lsovencev šel rad taj, toda bi pa vseslo radi mnogi hoteli danes standard Youge.


I am here:) Romunom gre prekleto dobro. Prvic v zivljenju sem videl delovna mesta kjer se nic ampak res nic ne dela. Ce znas nemsko placa okoli 1300 - 1400 neto. S temi dinarcki se lepo zivi tu:)

P.s. nobenih jebenih zaposlitvenih agencij.

P.p.s firme ti ponudijo tudi brezplacno nastanitev za 2 - 3 mesece.

Ne vem kaj hoces reci ? Menda ja ne da je v romuniji za tako delovno mesto faktor 2 visja placa kot nekateri omenjajo da baje bo,,naj bi, pa to.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Sej vidimo do Slovenije kako dobro gre Romunom. Če se nič ne dela, jim bo pa itak še dolgo šlo dobro.

Apofis ::

Mah, djmo še kako trgovino oz. še bolje šoping center odpret -_-

PrihajaNodi ::

Mr.B je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Plača je skladna s standardom države. Face it, če ti "nekateri2 mislite da ste premalo plačani, no ste v zadnjem lčasu kaj stroili da bi bili konkurenčni in opravičeni do višje plače. ŠE malo pa bo kdo izjavil višja plača je dolžnost države ali delodajalca..... BS.
Romunija ima nižje plače, pa nisem videl, da bi kdo od lsovencev šel rad taj, toda bi pa vseslo radi mnogi hoteli danes standard Youge.


I am here:) Romunom gre prekleto dobro. Prvic v zivljenju sem videl delovna mesta kjer se nic ampak res nic ne dela. Ce znas nemsko placa okoli 1300 - 1400 neto. S temi dinarcki se lepo zivi tu:)

P.s. nobenih jebenih zaposlitvenih agencij.

P.p.s firme ti ponudijo tudi brezplacno nastanitev za 2 - 3 mesece.

Ne vem kaj hoces reci ? Menda ja ne da je v romuniji za tako delovno mesto faktor 2 visja placa kot nekateri omenjajo da baje bo,,naj bi, pa to.


Ce se malo znajdes, znas nemsko lahko v Romuniji zivis boćje kot v DE.

Apofis je izjavil:

Mah, djmo še kako trgovino oz. še bolje šoping center odpret -_-


Saj bomo. V centru lj za 700 novih delovnih mest.

Utk je izjavil:

Sej vidimo do Slovenije kako dobro gre Romunom. Če se nič ne dela, jim bo pa itak še dolgo šlo dobro.


Saj v Sloveniji pa samo javna uprava dela:)

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

PrihajaNodi,
jp zato pa se sedaj v Sloveniji najema Bolgare. Romuni so za Slovence predragi. Ostajajo üe Jugoslovani, ki so navajani takih mizernih pla¸. Ampak vemo da tisti ki jamrajo o mizernih pla¸ah "no nekateri" bi radi imeli Jugo 2. Pprecepcija da smo bolje 'iveli, je prisotna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Apofis ::

@Nodi Vem ja, sm hotu bit mal sarkastičen...ma jebo mast, sj ljubljana nima milijon folka, da bi rabila tolk šoping centrov, pa sj jih je dovolj za celo slovenijo...

Gregor P ::

Sploh so zanimivi argumenti češ, kako naj bi jih "lokalce" ala Požar strašansko skrbelo za okolje pa to ...

 Hoče

Hoče



... ali pa, zakaj Magna v Gradcu ne razširi svojega obrata ...
 Steyr

Steyr

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
««
5 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se delo v Avstriji dejansko sploh splača? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18926083 (18477) enemon
»

Razgovor za službo in kadrovski odnos (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20354985 (37100) Trubar
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099376 (22003) NewHope
»

Apple zaradi nasprotovanja prebivalcev obupal in odpovedal milijardno investicijo na

Oddelek: Novice / Ostale najave
339806 (6400) gruntfürmich

Več podobnih tem