» »

Tudi IBM ukinja delo od doma

1
2
3

Markoff ::

MrStein je izjavil:

Torej na ST se zdaj debatira o modi? Ok...

Dress code je toliko tema o modi kot so štorklje tema o nataliteti.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Invictus ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Še enkrat, IBM ne ukinja dela od doma...

Inženirji bomo še naprej delali kot delamo doslej...


Tole kar dobro osvetli tvoje poste pri debatah o IBMjevem failu pri projektih na FURSu :).

Sem govoril s fanti na IBM v čem je bila fora FURSa.

FURS do konca projekta ni spisal enih normalnih specifikacij. Poleg tega so se odločili da bodo prvi na svetu uporabili SAP modul za davčno.

Fail že v sami osnovi, če mene vprašaš.

IBM je samo izvajalec SAP storitev. Če je naročnik butast, ti niti cela best Google ekipa ne more pomagat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

Jest butastim narocnikom recem: 'Za tole boste moral pa koga drucga najt.'

Stvari, ki so ze v startu fail pac ne gres delat. Ce jih gres delat in potem ne delajo tako kot treba, si kar sam kriv.

ginekk ::

Članek v stilu slovenskih novic, mala akcija -> posploševanje na celo firmo.
Gre za en minoren marketing oddelek - samo ZDA (verjetno je res odpuščanje), čez leto se bo šef zamenjal in bodo šli spet nazaj. Dejstvo je, da jih zaposleni doma stanejo bistveno manj (kar nekaj lokacij so zmanjšali na ta račun), pa še produktivnost je kar nizka, če bi vsi v odprtih prostorih stalno na telefonu viseli.

bbbbbb2015 ::

Truga je izjavil:

Star primer, ki danes sicer ni vec blazno impresiven ko imas HA software ki ga lahko snames z githuba, ampak 10-15 let nazaj je bil mainframe iz tega vidika noro dober. Odpres rack, spulis ven en memory ali cpu board, das not drugega, sistem pa laufa dalje normalno kot da se ni zgodilo nic. Dandanes sicer nic posebnega, v tistih casih cisto nor feature, in trajalo je kar nekaj casa preden je to prislo v roke navadnih smrtnikov.


Ti si kuhaš premočno kavo ali kaj snifaš.
Poskusi za začetek z blagim kamiličnim čajčkom.

Ti si kak pošten mainframe videl v živo z vsaj meter bližine?

Mr.B ::

BigWhale je izjavil:

Jest butastim narocnikom recem: 'Za tole boste moral pa koga drucga najt.'

Stvari, ki so ze v startu fail pac ne gres delat. Ce jih gres delat in potem ne delajo tako kot treba, si kar sam kriv.

No a je tunel skozi LJ grad potreboval asfalt. Hm pa so ga vseeno šli renovirat.

To da v JS ne odgvarjate, je druga plat medalje. Verjetno so SAP-ovci in IBM-ejmovci sposobni narediti kalkulator, ki so ga zahtevali, samo če naročnik, šele potem ko je kalkulator postavljan, ugotovi da so hoteli tudi obrestne račune računat, pač je potrebno to specificirat, ker je kalkulatorjev, ki out of box znajo računati obrestne račune, kot jih potrebujejo recimo v bankah, no verjetno ni veliko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Jest butastim narocnikom recem: 'Za tole boste moral pa koga drucga najt.'

Stvari, ki so ze v startu fail pac ne gres delat. Ce jih gres delat in potem ne delajo tako kot treba, si kar sam kriv.

21 milijonskega projekta ne vržeš stran zlahka. Četudi je za naš javni sektor :D.

Ampak če stranka ne ve kaj bi rada, je še tako pametnemu težko nekaj narediti...

Kar se tiče dela od doma, nekateri ljudje ostajajo tam samo zato, da se jim ni treba dnevno vozit v službo. V tujini, ne pri nas...

Zniževanje stroškov podjetja je pa pač reden proces. IBM je že nekaj let nazaj konsolidiral svoje data centre. Danes jih je po vsem svetu samo šest (6) ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tiborrr ::

FireSnake je izjavil:

Sem delal tudi od doma.
Lahko potrdim: za par dni je, nin-stop pa ne.
Treba je menjat okolje (iti v službo).

Se strinjam, sam delam 2 dni od doma, 3 v pisarni in se strinjam s tvojimi opažanji.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Truga ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Truga je izjavil:

Star primer, ki danes sicer ni vec blazno impresiven ko imas HA software ki ga lahko snames z githuba, ampak 10-15 let nazaj je bil mainframe iz tega vidika noro dober. Odpres rack, spulis ven en memory ali cpu board, das not drugega, sistem pa laufa dalje normalno kot da se ni zgodilo nic. Dandanes sicer nic posebnega, v tistih casih cisto nor feature, in trajalo je kar nekaj casa preden je to prislo v roke navadnih smrtnikov.


Ti si kuhaš premočno kavo ali kaj snifaš.
Poskusi za začetek z blagim kamiličnim čajčkom.

Ti si kak pošten mainframe videl v živo z vsaj meter bližine?

V zivo? Nikoli, ne delam z IBM opremo, ker mi ne nudi reci ki jih jaz od preme hocem.

What's your point?

Gravis ::

Truga je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Truga je izjavil:

Star primer, ki danes sicer ni vec blazno impresiven ko imas HA software ki ga lahko snames z githuba, ampak 10-15 let nazaj je bil mainframe iz tega vidika noro dober. Odpres rack, spulis ven en memory ali cpu board, das not drugega, sistem pa laufa dalje normalno kot da se ni zgodilo nic. Dandanes sicer nic posebnega, v tistih casih cisto nor feature, in trajalo je kar nekaj casa preden je to prislo v roke navadnih smrtnikov.


Ti si kuhaš premočno kavo ali kaj snifaš.
Poskusi za začetek z blagim kamiličnim čajčkom.

Ti si kak pošten mainframe videl v živo z vsaj meter bližine?

V zivo? Nikoli, ne delam z IBM opremo, ker mi ne nudi reci ki jih jaz od preme hocem.

What's your point?


Za preštihat vrt ob hiši res ne rabiš rovokopača ampak je dovolj motika

LuiIII ::

Pri nas stranka tudi ne ve točno kaj hoče in hodimo včasih v svojih uniformah. Pa nismo IBM. Glede dela na domu je pa tako, da kakšen dan hudo paše. Predvsem takrat ko mora kakšen otrok zdravniku ipd. ker lahko lepo nadoknadiš čas kasneje. No če je to seveda sploh potrebno.

Truga ::

Gravis je izjavil:

Za preštihat vrt ob hiši res ne rabiš rovokopača ampak je dovolj motika

Res je, in za furat web se IBMjeve resitve skrijejo pred 100x cenejso opremo, ki mi laufa po lokacijah po evropi.

Se vedno ne razumam kaj je point.

Invictus ::

http://www-03.ibm.com/systems/z/hardwar...

Tole zamenja cel povprečen data center ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gravis ::

Truga je izjavil:

Gravis je izjavil:

Za preštihat vrt ob hiši res ne rabiš rovokopača ampak je dovolj motika

Res je, in za furat web se IBMjeve resitve skrijejo pred 100x cenejso opremo, ki mi laufa po lokacijah po evropi.

Se vedno ne razumam kaj je point.


Dejansko res nisi razumel mojega sarkazma:)
Za tvoje potrebe bi bil dovolj Raspberry Pi.
IBMovi produkti so namenjeni resnim in zahtevnim strankam, pri katerih downtime kritično vpliva na preživetje podjetja na trgu
"IBM DS8000" in "IBM z Systems" sta dober primer enterprise tehnologije.

Truga ::

Mislim da si ti moje poste zamesal z nekom drugim, ker sem siguren da ne poznas mojih potreb.

Vem za kaksne reci so IBM sistemi, ampak za to kar jaz rabim so podn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Truga ::

Invictus je izjavil:

http://www-03.ibm.com/systems/z/hardwar...

Tole zamenja cel povprečen data center ;).

Vidis, zarad takih postov te noben ne jemlje resno.

Invictus ::

Truga je izjavil:


Vem za kaksne reci so IBM sistemi, ampak za to kar jaz rabim so podn.

Delaš pač male zadeve, zato so ti igračke za velike fante nedosegljive.

Ampak zato še niso podn... IBMove stranke mislijo drugače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Truga ::

Jaz se igram s precej vecjimi igracami od tistele skatlice.

Lej, zadeva je skrajno simpl - jaz imam samo 1 zahtevo: 100% uptime - po celi evropi, 99.99 po svetu. To pomeni da bi moral kupit vsaj 5 tehle overpriced skatl, pa se bi bil na precej slabsem kot sem zdaj. Ne hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

konspirator ::

krneki0001 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

(Na tem forumu gor imate zaposlenega pri IBM ki razlaga kako je COBOL jezik prihodnosti. Prav tako pomislite kdo v Sloveniji pomaga pri izgradnji sistemov eDavki, FURS, določenih bolnišnic in bank in se ob ogledu tistih spletnih strani odločite a je firma res vstopila v 21. stoletje.)


Sej je res. COBOL je jezik prihodnosti. Večina programerjev je "pod rušo" al pa tik pred tem, kode je še vedno napisane v miljardah vrstic in bo treba to znat prebrat in pretvorit v nekaj drugega. Če boš znal brat cobol, lahko dobiš odlično službo za kar nekaj let. Torej je to jezik prihodnosti (vsaj za nekaj časa). :))

Če se ne motim si nekoč že kazal RL benchmarke, ko gre za obdelavo bančnih podatkov; in tam cobol gladko povozi vse "novitete".
Tako da ni vse staro za v smeti.
--

Truga ::

To je stvar optimizacije algoritma, ne pa programskega jezika.

konspirator ::

Truga
Kakšno rešitev uporabljaš sedaj ?

To je stvar optimizacije algoritma, ne pa programskega jezika.

Hmm, pomoje niso cobol programerji tako genialni, da znajo iz delphija/.net narediti assembly hitrost in velikost.
Bo nebivedu bolje vedel.
--

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Zdaj uporabljam oblacne resitve parih ponudnikov. Precej bolj flexibilno kot IBM skatle, kljub podobni ceni za enako zmogljivost. Meni nic ne pomaga ena IBM skatla v na giga liniji, jaz rabim 100 kompjutrov razmetanih po evropi in se 20 po ostalem svetu. Tako sem imun na izpad, razen ce internet crkne cist celi evropi, za ceno ene ali 2h teh IBM skatl.

Smo gledali tud mainframe resitve, enostavno niso konkurencne za tak use case.

Kar se tice cobola pa, jasno, dolocen programski jezik se lahko dosti bolje/lazje uporabi za specializirane resitve, ce je napisan primarno zanje. Saj zato pa jih obstaja cel kup, in cist verjamem da je COBOL idealen za bancne transakcije.

Ampak ne bos me pa preprical da je cobol jezik ki naredi da procesor nekaj hitreje racuna kot je sploh mozno. To pac niti tako da pises strojno kodo nemors.

Invictus ::

Truga je izjavil:

Jaz se igram s precej vecjimi igracami od tistele skatlice.

Lej, zadeva je skrajno simpl - jaz imam samo 1 zahtevo: 100% uptime - po celi evropi, 99.99 po svetu. To pomeni da bi moral kupit vsaj 5 tehle overpriced skatl, pa se bi bil na precej slabsem kot sem zdaj. Ne hvala.

Do tell...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Truga je izjavil:

Jaz se igram s precej vecjimi igracami od tistele skatlice.

Lej, zadeva je skrajno simpl - jaz imam samo 1 zahtevo: 100% uptime - po celi evropi, 99.99 po svetu. To pomeni da bi moral kupit vsaj 5 tehle overpriced skatl, pa se bi bil na precej slabsem kot sem zdaj. Ne hvala.


Še NLB ima uptime 99.97% na eni sami taki škatli. Če bi imeli paralelno 2 vezani, bi bil uptime 99.99% garantirano.

Pa niti ni overpriced. Je kr poceni zadeva v primerjavi s tem kaj dobiš in kako zadeva deluje.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

(Na tem forumu gor imate zaposlenega pri IBM ki razlaga kako je COBOL jezik prihodnosti. Prav tako pomislite kdo v Sloveniji pomaga pri izgradnji sistemov eDavki, FURS, določenih bolnišnic in bank in se ob ogledu tistih spletnih strani odločite a je firma res vstopila v 21. stoletje.)


Sej je res. COBOL je jezik prihodnosti. Večina programerjev je "pod rušo" al pa tik pred tem, kode je še vedno napisane v miljardah vrstic in bo treba to znat prebrat in pretvorit v nekaj drugega. Če boš znal brat cobol, lahko dobiš odlično službo za kar nekaj let. Torej je to jezik prihodnosti (vsaj za nekaj časa). :))

Če se ne motim si nekoč že kazal RL benchmarke, ko gre za obdelavo bančnih podatkov; in tam cobol gladko povozi vse "novitete".
Tako da ni vse staro za v smeti.



Ja, par let nazaj je bilo 3.7 miljona transakcij v zelo kratkem času zapisanih v bazo (insert/update - če je še ni bilo zapisa insert, če je bil pa update). Ampak to je bilo na stari mašini. Nova Z13 to prekaša za 75%.

Imaš pa sedaj že vgrajene pospeševalnike za SQL DB2 zadeve, ki pospeši za do 1800 krat vse SQL-e.
http://www.ibmbigdatahub.com/blog/gear-...
Zanimivo rata potem brskat po miljardah podatkov v eni glomazni tabeli, kjer si prej čakal 2 uri na izpis, danes pa to v parih sekundah naredi skupaj s še kako statistiko in analitiko zraven.

The net result of this design is that, with the DB2 Analytics Accelerator, System z performs queries much faster than this competitor, finishing from 7x to 11x faster than the competitive environment--even when the competitive system was given a head start.


https://www-01.ibm.com/software/os/syst...

Zgodovina sprememb…

petrus ::

Invictus je izjavil:

http://www-03.ibm.com/systems/z/hardwar...

Tole zamenja cel povprečen data center ;).

In izgleda bolj kot nekaj iz Wayne Enterprises ne IBM!

stati inu obstati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petrus ()

Invictus ::

Še ena resnična zgodba o IBM mainframu iz Mercedesa...

Za en tovornjak je mainframe računal kosovnice 2 dni.

Našla se je nemška firma, ki je obljubila, da bo prenesla program na Windowse v pol leta (cluster seveda). Po enem letu so napisali program, ki je ustrezne zadeve računal 3 mesece ;).

Ker pa je mercedes zahteval penale v primeru neuspeha, so lastniki ostali praktično brez lastnega premoženja.

Tukaj velja skoraj primer:

ne diraj lava dok spava ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:

konspirator je izjavil:

Če se ne motim si nekoč že kazal RL benchmarke, ko gre za obdelavo bančnih podatkov; in tam cobol gladko povozi vse "novitete".
Tako da ni vse staro za v smeti.


Ja, par let nazaj je bilo 3.7 miljona transakcij v zelo kratkem času zapisanih v bazo (insert/update - če je še ni bilo zapisa insert, če je bil pa update). Ampak to je bilo na stari mašini. Nova Z13 to prekaša za 75%.

Imaš pa sedaj že vgrajene pospeševalnike za SQL DB2 zadeve, ki pospeši za do 1800 krat vse SQL-e.
http://www.ibmbigdatahub.com/blog/gear-...
Zanimivo rata potem brskat po miljardah podatkov v eni glomazni tabeli, kjer si prej čakal 2 uri na izpis, danes pa to v parih sekundah naredi skupaj s še kako statistiko in analitiko zraven.


Apples and Tractors ...

Tle ne gre za to, da bi bil sam COBOL hitrejsi. Tle gre predvsem za to, da je celoten stack narejen za te reci in zacne se ze pri hardware-u. Namenski procesorji, ki so narejene za tocno dolocene taske in namenski jeziki, ki so prav tako narejeni za te taske in se polno drugega software-a, ki prida zraven.

In ce nimas taksnih taskov in ce nimas taksnih podatkov, ki jih obdelujes, potem ti je tak mainframe popolnoma neuporaben. Sahovskega racunalnika na katerem tece program za igranje saha tudi ne posljes igrat Backgammon, Go ali pa Poker ...

krneki0001 je izjavil:

Še NLB ima uptime 99.97% na eni sami taki škatli. Če bi imeli paralelno 2 vezani, bi bil uptime 99.99% garantirano.


Ampak NLBjev uptime ni neodvisen od geografske lokacije. Tak uptime imas, ce sedis zraven masine in si s kablom priklopljen gor. Ce si pa v Londonu ali pa Berlinu, pa ne ves kak imas uptime. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:


Tle ne gre za to, da bi bil sam COBOL hitrejsi. Tle gre predvsem za to, da je celoten stack narejen za te reci in zacne se ze pri hardware-u. Namenski procesorji, ki so narejene za tocno dolocene taske in namenski jeziki, ki so prav tako narejeni za te taske in se polno drugega software-a, ki prida zraven.


Ja je namenski sistem - za transakcije, baze, batch. Pa ne samo v cobolu, brez problema delaš tudi v C, C++ ali pa javi na Z13.

BigWhale je izjavil:


In ce nimas taksnih taskov in ce nimas taksnih podatkov, ki jih obdelujes, potem ti je tak mainframe popolnoma neuporaben. Sahovskega racunalnika na katerem tece program za igranje saha tudi ne posljes igrat Backgammon, Go ali pa Poker ...


Slabo narejen računalnik, če laufa samo en program gor.

BigWhale je izjavil:


Ampak NLBjev uptime ni neodvisen od geografske lokacije. Tak uptime imas, ce sedis zraven masine in si s kablom priklopljen gor. Ce si pa v Londonu ali pa Berlinu, pa ne ves kak imas uptime. :)


Kako ne? Ravno tako mora delat za vse stranke, ki so lahko kjerkoli po svetu - mobilno bančništvo.

Truga ::

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)

Unknown_001 ::

Delo od doma... delo v komfortni coni. Sam jaz ne vem kje vidite prednost. Iz organizacijskega stališča zna to biti še slabše. Posameznik mora imet rrea dobro samodisciplino da mu to uspeva folgat. Druga zadeva, ki mi ni všeč je fakt da tvoj lastni dom postane sinonim za drlivno mesto.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Truga ::

Pac to ni za vsakega. Razlicni ljudjem so vsec razlicne reci iz razlicnih razlogov.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Ja je namenski sistem - za transakcije, baze, batch. Pa ne samo v cobolu, brez problema delaš tudi v C, C++ ali pa javi na Z13.

Pa še nekaj drugih...

Praktično selijo gor cel GNU software. Tudi na AS/400 ;).

Unknown_001 je izjavil:

Delo od doma... delo v komfortni coni. Sam jaz ne vem kje vidite prednost. Iz organizacijskega stališča zna to biti še slabše. Posameznik mora imet rrea dobro samodisciplino da mu to uspeva folgat. Druga zadeva, ki mi ni všeč je fakt da tvoj lastni dom postane sinonim za drlivno mesto.

Ja, to res ni za vsakogar. Predvsem ni za ljudi, ki jih moraš non stop suvat v rit, da je kaj narejeno in jih vleči iz čik pavz.

Če ima oseba dovolj lastne odgovornosti, da se zaveda, da mora biti delo narejeno, ni nobene panike. Sam zdaj delam že tretje leto od doma, pa bi šel težko vsak dan v pisarno dan za dnem gledat iste face...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Truga je izjavil:

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)


Ti si pač nesposoben, ostali imajo pa ne samo en optični kabel, ampak več, z izhodi na različnih koncih bajte, tako da bi moral razkopavat okol in okol bajte, da bi lahko bilo kej narobe.

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:



Če ima oseba dovolj lastne odgovornosti, da se zaveda, da mora biti delo narejeno, ni nobene panike. Sam zdaj delam že tretje leto od doma, pa bi šel težko vsak dan v pisarno dan za dnem gledat iste face...



Dokler gledaš svoj kup papirjev teh fac ne vidiš. Profit ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Slušalke, dobra muska in klofaš po tipkovnici. Vse pride itak preko maila ali aplikacij, tako da lahko samo v miru delaš.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Slušalke, dobra muska in klofaš po tipkovnici. Vse pride itak preko maila ali aplikacij, tako da lahko samo v miru delaš.


E, bravo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Saul Goodman ::

krneki0001 je izjavil:

Truga je izjavil:

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)


Ti si pač nesposoben, ostali imajo pa ne samo en optični kabel, ampak več, z izhodi na različnih koncih bajte, tako da bi moral razkopavat okol in okol bajte, da bi lahko bilo kej narobe.


lol? v srbiji je baka odklopila celo državo. iz lastnih izkušenj tudi po Sloveniji hitro najdeš "d kabl", pa to na strateško pomembnih ustanovah/območjih. če ne te pa zjebe nekdo po upstreamu. :-)

krneki0001 ::

Govoril sem za NLB, ne za strateško pomembne ustanove v sloveniji. Kar se varnosti tiče je NLB kr dost višje od vseh strateško pomembnih ustanov v sloveniji. Zahteve ECB so namreč veliko strožje kot je slovenski standard za strateško pomembne ustanove v sloveniji.

Truga ::

krneki0001 je izjavil:

Truga je izjavil:

In pol jim komunala z bagrom spuli optiko, ko razkopavajo kanalizacijo cez cesto, in majo 8 ur downtima.

Jaz si pac takih zajebov nemorm privoscit, ker nisem NNNNNLB :)


Ti si pač nesposoben, ostali imajo pa ne samo en optični kabel, ampak več, z izhodi na različnih koncih bajte, tako da bi moral razkopavat okol in okol bajte, da bi lahko bilo kej narobe.

Jaz sem nesposoben, ker imam boljso resitev kot NLB? Zanimiv koncept.

krneki0001 ::

Truga je izjavil:

Jaz sem nesposoben, ker imam boljso resitev kot NLB? Zanimiv koncept.

Če bi jo imel res, nebi tukaj gor pametoval.

Saul Goodman ::

krneki0001 je izjavil:

Govoril sem za NLB, ne za strateško pomembne ustanove v sloveniji. Kar se varnosti tiče je NLB kr dost višje od vseh strateško pomembnih ustanov v sloveniji. Zahteve ECB so namreč veliko strožje kot je slovenski standard za strateško pomembne ustanove v sloveniji.


lol. in kaj je NLB? strateško nepomemben za Slovenijo? pa lokacija NLB-ja? pa kaj in kje je pod NLB-jem? kje v Ljubljani pa bi bil maximum impact, če ne ravno v okolici NLB-ja? če dobro poznaš blue printe tistega območja pod zemljo dobiš kar dobro idejo kaj in kako.

perci ::

Invictus je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

Invictus je izjavil:

Še enkrat, IBM ne ukinja dela od doma...

Inženirji bomo še naprej delali kot delamo doslej...


Tole kar dobro osvetli tvoje poste pri debatah o IBMjevem failu pri projektih na FURSu :).

Sem govoril s fanti na IBM v čem je bila fora FURSa.

FURS do konca projekta ni spisal enih normalnih specifikacij. Poleg tega so se odločili da bodo prvi na svetu uporabili SAP modul za davčno.

Fail že v sami osnovi, če mene vprašaš.

IBM je samo izvajalec SAP storitev. Če je naročnik butast, ti niti cela best Google ekipa ne more pomagat...

No, če je Invictus govoril s fanti, ki so zajebal projekt na FURS-u in povedal, da je bil kriv naročnik, potem je temu za verjet, ne? NE?

Zanimivo je tudi to, da FURS (takrat še DURS) z nobenim prejšnjim in nobenim kasnejšim izvajalcem ni izkusil takega zajeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Truga ::

Ma ti tega ne razumes, nesposobni so pac.

Invictus ::

perci je izjavil:


No, če je Invictus govoril s fanti, ki so zajebal projekt na FURS-u in povedal, da je bil kriv naročnik, potem je temu za verjet, ne? NE?

Zanimivo je tudi to, da FURS (takrat še DURS) z nobenim prejšnjim in nobenim kasnejšim izvajalcem ni izkusil takega zajeba.

Zato, ker se nihče prej še ni lotil takeg projekta...

Truga je izjavil:


Jaz sem nesposoben, ker imam boljso resitev kot NLB? Zanimiv koncept.

Boš že povedal kaj imaš? Da ne boš samo nabijal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Zato, ker se nihče prej še ni lotil takeg projekta...

Morš bit res naiven, če misliš, da se bodo fanti iz IBM, s katerimi si govoril, sami javili, da so zajebal.

Invictus ::

Še bolj si pa naiven, če misliš da bo FURS priznal, da so bili oni leni in nesposobni. Kar je javna tajna.

In moraš biti res naiven, če misliš, da firma kot IBM ne zna narediti projekta po dobrih specifikacijah. Če seveda obstajajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Saul Goodman ::

po mojih izkušnjah bo izvajalc prišel in naredil kot boš naročil. nič več, nič manj. pa se lahko zdi njim tvoja ideja debilna. če je dobro plačana in vztrajaš, pa mej. v državni/javni upravi je dostkrat kriva nekompetentnost na strani naročnika, tle moram žal pritrdit Invictusu.

Invictus ::

Dostikrat se tudi zgodi, da izvajalec najde napake in izboljšave v naročnikovih zadevah.

Ampak večinoma je naročnik aroganten/prebutast/prelen, da bi to doumel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BigWhale ::

krneki0001 je izjavil:


Ja je namenski sistem - za transakcije, baze, batch. Pa ne samo v cobolu, brez problema delaš tudi v C, C++ ali pa javi na Z13.


Ja, sej to sem reku. Cobol sam po sebi je mogoce _malenkost_ bolj primeren za banking, ni pa to tisto glavno kar ga dela bolj primernega. AS/400 je lahk kul za 'bancne obdelave' ampak bo pa shitty web server.

krneki0001 je izjavil:


Slabo narejen računalnik, če laufa samo en program gor.


Ne govorim o samo enem programu in racunalniku, ki je narejen samo za eno stvar. Govorim bolj za neko omejeno zbirko nalog, ki jih tak racunalnik lahko dobro opravlja.

Na koncu, pa tudi ce bi bil narejen tako, da laufa samo en program gor, se ne pomeni, da je narejen slabo. H265 dekodirni cipi so narjeni samo z enim namenom, to se ne pomeni, da so slabi.

krneki0001 je izjavil:


Kako ne? Ravno tako mora delat za vse stranke, ki so lahko kjerkoli po svetu - mobilno bančništvo.

To ni mission critical za NLB. Mobilno bancnistvo ze deluje po celem svetu ampak samo z enim mainframeom sredi Slovenije, ti ne mores zagotavljati 99.99% availabilityja. Verjetno prides na kaksnih 95% v najboljsem primeru.

To je morda za nekoga dovolj, za tistega, ki mu pa 95% ni dovolj, bo pa izbral kaksno drugo resitev, ki bo bolj primerna.

Unknown_001 je izjavil:

Delo od doma... delo v komfortni coni. Sam jaz ne vem kje vidite prednost. Iz organizacijskega stališča zna to biti še slabše. Posameznik mora imet rrea dobro samodisciplino da mu to uspeva folgat. Druga zadeva, ki mi ni všeč je fakt da tvoj lastni dom postane sinonim za drlivno mesto.


Meni je to iz organizacijskega stalisca petkrat bolje kot biti X ur na enem mestu nekje v pisarni. Poleg tega lahko delam takrat kadar me prime in toliko casa skupaj kot zelim. Vcasih to pomeni po 18 ur dela in potem samo padem v postlo. Noben nevarnosti, da bi zaspal za volanom ali pa zgresil postajo, ker sem zadremal na polnocni sestki. :)

Hkrati pa grem lahko kadarkoli ven na sprehod in si pretegnem noge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484636 (3491) Tear_DR0P
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10830842 (25471) Invictus
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711674 (9134) antonija
»

V Yahooju nič več dela od doma, zaposleni besni

Oddelek: Novice / Ostale najave
3410694 (7564) Spura
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324038 (20347) rokj

Več podobnih tem